Wielu funkcji KIFT'a nie mieliśmy okazji poznać,
jednak podczas filmu można było zaobserwować kilka z nich.
Te znane opiszę poniżej.


Virtual Reality
Najbardziej skomplikowana funkcja KIFTa. Dzięki niej kierowca oraz pasażer, podczas jazdy, wszystko przed sobą (na zewnątrz samochodu) widzieli jako ową Wirtualną Rzeczywistość, sztucznie wytworzoną, co miało poprawić sterowność i dokładność poruszania...przynajmniej tak tłumaczą to twórcy ;)
 
Hydrofoil
Dzięki tej funkcji możemy zobaczyć pamiętne sceny poruszania się KIFTa po wodzie, bowiem umożliwiała ona KIFTowi pływanie niczym motorówka;) Podobną funkcję posiadał KITT, użył jej w odcinku Return to Cadiz, z tą jednak różnicą, że KITT poruszał się po wodzie podobnie jak hydroplan, ślizgając się, a KIFT rzeczywiście "pływa".
 
Remote Target Assist
Funkcja ta pomagała kierowcy KIFTa wycelować i wystrzelić w dany obiekt z niesamowitą dokładnością.
 
Thermal Expander
Dzięki tej funkcji KIFT miał zdolność skupienia na danym przedmiocie energii cieplnej, powodującej jego rozprężanie, pęcznienie, co prowadziło do eksplozji owego przedmiotu.
 
Voice Sampler
Podobnie jak w funkcji KITTa Aharmonic Synthesizer, KIFT miał dzięki tej funkcji zdolność wydania z siebie (odtworzenia) każdego głosu czy dźwięku, który znajdował się w jego bazie danych/"pamięci".
 
Infared Scanner
Rodzaj skanera, który umożliwiał skanowanie daleko położonych obiektów, dzięki czemu KIFT mógł wykryć np. oddalone działka laserowe tak dobrze, jak obiekty wytwarzające ciepło (żywe;))
 
Aroma Monitor
Funkcja umożliwiająca rozpoznawanie danych zapachów, substancji. Nieco podobna do funkcji KITTa Olfactory Scan, jednak znacznie bardziej rozbudowana.
 


Autor: eNeR


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt