Fan Fictions

Następna część
ART. 239. §1. KK: TRYLOGIA – WPROWADZENIE, ZWIASTUN I PLAKATY
W tym roku wrzesień ponownie okaże się miesiącem trylogii! W 2016 poznaliśmy historię „24 godzin Adama Skupnia”. Teraz udamy się w kolejną podróż, rozłożoną aż na trzy opowieści… Chcecie wiedzieć, kogo spotkamy i dlaczego? O tym parę słów więcej!
Kiedyś.

Zaczęło się hmmm… Właściwie to dawno, całkiem dawno temu. Wtedy to Adam i KOM (a kto ich jeszcze nie zna, to zapraszam do szybkiego wprowadzenia) opowiedzieli mi pewną historię swojej jednej przygody, którą przeżyli we Wrocławiu – tak, miejscem akcji będzie stolica Dolnego Śląska, co chociażby zdradziłem w tym plakacie:Oraz jeszcze bardziej w tym:
Ja notowałem, co mi opowiadają. Jednocześnie dopowiadając, że w sumie w oryginalnym KR też była taka przygoda.

A, bo tam wcale gadającego samochodu nie było, prawda Skrybo? [KOM]

Taaa…
Potem pomysł trafił do szuflady.

Aż do teraz.

Jakoś na wiosnę wzięło mnie, by tę historię w końcu spisać. Jednak… nie tak do końca, jak to Adam i KOM przeżyli. Gdyż natchnęło mnie, by ją zmodyfikować w stronę pewnego crossoveru. Przedstawiłem swoją propozycje Adamowi i KOMowi.
Przystali na nią.

Wcześniej sprawdzając wyciąg z konta. [KOM]

Emkh, tak…
Ale do sedna. Z czym ten crossover będzie? Dlaczego właśnie to, a nie coś innego? Już śpieszę z wyjaśnieniami!

Po pierwsze, 4 i 5 września 2017, tylko w serwisie Knight Rider Polska, pojawi się specjalny, trzyczęściowy crosoover Naszego Ridera z dwoma serialami stacji TV4: „Policjantki i policjanci” oraz „Sprawiedliwi: Wydział Kryminalny”!

Zaintrygowani? Zdziwieni? Czy trochę nie wiecie, z czym to się je? Już wyjaśniam!

Stój, bo docu-crime strzela!

Oba seriale są emitowane na kanale TV4, a produkowane przez ATM Grupa. Ich akcja rozgrywa się właśnie we Wrocławiu. Ogólnie rzecz nazywając po imieniu, są to produkcje z gatunku docu-crime. Tak, docu-crime, tak jak kiedyś „W11- Wydział Śledczy” czy „Detektywi”. Oba seriale skupiają się na pracy wrocławskich policjantów oraz ich życiu prywatnym.

I rozgrywają się w jednym uniwersum.

W „Policjantkach i policjantach” poznajemy kulisy pracy mundurowych z Komendy Miejskiej we Wrocławiu. Codziennie patrolują ulice miasta, podzieleni na dwuosobowe zespoły. Mierzą się z przeróżnymi sprawami – od włamań, kradzieży, poprzez przemoc domowa, a często na spotkaniach z groźnymi gangsterami skończywszy. W międzyczasie muszą także ogarniać swoje życie prywatne, które miejscami potrafi być bardziej zakręcone niż interwencje, w których biorą udział. Serial emitowany jest codziennie od poniedziałku do piątku, o godzinie 19. Wszystkie odcinki można także oglądać w serwisie Ipla.„Sprawiedliwi: Wydział Kryminalny” są poniekąd spin-offem „Policjantek…”. Serial wystartował na jesieni 2016, ale z miejsca okazał się wielkim hitem (chociażby na przykład). Skupia się na pracy trzech zespołów z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. Rozwiązują oni poważniejsze, bardziej skomplikowane… i o wiele mroczniejsze sprawy, niż „Policjantki…”. Podobnie jak w przypadku poprzedniej produkcji, ukazane jest także życie prywatne funkcjonariuszy. Serial emitowany jest codziennie od poniedziałku do czwartku, o godzinie 20. Wszystkie odcinki można także oglądać w serwisie Ipla. (Ciekawostka: w rolę szefa zespołów, inspektora Edwarda Kubisa, wciela się Marek Włodarczyk, czyli pamiętny Adam Zawada z „Kryminalnych” czy ojciec „BrzydUli”. Zaś w pierwszym sezonie gościnnie wystąpił sam… Sebastian Wątroba!).Skąd taka idea?

Tutaj historia będzie przypominać poniekąd przygodę z „Biedronką i Czarnym Kotem”. Całkiem przez przypadek wciągnąłem się w te seriale – tym razem było tak, że widziałem zapowiedzi w telewizji. Uznałem, że rzucę okiem, wpierw na „Sprawiedliwych…”. I… kupili mnie od pierwszego odcinka! A potem z ciekawości spojrzałem na „Policjantki…”, w końcu jeden świat – i wiecie co? Też mi się spodobało!Jasne, dostrzegam ich wszystkie mankamenty – jak często kiepskie aktorstwo (zwłaszcza aktorów drugoplanowych, gdzie zagrać może praktycznie każdy z ulicy), niski budżet czy ogólnie docu-crimeowy styl realizacji. Jednak są rzeczy, którymi się bronią. Ciekawe napisane historie, całkiem dużo humoru, wątki na cały sezon. Ale co najważniejsze, dobrze napisane postacie! Nie sztuczne, nie hipotetyczne, ale takie z krwi i kości. Czuję w tym wszystkim klimat produkcji z przełomu lat 80. i 90. Ale we współczesnych realiach. Czyli coś, czego mi trochę brakowało w naszej rodzimej produkcji serialowej.

I do tego są to pierwsze seriale, w których tzw. setki postaci… nie są absolutnie irytujące, a wnoszą naprawdę wiele!

Jak to będzie działać?

Przed nami trzy odcinki. Już mogę zdradzić, że pierwszy i ostatni epizod będzie rozgrywać się w ramach świata stworzonego przez seriale. Czyli pojawią się elementy charakterystyczne dla nich – przede wszystkim tak zwane setki bohaterów. W serialach służą do wyjaśnienia odczuć bohaterów, czasem też do sprytnego skrócenia akcji. Mniej więcej wyglądają tak, jak na części tych wpadek – tylko, rzecz jasna, są bardziej „normalne”:W opowiadaniach będzie to wyglądało tak:

graf. Skryba
NASZ RIDER

Najpierw będzie stopień funkcjonariusz, imię nazwisko postaci, potem miejsce docelowe pracy, a pod spodem taka oto wypowiedź, jak ta moja.

W części poświęconej „Policjantkom…” pojawi się coś na kształt narratora (który jest w oryginalnym serialu). Zabrzmi to…

…w taki pogrubiony i wyśrodkowany sposób.


„Sprawiedliwi…” już nie będą go mieć. Podobnie jak krótkich streszczeń na początku odcinka. Za to w połowie opowiadań, tak jak w oryginale, pojawią się… bloki reklamowe!

Środkowa, druga część, to będzie Nasz Rider. Jak, dlaczego – to zrozumiecie już po pierwszej części. Mogę tylko zaspoilerować, że przez całą trylogię będzie naprawdę dużo aluzji do klasycznego Nieustraszonego, jak i jego późniejszych odsłon! Wliczając to samego… Naszego Rider. Więc radzę wyczulić KRowe zmysły!

Kto będzie podejrzanym, a kto wymierzy sprawiedliwość?
Kto będzie szukał swojego miejsca, a kto znajdzie to, czego naprawdę nie chciał?
I kto opowie suchar milenium, a kto się załamie z tego powodu?
To wszystko już na początku przyszłego tygodnia!


Jak wyjdzie, jak Wam się spodoba? Będę bardzo wdzięczny za opinie!

A na sam koniec – oficjalny zwiastun (inspirowany zwiastunami do „Sprawiedliwych”– o takim i takim) oraz finalny plakat! Zapraszam, a potem…

Rzecz się działa tuż obok Mostu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.

Późna noc, obiekt był pięknie oświetlony iluminacją i robił imponujące wrażenie. Ale nie na policyjnej ekipie, która obok, na brzegu Odry, rozpoczynała swoją żmudą pracę…

Wszystko przez okrutnie skatowane zwłoki młodego mężczyzny, na które natknął się patrol 005 z Komendy Miejskiej.

To właśnie starsza aspirant sztabowa Karolina Rachwał i aspirant Mikołaj Białach natrafili na ciało. I teraz, zgodnie z procedurami, zabezpieczali miejsce zbrodni. Starając się nie patrzyć trupa, rozkładali taśmy oraz odganiali ciekawskich, który chcieli podejść zdecydowanie za blisko…

Po chwili zajechał kolejny samochód. Wysiadła z niego ekipa kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej. Podkomisarz Paulina Wach i aspirant Jakub Walczak przystanęli nad zwłokami, nie bez trudu spoglądając na nie. Technik Bolesław Kowalski, który przyjechał wraz kryminalnymi, zaczął robić zdjęcia denatowi…

Całej tej scenie, z boku, ukryty w cieniu mostu, przyglądał się Adam Skupień. Stał, oparty o KOMa. Skaner pojazdu pracował miarowo, odcinając się od otaczającego mroku…

Zapowiadała się kolejna, nieprzespana noc we Wrocławiu…

…nie zdziwcie się, że będzie naprawdę całkiem inaczej!

TYLKO W SERWISIE>>> ZWIASTUN DO POBRANIA W FORMACIE PDF <<<


Nasz Rider | Wypromuj również swoją stronę2017 
Ostatnia modyfikacja: 01-09-2017 20:30 przez TS89
Dodał: TS89 Komentarze Brak ocen
KOMENTARZE:
eNeR dnia 02-09-2017 01:18
Równie szalony, co...szalenie ciekawy pomysł. Będzie się działo!


TS89 dnia 02-09-2017 15:39
Dzięki eN!
Zapenwiam, brak wrażeń nie grozi :D


Zaloguj się, aby dodać swój komentarz.


. . Copyright (C) 2004 - 2018 by Pik
Regulamin   Kontakt