Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: eNeR
22-01-2014, 13:19
FORMUŁA 1 - Sezon 2013
Autor Wiadomość

Knight89 

Wysłany: 10-11-2013, 13:23 

Tylko, ze to dane nieoficjalne, bo wzięte z programu w moim TV. A polsat Sport News lubi sie programu nie trzymać. Trzeba poczekać tydzień.

Seb 
Tłumacz odcinków
Interista IFC

Wysłany: 10-11-2013, 18:06 

Kłopoty zdrowotne spowodowały że Kimi Raikkonen zakończył już obecny sezon w Formule 1, Kierowca Lotusa, który po tym sezonie przechodzi do Ferrari, musi się poddać operacji kręgosłupa.

Nie wiadomo, kto zastąpi Raikkonena w dwóch ostatnich tegorocznych wyścigach. Kierowcą rezerwowym Lotusa jest Davide Valsecchi, urzędujący mistrz serii GP2. Włoch ma na koncie kilka dni testowych w samochodach F1 oraz występ w piątkowym treningu przed GP Malezji 2011 w barwach obecnej ekipy Caterham, ale nigdy nie startował w Grand Prix. Nie jest jednak wykluczone, że zespół sięgnie po bardziej doświadczonego kierowcę

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 10-11-2013, 20:07 

Seb napisał/a
Nie jest jednak wykluczone, że zespół sięgnie po bardziej doświadczonego kierowcę
Sokół chyba wspominał o nisko opłacanym (właściwie wcale ;P ) Nico Hulkenbergu i samurajowi Kamui Kobayashim ;)

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

Van Helsing 

Wysłany: 10-11-2013, 21:34 

Trochę dziwna decyzja Kimiego, że akurat teraz zdecydował się na tą operację. Ciekawe, czy ma to coś wspólnego z tym, że umowa z Quantum jest ponoć w rozsypce :P .

Cytat
Davide Valsecchi, urzędujący mistrz serii GP2.

Już nie urzędujący ;)

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 10-11-2013, 22:11 

Van Helsing napisał/a
że akurat teraz zdecydował się na tą operację
Jego menadżer powiedział, że lekarze Kimiemu powiedzieli, że nie ma co zwlekać ;)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 10-11-2013, 22:57 

O kurcze..Kimi naprawdę to zrobił xD Operacja operacją, chyba wszyscy wiemy, że te parę tygodni by nie przeszkodziło..ale że Iceman delikatnie mówiąc nie czuł się najlepiej w Lotusie (i to nie przez kręgosłup), wykorzystał sytuację 8) Ciekawe kto go zastąpi..szkoda, że Felipe zajęty jeszcze w Scuderii..a później pewnie w Williamsie.. Kobayashi? Hulkenberg? Jestem za! :voteok:

http://sokolimokiem.tv/?p=10191

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 11-11-2013, 08:01 

eNeR napisał/a
chyba wszyscy wiemy, że te parę tygodni by nie przeszkodziło.
W Singapurze brał ostre leki, żeby mógł spać, więc może faktycznie sprawa była gardłowa.

Seb 
Tłumacz odcinków
Interista IFC

Wysłany: 11-11-2013, 10:09 

Van Helsing napisał/a
Trochę dziwna decyzja Kimiego, że akurat teraz zdecydował się na tą operację. Ciekawe, czy ma to coś wspólnego z tym, że umowa z Quantum jest ponoć w rozsypce .

Cytat
Fin cierpi z powodu dawnej kontuzji, której doznał w 2001 roku, w swoim debiutanckim sezonie w Formule 1, podczas testów z ekipą Sauber. W tegorocznej GP Singapuru uraz się odezwał i bez zastrzyków kortyzonu Raikkonen nie byłby w stanie pojechać w kwalifikacjach i wyścigu. Tydzień temu w Abu Zabi kręgosłup znów dał o sobie znać i kierowca musiał brać tabletki przeciwbólowe, żeby porządnie się wyspać.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 11-11-2013, 12:34 

Dobra, w połowię wierzę, że to był decydujący powód 8)

Seb 
Tłumacz odcinków
Interista IFC

Wysłany: 11-11-2013, 16:15 

Massa podpisał kontrakt z Williamsem na sezon 2014!!

http://www.f1fanclub.pl/2013/1...rakt-z-williamsem-na.html

Van Helsing 

Wysłany: 11-11-2013, 21:27 

Seb napisał/a
Cytat
Fin cierpi z powodu dawnej kontuzji, której doznał w 2001 roku, w swoim debiutanckim sezonie w Formule 1, podczas testów z ekipą Sauber. W tegorocznej GP Singapuru uraz się odezwał i bez zastrzyków kortyzonu Raikkonen nie byłby w stanie pojechać w kwalifikacjach i wyścigu. Tydzień temu w Abu Zabi kręgosłup znów dał o sobie znać i kierowca musiał brać tabletki przeciwbólowe, żeby porządnie się wyspać.

To by wiele tłumaczyło. Wczorajsza wersja mówiła, że Kimi zdecydował się na operację teraz, bo później mogła by ona zakłócić "przygotowania do nowej kampanii wraz z Ferrari". Co moim zdaniem było mało wiarygodnym wytłumaczeniem ;) .

Cytat
Massa podpisał kontrakt z Williamsem na sezon 2014!!

Bardzo dobra wiadomość :) . Ciekawi mnie jeszcze gdzie wyląduje Pastor. Jak tak czytam różne plotki o tym, że Lotus jest jednak bez nowego sponsora, to obawiam się, że w przyszłym roku będzie duet Maldonado - Grosjean :( .

Jeszcze jak jesteśmy przy przyszłorocznych składach: Autosport podaje, że McLaren zatrudnił Magnussena w miejsce Pereza. Sam zespół twierdzi, że nie podpisał jeszcze żadnego kontraktu.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 12-11-2013, 12:00 

Ale się porobiło przez weekend! Massa w Williamsie, Maldonado w Lotusie, Magnussen w McLarenie! Poza tym Hulkenberg w Force India lub Sauberze a Kwiat z Superlicencją, czyli już na pewno w Toro Rosso. Po kolei:

1) Massa w Williamsie
Liczyłem trochę na lepszy team, ale też bardzo się cieszę. Zwłaszcza, że najpewniej jest to kontrakt pięcioletni, więc jeszcze pooglądamy sympatycznego Brazylijczyka na torach F1. Na dodatek Frank Williams zapowiada nowy rozdział w historii zespołu a jego córka Claire dodaje o zmiany dostawcy silników na Mercedesa. Trzymam mocno kciuki za Sir Franka i jego ekipę z Grove!
Więcej: http://sokolimokiem.tv/?p=10200

2) Maldonado w Lotusie
Tutaj nie mogę podeprzeć się żadnym linkiem ani konkretnym źródłem, ale brytyjscy fani F1 sporo o tym trąbili w ciągu ostatnich 24h a Mikołaj Sokół twierdzi, że to niestety (to cytat ;P) kwestia czasu. W takim razie będzie to dla mnie spore rozczarowanie, bo Pastor nie zasługuje na fotel kierowcy tak dobrego zespołu i jest to kolejny smutny dowód na to, że coraz częściej o zatrudnieniu kierowcy decydują pieniądze a nie jego talent.

3) Magnussen w McLarenie
Tu sprawa zabawna, bo wiedzą o tym już wszyscy Brytyjczycy poza samymi zainteresowanymi..do czasu? Okaże się wkrótce. Podobno posadę w teamie stracił Sergio Perez. Mnie takie posunięcie wcale by nie zdziwiło, bo od początku pukałem się w czoło na wieść o przejściu Checo do McLarena a jego dość mizerna jazda w tym sezonie tylko potwierdziła obawy. Czy Magnussen to dobry wybór? Cóż, znów ryzyko..mistrzowski tytuł w World Series by Renault niby zobowiązuje (program juniorski McLarena tym bardziej), ale czas pokaże. No i nie mamy jeszcze w stawce kierowcy z Danii..;) Więcej: http://sokolimokiem.tv/?p=10205

4) Hulkenberg w Force India lub Sauberze
No właśnie..tu też ciekawa sprawa. Jeśli Hulk zasiądzie w fotelu kierowcy Force India, wygryzie Paula Di Restę (który i tak ma na pieńku z zespołem), zaś jeśli trafi do Saubera, pozbawi szansy na debiut Siergieja Sirotkina. Podobno Vijay Mallya kręci nosem i nie jest chętny na ponowne przyjęcie Nico, ale sprawa nie jest przesądzona, zaś jeśli chodzi o Saubera, wg mojej wiedzy jest opcja na TAK i opcja na NIE. Opcja pozytywna dla Hulka, to porzucenie pomysłu zatrudnienia Sirotkina - OK, zbliża się GP Rosji, ale pamiętajmy, że debiut w F1 zaklepał właśnie zdobyciem Superlicencji Danił Kwiat i jego zobaczymy w 2014 w bolidzie Toro Rosso, więc drugi Rosjanin nie jest już opcją konieczną patrząc przez pryzmat promocji rosyjskiego wyścigu. Negatywna wersja zdarzeń dla Hulkenberga jest taka, że jeśli potwierdzi się wspomniane wyżej przyjęcie Magnussena do szeregów McLarena, bardzo mocnym kandydatem jest podobno Sergio Perez.

5) Danił Kwiat z Superlicencją, czyli już na pewno w Toro Rosso
Dokładnie tak. Jak napisał Mikołaj Sokół: Daniił Kwiat zdobył Superlicencję i wystąpi w piątkowych treningach przed GP USA i Brazylii. W piątek Rosjanin testował dwuletnie auto Toro Rosso STR6 na włoskim torze Misano. Przejechał ponad 400 kilometrów, a do Superlicencji wymagane jest 300 kilometrów i odpowiednie wyniki w seriach juniorskich -“ jako świeżo upieczony mistrz GP3, Kwiat nie miał z tym problemów. W USA podczas pierwszego piątkowego treningu miejsca ustąpi mu Vergne, a w Brazylii Rosjanin będzie jeździł samochodem Ricciardo.

Trzeba przyznać, że wysyp "nowości" w F1 w ten weekend był naprawdę niezły! I jeszcze Kimi... ;)

Van Helsing 

Wysłany: 13-11-2013, 19:30 

Perez potwierdza odejście z McLarena
http://www.f1wm.pl/php/news_id-30782.html

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 13-11-2013, 22:44 

Czyli plotki się potwierdziły. Ech..i po co komu to było..McLaren nie skorzystał, Perez chyba też nie..nie wyszedł Whitmarshowi i spółce "nowy Hamilton". Czy Magnussen nim będzie? Ciekawe.

Tymczasem inna ciekawa i jak dla mnie bardzo dobra wiadomość: Kimiego Raikkonena za kierownicą Lotusa w ostatnich dwóch wyścigach 2013 zastąpi inny Fin - Heikki Kovalainen! :D Bardzo się cieszę i ciekaw jestem co pokaże w szybkim bolidzie, aż szkoda, że to tylko gościnny występ. Oczywiście wybór ten wzbudził kontrowersje, bo nie skorzystano z usług kierowcy testowego, jednak umówmy się - Heikki ma większą szansę na zdobycie punktów dla zespołu, niż Davide Valsecchi ;) Nie mogę się doczekać wekeendu! :D

Van Helsing 

Wysłany: 14-11-2013, 00:54 

Manager Michaela Schumachera potwierdziła, że Lotus kontaktował się również z "Siedmiokrotnym" w sprawie zastąpienia Raikkonena do końca sezonu.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi