Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czego słuchacie? - Rozmowy o muzyce
Autor Wiadomość

Seb 
Tłumacz odcinków
Interista IFC

Wysłany: 27-11-2013, 12:20 

Nowy Hit(kit?) w radiu ;)

Niewiem jak wam, ale dla mnie jest to skrzyżowanie piosenek Koko Koko i Piejo kury piejo, Grzesia Ciechowskiego:P

TS89 

Wysłany: 27-11-2013, 14:00 

A, Donatan... Hm, gdzieś czytałem opinię, że ta piosenka jest przeznaczona do jednego celu... ;)
Ale klimaty folk i tym podobne jakby powracają do głównego nurtu, chociażby "Bałkanica" Piersi ;)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 27-11-2013, 15:54 

Jakiś czas temu wszyscy publikowali to na fejsie - liczyłam, że to będzie coś ciekawszego, bardziej kontrowersyjnego. A to tylko cycki i Kurpie.

Bałkanica jest o wiele lepsza. :P

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 27-11-2013, 21:30 

A mnie nie podobają się ani Bałkanica ani tym bardziej My Słowianie. Jedno i drugie proste jak konstrukcja cepa, a udaje wyjątkowe i nowatorskie, takie g... zapakowane w ładny, kolorowy papierek :P Nie rozumiem fenomenu ani jednego, ani drugiego nagrania. Piersi bez Kukiza to nie to samo, a w przypadku drugiego nagrania piersi nie załatwiają sprawy, chyba, że tylko klip oceniamy :roll: ..ale i tu nie ma nad czym piać :P Folkowe klimaty? Słowiańska nuta? Puśccie sobie Golców, najlepiej The Best Of, możecie też album Kayah+Bregovic a później wróćcie do tych dwóch nowych hitów i wyciągnijcie wnioski ;)

TS89 

Wysłany: 27-11-2013, 21:43 

eNeR napisał/a
Puśccie sobie Golców, najlepiej The Best O

Azaliż jest tak :D

Galaxy 

Wysłany: 02-12-2013, 23:03 

Muszę szczerze przyznać iż nie potrafię oderwać ucha od utworu " Some measures of funky" pochodzącego z zakupionej winylowej (jedynej) edycji albumu "Straight On". Poniżej załączam wyżej wymienioną kompozycję.

FlyingAnvil 
a.k.a. Latacz Iii|;)

Wysłany: 02-12-2013, 23:07 

Nie wiem czy zauważyliście, ale od dzisiaj nie usłyszycie już Eski Rock w Waszych radiach :( Z powodu niezrozumiałych dla mnie decyzji tylko w Warszawie ta rozgłośnia nadaje w tradycyjny sposób, reszta kraju może słuchać tylko przez neta :/ I jeszcze jakieś barachło Vox FM wstawili na jej miejsce, w którym przeważającym gatunkiem jest jakieś marne disco...

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 02-12-2013, 23:45 

Ja mam to szczęście, że mieszkając w Wawie mogędalej słuchać Eski Rock..ale czasem i tak wolę Roxy (zwłaszcza, kiedy nadają Tymon i Kędzior);P A mówiąc bardziej serio - oczywiście uważam całe to posunięcie za kompletną głupotę. Dziś słuchacze trzech stacji zgłupieli (czytajcie uważnie, bo to jest zdrowo porąbane): na częstotliwości Eski Rock pojawiło się radio Vox FM. Na częstotliwości Vox FM w Warszawie pojawiła się Eska Rock. Radio Vox FM jest tak naprawdę Radiem Plus - zmieniono tylko nazwę, zaś Radio Plus, które zachowało częstotliwość, to z kolei tak naprawdę Radio Vox FM. Jaśniej? Proszę bardzo.

Ramówki Vox FM i Radia Plus w 90% nie uległy zmianom, ekipa pozostała ta sama, jedynie zamieniono nazwami Vox i Plus oraz zamieniono częstotliwościami Vox FM i Eskę Rock tym samym pozbawiając tę drugą zasięgu ogólnopolskiego. Słuchacze Eski Rock z całej Polski są wściekli - i nie ma co się im dziwić, zaś słuchacze Vox FM i Plusa, choć zachowali mozliwość słuchania obu stacji, dziś rano byli zdezorientowani, bo usłyszeli zupełnie inny gatunek muzyki. Vox FM (teraz Plus) to hity oldies, czyli przeboje lat 60/70/80, zaś Radio Plus (teraz Vox) to mieszanka dance, disco polo i odrobiny starszych nagrań.

Ciekawostką jest fakt, że z ekipą Vox FM nie przeszedł do Plusa Marek Sierocki, prowadzący codzienną audycję w godzinach 18-20. Poprowadził dziś ją nie w Plusie, ale właśnie w Vox FM. Kolejne dziwne rozwiązanie, bo po całym dniu disco polo usłyszeć nagle mix oldies..może miła odmiana, ale nie trzyma się, za przeproszeniem, kupy. Z drugiej jednak strony, Marek Sierocki prezentuje mix oldies co tydzień na antenie Polo TV, więc takie połaczenie nie jest mu obce. Podsumowując - właściciel trzech stacji zrobił co chciał - pchnął najgorszą ze stacji w całą Polskę, zmieniając jej nazwę na nazwę popularnej w Warszawie stacji oldies. Cała reszta to też głupota, zresztą nie będę się powtarzał..zamieszanie jak cholera.

Ten rok był zły dla stacji radiowych a właściwie dla słuchaczy - najpierw zniknęła popularna Planeta FM a teraz równie popularna Eska Rock. Obie nadają w sieci, ale każdy wie, że to nie to samo i - moim zdaniem - tylko przeciągnięcie nieuchronnego końca stacji. Szkoda!

P.S. Tymczasem Wojewódzki, który nie zhańbi się nadawaniem tylko w stolicy, przechodzi z Nowym Rokiem do Roxy Fm. Mam nadzieję, że nie wygryzie Tymona i Kędziora, bo panowie są niestety lepsi od gwiazdy tvn.

TS89 

Wysłany: 14-12-2013, 17:42 

Weekend nagrał "Ona tańczy dla mnie..." po angielsku.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 15-12-2013, 01:15 

LOL! Kolejne "dzieła" przechodzą bez echa, to spróbujmy zarobić jeszcze trochę za granicą

Chaser_Dracodi 
RWBY

Wysłany: 16-12-2013, 21:41 

Dziś odkryłem coś ciekawego aż mi szczena opadła
Najpierw zobaczyłem podpis na fejsie do tej piosenki:
Music originally composed by Polish traditional Music
Lyric originally written by Polish traditional Music
Music originally arranged by Tadeusz Sygientynski
Sound arranged by daniwell-P
Movie directed by daniwell-P

potem postanowiłem posłuchać i oczekiwałem że Miku (vocaloid syntezator śpiewu) będzie śpiewać po Japońsku tą piosenke albo Angielsku (nowa wersja śpiewa pięknie bo angielsku) a tu zdziwienie posłuchajcie:

Autor który to zrobił odpowiedzialny jest za nyancata (muzyczke)
Szczerze jestem zadowolony z tego lepiej wyszło niż nasz hymn zaśpiewany przez innego vocaloida.

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 16-12-2013, 22:49 

Dracodi Xan-Avi napisał/a
niż nasz hymn zaśpiewany przez innego vocaloida
O Górniak piszesz?

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

Chaser_Dracodi 
RWBY

Wysłany: 16-12-2013, 23:12 

Nie o górniak ona gorzej to wykonała niż własnie ten vocaloid. Nie obrażaj Vocaloidów.

Galaxy 

Wysłany: 18-12-2013, 15:06 

W swoistej kontynuacji mojego przedmówcy załączam kolejny utwór pochodzący z kraju kwitnącej wiśni.

A little bit - Kiss in the dark

TS89 

Wysłany: 18-12-2013, 22:24 

Ostatnio wpadłem na stronę, gdzie można sprawdzić, kiedy dana piosenka czy wykonawca pojawił się w jakimś radiu. Z głupa wpisałem Hoffa i...

http://radioarchiwum.net/artist/15073/david-hasselhoff/

Odpowiedz do tematu