Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czego słuchacie? - Rozmowy o muzyce [ARCHIWUM]
Autor Wiadomość

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 18-09-2009, 22:57 

BXMASTER napisał/a
jest jakiś pomysł, jakaś historia, jakiś głębszy sens...

Dokładnie, zgadzma się z tym, właśnie o to chodzi, takie są produkcje LUCa :)

..a co do tego enigmatycznego początku posta..to nieładnie że nas zdradzasz i mógłbyś być mniej tajemniczy (ech, ale to przecież byłoby tak bardzo nie w Twoim stylu;p) 8)

Mandrivnyk 

Wysłany: 21-09-2009, 22:09 

W tym teledysku jest pokazany koleś, któremu się bardzo nudziło w domu. (chyba)
311 - Hey You
http://www.youtube.com/watch?v=LvHzxbt_DiE
Ciekawe czy na to można wyrywać lachony? :lol:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 21-09-2009, 23:52 

Wygląda na to, że tej tablicy w lataniu pomagali spece od CGI :P
..niemniej jednak teledysk bardzo fajny i piosenka też "nie przeszkadza" :)
..a co do wyrywania lachonów, to trzeba się Bożydara aka Bożo wporzo zapytać, on był w muzeum ziemi podlaskiej to wie :lol:

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 25-09-2009, 11:45 

eNeR! - nie można zbyt długo stać w miejscu bo nigdzie się nie dojdzie.

Odnośnie nowej płyty L.U.C'a:

Kupiłem tę płytę i powiem tak: Po otwarciu miła niespodzianka – duży plakat z trzema orłami. Jeśli chodzi o zawartość samego krążka to początkowo bardzo mocno oddziaływuje na wyobraźnię i uświadamia jak to wtedy było i jak ludzie myśleli. Z tą częścią obowiązkowo powinni się zapoznać polscy uczniowie i mieszkańcy Europy zachodniej. Nieźle jest aż do „Wizerunku firmy PRL” którego można z resztą normalnie i przyjemnie słuchać w tle ale już wcześniej wchodzimy w sferę poglądów choć obrany tok rozumowania należy do grupy względnie słusznych. Potem autor sprawia już wrażenie wypalonego (słowa wygrany albo przegrany bym tu nie użył choć w pewnym zakresie oba pasują). Nie prezentuje nic specjalnie nowego, traci trochę na obiektywizmie i lekko się rozhisteryzowuje. (Tak, wiem że nie komentuje ale różne zestawienia tych samych rzeczy dają różne efekty) Kończący płytę „Tribute to Lech Wałęsa” jest ok. ale to nie jest dobre zakończenie – pozostawia niedosyt. I jeszcze jedna sprawa – mamy w języku polskim słowo „hołd”. Brakuje tylko żeby w tytule był „Walesa” jak „Walesa Airport” zamiast „Wałęsa” ale to jest głupie bo zagraniczny odbiorca płyty i tak nie zrozumie bez książeczki z tłumaczeniem ,a tytułów to dobrze żeby zrozumiał tylko kilka i swoją drogą polskiemu odbiorcy też by się przydała książeczka z interpretacją bo to często tępa swołocz która niczego nie zrozumie i dziwi mnie że autor nie wziął tego pod uwagę skoro jeden z tytułów brzmi : „Do roboty już bez IQ” (bo na tej w Katyniu drzewa rosną). Czy warto płytę kupić? Droga nie jest, plakat ładny, swoją wartość ma i nawet nieźle brzmi. Ja jestem nieco zawiedziony, ale kupić można – jak ktoś chce. Mądry człowiek poradzi sobie jednak bez niej jak trochę poczyta, idiota i tak nie zrozumie ,a przeciętniak będzie potem pierdoły opowiadał i szerzył nienawiść wbrew intencji artysty. Dobrze że coś takiego się pojawiło ale wyszło tak sobie, jak wszystko od lat w naszym kraju – poza Rajdem Polski i paroma innymi apolitycznymi projektami.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 25-09-2009, 12:55 

BXMASTER napisał/a
eNeR! - nie można zbyt długo stać w miejscu bo nigdzie się nie dojdzie.

Chyba, że komuś jest dobrze w tym miejscu, w którym się znajduje. Ja tak mam :wink:

Dzięki za recenzję. Jakby nie patrzeć uważam, że dobrze, że wydano taki krążek a nie kolejne Mezo Mezo czas rozpocząć nowy sezon, bo choć tak jak napisałeś mądry tego nie potrzebuje a głupi nie rozumie, to jednak jakoś tak lepiej się człowiek czuje mając świadomość że są ludzie którzy poprzez swoją twórczość chcą przekazać coś więcej, a nie tylko zróbcie hałas i rączki w górę. Choć temu albumowi daleko do komercji to właśnie powinien mieć dużą promocję, żeby trafić do większej ilości odbiorców, wtedy by może to miało większy sens, a tak - brutalne ale prawdziwe - pewnie będzie to kolejny ambitny projekt, którym zainteresują się nieliczni i rozejdzie się w jakiejś marnej ilości egzemplarzy. Cóż, rozumiem, że najpopularniejsza jest muzyka czysto rozrywkowa - zwłaszcza, że sam się taką zajmuję (choć też nie do końca, bo zawsze sięgam bo mniej znane i bardziej ciekawe utwory), ale jednak czasem warto zwolnić czy nawet przysiąść i "pochylić się" nad czymś innym.

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 25-09-2009, 21:06 

Ma być z tego film, też pytanie jak go będą dystrybuować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 25-09-2009, 22:22 

Z filmem jest jednak łatwiej..jest wiele festiwali offowych i innych pokazów, które bardzo pomagają dobrym filmom które nie mają promocji. Słynny już film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego Blokersi promocję też miał niewielką a stał się wręcz kultowy. Fakt, że pomogła mu obecność większości znanych w środowisku hip hopowym ludzi i niemal genialna ścieżka dźwiękowa, ale myślę, że inny film może powtórzyć ten sukces.

No, ale dość o filmie, wróćmy do muzyki.

Bardzo lubiana przeze mnie grupa Farben Lehre nagrała nowy krążek, oto wiadomości z pierwszej ręki:

Cytat
Z dumą informujemy, że na trasie Wrocław - Płock, w miejscowości Turek, podpisany został kontrakt fonograficzny pomiędzy zespołem Farben Lehre a wrocławskim wydawnictwem Lou&Rocked Boys c/o Rockers Publishing. Nowa płyta Farben Lehre na horyzoncie... W czerwcu 2009 roku w warszawskim studio Serakos pionierzy punky-reggae z Płocka zarejestrowali 16 utworów, z myślą o swoim kolejnym wydawnictwie. Bardzo melodyjne, szybkie, energetyczne nuty oraz umiejętne zmiany klimatu to muzyczna wizytówka Ferajny. W warstwie literackiej pojawiła się garść życiowych tekstów, napisanych tym razem ze sporą domieszką humoru, czasem ironii, a jednocześnie pewną dawką romantyzmu. Niektóre kompozycje teleportują twórczość zespołu do beztroskich lat podwórkowych zasad (Dintojra, Piłkarze czy Ferajna). Tytuł, okładka oraz nowy image muzyków nawiązują jednoznacznie do klasycznych filmów gangsterskich, jednak merytoryczna zawartość krążka daleka jest od atmosfery strachu, przesadnej powagi i niebezpiecznych sytuacji. Można wręcz zauważyć swoistą kontynuację idei Atomowych zabawek, rzuconej przez Farben Lehre blisko 10 lat temu. Śmiejemy się, bawimy, ale kiedy trzeba potrafimy pokazać pazury... Premiera albumu Ferajna 9 października 2009

Czekam z niecierpliwością :mrgreen:

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 29-09-2009, 16:37 

Kolejny powód dlaczego nie cierpię Rihanny. :lol:

http://www.pudelek.pl/artykul/..._15_letnia_rihanna_wideo/

Moje uszy, agh! xD :lol:

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 29-09-2009, 21:21 

Cóż, nawet teraz głos Rihanny może być pretensjonalny..ja za nim nie przepadam a każda z jej piosenek którą mam jest remixem :P Co do tego nagrania - albo przez lata pracowała nad głosem i obniżyła ton (nauka emisji głosu jest w stanie to zmienić), albo po prostu zmieniła to też mutacja - oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie objawia się tak jak u chłopców, ale na pewno głos jej się zmienił na dojrzalszy i to też mogło mieć wpływ. Tak czy inaczej kiedyś piała nieźle, teraz pieje mniej :P Zresztą ona ma taki "jęczący" śpiew i kiedy próbowała zaśpiewać piosenkę Mariah Carey to nie mogło to wyjść inaczej - tu akurat także dziś efekt byłby podobny :lol:

Mandrivnyk 

Wysłany: 03-10-2009, 20:21 

kaka ten teledysk Seethera który dawałeś, był zrobiony jak ośmio bitowa giera?

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 03-10-2009, 22:29 

No toś mi zrobił niezły problem. Po długich przeszukiwaniach tematu znalazłem w końcu link, o który pytałeś, ale już nieeaktywny..
Co do pytania: Chyba nie. Zaraz się upewnie.
EDIT: Sorka - wygląda na gierkę

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

Mandrivnyk 

Wysłany: 03-10-2009, 23:12 

Hm... mnie się wydaje, że dałeś inny, bez giery.
Więc ja daje jeszcze raz, booooo w drugim levelu bohater jedzie KITT-em. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v...jDbTOmic8&feature=related

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 03-10-2009, 23:37 

Fakt - tej wersji nie pokazywałem.
Fakt - to ma być gierka pamiętająca czasy Pegasusa jak nie konsol starszej generacji.
Wrażenia? juchuu! KITT - ten kolor i kształt mogą mówić tylko jedno. Połączone z Turbo Boost tylko mnie w tym utwierdzają. Zamiana w helikopter? Niech będzie. Po zabraniu załogi przez vanik prowazdony przez czrnoskórego mężczyznę (Ice-T?) śmiem przypuszczać, iż jest to nawiaazanie do A-Team, a tamten helikopter to niby serial Airwolf. Rowery - E.T?
Wpakowanie "załogi" do szarego samochodu przypominającego troszku wygląd KITTa z otwieranymi drzwiami a'la motylek + płomienie spod kół - to tylko DeLorean i Back To The Future.
Wszystko co najlepsze z seriali/filmów lat 80-tych w formie gry - eNeR! nie dałby żyć takiej gierce :lol:

Mandrivnyk 

Wysłany: 04-10-2009, 00:11 

kakagonzalez napisał/a
Po zabraniu załogi przez vanik prowazdony przez czrnoskórego mężczyznę (Ice-T?) śmiem przypuszczać, iż jest to nawiaazanie do A-Team

Ty ignorancie!!! To był Mr. T!!!! :shock:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mr._T

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 04-10-2009, 07:46 

FROST napisał/a
kakagonzalez napisał/a
Po zabraniu załogi przez vanik prowazdony przez czrnoskórego mężczyznę (Ice-T?) śmiem przypuszczać, iż jest to nawiaazanie do A-Team

Ty ignorancie!!! To był Mr. T!!!! :shock:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mr._T

Pardon - wiedziałem, że się pomylę.
Aby nie byyło OF:
Pamiętacie parodię Borowczyka? Poniżej link piosenki, która posłużyła za hymn:
http://www.youtube.com/watch?v=6G1uEPtumI0

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi