Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

 
Znalezionych wyników: 119
Knight Rider Polska - Forum Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bycie fanem Nieustraszonego poza KRPL
mati1992

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 21220

PostForum: Off-Topic   Wysłany: 23-08-2018, 12:37   Temat: Bycie fanem Nieustraszonego poza KRPL
U mnie też stary. Już go mam jako dzwonek i budzik ładnych parę lat.
  Temat: Bycie fanem Nieustraszonego poza KRPL
mati1992

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 21220

PostForum: Off-Topic   Wysłany: 23-08-2018, 10:46   Temat: Bycie fanem Nieustraszonego poza KRPL
Też właśnie mam KR Theme ustawiony jak dzwonek :-) Ostatnio na wieczorze kawalerskim kolegi zadzwonił mi telefon, a kolega wypalił z tekstem w stylu "tam gdzieś KITT jeździ", czy coś podobnego. A nie myślałem, że zna KR.
  Temat: Bycie fanem Nieustraszonego poza KRPL
mati1992

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 21220

PostForum: Off-Topic   Wysłany: 09-08-2018, 20:32   Temat: Bycie fanem Nieustraszonego poza KRPL
Wśród moich znajomych temat był generalnie bardzo mało lub wcale znany. W roku 1998/1999, kiedy jeszcze chodziłem do zerówki, byli ludzie który oglądali, a potem były niekończące się dyskusje, kogo KITT w ile sekund przejedzie kilometrowej długości ulicę spod przedszkola do kościoła :lol: Kilka osób kiedyś tam w pomału zamierzchłych już czasach gimnazjum kojarzyło starszą wersję i można było z nimi o tym bez problemu porozmawiać, czasem nawet sporo się dowiedzieć o tym, czego już się nie pamiętało. Wówczas nigdy nie spotkałem się z jakimkolwiek "hejtem" na cokolwiek związanego z serialem. Nawet to, że czytam książki KR budziło coś w rodzaju przyjaznego zainteresowania, bo mało kto w ogóle miał pojęcie, że coś takiego u nas w kraju było :-D A jak już wyjaśniłem co czytam i obowiązkowo książkę dałem pytającemu celem własnoręcznych oględzin, to też komentarze były przychylne. Co do wersji z 2008 roku, to jeśli już ktoś z moich znajomych w ogóle oglądał lub chociaż liznął odcinek czy dwa, to prędzej mówił, że niekoniecznie mu podeszło, względnie wspomniał, że starsza wersja była lepsza, oczywiście jeśli ją kiedyś oglądał. Ale mój brat na przykład ma kolegę, który nową wersję wprost uwielbia (może dodatkowo dlatego, że w ogóle lubi Mustangi), a starą po jakimś czasie też zaczął w końcu doceniać. Generalnie jednak, jeśli chodzi o temat KR w moim życiu, to poza Wami tutaj nie mam bardzo nikogo, kto podzielałby moje zainteresowanie tym tematem - co najwyżej mojego brata, ale on ogranicza się jedynie do sympatii dla niektórych epizodów, niźli do całego uniwersum KR.
  Temat: Knight Rider Polska na Facebooku!
mati1992

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9172

PostForum: O serwisie   Wysłany: 11-11-2017, 12:11   Temat: Knight Rider Polska na Facebooku!
Ja też już polajkowałem i będę obserwował :)
  Temat: TKR 1x08
mati1992

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 24268

PostForum: Pozostałe filmy z cyklu Knight Rider   Wysłany: 14-10-2017, 09:22   Temat: TKR 1x08
Pozwolę sobie na chwilkę odkopać ten temat - czy pojawią się jeszcze następne odcinki, czy raczej nie? Przepraszam, jeśli już gdzieś o tym było, ale niestety ostatnio nie bardzo miałem czas na śledzenie forum i strony na bieżąco...
  Temat: 50 najsłynniejszych polskich lektorów [Komentarze]
mati1992

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 303232

PostForum: Off-Topic   Wysłany: 17-03-2017, 13:54   Temat: 50 najsłynniejszych polskich lektorów [Komentarze]
Być może istnieje kilka wersji tłumaczenia Powrotu do przyszłości dla DVD/Blu-ray, w końcu ja widziałem chyba jeszcze dwa inne komplety, oprócz swojego (niebieski, tzw. steelbox). U mnie jednak na pewno jest deskolotka. Oczywiście w samym tłumaczeniu są pewnego rodzaju potknięcia (jak na przykład "zabieraj te łapy, cholera", kiedy lepiej by było "zabierz te cholerne łapy", a od samego końca drugiej części DeLorean staje się DeLorjenem), ale to tylko małe drobiazgi, w niczym nie umniejszające przyjemności oglądania, bo samo tłumaczenie jest naprawdę solidne i bezbłędne. Najlepiej chyba przetłumaczona została wspomniana część druga. Tekst Biffa "jazda z mojego wozu, dziadku", jeszcze do tego sugestywnie przeczytany przez Szydłowskiego, po prostu miażdży, podobnie jak matka Marty'ego w alternatywnym 1985 roku - "sam chciałeś, żebym sobie zrobiła te buły". Po prostu super. Dawniej byłem zwolennikiem tłumaczenia z Polsatu, gdzie czytał Jacek Brzostyński (mam trójkę nagraną na starym VHS), ale obecnie wersja z DVD to dla mnie ta jedyna słuszna. Pan Matul jednak do mnie nie przemówił, podobnie jak Jarek Łukomski (w tym konkretnym przypadku). A już zupełna pomyłką było tłumaczenie przygotowane dla pana Czernielewskiego/Kozłowicza. Emituje je czasem TV Puls albo TNT. Występujące tam babole po prostu bolą.

Terminatora 1 mam też na VHS od Imperial i czyta tam pan Knapik. Dlatego swoistym szokiem był dla mnie lektor na DVD, również od Imperial, nawet z identyczną okładką. Tam z kolei był Ireneusz Machnicki, czyli pan Pogodny (taki krótki serial TVP, emitowany niegdyś w przerwach reklamowych na Jedynce, jakby ktoś nie wiedział). Do tego człowieka to dopiero trudno było się przyzwyczaić. Zwłaszcza żałowałem tekstów "żesz w mordę" (uzbrojony Terminator wychodzi z pokoju hotelowego) i "sukinsyn zabrał mi portki" (pijak do gliniarza w zaułku) w wykonaniu pana Knapika. Ale potem jakoś się oswoiłem i nawet mi "pan Pogodny" pasuje.

Wspomniany pan Olejniczak pasuje mi zdecydowanie do wszelkiej maści filmów historycznych i obyczajowych, z których najlepiej go znam od dziecka. Czytał chyba Doktor Quinn, znaną chyba każdemu Modę na sukces, a teraz na Polsacie czyta Titanica. I właśnie szkoda, że wersja z Olejniczakiem nie trafiła na DVD (tam czyta Gudowski). Wiadomo czy w ogóle pan Olejniczak występuje na jakimkolwiek DVD?

Co do pana Leszczyńskiego - o dziwo on od samego początku w roli lektora KR mi pasował, chociaż zapewne gdzieś tam na samym wstępie pilotowego odcinka skomentowałem, że mogłoby być lepiej albo że nie kojarzę tego pana. Ale naprawdę oglądało się świetnie, zresztą dalej się ogląda. Na pewno lepszy Leszczyński od Jakubowskiego (Universal), chociaż tłumaczenie dla telewizji miejscami wydawało się być nieco bardziej potoczyste i lekkie niż na DVD. Tłumaczenie z Polsatu z panem Uttą pamiętam już jedynie fragmentarycznie, ale KR2000 wystarczył, żebym wiedział, że dla całości KR było bardzo dobre, raczej na pewno lepsze niż na naszym DVD.

Nie wspomniałem jeszcze, że jednym z bardziej lubianych przeze mnie lektorów jest dobrze znany przede wszystkim z reklam TV Marketu pan Roch Siemionowski. Pan Roch wziął także udział w realizacji polskiej wersji językowej gry Rally Championship i przeczytał tam specyfikacje występujących w grze samochodów oraz informacje o odcinkach. I wyszło mu to naprawdę doskonale. Wracając do reklam w TV - czy ktoś z was może kojarzy kto lata temu udzielał się jako lektor w reklamach Mango? Taki bardzo charakterystyczny facet, którego dało się usłyszeć właściwie chyba wyłącznie tam. Tak lubiłem jego głos, że przed emisją Yattamana i W królestwie kalendarza na Polonii 1 zawsze Mango było oglądane xD
  Temat: 50 najsłynniejszych polskich lektorów [Komentarze]
mati1992

Odpowiedzi: 341
Wyświetleń: 303232

PostForum: Off-Topic   Wysłany: 16-03-2017, 16:57   Temat: 50 najsłynniejszych polskich lektorów [Komentarze]
Muszę przyznać, że to fascynujące widzieć lektora rozmawiającego z kimś w sposób normalny, nie "po lektorsku". Szkoda tylko, że tych naprawdę legendarnych lektorów można już usłyszeć coraz rzadziej. Teraz prym zaczynają wieść ci nowi, niekoniecznie lepsi, a w niektórych wypadkach wręcz straszni. Takie nazwiska jak Jan Wilkans czy Paweł Straszewski to gwarancja nudy, nudy i jeszcze raz nudy. Przepraszam, ale obojętne jaki film czytałby któryś z tych panów, jest on po prostu nudny do tego stopnia, że człowiek przy nim usypia. I o ile jeszcze Straszewski (z Teleexpressu, podobnie jak Bukrewicz) jest jakoś tam, choć z trudem, znośny (czytał Strażnika Teksasu na TV6, a na AXN niemiecki serial Ponad wszystko i inne w tym stylu), o tyle Wilkans jest dla mnie po prostu straszny. Do tych dwóch panów mógłbym dopisać jeszcze Marka Lelka - ktoś gdzieś kiedyś napisał, że czyta prawie tak, jak syntezator mowy Ivona. Ja powiem tylko tyle, że MacGyver z nim to była masakra.

Moim ulubionym lektorem jest chyba bezwzględnie Janusz Szydłowski. Z nim nawet najgorszy film jest oglądalny. Byłem też wniebowzięty, kiedy okazało się, że to właśnie on czyta Powrót do przyszłości w wydaniu DVD, które dostałem pod choinkę. Bardzo lubię też Jacka Brzostyńskiego (film Cobra ze Stallonem musi być tylko i wyłącznie z nim, inne tłumaczenie dla mnie nie istnieje), a dawniej uwielbiałem też Janusza Kozła, ale to uwielbienie nieco mi przeszło dzięki stacji AXN i serialowi Komisarz Rex (obecnie pierwsze serie czyta Szydłowski). Oczywiście pan Janusz swoją pracę wykonał jak zawsze na najwyższym poziomie, ale chyba problemem dla mnie był i jest sam serial, którego zwyczajnie nie trawię. Niemniej jednak są takie tytuły, w których pan Janusz jest doskonały i właściwie jedynie słuszny - gdzieś na VHS od Cass Film wciąż mam anime Calineczka (od Enoki Films), które przeczytał właśnie on (na DVD czyta Leszczyński). Nie wyobrażam też sobie takich filmów jak Znikający punkt (z 1971 roku) czy Wydział pościgowy bez niego.

Na czele mojego rankingu jest również pan Maciej Gudowski, ale tu tłumaczenie jest faktycznie zbędne - mógłbym powtórzyć to samo, co napisał o nim eNeR.

Szkoda, że na potrzeby rynku DVD często tworzy się nowe tłumaczenia, zamiast wznowić stare z kaset VHS. Dla mnie najlepszym tłumaczeniem filmu Dirty Dancing zawsze będzie to z VHS firmy VIM, gdzie czytał Janusz Szydłowski (moja mama wciąż jeszcze posiada tą kasetę). Niestety nie wznowiono tego tłumaczenia chyba nigdzie - w TV przeważnie czyta Borowiec (tak sobie), a na DVD i VCD czytał pan Orlicz (tu oglądało się całkiem przyjemnie). Warto też pochwalić fakt, że czasem wybór lektora do przeczytania jakiegoś filmu jest pozytywnie zaskakujący - na przykład film anime Perfect Blue również przeczytał Tomasz Orlicz i nie wyobrażam sobie na jego miejscu nikogo innego, kto byłby lepszy.

A co do pana Lucjana Szołajskiego - to lektor legenda, pierwszy raz Terminatora 2 oglądałem w TV właśnie z nim i to on czytał dialogi i tytuły odcinków Toma i Jerry'ego, wydanych na VHS przez Cass Film. Mam dwie takie kasety, wciąż jeszcze na chodzie, ale przypuszczam, że były to tak zwane wydania legalne inaczej, na co wskazuje przede wszystkim kiepska jakość obrazu i nienajlepsza dźwięku. W jednym z odcinków pod koniec drugiej taśmy nawet zasłonięto takim liliowym prostokątem reklamę czegoś, co miało być emitowane później na kanale, z którego tę taśmę nagrano! Ale same taśmy wydano dość porządnie jak na lata 90, obie oprócz dużych, przezroczystych pudełek miały dodatkowo lakierowane tekturowe, tak jak dziś niektóre DVD. Takie same miały też wspomniana Calineczka oraz Piękna i Bestia (gdzie w dubbingu udzielał się, uwaga uwaga - Jacek Brzostyński jako Książę/Bestia; na filmwebie nic o tym nie ma, ale jestem tego absolutnie pewny, posiadam zresztą tego VHSa; film z 1992 roku, koprodukcja USA/Japonia, więcej info tutaj). Niestety te akurat tekturowe pudełka już zabrał ze sobą czas.
  Temat: Gadżety serwisu
mati1992

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 79134

PostForum: O serwisie   Wysłany: 27-01-2017, 15:40   Temat: Gadżety serwisu
To ja może przy okazji zapytam - czy gadżety można jeszcze kupić albo w jakiś inny sposób wejść w ich posiadanie? Bo te ołówki to w sumie są bardzo frapujące i fajnie byłoby mieć kilka :)
  Temat: Nareszcie w Polsce - DVD z Nieustraszonym!
mati1992

Odpowiedzi: 944
Wyświetleń: 563918

PostForum: Knight Rider   Wysłany: 25-12-2016, 14:26   Temat: Nareszcie w Polsce - DVD z Nieustraszonym!
Ja taki trend zauważyłem zwłaszcza w tych beznadziejnych polskich komediach, puszczanych na przykład na TVN. Nie muszę mówić, że to coś żałosnego :? Powie mi ktoś po co to się robi? Czemu to niby służy? Jak zmienią to jest lepiej? Bo nie rozumiem.
Jeszcze lepszy numer odstawili z odnowionym Potopem Hoffmana - zrekonstruowali cały obraz i początkowo taki puszczali w telewizji. A na DVD trafiła wersja pocięta i skrócona bodajże do trzech godzin. Normalna profanacja. To tak, jakby na raz Da Vinci porobił dziury w Monie Lisie albo w ogóle wyciął z obrazu samą postać i taką ją obramował bez żadnego tła. Też jest ładnie, też się podoba, tylko jest sprofanowane. Po to była ta cała nowoczesność? To ja dziękuję.
  Temat: Jaki hosting/serwer polecacie?
mati1992

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2566

PostForum: Off-Topic   Wysłany: 23-10-2016, 14:04   Temat: Jaki hosting/serwer polecacie?
Nie znalazłem jeszcze takiego tematu, więc zakładam nowy. Mam nadzieję, że we właściwym miejscu ;)

Wiele osób ma swoje własne strony internetowe. Niektóre na płatnych, inne na darmowych serwerach. I właśnie o to chciałbym zapytać - jakie serwery i hostingi polecacie? Może jest jakiś darmowy, który jest dobry? A jeśli trzeba płacić, to który jest najtańszy i jednocześnie najlepszy? Pytam, ponieważ mam już z lekka dosyć zawalonych reklamami darmowych hostingów (jak cba.pl, gdzie do tego pracują nieuprzejmi ludzie) albo takich, które mają być darmowe, a w praktyce banują strony błędem "cpu-limit-reached", żeby kupić u nich konto (jak 000webhost.com). Pytam absolutnie serio, ponieważ narobiłem się trochę nad moją stroną i chciałbym, żeby powisiała trochę w sieci na jakimś przyzwoitym serwerze, z którego mi jej nie wywalą/nie zablokują/nie poobwieszają reklamami po miesiącu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  Temat: Nareszcie w Polsce - DVD z Nieustraszonym!
mati1992

Odpowiedzi: 944
Wyświetleń: 563918

PostForum: Knight Rider   Wysłany: 04-08-2016, 21:50   Temat: Nareszcie w Polsce - DVD z Nieustraszonym!
Ja jakiś czas temu zacząłem znowu od początku, ale niestety gdzieś z miesiąc temu musiałem przerwać z powodu nawału obowiązków. Zatrzymałem się gdzieś w 1/3, może połowie drugiej serii, teraz mam płytę z "Pechowym złodziejem" i "Wśród starych samochodów". Może w wolnej chwili jeszcze będę oglądał dalej, jeszcze nie wiem.
  Temat: W co gracie? - Rozmowy o grach
mati1992

Odpowiedzi: 667
Wyświetleń: 295392

PostForum: Off-Topic   Wysłany: 19-06-2016, 17:21   Temat: W co gracie? - Rozmowy o grach
Ja z ciekawości zrobiłem aktualizację. I była ona u mnie na dysku całe 25 minut, bo poza wojenną grą Enigma: Rising Tide, nie chciało chodzić po prostu nic. Co jak co, ale np. NFS Porsche, Underground, czy Carbon nie podaruję, bo bardzo je lubię. Ale sam wygląd Windows 10 nawet przypadł mi do gustu. Mimo wszystko zamierzam jednak pozostać już przy 8.1. Jest oryginalny (był preinstalowany), sprawdzony (pół roku użytkowania przed chwilową przesiadką na 10), z kafelkami jakoś się oswoiłem, niektóre skrzętnie ukryte opcje też odnalazłem. A skoro tak, to po co zmieniać? ;) Dla wielu (do niedawna jeszcze i dla mnie) pewnie to zdanie będzie z gatunku "o zgrozo", ale w tej chwili Windows XP to już dla mnie archaizm.
  Temat: W co gracie? - Rozmowy o grach
mati1992

Odpowiedzi: 667
Wyświetleń: 295392

PostForum: Off-Topic   Wysłany: 19-06-2016, 13:12   Temat: W co gracie? - Rozmowy o grach
Ostatnimi czasy niewiele gram, ale podobnie jak eNeR, mogę się pochwalić, że udało mi się dojść do porozumienia z moim Windows 8.1, do tego stopnia, że bezproblemowo śmiga Colin McRae 2 czy NFS Porsche. Ponadto z najstarszych tytułów chodzi, aczkolwiek nieco topornie, nawet stara Toca 2 Touring Cars. Jedynie do Rally Championship niestety potrzebny jest VMware - gra na Windows 8.1 odpaliła tylko raz, czy dwa, a potem po którejś aktualizacji się zbuntowała i niestety potrzebna jest wirtualna maszyna. Z gier w które gram/grałem, jedynie Demolition Racer (pochodna Test Drive, produkcja Infogrames) nie chce w ogóle poprawnie działać - na 8.1 odpaliło, ale nie grała muzyka i były problemy z grafiką (strasznie ciemna i miejscami charakterystyczne dziury w scenerii). Poza tym nie mam większych powodów do narzekań na 8.1, może nie jest najlepszym systemem, ale przy odrobinie dobrej woli wszystko się da, lepiej czy gorzej. Do gierek z Pegasusa używam Nestopii i generalnie gram klawiaturą, chociaż mam pad. "Oryginalnego" pegasusa i dyskietki też mam, ale wysiadł dźwięk, a granie w Mario bez tych charakterystycznych tracków to już nie to samo :) Również uważam, że co jak co, ale stare giery z Pegasusa nigdy nie stracą na grywalności - zawsze tłucze się w to z przeogromną przyjemnością.
  Temat: TKR 1x03
mati1992

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9922

PostForum: Pozostałe filmy z cyklu Knight Rider   Wysłany: 14-06-2016, 18:19   Temat: TKR 1x03
W sumie to naprawdę fajny pomysł z tymi opisami :) Jak tylko skończę oglądać oryginalnego KR to zabieram się za oglądanie TKR. Mam nadzieję, że wszystkie odcinki tak będą opisane, w końcu zapoznam się i z tym serialem. Może by tak część z nowych informacji (bez większych spoilerów) jeszcze dodać do serwisu? Przy okazji tak nieśmiało zapytam, może warto by też pomyśleć o jakichś napisach, chociaż do tych bardziej istotnych dla fabuły odcinków? Żadnych nigdzie nie ma. Nawet jeżeli zdaniem niektórych to shit, to może warto chociażby z powodów historycznych?
  Temat: Dobrej jakości pudełka CD i DVD
mati1992

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5119

PostForum: Off-Topic   Wysłany: 10-06-2016, 19:35   Temat: Dobrej jakości pudełka CD i DVD
Właśnie takiej porady oczekiwałem :) Z tego co widzę na allegro, to AMARAY są pudłami najwyższej jakości, a jak zobaczyłem logo, to sobie przypomniałem, że mam niejeden film w pudełku od tej firmy. Czarne też mają, od 2zł za sztukę da się znaleźć, czyli całkiem przystępnie. Wielkie dzięki za pomoc, eNeR, tak się spodziewałem, że Ty na pewno będziesz umiał mi poradzić :)
 
Strona 1 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. KRPL Mod by Pik. Template created by szpak.
Copyright (C) 2004 - 2020 by Pik  
Regulamin   Kontakt