Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sprzedam TransAma GTA 5.7 TPI 1988 :)
Autor Wiadomość

Mandrivnyk 

Wysłany: 16-07-2009, 23:12 

lukasoo12 napisał/a
Strzelam 80 pare tysi?? Silnik 5, 7 litra!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
No to się uśmiałem.
Makaron, nadwozie nie było piaskowane w całości, tylko tam gdzie była rdza?
Tak tylko spytam, automat 4 biegowy z tym silnikiem?
Bo to chyba ten sam silnik co w Camaro IROC Z28?
Jak z elektryką przy zegarach? :twisted:
I czy sprzęgło masz to samo od nowości? :lol:
A w ogóle to skrzynię biegów rozbierałeś? :roll:

makaron

Wysłany: 17-07-2009, 00:25 

Silnik jedyny słuszny - V8 5.7 TPI :P
Co do kosztów, to sprawa trochę zawiła, bo do tej pory włożyłem w niego ok 20k + 24k które za niego dałem w 97 roku, a to jeszcze nie koniec, bo w dalszym ciagu planuję przy nim kilka robótek - przeróbka hamulców (ok 2k) i parę innych drobniejszych rzeczy, no i to co po drodze jeszcze wyjdzie :P
Sprzedawać nie planuję póki jeszcze daję rade go utrzymać, a gdybym musiał sprzedać, to na pewno nie dostanę takich pieniedzy jakie w niego włożyłem, choć już widziałem do sprzedaży kilka bardzo dobrze utrzymanych egzemplarzy w najmocniejszych wersjach, dostępnych u nas w kraju, ale też za odpowiednie pieniadze :P

http://otomoto.pl/pontiac-tran...-tpi-240-km-C9091986.html

http://otomoto.pl/pontiac-tran...ekcjonerski-C7234267.html
:roll:
Frost - nadwozia nie piaskowałem, bo to zdrowe ocynkowane fabrycznie jest, więc rdzy praktycznie nie było, silnik taki sam jak w topowych wersjach camaro i paru innych modeli koncernu GM, a skrzynia to na szczęście automat i dzięki bogu jak narazie sprawuje się znakomicie :P no i powiedz dokładniej o co chodzi z tą elektryka w zegarach, bo nie wiem :?: Bo jeśli pytasz, czy wszystko działa, to pewnie Cię zaskoczę i powiem, ze wszystko hula jak należy, wszystko jest w fabrycznym stanie, zero jakichkolwiek przeróbek i podwórkowych napraw "panów Heniów" 8)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 17-07-2009, 00:54 

No to masz naprawdę świetny egzemplarz. Pozazdrościć...

A z tych dwóch, które podałeś w linkach, to ten za 55 tys. już dosyć drogi, ale ten za 25 tys. z kolei ma duuużo większy przebieg... Tak sobie pomyślałem, że gdybym miał auto, to oni tam przyjmują w rozliczeniu (pewnie w złodziejskich cenach, ale co tam), więc gdyby tak kupić tego za 25tys. i jeszcze oddać swoje auto, to można by wyjść na zero i mieć Pontiaczka :mrgreen:

No, ale kończę te marzenia, bo niektórzy tu naprawdę mają Trans-Ama.. :roll:

Szczerze zazdroszczę, super sprawa! :D

Mandrivnyk 

Wysłany: 17-07-2009, 00:59 

makaron napisał/a
Bo jeśli pytasz, czy wszystko działa, to pewnie Cię zaskoczę i powiem, ze wszystko hula jak należy, wszystko jest w fabrycznym stanie, zero jakichkolwiek przeróbek i podwórkowych napraw panów Heniów

:shock: Zaskoczyłeś mnie.
Piszesz o hamulcach.
Tam z tyłu są bębny jeszcze?
I co wsadzasz? Pewno wszędzie tarcze wentylowane?
Nie myślałeś o zmianie na nowszy 5 biegowy automat i może zamianie tylnego mostu z innymi przełożeniami?
Czy przy 110 km/h skrzynia robi jeszcze kickdown? :lol:

makaron

Wysłany: 17-07-2009, 02:06 

W wersji GTA z tyłu auto jest wyposażone fabrycznie w tarcze, wszystkie są wentylowane, a zmiana polegać będzie na zastąpienie oryginalnych na dostosowane do konstrukcji firebirda piast, zacisków i tarcz z corvette C4, oczywiście mówię o przodzie, bo tył zostawiam fabryczny. Skrzynia spokojnie daje radę, więc nie planuję żadnych przeróbek ani zmian na inne 8)
Kickdown robi i przy 160 i wyżej :P niestety nie podam Ci szczytowej prędkości przy której skrzynia jeszcze redukuje, bo zwyczajnie nie mam gdzie tego przetestować (mieszkam w górach, a i autostrad u nas nie ma, więc wiesz :D ) ale zapewniam Cię, ze wyprzedzanie przy prędkościach ok 120 - 140 nie sprawia problemu :P z resztą przeczytaj sobie to: http://www.frazpc.pl/b/217987 - opis dotyczy zupełnie innego auta, ale wrażenia praktycznie takie same 8)
Ogólnie rzecz biorąc bardziej zależy mi na zachowaniu fabrycznego stanu auta i jazda bardziej dla relaksu niż skrajne modyfikacje techniczne i ekstremalne wyścigi np na 1/4 mili :wink:
Cóz.. jeśli chcesz się bardziej zagłębić w temat tego i pozostałych modeli i generacji firebirda, to skorzystaj z Internetu, tam znajdziesz wszystko co Cię zainteresuje, ja sam jeszcze mało wiem, a i są też zagadnienia techniczne, które są dla mnie "czarną magią" więc nie zagłębiam się w to aż tak bardzo. Najważniejszy jest klimat, bulgot V8, czasem zapach palonej gumy i ogólnie wrażenia z jazdy, i w takich chwilach nic innego się nie liczy i nie ma znaczenia 8)

eNeR! - marzenia się spełniają, trzeba tylko wystarczjąco mocno chcieć :)

Mandrivnyk 

Wysłany: 17-07-2009, 15:25 

Przy 160 robi kickdown na 3-ci bieg? :shock:
A tarcze z C4 powinny pasować bez ceregieli moim zdaniem, chociaż nie widziałem ich.
Ale oba wozy były produkowane jednocześnie i miały wspólne graty.
I nie chodziło mi o budowę potwora na 1/4 mili. :lol:
Tylko o to, że być może się kiepsko zbiera na drodze przy tej mocy i przy tej wadze.
Ale się widocznie mylę. I 240 KM wystarczy mu do sprawnego poruszania się.
Jestem zaskoczony jeszcze tym, że w amerykańskim samochodzie sportowym z tego okresu było aż tyle frykasów.
Ktoś by pomyślał, że to Cadillac. :lol:
Resztę sobie poszukam w necie. Dzięki!

makaron

Wysłany: 17-07-2009, 18:39 

Jeszcze jedna mała uwaga na przyszłośc ;) moc silnika (km) to nie wszystko, jest jeszcze moment obrotowy (Nm) w przypadku mojego Trans Ama jest to ok 340Nm i obie te wartości określają możliwości samochodu 8)
więcej o tym tutaj: http://www.technikajazdy.info/.../moc-czy-moment-obrotowy/
dlatego czasem auto o niby niedużej ilości "kucyków" może przysporzyć miłą niespodziankę przy starcie z pod świateł :wink:

Mandrivnyk 

Wysłany: 17-07-2009, 23:36 

Wiem, wiem.
Ale taka masa i poniżej 400Nm to chyba z pod tych świateł nie ma większej rewelacji?
I specjalnie pytałem o zachowanie na drodze, bo tam moc odgrywa większą rolę.

makaron

Wysłany: 18-07-2009, 09:58 

No jeśli dla Ciebie niecałe 7 sekund od 0 do 100km/h przy masie bliskiej 2T to nie rewelacja, to co nią jest? 8) Oczywiście biorę pod uwagę auto w wersji 5.7 TPI z osiemdziesiątych lat ubiegłego wieku :P
Na drodze jak na auto z tamtych lat zachowuje się poprawnie (choć standardowe nadwozie wymaga delikatnych modyfikacji w celu lepszego usztywnienia całej konstrukcji), ale trzeba się mieć na baczności, bo nie ma tutaj żadnych systemów kontroli trakcji ani ABS - czysta moc przekazywana na tylną oś bez żadnych dupereli 8) więc jeśli zdarzy się, ze prawa noga za bardzo się "omksnie" zwłaszcza na mokrej lub zakurzonej nawierzchni wtedy można się nieźle zdziwić (auto zdecydowanie "nie dla misiów") :P A co do wyposażenia - w tamtych latach i wcześniejszych takie wypasy to cecha amerykańskiej motoryzacji, one miały dosłownie wszystko co potrzeba dla wygody a i czasem zbędne gadżety :lol: Dzisiaj już i Europa podąża tym torem i dobre wyposażenie samochodu staje sie standardem 8)
Tutaj coś o testach drogowych Trans Am z 90 roku z amerykańskiego programu motoryzacyjnego z tamtych lat:
http://www.youtube.com/watch?v...&playnext_from=PL&index=2

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi