Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
50 najsłynniejszych polskich lektorów [Komentarze]
Autor Wiadomość

adi 

Wysłany: 23-11-2013, 21:35 

Pan Tadeuuusz

czakroris 

Wysłany: 23-11-2013, 21:45 Knapik w TVP2

Tylko Knapik rozbawił mnie w tym odcinku ,,Dzięki bogu już weekend,,, ma chłop dystans do ,,Czytał Tomasz Knapik,,

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 27-01-2014, 23:41 

Wkrótce duża aktualizacja tematu, będzie sporo zmian..stay tuned 8)

TS89 

Wysłany: 28-01-2014, 10:16 

eNeR napisał/a
Wkrótce duża aktualizacja tematu, będzie sporo zmian..stay tuned 8)

Thats sounds interesting :D

mtu90 
.::Harry::.

Wysłany: 26-02-2014, 14:36 

Witam wszystkich. Mam miła wiadomość dla wszystkich, którzy interesują się filmami z lat 80/90-tych, w których główną rolę odgrywa nasz ukochany lektor :) Zapraszam na stronę ERA VHS :mrgreen:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 28-02-2014, 13:00 

Wszystkich oczekujących na obiecane nowości w temacie proszę o jeszcze kilka chwil cierpliwości.
Jak tylko będę miał więcej czasu na przygotowanie i uporam się z uszkodzonym kompem, będzie duuuża "dostawa" ;)

KOCANvideo

Wysłany: 29-08-2014, 14:56 

Archiwalna taśma demo lektora Piotra Borowca - wesprzyj aukcję charytatywną!

Archiwalna taśma demo aktora i lektora Piotra Borowca, z początku lat 90-tych. Taśma zawiera nagrania pierwszych reklam radiowych, które zrealizowano m.in. w studiu Nieustraszonych Łowców Dźwięków w Krakowie. Na taśmie m.in. reklama papierosów Liva z wokalem Janusza Radka czy wokalne zachwalanie walorów Masełka Mazurskiego przez rzeczonego Piotra Borowca.

http://kocanblog.blogspot.com/...mo-lektora-piotra_29.html

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 29-08-2014, 20:17 

Fajny suwenir :D

A ja polecam dłuuugi, świetny wywiad z Tomaszem Knapikiem!
http://weekend.gazeta.pl/weeke..._niz_spoty_partyjne_.html

KOCANvideo

Wysłany: 30-08-2014, 09:28 

Oczywiście czytałem. :) Ostatnio Tomasz Knapik po festiwalu Transatlantyk dał sporo wywiadów, ten co podałeś, dla Filmwebu, dla Dzień z... i olie dobrze pamiętam gdzieś jeszcze.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 31-08-2014, 22:18 

Filmwebowy wywiad też dobry, bo z wersją audio.. ;) Video też, ale wiadomo, że głos tu jest najważniejszy :)
http://www.filmweb.pl/video/re...+Tomaszem+Knapikiem-34197

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 23-10-2014, 19:59 

Jeszcze przez 3 dni można głosować na głos II linii warszawskiego metra. Wśród kandydatów są znani i lubiany lektorzy - Maciej Gudowski i Andrzej Matul (oczywiście obu panów znajdziecie w tym temacie, w pierwszym - najistotniejszym - poście).

http://www.polskieradio.pl/7,Jedynka/3985

Głosem warszawskiego metra jest znany m.in. z anteny Polskiego Radia Ksawery Jasieński. Kilka miesięcy temu pojawiła się wiadomość, że II linia "przemówi" głosem kobiety, dla odmiany/równowagi, jednak trwający konkurs wskazuje na to, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Maciej Gudowski jest już głosem warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej, czyli pociągów SKM. W autobusach i tramwajach słyszymy Tomasza Knapika (wcześniej lektorem był Andrzej Ferenc), zaś w pociągach Kolei Mazowieckich Jacka Sobieszczańskiego. Jaki lektor zabrzmi w wagonach II linii metra, okaże się wkrótce. Osobiście mam nadzieję, że będzie to Andrzej Matul, lub Maciej Gudowski, o ile jest na serio brany pod uwagę (mimo "obecności" w SKM), bo Krystyna Janda w tej roli wydaje mi się średnio śmiesznym żartem ;)

EDIT: Maciej Gudowski został głosem II linii metra! :D Dużo video i audio w linkach poniżej.
http://www.polskieradio.pl/7/1...e-codziennie-300-tys-osob
http://www.polskieradio.pl/7/1...-jeden-zwyciezca-Warszawa

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 15-12-2014, 19:29 

Na JoeMonster, pojawiło się ciekawe porównanie tłumaczenia jednej sceny z filmu "Predator":
UWAGA! Materiał zawiera wyrażenia powszechnie uważane za wulgarne

A tutaj lista czytających lektorów i dystrybutorów poszczególnych "kopii" filmu:
  • 1. Maciej Gudowski - BD Imperial
  • 2. Mirosław Utta - Polsat
  • 3. Jarosław Łukomski - Polsat/TV4
  • 4. Paweł Bukrewicz - TV1000
  • 5. Stanisław Olejniczak - TVP1
  • 6. Nieznany - VHS Pirat
  • 7. Nieznany - Amatorski (?)
  • 8. Tomasz Knapik - VHS Imperial
  • 9. Tomasz Knapik - VHS Pirat
  • 10. Janusz Kozioł - VHS Pirat
  • 11. Janusz Kozioł - VHS Pirat Coma

PS: najlepsze moim zdaniem wykonania p. Łukomskiego, Knapika, Kozioła, i anonim pod nr-em 7 :)

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

TS89 

Wysłany: 16-12-2014, 09:26 

Magiczne.
Co do numeru 7. to ten głos przypomina mi naszego Ridera :)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 19-12-2014, 10:07 

Znam gościa, który robi te zestawienia i Joe Monster zaspał, bo jest ich dużo więcej - m.in. Terminator, Rambo, Szklana pułapka, czy Obcy, trzymajcie linka: http://vimeo.com/user22279416/videos/page:1/sort:date

Jako kolekcjoner kaset jestem przeciwny zbieraniu ścieżek audio filmów, co w pewnych kręgach stało się popularne, ale te zestawienia są ciekawe i czasem nawet przydatne. Warto wspomnieć, że wiele z tych wersji lektorskich jest teoretycznie nie do zdobycia (w praktyce bywa różnie..da się, tylko trzeba wytrwałości i paru kontaktów), część pochodzi z pirackich kaset video lub z pierwszych emisji telewizyjnych. Ja w przypadku filmów kieruję się czasem (a może często?) sentymentem - na polsatowskiej wersji Predatora czytanej przez Mirosława Uttę się "wychowałem", więc przy całym moim uwielbieniu do Tomasza Knapika i Janusza Kozioła, w przypadku tego filmu Arnie może dla mnie mówić tylko głosem p.Utty. Z głosem Kozioła koniecznie Szklana pułapka (piracki VHS, choć wersja polsatowska z Łukomskim też wymiata), Knapik to np.seria Terminator. Podobnie, jak np. pierwszego Batmana oglądam tylko w wersji czytanej przez Janusza Szydłowskiego (TVP1) a Na krawędzi musi być w wersji z tłumaczeniem Tomka Beksińskiego czytanej przez Jarka Łukomskiego (Polsat) - wszystkie wersje z lat 90, zresztą tej ostatniej musiałem się naszukać parę lat po tym, jak skasowałem swoją kopię VHS. To tylko przykłady, bo takich filmów, których nie wyobrażam sobie z innym lektorem, niżten ulubiony mógłbym wymienić bardzo wiele. A Wy macie jakieś filmy, które lubicie oglądać z jednym konkretnym lektorem?

Rider 
Konserwator

Wysłany: 27-03-2015, 01:32 

http://moda-na-sukces.blog.pl/...-sukces-wraca-1-kwietnia/

I skończyła się pewna epoka... Biedny Stasio, z czego On teraz będzie żył?!

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz do tematu