Artykuły

List Knight Rider 3 The Game wersja 2
Druga wersja listu. TYLKO KONSTRUKTYWNE komentarze!!!
Szanowni Państwo!

Jako gracze komputerowi oraz sympatycy serialu pt. „Knight Rider” chcielibyśmy się zwrócić się do Was z pewną prośbą i zarazem sugestią dotyczącą wydania gry opartej o kultowy serial z lat 80-tych którego to jesteśmy fanami.

Świat poznał serial „Knight Rider” W 1982r ,a jego produkcja trwała aż do roku 1986 i do dzisiaj ta seria filmowa cieszy się niesłabnącą popularnością. Serial opowiadał o Michealu Knight-cie- byłym policjancie który omal nie zginął, zmienił tożsamość i w ramach F.L.A.G.- organizacji założonej przez zmarłego wkrótce potem Wiltona Knight-a, walczył z przestępczością. W swojej pracy wykorzystuje myślący samochód o ogromnych możliwościach o pełnej nazwie Knight Industries Two Thousands, w skrócie KITT. W Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie, Wlk. Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech czy Australii produkcja ma ogromną rzeszę fanów co najlepiej potwierdza fakt że ciągle powstają repliki KITT-a. Także w Polsce Knight Rider ma grono wielbicieli ,a także ludzi którzy bardzo go kiedyś lubili ale nie interesują się nim na co dzień lub po prostu o nim zapomnieli. W roku 2002 i 2004 firma Davilex wydała gry o tytułach: „Knight Rider The Game” oraz „Knight Rider The Game 2” jednakże obie te produkcje przyniosły wielkie rozczarowanie, głównie z powodu formy gry, tzw. „tunelowego świata”, udziwnień, całkiem nierealistycznej fizyce jazdy i żałosnej liczbie misji. W Polsce zresztą nie były dostępne w oficjalnej sprzedarzy. I tu zwracamy się z prośbą do Was o wydanie gry opartej na oryginalnym serialu Knight Rider ,a także sugerujemy jak taka gra naszym zdaniem, a więc zdaniem graczy i sympatyków serialu powinna wyglądać. Uważamy też na taki produkt jest popyt, o czym najlepiej świadczy fakt że prywatni użytkownicy stworzyli już kilka dodatków do gier „Grand Theft Auto Vice City” i „Grand Theft Auto San Andreas” które upodabniają je do Knight Ridera. Poniżej zamieszczam opis tego, czego spodziewamy się po grze oraz wspominam o tym co chętnie byśmy w niej zobaczyli.

Najchętniej widzielibyśmy grę Knight Rider w formie jak najbardziej zbliżonej do serii „Grand Theft Auto” wydawanej przez firmę Rockstar Games.

Sądzimy że gra powinna mieć dużą mapę w której znalazłyby się lokacje z zachodniego wybrzeża USA, gdzie rozgrywała się akcja serialu. Powinny się tam znaleźć duże metropolie takie jak Las Vegas, San Francisco, Los Angeles i inne oraz pustynie w Nevadzie wraz z ich małymi miasteczkami, oraz lasy, łąki, małe wsie, góry. Mile widziane byłyby też pojedyncze misje w Chicago i Nowym Yorku.

Chcielibyśmy aby w grze kierowało się poczynaniami Michaela Knight-a i oczywiście by korzystał on z KITT-a.


Sądzimy iż ciekwostką byłyby misje w których kitt zostaje zniszczony, bądź ciężko uszkodzony i Michael musi salwować się ucieczką pieszą bądź zdobytym na wrogu, albo skradzionym pojazdem.

W grze powinien istnieć też system komend polegający na tym że np. myszką wybieramy odpowiednią opcje i wtedy Michael wydaje kitt-owi polecenie głosem, np.: „Podjedź tam i odwróć ich uwagę.”

Michael Knight powinien mieć możliwość biegania, skakania, wdrapywania się po płotach i innych przeszkodach, skradania się, posługiwania bronią, walki wręcz i doskonalenia jej techniki, skradania się i cichego obezwładniania.

Fizyka jazdy powinna być stosunkowo realistyczna.

Uważamy że KITT musi mieć najważniejsze serialowe funkcje takie jak: Turbo Boost (ta funkcja pozwalała KITT-owi skakać), Pursuit Mode (KITT stawał się szybszy gdyż wzrastała moc jego silnika), Auto Cruise (autopilot), Seat Eject (jak sama nazwa wskazuje katapulta w fotelu), Radar, Smoke Screen, Oil Slic (rozpryskiwacz oleju) czy Microwawe Jammer (pozwalał zakłócać praacę urządzeń elektronicznych.

KITT najczęściej niszczył różne obiekty rozpędzając się do dużej prędkości i taranując je, bądź zderzał się z nimi w trakcie skoku. Życzylibyśmy sobie aby w grze było tak samo. Poza tym chcielibyśmy aby w grze pojawił się zaawansowany system uszkodzeń. KITT był samochodem opancerzonym więc normalnie ograniczałyby się one do drobnych wgnieceń , rys i pęknięć szyb ale w szczególnych przypadkach, np. bezpośredniego trafienia rakietą pojawiały się duże zniszczenia.

Kitt nie powinien „ogólnie” się uszkadzać tylko byłoby dobrze gdyby poszczególne części pancerza i podzespoły cierpiały. I tak np. awaria zwieszenia powinno skutkować spadkiem stabilności na drodze itp. Poszczególne podzespoły powinny się też zużywać w trakcie misji.

Ciekawym urozmaiceniem byłoby wprowadzenie do gry możliwości wyboru specyfikacji. Tzn. W ciężarówce serwisowej kitt-a oraz w siedzibie fundacji powinna być możliwość wyboru różnych modyfikacji. Normalnie KITT dysponowałby specyfikacją uniwersalną ale w wyżej wymienionych punktach istniałaby możliwość wyboru np. specyfikacji bojowej (4 karabiny maszynowe z przodu, miotacz płomieni z tyłu, dodatkowe osłony, ale odbywało by się to kosztem zwiększenia masy własnej ,a co za tym idzie pogorszenia prowadzenia i osiągów. Proponujemy także: specyfikacja wyścigowa (twarde zawieszenie, słabszy pancerz, wyścigowe opony- samochód szybszy i lepiej prowadzący się ale mniej odporny i nie radzący sobie poza drogą.) specyfikacja rajdowa/cross country (rama z reflektorami z przodu, wysokie, miekkie zawieszenie, dobry na szutrze i piasku ale słaby na asfalcie).

Kitt powinien nieco zmieniać wygląd i powoli zyskiwać nowe funkcje w trakcie gry. Np. początkowo nie dysponowałby funkcjami takimi jak Micro Jam, czy Oil Slic ,a z czasem zyskiwał je i inne.

Kitt powinien być jak najbardziej podobny wizualnie do oryginału znanego z serialu.

Grze dobrze zrobiłaby obecność ważnych postaci takich jak Devon Miles(szef F.L.A.G.), Bonnie Barstow (serwisant kitt-a) i znane z filmu „czarne charaktery” takie jak Garthe Knight (rodzony syn Wiltona Knight-a, przestępca) czy KARR (prototypowa wersja kitt-a).Reasumując, naszym zdaniem gra ma duże szanse na odniesienie sukcesu, pod warunkiem że będzie dysponowała dużą mapą, dość realistyczną fizyką jazdy, da graczom spore możliwości rozgrywki i będzie możliwie zgodna z pierwowzorem. Liczymy na to że projekt zostanie poddany przez Waszą firmę pod rozwagę i oczywiście mamy nadzieję że wejdzie on w fazę realizacji. Podkreślamy że naszym zdaniem byłoby to bardzo intratne przedsięwzięcie, zwłaszcza że filmowa wersja serialu ma podobno niedługo wejść na ekrany kin ,a więc byłaby to doskonała okazja do wydania Knight Ridera jako gry.

Z poważaniem

Fani serialu „Knight Rider” z Polski.

 
Ostatnia modyfikacja: BXMASTER
Dodał: BXMASTER Komentarze (11) Ocena: 10/10


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt