Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wpadka!
Autor Wiadomość

kuciu

Wysłany: 08-11-2009, 01:14 

Taka wpadka dźwiękowa:) W Knight of chameleon w intrze nie ma dźwięków jak KITT skacze, rozwala sciany itp. Było tak zarówno w jakiejś kopii z neta jak i na DVD. Wydaje mi się, że tak samo było w jeszcze jednym odcinku z 3 sezonu ale głowy nie dam

el_comendanto 
internetowy szperacz

Wysłany: 04-02-2010, 02:30 

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 04-02-2010, 02:38 

Myślę, że do takich mniej ewidentnych fotek przydałby się jakikolwiek opis, żeby inni nie zaśmiecali tematu pytaniami, w końcu to nie quiz :wink:

el_comendanto 
internetowy szperacz

Wysłany: 04-02-2010, 03:22 

Foto 1 - prawa strona - widać studio
Foto 2 - z rurowca prawie wypadla szyba

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 04-02-2010, 12:10 

Ha ha, faktycznie piękne wejście na plan :lol: A na tej drugiej fotce to w ogóle ten tył się chyba lekko przegiął w dół :lol:

KITT86 

Wysłany: 04-02-2010, 18:28 

Który to odcinek na drugiej focie?

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 04-02-2010, 19:02 

na drugiej fotce jest kadr z odcinka z pierwszego sezonu pt: Give Me Liberty... or Give Me Death

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 04-02-2010, 19:14 

Fajne to zdjęcie z fragmentem studia. :lol:
Jakoś nigdy wcześniej nie zwróciłam na to uwagi, zawsze patrzyłam się tylko na KITTa. :D

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

ikar_22 

Wysłany: 10-03-2010, 22:26 

Dawno się tu nic nie działo. Żeby temat nie uległ zapomnieniu wrzucę parę obrazków.

1. To wspomniana na początku tematu wpadka ze zderzakiem owiniętym w gumę z odcinka " FORGET ME NOT"

2.Myślałem że dach KITT-a jest otwierany na boki (jak przy katapultowaniu) tylko że tu jest po prostu dziura przez którą wystaje Michael

3. Co prawda tu nie za wiele widać ale znowu w odcinku " FORGET ME NOT"
jest coś dziwnego, Obok Michaela siedziała pewna blondynka, a tu...

4. I jeszcze coś, dowód na cięcia w budżecie, ta sama scena w 2 odcinkach

1. Odcinek "TRUST DOESN'T RUST" KARR spada w przepaść

2. Odcinek " FORGET ME NOT" (Znowu :P ) tym razem to KITT śpieszy z pomocą Michaelowi skacząc z urwiska.

(Ta scena z KARR-em już się pojawiała w tym temacie)

To chyba tyle, mam tylko nadzieje że nie trudziłem się na darmo i ktoś to przeczyta :P :P .

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 10-03-2010, 22:38 

WItam

CO do wpadek kóre wrzuciłes
Zdjęcie numer 2 to nie dziura tylko dach KITT-a to tak zwany T-TOP połówki dachu ściągane jak w nomralnym Transa-AM i innych autach z takim dachem a to że pokazują że otwiera się na boki to już wymysł ludzi którzy pracowali nad specjalnymi efektami - normalnie połowka dachu była ściągana.

Co do trzeciego zdjęcia to rzeczywiście nie Michael kieruje ani żadna blondynka jest obok lub ktokolwiek inny po prostu jest to scena uzyta z odcinka Trust dosen`t Rust z dwoma pijaczkami którzy wykradli KARR-a i uciekaja przed policją - obejrzyj dokładnie ten odcinek czyli to nawet teoretycznie nie jest KITT a KARR - ta scena także została wykorzystana w innych odcinkach m.in. możesz ją obejrzeć w odcinku z pierwszego sezonu Hearts of Stone.

Co do wraku który spada z urwiska to także jest to kolejna powtórnie scena i to w dodatku w odcinku Trust Doesn't Rust jest to KARR a nie KITT a w odcinku Forget Me Not użyto ją jako że to niby KITT a w ogóle scena ta pochodzi z innego filmu także o zabójczym samochodzie z lat 70-tych chyba jego tytuł to "THE CAR" opowiadał o samochodzie który zabijał ludzi więc nawet nie była ona nagrana specjalnie dla Knight Rider.

ps.Bardzo często w serialach Univesrala z latch 80-tych jak Knight Rider czy Airwolf można zobaczyć różne sceny użyte już w niektórych odcinkach a nawet zapożyczone z innych filmów wyprodukowanych przez Universal Studios aby zmniejszyć koszty produkcji
pozdrawiam

Mandrivnyk 

Wysłany: 10-03-2010, 23:13 

Odnośnie drugiego zdjęcia kolega Ikar ma rację.
Jeśli się otwiera na bok, to pleksa z dachu powinna być z boku, a tak znikła gdzieś.

A ten spadający samochód, to na 100% "The Car".
Czyli zmodyfikowany Lincoln Continental Mark III. :D
Zresztą, z hamerykanskiej wiki: "Footage from this film is seen in the Knight Rider episode "Trust Doesn't Rust", shown at the end when "KARR" is destroyed by driving off a cliff, a glimpse of "The Car" is seen going over the cliff instead."

ikar_22 

Wysłany: 10-03-2010, 23:36 

Co do tego że nie jest to ani KITT ani KARR to wiem bo to coś nie jest nawet do Trans Ama podobne, ale nie chciałem się rozpisywać na tematy oczywiste. Aczkolwiek nie wiedziałem że jest to fragment filmu "The Car".

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 11-03-2010, 08:20 

Frost i Ikar dach KITT-a otwierał sie na boki tylko podczas zbliżeń.
Był to tak zwany trick gdyż w Trans Am nie ma miejsca na montaż mechanizmu elektrycznego

Podczas tej sceny w Forget Me Not po prostu wymontowali połówke dachu tak jak się to robi w zwykłym Trans-am czy w innych autach z dachem typu T-TOP.

Połówki dachowe nie otwierały sie elektrycznie.
W serialu jest to po prostu jeden z efektów specjalnych.
Pokazują że niby sie otwiera elektrycznie na bok a później podczas innej sceny po prostu ją ściągają lub mocują jako otwartą aby było widać że jest otwarta

Zauważ że w 4 sezonie połówki dachu na filmie juz nie otwieraja się do góry i bok tylko pokazują że połówka wsuwa się w dach co jest kompletnie niemożliwe i wtedy nie mozna się przyczepić "gdzie jest połówka"

Po prostu był to jeden ze specjalnych efektów.

Ps.Obejrzyj odcinek "Goliath" tam Michael po zderzeniu z Goliathem właśnie sam ściąga połówke dachową ręcznie, w odcinku "Give Me Liberty... or Give Me Death" Bonnie w ciężarówce montuje połówki dachowe przed wyścigiem.

Mandrivnyk 

Wysłany: 11-03-2010, 13:03 

szachu czytaj ze zrozumieniem. :?
Chodziło nam właśnie o to, o czym piszesz.

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 11-03-2010, 15:36 

Spoko, spoko już wiem o co Wam chodziło, jakiś ostatnio przemęczony jestem...
Trzeba mi urlopu ;)

Pozdrowionka dla Was

Odpowiedz do tematu