Artykuły

List w sprawie Knight Rider 3 The Game
Proszę o konstruktywne komentarze!!!
Szanowni Państwo!

Jako gracze komputerowi oraz sympatycy serialu pt. „Knight Rider” chcielibyśmy się zwrócić się do Was z pewną prośbą i zarazem sugestią dotyczącą wydania gry opartej o kultowy serial z lat 80-tych którego to jesteśmy fanami.

Świat poznał serial „Knight Rider” W 1982r ,a jego produkcja trwała aż do roku 1986 i do dzisiaj ta seria filmowa cieszy się niesłabnącą popularnością. Serial opowiadał o Michealu Knight-cie- byłym policjancie który omal nie zginął, zmienił tożsamość i w ramach F.L.A.G.- organizacji założonej przez zmarłego wkrótce potem Wiltona Knight-a, walczył z przestępczością. W swojej pracy wykorzystuje myślący samochód o ogromnych możliwościach o pełnej nazwie Knight Industries Two Thousands, w skrócie KITT. W Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie, Wlk. Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech czy Australii produkcja ma ogromną rzeszę fanów co najlepiej potwierdza fakt że ciągle powstają repliki KITT-a. Także w Polsce Knight Rider ma grono wielbicieli ,a także ludzi którzy bardzo go kiedyś lubili ale nie interesują się nim na co dzień lub po prostu o nim zapomnieli. W roku 2002 i 2004 firma Davilex wydała gry o tytułach: „Knight Rider The Game” oraz „Knight Rider The Game 2” jednakże obie te produkcje przyniosły wielkie rozczarowanie, głównie z powodu formy gry, tzw. „tunelowego świata”, udziwnień, całkiem nierealistycznej fizyce jazdy i żałosnej liczbie misji. I tu zwracamy się z prośbą do Was o wydanie gry opartej na oryginalnym serialu Knight Rider ,a także sugerujemy jak taka gra naszym zdaniem, a więc zdaniem graczy i sympatyków serialu powinna wyglądać. Uważamy też na taki produkt jest popyt o czym najlepiej świadczy fakt że prywatni użytkownicy stworzyli już kilka dodatków do gier „Grand Theft Auto Vice City” i „Grand Theft Auto San Andreas” które upodabniają je do Knight Ridera. Poniżej zamieszczam opis tego czego spodziewamy się po grze oraz tego co chętnie byśmy w niej zobaczyli.

Najchętniej widzielibyśmy grę Knight Rider w formie jak najbardziej zbliżonej do serii „Grand Theft Auto” wydawanej przez firmę Rockstar Games.

Sądzimy że gra powinna mieć dużą mapę w której znalazłyby się lokacje z zachodniego wybrzeża USA, gdzie rozgrywała się akcja serialu. Powinny się tam znaleźć duże metropolie takie jak Las Vegas, San Francisco, Los Angeles i inne oraz pustynie w Nevadzie wraz z ich małymi miasteczkami, oraz lasy, łąki, małe wsie, góry. Mile widziane byłyby też pojedyncze misje w Chicago i Nowym Yorku. Chcielibyśmy aby w grze kierowało się poczynaniami Michaela Knight-a i oczywiście by korzystał on z KITT-a. Uważamy że KITT musi mieć najważniejsze serialowe funkcje takie jak: Turbo Boost (ta funkcja pozwalała KITT-owi skakać), Pursuit Mode (KITT stawał się szybszy gdyż wzrastała moc jego silnika), Auto Cruise (autopilot), Seat Eject (jek sama nazwa wskazuje katapulta w fotelu), Radar, Smoke Screen, Oil Slic (rozpryskiwacz oleju) czy Microwawe Jammer (pozwalał zakłócać praacę urządzeń elektronicznych. Fizyka jazdy powinna być stosunkowo realistyczna. W grze powinien istnieć też system komend polegający na tym że np. myszką wybieramy odpowiednią opcje i wtedy Michael mówi do kitt-a np.: „Podjedź tam i odwróć ich uwagę.” KITT najczęściej niszczył różne obiekty rozpędzając się do dużej prędkości i taranując je, bądź zderzał się z nimi w trakcie skoku. Chcielibyśmy aby w grze było tak samo. Poza tym życzylibyśmy sobie aby w grze pojawił się zaawansowany system uszkodzeń. KITT był samochodem opancerzonym więc normalnie ograniczałyby się one do drobnych wgnieceń , rys i pęknięć szyb ale w szczególnych przypadkach, np. bezpośredniego trafienia rakietą pojawiały się duże zniszczenia. Poza tym kitt nie powinien „ogólnie” się uszkadzać tylko byłoby dobrze gdyby poszczególne części pancerza i podzespoły cierpiały. I tak np. awaria zwieszenia powinno skutkować spadkiem stabilności na drodze itp. Chcemy też zaznaczyć że kitt powinien być jak najbardziej podobny do oryginału znanego z serialu. Poza tym grze dobrze zrobiłaby obecność ważnych postaci takich jak Devon Miles(szef F.L.A.G.), Bonnie Barstow (serwisant kitt-a) i znane z filmu „czarne charaktery” takie jak Garthe Knight (rodzony syn Wiltona Knight-a, przestępca) czy KARR (prototypowa wersja kitt-a). Reasumując, naszym zdaniem gra ma duże szanse na odniesienie sukcesu, pod warunkiem że będzie dysponował dużą mapą, dość realistyczną fizyką jazdy, będzie dawała spore możliwości rozgrywki i będzie możliwie zgodna z pierwowzorem.

Liczymy na to że projekt zostanie poddany przez Waszą firmę pod rozwagę i oczywiście mamy nadzieję że wejdzie on w fazę realizacji. Podkreślamy że naszym zdaniem byłoby to bardzo intratne przedsięwzięcie, zwłąszcza że filmowa wersja serialu ma ponoć wejść na ekrany kin pod koniec bieżącego roku.

Z poważaniem

Fani serialu „Knight Rider” z Polski. 
Ostatnia modyfikacja: BXMASTER
Dodał: BXMASTER Komentarze (48) Ocena: 7/10


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt