Artykuły

KIEDY NAPRAWDĘ KNIGHT RIDER POJAWIŁ SIĘ W POLSCE?
Artykuł ten opowiada, a raczej odpowiada na pytanie: "Kiedy KR pojawił się w Polsce?".
Jak już wszyscy wiemy po raz (oficjalnie)pierwszy w kraju, w 1995 roku Knight Ridera wyemitowała stacja Polsat. Otóż muszę wam powiedzieć, że Polsat nie był pierwszą stacją!!!

Po długich poszukiwaniach w starych taśmach z lat 80 udało mi się odszukać jeden z odcinków 2 sezonu wyemitowany przez już chyba nieistniejącą telewizję niemiecką, która miała swój oddział w Polsce. Możecie uważać, że to co tu piszę to bujdy, ale ten odcinek był czytany przez autentycznego polskiego lektora!!!
Możemy być pewni, że w latach 80-tych, a przynajmniej na ich końcu KR był już Polsce.

To jeszcze nie koniec mojego artykułu:
Zapewne wiecie, że w latach 80-tych Polska była krajem piratów video (przeważnie z Niemiec).
Znalazłem informacje o tym, że gdzieś około (chyba) 1986 w Polsce pojawił się (niestety pirat) film video, który zawierał dwa pilotażowe odcinki Knight of the Phoenix!!! Video to było wydawane pod tytułem "Biały Rycerz" (bardzo kiepskie tłumaczenie). Nigdy nie znalazłem tej taśmy, ale mam przypuszczenia, że pochodziła ona z Niemiec i wydana była tam oryginalnie ( i legalnie) przez znaną firmę CIC Video.

Później chyba w 92 lub 93 roku firma CIC Video wydała oficjalnie w Stanach i Europie Knight Ridera 2000 na video. U nas w Polsce zrobiło to ITI Home Video, które wcześniej współpracowało z CICem.

No i oczywiście niedawno ITI wydało na video "Rycerza 2010".

My fani nadal czekamy na ten dzień, kiedy do nas zawita Michael i KITT na DVD.

Mam nadzieję, że was nie zanudziłem.
Pozdrawiam
harendziak

 
Dodana opublikowania: 01-10-2006 11:37
Dodał: harendziak Komentarze (6) Ocena: 10/10


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt