Artykuły

KITT w Universal Studios po zakończeniu emisji serialu
Wrażenia fana, któremu udało się zobaczyć oryginalnego KITT-a grającego w serialu. Czy naprawdę był on taki niezwykły?
Do 1987 roku można było obejrzeć oryginalny KITT samochód.

Był to samochód picture car, który grał w 4 sezonie emisji serialu.

Jeden ze znajomych, który był w tym samochodzie opowiedział, co można było zobaczyć w samochodzie i jakie rozczarowanie czekało fanów po jego obejrzeniu.

Oto krótki opis jaki dostałem od znajomego z USA, który był w samochodzie oryginalnym:

"Kiedy wszedłem do Universala i trafiłem do samochodu KITT-a z daleka wydawał się super. Taki jak na filmie. Jednak, kiedy podszedłem do niego niestety nie było już tak super.

Samochód miał kilka zarysowań na karoserii od czyszczenia i polerowania posiadał tak zwane mikroryski. Co zobaczyłem w środku to już inna historia.

W środku samochodu zauważyłem tą super deskę, która na żywo nie wyglądała tak ekstra.

Była wykonana z włókna szklanego i niestety nie była zbyt dobrze zamontowana. Kiedy ruszyłem lekko ręką za róg monitora deska uniosła się.

Monitor był podłączony i na nim były wyświetlane rózne sceny z Knight Rider. Niektóre elementy deski i guziki były zrobione z plastiku i posiadały już ślady używania. Elementy były niedokładnie spasowane i jej realny wygląd odbiegał od wyglądu na filmie (wiadomo kamera nie pokazuje szczegółów). Kabelki z pod deski wystawały a po boku po lewej stronie był zamontowany głośnik oraz włącznik do skanera. Po kilku chwilach można było usłyszeć głos podobny do Williama Danielsa, czyli Kitt-a, ale nie był to on. Jak później się dowiedziałem był to głos faceta, który siedzi w studio na przeciw z mikrofonem i mówi za KITT-a.

Można było mu zadać kilka pytań odnośnie Knight Rider. Pytał, czy ma zamknąć szyby itd., ale kiedy powiedziałem żeby nie zamykał i tak to zrobił ;-) wiec nie był posłuszny jak na filmie.

A tak ogółem to nic specjalnego prawdziwa makieta filmowa w tandetnym wydaniu. Wszelkie elementy w tym samochodzie niestety wyglądają tylko dobrze na filmie w rzeczywistości było inaczej. Jedyna rzecz jaka działała to monitor pokazujący filmiki wideo (pod deską był zamontowany odtwarzacz) oraz voice-box jak ten facet mówił za Kitt-a to Voice box się świecił oraz świecący skaner z dźwiękiem.

to tyle...
"
Pół roku później zniszczono KITT samochody zgodnie z umową Universal Studios oraz General Motors.

Jednak po 10 minutach komisja do spraw replik Universal Studios odbudowała KITT-a i na nowo, postawiono go nad basenem w Universalu. Nie był już taki sam jak oryginał, już elementy się różniły. Niestety, jak każda rzecz, co chwile niszczyła się z uwagi na dużą ilość turystów wymieniano samochody. Niestety w 2003 roku ostatni KITT samochód został zdemolowany przez turystów. Każdy chciał się podpisać na desce i wyjąc chociaż jeden guzik od KITT-a...

Uległ on dewastacji i wtedy dyrekcja Universal Studios zdjęła KITTa z wystawy i odstawiła na boczny parking Universala.

Na zakończenie jeszcze fotki z Universal Studios z 1986 roku po zakończeniu serialu, gdzie KITT samochody stały na tylnym parkingu. 
Ostatnia modyfikacja: 11-06-2011 05:00 przez Pik
Dodał: szachu_1982 Komentarze (0) Brak ocen


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt