Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
KITT w Warszawie
Autor Wiadomość

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 05-11-2015, 15:28 KITT w Warszawie

Właśnie się dowiedziałem, że od miesiąca w centrum handlowym M1 Marki w Warszawie stoi KITT, DeLorean i wiele innych aut filmowych! :o Szkoda, że nikt nie trafił na tę wiadomość wcześniej, bo więcej z nas mogłoby go zobaczyć, tym bardziej, że akcja ma/miała miejsce w kilku miastach, ale oczywiście dziś lub jutro pędzę tam i będziecie mogli zobaczyć zdjęcia :D

Info: http://www.marki.m1-centrum.pl...ystawa-aut-filmowych.html
Ostatnio zmieniony przez eNeR 07-11-2015, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  

maxijed 
Knight Rider's Fan

Wysłany: 05-11-2015, 19:07 

Tylko nie rób sobie zbyt dużej nadziei, eNeR. Niestety im świeższe zdjęcia polskiego KITTa znajduję, tym jest on na nich w gorszym stanie. Porysowany, z przedniego zderzaka odchodzi lakier, strasznie zaniedbany... :C

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 05-11-2015, 21:20 

No zwłaszcza, kiedy stoi w centrach handlowych, gdzie jest narażony na wszystko ;) Spoko, wiadomo, że to nie park Universal Stusios (choć i tam przecież KITT już latatemu był w opłakanym stanie), ale kurcze, zawsze w końcu to KITT, jaki by nie był :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 06-11-2015, 20:22 

O fajnie, widziałeś już na żywo Hoffa, teraz zobaczysz KITTa. :D

Pozdrów go ode mnie. xD

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 06-11-2015, 22:46 

Niestety zbyt wiele osób chciało go pozdrowić i nasz biedny KITT, pozbawiony w realnym świecie swojej molekularnej powłoki, nie doczekał spotkania z nami :/

Gdy dotarłem wraz z Pikiem do warszawskiego CH M1, zobaczyliśmy wiele mniej lub bardziej udanych filmowych aut (choć podróż w czasie utrudniały nieco opadające drzwi w DeLoreanie ;) ), ale KITTa wśród nich nie było. Zaczęliśmy już skandować skądinąd znane słowa "Gdzie jest KITT", ale po chwili Pik się dowiedział, że na skutek uszkodzenia/awarii KITT wczoraj przed południem został przetrransportowany do SEMI, gdzie naprawia go Bonnie.. :roll: ..a krótko mówiąc zdewastowali KITTa i tyle :P

Na pocieszenie fotka z netu (jak widać do oryginału "trochę" mu brakuje):

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 07-11-2015, 00:19 

eNeR napisał/a
Gdzie jest KITT

ekhem :P

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

TS89 

Wysłany: 07-11-2015, 12:11 

Ten KITT to apel!

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 07-11-2015, 14:26 

Do władz i do społeczeństwa!

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

Szachu 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 07-11-2015, 14:44 

Witam Wszystkich

Jak już rozmawiałem z Enerem miałem okazje oglądać ten samochód z myślą o wynajęciu go do ślubu.
Samochód niestety nie przekonał mnie wcale.

Auto jest w bardzo słabym stanie.
Co prawda posiada zgodne z oryginałem wytop deski, switchpod i kierownice oraz dolną konsole i to tyle co by sie zgadzało z oryginałem.
Elektronika zrobiona bardzo kiepsko - to diody które kompletnie nie działaja nie są wcale podłączone chociaż rozmieszczenie jest na wzór serialowego KITT-a.

Przyciski na dolnej czy górnej konsoli nawet nie są podobne do oryginału.
Wygląda to tak że ktoś kto budował tą replike "co miał to zamontował"
Voicebox pozostał pusty nic nie jest tam zamontowane.

Przyciski wcisały sie i tyle.
Monitory to raczej była makieta wyglądały jak przeszklone prostokąty z papieru.
Deske w niektórych miejscach juz odklejała się

Brakowały wyświetlaczy które i tak raczej nie działały.

Kierownica i Switchpod za wysoko zamocowane na bardzo mocne i duże śruby.
Z kierownicy już schodził lakier.
Z przodu samochód miał już uszkodzony zderzak.

Szkoda bo kierownica i deska były właściwych rozmiarów zgodnie z oryginałem
Udało mi sie w nim siedzieć i jedyne co podsumowałem to że w tv ta deska wydaje się duża ale w rzeczywistości wcale taka duża nie jest.

Ogółem samochód to wersja z manualną skrzynią biegów.
Lakier w kiepskim stanie, szyby zablokowane, drzwi prawe praktycznie nieruchome.Skaner nie działa...
a z pod futurystycznej deski KITTa przez dziury po wyświetlaczach widać było fabryczną deskę pontiaca...

Szkoda bo widac ze wytop deski, kierownica , dolna i górna konsola była zgodna z wzorem z serialu lecz zamontowane w niej przyciski, guziki itp niestety juz nie - duży zawód ze zostało to zmarnowane w taki sposób.

Poniżej kilka zdjęc z mojej wizyty i już wtedy auto było w słabym stanie wieć nie dziwie sie ze nastąpiła "AWARIA"
Zdjęcia słabej jakości robione na szybko i to telefonem komórkowym ale coś można zobaczyć ;)

Ostatnio zmieniony przez eNeR 07-11-2015, 17:12, w całości zmieniany 3 razy  

maxijed 
Knight Rider's Fan

Wysłany: 07-11-2015, 16:48 

Masakra. Bardziej zaszkodzili temu Pontiacowi niż mu pomogli... Zamiast wysilać się na wnętrze mogliby kupić zderzak odlewany z oryginału (pełno takich na ebayu) ze skanerem, koła i maskę z "wybrzuszeniem", a szyby przyciemnić tak, żeby nie było widać wnętrza i już by to lepiej wyglądało...
DeLorean to też katastrofa. Dokręcane do nadwozia elementy (które w filmie podświetlały się na niebiesko przy podróży w czasie) wykonali z tandetnych uchwytów do rur, jak i z samych rur PCV, których nawet nie wyprostowali do końca. Samo nadwozie DeLoreana też nie wygląda rewelacyjnie. Nie wiem co zrobili ale sprawili, że oryginalnie matowa, szczotkowana blacha zaczęła się świecić jak by ktoś nadwozie folią aluminiową obkleił... :/
Wiem, że tylko narzekam ale strasznie nie lubię fuszerki... :C

BITT 

Wysłany: 07-11-2015, 19:03 

Właściciel KITTa i DeLoreana ma jeszcze co najmniej kilkanaście samochodów fil... sorry, replik aut z filmów. Nie dziwi mnie więc fakt, że KITT jest jaki jest, skoro auta są tworzone jeden po drugim :P Aczkolwiek lepiej już robić coś dobrze, a nie "na odpał".

maxijed napisał/a

Wiem, że tylko narzekam ale strasznie nie lubię fuszerki... :C

Nikt nie lubi fuszerki, zwłaszcza jak jest jej poddany ulubiony samochód z serialu :/

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 08-11-2015, 03:33 

Tutaj jest facebookowa strona autora/autorów tych replik: https://pl-pl.facebook.com/SamochodyFilmowe/

rafas92 

Wysłany: 08-11-2015, 14:08 

chyba lepiej by było posiedzieć pół roku dłużej nad jednym i wydać troche więcej grosz... teraz to wygląda jak..hmm nie znajduje określenia... jak nieudany eksperyment dziecka na samochodziku z plastiku. potencjał był tyle że zmarnowany

Odpowiedz do tematu