Artykuły

Maciej Gudowski oraz polskie wersje językowe KR
Maciej Gudowski obecnie jeden z liderów, lektor, który czyta z wdziękiem i lekkością. A także perełka TVP, człowiek który czyta KR.
Maciej Gudowski, obecnie lider, najpopularniejszy lektor w polskim kinie i telewizji, czuje się dobrze w każdych gatunkach od spokojnych telenowel do kina akcji i trilerów. Swój sukces zawdzięcza unikalnemu głosowi, gdy oglądamy film jego głos jest praktycznie przezroczysty, niczym się nie charakteryzuje dlatego wyszyscy lubią go słuchać.

Inni lektorzy w tej branży, weterani którzy odchodzą teraz w zapomnienie jak np. Jacek Brzostyński czy Mirosław Utta (KR w TV Polsat) mają charakterystyczny głos, niektórym się on podoba lub nie, co wpływa też na popularność filmu, serialu, nie do każdego kina się też oni nadają. Mirosław Utta dla przykładu w KR był świetny, pozytywnie wpływał na serial, nadawał mu trochę inną wymowę, ale niestety w innych produkcjach np. komediach jest beznadziejny. Maciej Gudowski jak niektórzy uważają czyta bez emocji i uczuć, a o to właśnie chodzi, nie razi nas jego głos skupiamy się przy oglądaniu tylko na filmie a nie na lektorze, nie wpływa on na oglądany przez nas materiał. Maciej Gudowski jest przez to uniwersalny. W KR nie nadaje serialowi emocji jak w przypadku Mirosława Utty, ale w zamian możemy bardziej skupić się na tym co drzemie w samej produkcji, dzięki niemu czujemy się jakby aktorzy mówili po prostu w naszym języku.

Wiele osób zwalna na niego winę za kiepską polską wersję KR dla TVP, ale to nie jest jego wina tylko człowieka, który przetłumaczył dialogi czyli Pana Władysława Wojciwchowskiego, który albo nie zna dobrze angielskiego albo lubi robić wszystko na odwal, nie wiem dlaczego tacy ludzie jak on pracują w TV, niestety to nie wyjątek. Przy tłumaczeniu KR powinni pracować tacy ludzie jak Krzysztof Mościcki, który zrobił tłumaczenie KR dla TV Polsat i zrobił tym samym kawał bardzo dobrej roboty.

 
Ostatnia modyfikacja: FosteR
Dodał: FosteR Komentarze (1) Ocena: 10/10


. . Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik
Regulamin   Kontakt