Artykuły

KITT od środka
Materiały potrzebne do budowy super samochodu
KITT OD ŚRODKA
CZYLI MATERIAŁY POTRZEBNE DO BUDOWY SUPER SMOCHODU

Potrzebne materiały:

1. Kierownica
2. Prędkościomierz
3. Skaner
4. Samochód
5. Kołpaki
6. Komputer
1. Kierownica. Potrzebna nam będzie kierownica z VW Golfa. Na zdjęciu są różne, ale ta pierwsza najbardziej przybliża wygląd kierownicy KITT’a.
Wystarczy tylko uciąć cały dół i trochę u góry.
2. Prędkościomierz. Jak pamiętamy, na filmie nasz KITT miał cyfrowy/elektroniczny prędkościomierz. Renault Twingo, Renault Espace, Citroen C4 i Uno Turbo. Te wszystkie samochody mają elektroniczny prędkościomierz.
3. Skaner. Jest to wbrew pozorom bardzo prosty układ lampek, który miga od lewej do prawej i odwrotnie. Więcej można przeczytać w artykule Skaner K.I.T.T.-a. Zawsze można tez zamontować zwykłe światło stopu, ale ono będzie stało w miejscu. A oto strony, na których jest poruszony temat budowy lampek:

home.wanadoo.nl/electro1/avr/knightrider.htm
www.elektroda.pl/projekt/led%20sequencer.gif
www.electronics-lab.com/projects/automotive/011/
www3.telus.net/chemelec/Projects/Knight/Knight.htm
555-timer.clarkson-uk.com/projects/k-rider.html
4. Najlepszym samochodem oczywiście był by Pontiac Firebird. Ale ponieważ są trudne do zdobycia (zawsze można sprowadzić) to osobiście polecam czarną Mazdę 323f z 1991 roku:
5. Kołpaki. Jeśli mamy Pontiaka to kołpaków trzeba szukać u ludzi, którzy je sprowadzają lub spróbować zamontować kołpaki przemalowane na czarno z Fiata Uno. A jeśli mamy Mazdę 323f to kołpaki od Uno powinny dać się założyć bez problemu.
6. Komputer. Komputer pokładowy najlepiej jest zamontować w całości z jednego samochodu. Lecz jeśli ktoś się nie chce babrać z podłączaniem to zawsze może sobie kupić Tom Tom ONE (1799zł) lub Mobilny zestaw nawigacji satelitarnej (999zł). W takich cenach można je znaleść w najnowszej gazetce sklepu komputerowego VOBIS (do końca kwietnia 2006 roku).

Mam nadzieję, że artykuł się podobał. Wszelkie pytania proszę kierować na mój e-mail: karr@poczta.onet.pl . Kierownice, liczniki, lampki, samochód, kołpaki można znaleźć na Allegro. Jeśli ktoś chce zdjęcia tych artykułów to prosze napisac e-maila.Pozdrawiam KARR

 
Dodana opublikowania: 21-04-2006 20:28
Dodał: KARR Komentarze (5) Ocena: 8/10


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt