Artykuły

KNIGHT RIDER W ŚWIECIE KRYTYKI I DZISIEJSZEJ TV
Artykuł ten porównuje krytykę amerykańską i polską w związku z serialem Knight Rider, oraz wrażenia widzów i emitowanie serialu w naszych czasach.
Oczywiście każdy fan Knight Ridera wie, że pomysłodawcą serialu w latach 80-tych był Glen A. Larson, który współpracując z wytwórnią Universal podpisał kontrakt z firmą samochową General Motors, żeby ta użyczyła jeden ze swoich najnowszych samochodów do produkcji serialu.

Pierwszy dwuczęściowy odcinek pt. "Knight of the Phoenix" został wyemitowany w 1982 roku na terenie Ameryki. Amerykańskiej publiczności serial bardzo się spodobał. Krytykom zaś po części. Uważano przyszłość tego serialu za nierealną, lecz ten zaczął bić wszelkie rekordy popularności na świecie! Ale gdzieś pomiędzy 1984, a 1985 rokiem oglądalność serialu spadała. Widzom już się znudził dzielny wojownik i jego nafaszerowny komputerami i wszelkimi gadżetami samochód, więc pan Larson wraz z kolegami wpadli na pomysł, żeby dodać do KITTa funkcje super szybkiej prędkości i gwałtownego stopu w zagrażających sytuacjach. Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę przez co wzrosła oglądalność serialu.

W 1986 roku serial Knight Rider po czterech sezonach zakończył się.

Po 9 latach w 1995 roku serial w Polsce wyemitowała telewizja Polsat. Serial odniósł również sukces w kraju. Po około 10 latach w polskiej krytyce mało się mówiło o KR, ale udało mi się zdobyć pewne informacje w sieci. Na portalach poświęconych zagranicznym serialom nie było w nich żadnej mowy o KR. Przez przypadek znalazłem wypowiedź jednego z krytyków, który na stronie jakieś płyty muzycznej powiedział, że serial to jakaś naiwna bajka. To mi wystarzy, żeby oznajmić, że krytykom nic się nie podoba. "Krytycy to nudziarze" jak mówi Woody Allen.

W 2004 roku w Europie pojawił się wyprodukowany przez Universal sezon 1 KR na dvd. Później w przeciągu dwóch lat wydano jeszce 2 i 3 sezon (czwarty niedługo wchodzi na rynek). W Polsce nie wydano jeszcze żadnego.

W około 2004 roku telewizja polska rozpoczęła ponowne emitowanie KR, niestety w porach bardzo małej oglądalności, gdzie wszyscy są w pracy lub szkole. Polscy fani serialu zaciekle walczą po- przez pisanie co raz to nowych petycji, które nie dają skutku.

Apeluję do krytyków o zrozumienie wartości serialu dla publiczności i do TVP, żeby zrozumiała jak ważny jest serial dla nas ludzi, którzy po ciężkim czasami pechowym dniu chcą zobaczyć Davida Hasselhoffa i czarnego Pontiaka Trans Ama. Wiem, że niektórzy preferują inne seriale. Wszyscy fani cieszą się, że emitujecie go, ale niech chociaż jeden z waszych pracowników zrozumie jak bardzo ten serial jest dla nas ważny. Dla nas...fanów Knight Ridera.

 
Ostatnia modyfikacja: harendziak
Dodał: harendziak Komentarze (6) Ocena: 9/10


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt