Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciekawostki dotyczące KR 2000
Autor Wiadomość

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 20-12-2009, 14:46 Ciekawostki dotyczące KR 2000

Być może znacie jakieś ciekawostki dotyczące filmu Knight Rider 2000, jeśli tak, to zapraszam do podzielenia się nimi w tym temacie :)

- - - - - - - - - - - - -

- San Antonio, miasto w stanie Teksas (USA), to miasto przyszłości w KR 2000. Częśćscen nakręcono także w Corpus Christi, w tym samym stanie. Początkowo KR 2000 miał zostać sfilmowany w Seattle, jednak twórcy zdecydowali się na stan Teksas.

- W jednej ze scen możemy zobaczyć torbę sklepu Joske, mimo, że sklep ten został zamknięty w 1987 roku (film powstał w 1991 roku).

- KIFT miał być nowym modelem Pontiaca, dokładnie Pontiac Banshee IV. Jednak studio nie dogadało się z producentem i wykorzystano Dodge'a Stealth z 1991 roku, którego Jay Ohrberg, kolekcjoner i konstruktor aut z firmy Star Cars Inc. upodobnił do Banshee.
Zdjęcia z produkcji znajdziecie w naszej Galerii: http://www.knight-rider.pl/galeria_dzial3.php

- Auto "grające" KIFTa pojawia się jako skradziony supersamochód w filmie CHiPs '99 z 1998 roku.

- Producentem wykonawczym filmu jest Charles E. Sellier, Jr, który wcześniej wyprodukował kilka dobrych..horrorów, jak Silent night, deadly night czy Annihilators

- Autorem ścieżki dźwiękowej do KR 2000 jest kompozytor muzyki do kultowego serialu Miami Vice (Policjanci z Miami), Jan Hammer.

- Początkowo miał pojawić się jakikolwiek wątek związany z Bonnie i RCIII, jednak ostatecznie nikt nie wspomina o tych bohaterach i nie wiemy, co się z nimi stało.

- W filmie możemy zobaczyć KITTa jako Chevroleta z lat 50. W odcinku serialu, zatytułowanym Forget me not Michael wspomina Chevroleta z 1956 roku a KITT pyta go, czy to auto miało jakieś specjalne funkcje.

- W odcinku trzeciej serii, Knight of the Drones, możemy zaobserwować w SEMI obrazek auta przypominającego KIFTa z KR 2000. Obrazek pojawia się w SEMI w odcinkach pod koniec serii drugiej oraz w niektórych serii 3.

- W jednej ze scen Michael i Maddock spotykają aktora Jamesa Doohana, którego posądzają o kradzież. Bohaterowie wspominają, że zagrał on 10 razy w Star Treku. Choć wtedy to był żart, po kilku latach okazało się, że niewiele się pomylono - Doohan zagrał w Star Treku 7 razy.

- Początkowo zamiast Jamesa Doohana miał pojawić się Brian Bosworth, znany zawodnik futbolu amerykańskiego.

- Dan Quale, który pojawia się jako prezydent USA, był wówczas (w 1991 roku) wiceprezydentem.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 20-12-2009, 15:37 

To ja dodam, że KIFT przemalowany na barwy policyjne (czyli czarno-białe :P ) pojawił sie w jakims odcinku amerykańskich Power Rangers. :lol:

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 20-12-2009, 17:25 

Faktycznie, zapomniałem o tym - to był Power Rangers Time Force :)

..a przemalowany KIFT wyglądał tak:

=JB=
Anamorphic Equalizer

Wysłany: 20-12-2009, 18:49 Re: Ciekawostki dotyczące KR 2000

eNeR! napisał/a

- Początkowo miał pojawić się jakikolwiek wątek związany z Bonnie i RCIII, jednak ostatecznie nikt nie wspomina o tych bohaterach i nie wiemy, co się z nimi stało.

- W filmie możemy zobaczyć KITTa jako Chevroleta z lat 50. W odcinku serialu, zatytułowanym Forget me not Michael wspomina Chevroleta z 1956 roku a KITT pyta go, czy to auto miało jakieś specjalne funkcje.

Oryginalny scenariusz i pomysł filmu był dobrym następcą oryginalnej serii - wszystko miało być wyjaśnione, a Turbo Boostów miało być od liku (tak jak Gary Scott Thomson obiecywał zrobić w nowszej serii...), ale opóźnienia w produkcji i niesamowita ilość problemów z samochodami kompletnie zmieniły zarys filmu.

Ten Chevrolet był bardzo późnym dodatkiem do scenariusza (w związku z problemami z KIFT-ami). Tak naprawdę, KITT pyta Michael'a czy tamten Chevrolet też mógł wejść w Surveillance Mode.

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 20-12-2009, 21:33 

Warto wspomnieć że oryginalnie w scenariuszu Michael miał jeździć Volvo Kombi dopiero jak już wcześniej wspomnieliście wprowadzono pomysł z Chevroletem z 1957 roku.

Cały pomysł się narodził kiedy planowano scenę kiedy KITT - który miał być Volvo wpada do wody z Michaelem i Shawn.

Jedna z osób która pracowała nad filmem znalazła na złomie przez przypadek zniszczonego starego Chevroleta za przysłowiowe grosze.

Wynajęto Chevroleta klasyka do filmu a jego kopię czyli szrot odmalowano w ten sam kolor.
Chevy szrot nie miał silnika i kiedy nakręcano dwie sceny z jego udziałem po prostu go pchano aby rozpędzić do stosownej prędkości.

Warto też dodać że Chevy klasyk miał drobne elementy elektronicznej deski rozdzielczej zamontowane w środku lecz nie zdecydowano pokazać się wnętrza gdyż deska za bardzo różniła się od tej w studio.

Dodatkową ciekawostką jest to że kiedy Madock , Devon i Michael kłócą się o rozebranego KITT-a przez chwile na początku sceny widać w gratach w skrzyni oryginalną deskę KITT-a należała ona do Jay-a Obherga (posiadała pełną elektronikę) który obecnie zamontował ją do swojej repliki Super Pursuit Mode.

Zamieszczam przy okazji kilka aktualnych zdjęć w 100% oryginalnego KIFT-a:

A teraz deska rozdzielcza niestety tylko to widział Michael i Shawn kiedy siedzieli w środku czyli nic - sam plastik cała reszta była nagrana w studio w technice Blue Screen na Cut Away Car

A tutaj siedzenia w 100% oryginalne które widać w filmie( to właśnie na nich siedział Hoff i Shawn;) KIFT który był przerobiony na policję już tych foteli nie posiadał:

No i serce KIFT-a czyli silnik podobno jest uszkodzony i auto już nie jeździ:

No i na koniec konstrukcja dla człowieka fotela - KIFT miał coś takiego jak KITT chociaż uzyto go tylko do jednej sceny na końcu filmu:

Mam jeszcze kilka fotek które kiedyś były w necie jak znajde chwilkę czasu to odszukam i wrzucę na forum

Pozdrawiam Wszystkich

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 20-12-2009, 23:44 

Ha, liczyłem na to, że coś dopowiesz, bo pamiętam, że w zamierzchłych czasach napisałeś co nieco na temat KIFTa :wink:

Tak sobie pomyślałem, że ten niby policyjny KIFT to potworna kaszana..cały czarny/ciemnogranatowy i te białe drzwi niczym doklejone ze szrota :lol: Mogli się wysilić i namalować poziomy biały szeroki pas, a nie tak odwalić sprawę :P

A wracając do KR 2000 - nie spodziewałem się, że aż tak żałośnie wyglądało wnętrze KIFTa w realu.. Przecież dużo lepiej wyglądałby seryjny egzemplarz :lol: Myślałem, że choć część jest prawdziwa, a tu jak widać rzeczywistość szara niczym plastik tej deski xD

Ciekaw jestem, jak to w końcu jest z tymi oczekiwaniami względem filmu Knight Rider 2000 - ciągle trafiam na sprzeczne informacje - jedne źródła twierdzą, że od początku KR 2000 miał być tylko pojedynczym filmem tv, zaś inne źródła podają, że miał to być pilot serii, której bohaterami mieli być McCormick, Maddock i KITT/KIFT. Wg tej wersji KR 2000 miał wysoką oglądalność i został dobrze przyjęty, ale stacja NBC anulowała plany zrealizowania serialu i aktorzy rozeszli się do innych projektów a co za tym idzie plany spełzły na niczym.

I tu, tak offtopując, nasuwa się pytanie (poza tym, jak było naprawdę) - czy stacja NBC nie jest przypadkiem paradoksalnie głównym wrogiem serii KR i jej fanów? Najpierw namieszali z kolejnością odcinków KR (choćby słynna sprawa odcinka Scent of Roses), później (o ile ta wersja jest prawdziwa) anulowali serię KR 2000, mimo, że fani oczekiwali jej z niecierpliwością (nawiasem mówiąc bez Hoffa i tak by szybko się skończyło), aż wreszcie zakończyli zdecydowanie przedwcześnie produkcję KR:TS, a i z kolejnością odcinków zamieszanie było ogromne.

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 21-12-2009, 05:12 

Siemanko Ener :) dopisałem co miałem ciekawego ale wracając do tematu oczekiwania były takie jak wspomniałeś.

Knight Rider 2000 miał być pilotem do serialu pod tym samym tytułem.
Szczerze mówiąc do zakończenia produkcji troszke przyczynił się sam Hasselhoff.

Film miał sporą oglądalność ale dopiero po którejś emisji z rzędu.
Premiera filmu wypadła słabo, Glen Larson bardzo skrytykował film twierdząc ( z czym się trochę zgadzam) że uśmiercając głównych bohaterów sami sobie niszczą film - chodziło o Devona.

Prawda była z kolei troszke inna.Edward Mulhare zgodził się zagrać w filmie (jak sam powiedział aby nie rozczarować fanów i zakończyć swoją rolę w KR) i nawet był bardzo przychylny aby jego bohater był uśmiercony , wiedział że film miał być pilotem i miał być dalej kręcony lecz nie chciał już w nim pracować ze względu na wiek.
Wszyscy z planu wspominali Edwarda jako bardzo miłego człowieka, ponoć byli bardzo zżyci z D.Hasselhoffem i super się dogadywali lecz Edward ze względu na wiek miał już problemy z pracą.Często się mylił lub zapominał dialogi przez co wydłużała się produkcja.

Co do D.Hasselhoffa nie był także za mocno zainteresowany produkcją dalsza gdyż w tym samym czasie Hoff i 2 innych producentów odkupiło prawa do serialu Baywatch gdzie jak wiadomo Hoff grał główną rolę i zaczął zajmować się produkcją.

Jak pisałeś produkacja miała być kontynuowana w San Antonio lecz David nie mógł się rozdwoić, podjął pracę nad Baywatch który był kręcowny w Californi i nie mógł odtwarzać głównej roli w KR 2000 choć sam przyznał że nigdy ostatecznie nie chce skończył z KR.

Jak pisałeś była propozycja aby głównym bohaterem była Shawn lecz NBC stwierdziło że bez Hasselhoffa i Edwarda produkcja nie ma sensu i ostatecznie zakończono projekt serialu.
Szkoda że nie pamiętali o tym kiedy pojawił się KR:TS tam też zaprosili HOFFa tylko do pilota do jednej małej sceny jak wszyscy widzieliśmy i niestety projekt upadł.

Ps. a co do deski Ener w KIFT założony był plastik czyli atrapa deski która była w studio po to aby mniej więcej aktorzy wiedzieli gdzie co się znajduje w razie kręcenia sceny która wymaga obserwacji deski nie patrzyli tam gdzie nie trzeba ;) przyjżyj się że deska ma odwzorowane elementy faxu czy miejsca gdzie był telefon z którego Shawn dzowni czy monitora i "mównika KIFT-a"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
EDIT:
Wspominałem że Jay użyczył podobno w 100% oryginalnej deski z KITT-a w filmie kiedy Michael, Devon i Madock rozmawiają o rozebranym KITT.
W skrzyni widać deskę rozdzielczą od oryginalnego KITT-a

Kadry z filmu:

A tutaj ponoć w 100% oryginalna deska z KITT-a z 3 lub 4 sezonu która leżała w tych gratach w skrzyni:

Ostatnio zmieniony przez szachu_1982 21-12-2009, 16:45, w całości zmieniany 2 razy  

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 21-12-2009, 13:45 

Heh, ciekawie się złożyło - obie produkcje, tj. KR 2000 i KR:TS zawierają sceny rozłożonego na części KITTa, gdzie można zauważyć jego fragmenty i obie produkcje anulowała stacja NBC :P

..a tej bezsensownej śmierci Devona nigdy im nie daruję (zawsze to powtarzam i będę powtarzał;p) ..nawet, jeśli to był pomysł Mulhare'a! :x Mógł przejść w filmie na emeryturę oddając włądzę Michaelowi, skoro i ten nie miał zostać w produkcji, to by było dużo lepsze..a tak wkurzyli mnie tym na amen i ilekroć oglądam KR 2000 szlag mnie trafia :?

Wracając do ciekawostek - poniżej fotka wnętrza KIFTa, w którym nagrano sceny obrabiane w blueboxie oraz zdjęcie przedstawiające efekt końcowy, jaki widzieliśmy w filmie :)

Jeśli zaś chodzi o opinię Davida Hasselhoffa na temat KR 2000, to mam taki artykuł z gazety USA Today, który przetłumaczyłem na PL:

David Hasselhoff powrócił w serialu Baywatch, jednak fani wciąż nie mogli zapomnieć o Nieustraszonym. David powiedział: Gdziekolwiek poszedłem, ludzie zadawali mi 3 pytania: Jakim cudem jesteś tak wysoki? Gdzie jest samochód? Kiedy Knight Rider powróci? Hasselhoff spotkał przypadkiem członka dyrekcji programowej NBC, Brandona Tartikoffa. Następnego dnia narodził się Knight Rider 2000, który przenosi naszego bohatera do roku 2000 i do nowego KITTa. Był jednak jedne problem. Jeśli oglądalność będzie bardzo wysoka i NBC zaakceptuje produkcję serialu, Hasselhoff nie będzie mógł w tym uczestniczyć - jest bardzo zajęty pracą nad serialem Baywatch, którego jest także producentem. Universal zabezpieczył się przed taką ewentualnością: Susan Norman zostanie partnerką Knighta i przejmie serię (zostanie główną bohaterką), jeśli serial powstanie. Ten krok nie spodobał się Hasselhoffowi: Przez bardzo długi okres bardzo ciężko było mi wytłumaczyć komukolwiek, że jestem Davidem Hasselhoffem a nie Michaelem Knightem. Czułem się, jakby ktoś zabrał mi dziecko. Jestem gościem, którego przeznaczeniem jest być Michaelem Knightem do końca życia. Jednak dogadał się z producentami co do jego wizji KR 2000 i był zadowolony: Ludzie zobaczą z innej strony mnie jako aktora. Spróbowaliśmy pokazać Michaela bardziej jako człowieka, niż jako komiksowego bohatera. To bardzo ważne. Kiedy grasz w serialu takim jak np. Drużyna A, ciężko, by społeczność Hollywood odbierała Cię poważnie. Zapytany o swoje marzenia David odpowiedział: Chciałbym zobaczyć Nieustraszonego jako serię filmów telewizyjnych. Mogę zrobić te filmy, Słoneczny Patrol i kontynuować swoją muzyczną karierę. Jestem szczęśliwym człowiekiem.

Cóż, mogę tylko powiedzieć, że żałuję, iż wizja KR jako serii filmów TV nie doszła do skutku..

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 21-12-2009, 16:40 

Ja kiedyś czytałam nawet, że nakręcono 4 odcinki serialu, ale zgodnie stwierdzono, że to bujda na resorach. :P

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 21-12-2009, 16:41 

No niestety.

To co wrzuciłeś to własnie ten odciety samochód gdzie nagrano sceny wnętrza z Shawn i Michaelem.

Wszystko było wykonane w technice komputerowej blue screen niestety aktorzy mało co jeździli na filmie jedynie co widzieli przez szybe to niebieskie tło.

Deska również nie działała - równiez wszystko zostało wykonane komputerowo.
Jedynie w desce były niebieskie pola aby łatwiej można było nałożyć obraz.

Tutaj mam dobrą fotkę która pokazuję wnętrze z deską KIFT-a z "CUT Away CAR"

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 21-12-2009, 21:05 

Z innej beczki -> Wielu osobom nie podoba się wygląd KIFTa (sam nie jestem fanem tego dziwoląga, że nie wspomnę o Fenix, która nazywa go dildo xD), jednak to auto zostało przecież upodobnione do Pontiaca Banshee IV i to właśnie to auto jest dziwolągiem..zobaczcie sami:

Ale oczywiście twórcy nie mogli wykorzystać ówczesnego modelu Pontiaca Trans-Ama z 1991 roku, bo chcieli pokazać auto jak najbardziej futurystyczne, które pasowałoby do tego 2000 roku. Zabawnie, bo to auto jest zbyt futurystyczne nawet jak na 2010 rok :lol: Zresztą w ogóle ciekawe były wizje twórców, jeśli chodzi o rok 2000. Przecież dzieliło ich od tego roku raptem 9 lat, nie wiem skąd wiara w aż tak futurystyczne rzeczy i tak ogromny skok technologii. Ale to temat do oddzielnej dyskusji, już nie bezpośrednio związany z ciekawostkami.

mati1992 

Wysłany: 22-12-2009, 21:03 

Mnie osobiście KIFT też średnio się podoba, za to ten Banshee jest piękny. I szczerze, to szkoda, że nie wszedł do produkcji, bo myślę, że wielu osobom na pewno sie podobał. Nawet jeśli wzbudza skrajne emocje, to właśnie o to chodzi, bo to czyni go wyjątkowym na swój sposób.

A co do KR 2000 - filmu jeszcze nie miałem okazji zobaczyć, ale z tego co przeczytałem na temat Devona, to chyba niekoniecznie chciałbym oglądać jak go uśmiercają, bo po prostu nie moge sobie wyobrazić KR bez niego. Zresztą sposób uśmiercenia też już gdzieś na forum był podany, co jeszcze mnie tylko zmroziło. Jesli kiedyś puszczą w telewizji, to chętnie obejrzę, ale na razie chyba nie będę ściągał.

I żeby nie robic takiego małego Off-Topicu - ciekawostki bardzo fajne, sporo mozna sie dowiedziec nie tylko o samym KR 2000, ale też ogólnie o sposobach produkcji filmów.

el_comendanto 
internetowy szperacz

Wysłany: 23-12-2009, 04:25 

Wrzucałem kiedyś chyba na Forum zdjęcia tej pół-skorupy walającej się na jakimś fajansie :)

CeeZaaRyy

Wysłany: 28-08-2010, 15:58 

Nie oglądałem filmu, ale mam kilka pytań :
W jaki sposób zginął Devon ?
Czy Devon po śmierci był w trumnie ? Był pogrzeb ?

Pik 
Administrator

Wysłany: 28-08-2010, 18:13 

CeeZaaRyy napisał/a
W jaki sposób zginął Devon ?

Spoiler:  

Została mu wstrzyknięta trucizna, podczas zabiegu odczytania jego pamięci (tak, dziwnie to brzmi, ale tak było :P ).

CeeZaaRyy napisał/a
Czy Devon po śmierci był w trumnie ? Był pogrzeb ?

Spoiler:  

Trumny nie było pokazanej. Natomiast pogrzeb się odbył, byli na nim obecni zarówno Michael, jak i inni z Fundacji.

Odpowiedz do tematu