Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
TKR 1x02
Autor Wiadomość

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 29-05-2016, 17:15 TKR 1x02

1x02 The Magnificent TKR – Nowa czołówka

Zaktualizowany opis serialu: http://www.knight-rider.pl/TKR-odcinek102.php

Link ukryty

Nie miałam jeszcze okazji o tym jeszcze wspomnieć, ale nie przepadam za odcinkami z Jenny. Ale trudno mi określić właściwie czemu. Jak dla mnie ona nie jest najciekawszą osobą z całego Teamu - wolałabym więcej odcinków, w których skupiono by się np. na Duku. Według mnie to on jest najbardziej pominiętym i niedocenionym bohaterem i ma o wiele ciekawsze przeszłość niż taka np. Jenny. Co mnie obchodzi, że ona była adoptowana i była w wojsku. Pfff, wielki mi wyczyn.

Na szczęście w tym odcinku Jenny mnie wnerwia tylko na początku, a potem jest więcej Duka, więc ujdzie. Ale strasznie mi się nie podoba jej bluzka. :E

1. Nie wiem jak to do końca nazwać - błąd, niedopatrzenie, celowa nieścisłość? - ale już od pierwszych sekund Jenny i Domino są dosyć mocno ostrzeliwane i prowadzą bardzo agresywny pościg. I przez cały ten czas Domino ma opuszczony dach i szyby, a przecież przez to Jenny jest bardzo łatwym celem.
Takie sytuacje powtarzają się przez cały sezon, więc to chyba pójście na łatwiznę twórców.

2. Czy wspomniałam już, że jedyne za co cenię TKR to prawdziwe wybuchy i kraksy? :D

3. Tutaj chciałam Wam pokazać, że mimo wszystko przykładano się do projektowania samochodów/innych rzeczy. Domino ma na zderzaku otworki (?) w kształcie kwiatuszka. ;)

4. W odcinku pojawia się Agent Waldo - poza naśmiewaniem się z jego imienia (Where is Waldo?) - zastanawia mnie fakt co robił wcześniej, ponieważ wysiadł z samochodu taki brudny?

A przyjeżdża takim czymś:

5. Tak wygląda skradzione przez złych urządzenie.

6. Erika i Trek nie mają żadnego pojęcia co to znaczy "zsynchronizować zegarki". Serio Trek? A czy Ty nie oglądasz przypadkiem z miliona seriali?

7. Mało wyraźne zdjęcie, ale to są ludzie normalnej wielkości a przy Duku wyglądają jak hobbici. :D

8. Lubię ten dialog Duka z dzieciakami w więzieniu. Jeden z bachorów pyta się go, kim jest, bo przecież nie jest z ich wioski:

(D)uke: Nazywam się Duke, jestem tutaj z zespołem by was uratować.
<dzieciaki zbiegają się wokół Duka>
(J)esus: Z Justice League? Z X-menów? Xena? Jesteś od Xeny? Ona jest super!
D: Nie. Jestem z Team Knight Rider.
K: Macie jakieś supermoce?
D: Yyyy... Nie.
J: Macie tajne tożsamości?
D: Nie.
J: A nosicie peleryny?
D: Nie!
<dzieci pełne konsternacji i rozczarowania>
D: Ale mamy fajne samochody!
Dzieci: Super!
D: Mój to Attack Beast. Ma wielkie działo laserowe!
Dzieci: Super!
J: Opowiedz nam historię o Senior Attack Beast.
<Duke odwraca wzrok z zażenowaniem i aż stęka na co mu przyszło :D >

9. Też w sumie mało wyraźne zdjęcia silnika Dante. Też nic specjalnie przykuwającego uwagę. ;)

10. A tak wygląda Dante. :D Lub raczej co z niego zostało gdy Trek go brutalnie wyrwał z silnika. :E Biedny Dante, żyje tylko po to by być bohaterem. ;)

11. Trek wymontowuje, chociaż lepsze określenie to "wyrywa" Dante z samochodu by go zamontować w wozie Waldo. I tutaj pojawia się kolejna sytuacja, która mnie nie przekonuje, przecież raczej nie jest możliwe żeby przenieść tak po prostu chip z AI do innego samochodu i to na dodatek z technologią umożliwiającą Dantemu samodzielną jazdę, skanowanie i pewnie coś jeszcze.

12. Pomimo tego, że Dante jest teraz wsadzony do samochodu Waldo, wciąż może poruszać się swoim pierwotnym wcieleniem. Tutaj widać jak samochody oklepują pojazd Waldo by nie rzucał się w oczy i wyglądał jak złom i że Dante sobie trochę tył uszkodził w trakcie.

13. A tak wygląda Dante jako subcompact i po upodobnieniu go do innych wraków z wioski. :D

14. Żeby uruchomić super magnes Francuz mówi w ciągu 15 sekund wprowadzić odcisk palca Waldo do systemu. Ale swojemu poplecznikowi tłumaczy dobre pół minuty jak obejdzie to zabezpieczenie. :D
Poza tym, zaraz po włączeniu urządzenia włącza się jego autodestrukcja. Chyba autodestrukcja powinna się włączyć jak nie zostanie wprowadzony dobry kod, albo nieodpowiednia kolejność włączania nastąpił. Gdzie tu sens gdzie tu logika. :D

15. Dante skanuje otoczenie używając podczerwieni i szukając sygnatury cieplnej podobnej do Duka. A zdjęcie to zamieściłam również z tego powodu, że w tej scenie Duke stoi, a we wszystkich późniejszych ujęciach cały czas siedzi i snuje opowieści o Beast. :D

16. Oczywiście magnes udaje się odpalić i nie jestem pewna czy on przyciąga do siebie samochody, czy je odpycha, ale w rezultacie wszystkie nie mogą się ruszyć. Nie do końca to rozumiem, ale nie można wiedzieć wszystkiego. ;)
Nie pamiętam czy już o tym wspominałam - ale czasami zaskakuje mnie to jak dużą uwagi w serialu poświęcono mało znaczącym szczegółom, często przy tym ignorując większe problemy czy niedociągnięcia. Gdy magnes ciągnie/odpycha samochody, możemy przyjrzeć się kołom samochodów a tam - znaczek TKR. :D
Zastanawia mnie też to, czemu tylko samochody są ciągnięte/odpychane? Nie powinno wszystko co metalowe i lżejsze od samochodów latać w powietrzu?

17. Z dialogu jednak wynika, że samochody zostały odepchnięte, bo po samym patrzeniu ciężko mi było dojść do tego wniosku. :P
18. Beast wyposażony jest w hak, działający na takiej zasadzie jak u Kitta, więc w sumie to nic odkrywczego. :)

19. To zdjęcie jest tu tylko dlatego, że podoba mi się mina Duka, jak Beast uwalnia go z więzienia. :D Lubię miny Duka. :D

20. W pierwszym ujęciu, jak Domino gada, to błyska przednimi światłami. Natomiast w następnym mruga światłami, ale już nic nie mówi. Nie mam pewności czy to jest błąd, czy może jakiś wycięty dialog, a może po prostu mrugają w takt pracy silnika?

21. "It's guys like you who give Frenchmen a bad name". :D Tekst odcinka, Jenny. :D

22. Jesus został oficjalnie młodszym członkiem Team Knight Rider, a jego misją jest strzeżenie rodziców, domu i wioski przez złymi Francuzami.
Co oni mają do tych Francuzów? :D

Podsumowując:
Typowy odcinek w stylu Dzikiego Zachodu.
Dużo jest tu dowcipów typu „Gdzie jest Wally?” z powodu nazwiska agenta Waldo. Członkowie TKR w niemal każdym odcinku wspominają o innych serialach/bohaterach/filmach. W tym na tapetę wzięli Xmenów, Justice League, Xenę, Magnificent Seveni wcześniej wspomniany Waldo.
Ozdobą odcinka jest też opowieść Duka o Beast. Aż szkoda, że na pokazanie tej historii nie znalazło się miejsce w serialu zamiast jakiegoś innego mniej ciekawego odcinka. A byłaby to historia w stylu knightridera. :D Ciekawi mnie też czy The Wrecker to również AI? Z opowieści DePalmy wynika, że Beasta unieszkodliwił strzelając z lasera, a jego opowieść jest łudząco podobna do potyczki Beast z Kro. Czy Wrecker to tak naprawdę KRO? Czy Duke celowo zmienił imię Kro na groźniejsze by się dzieciom bardziej podobało? Czy odcinek z Kro miał być przed tym odcinkiem, ale pomieszano chronologię?
Bo z chronologią w tym serialu też jest na bakier.
A może twórcom nie chciało się wymyślać nowej historii, więc uznali, że ja się nie zorientuje, że to ta sama opowieść? :D
A wszystko by się w niej zgadzało, nawet to, że Beast zginął, ale przeżył. :D

Duke wspomina również o mechaniku Denisie - pojawi się on w kilku odcinkach, ale raczej jako ozdobnik niż ktoś wnoszący coś do fabuły.

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
Ostatnio zmieniony przez eNeR 08-12-2016, 12:11, w całości zmieniany 3 razy  

TS89 

Wysłany: 29-05-2016, 23:40 

O, to się znów bawimy :) Na dniach się zapoznam i ustosunkuje :D

Bandit 
Bye bye Baby!

Wysłany: 30-05-2016, 00:44 

A już miałem pytać, kiedy kolejny odcinek. Jutro siadam i walę oba naraz. Dzięki!

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 30-05-2016, 17:55 

Trochę mi zeszło, bo zazwyczaj mam czas przysiąść do czegoś na dłużej tylko w weekendy, a jeden weekend wypadł mi w całości bo musiałam do domu jechać na komunię. ;)

TS89 

Wysłany: 01-08-2016, 00:06 

Nadrobione!

Jak ja nie trawię westernów. Serio. Nigdy te klimaty mi nie podchodziły (może za wyjątkiem trójki "BtF"). Ten odcinek bardzo próbował czerpać z tej stylistyki, ale jakoś... nie wyszło. A może jestem uprzedzony. Z drugiej strony w oryginalnym KR też był co najmniej jeden taki odcinek i też była scena, jak KITT walczy z kimś niczym z westernu, ale była po prostu lepiej zrobiona (sory Domino, tutaj mnie ni kupiłaś). A ogólnie sporo bekowatych i absurdalnych momentów, jak ten z przekładaniem Dantego do innego samochodu (wtf?!?!) oraz tym całym magnesem.
Plus za nawiązania popkulturowe - sobie tak myślę, że TKR tym trochę wyprzedziło swoją epokę i dziś, gdyby tak robić serial, ludzie by dla samych smaczków chcieli oglądać. Tak myślę.
No i Duke w więzieniu plus dzieci - na myśl przyszedł mi BA z Drużyny A :)
A może ów Wrecker to było jakieś kolejne mroczne wcielenie KARRa? :D

Fenix The Best napisał/a
2. Czy wspomniałam już, że jedyne za co cenię TKR to prawdziwe wybuchy i kraksy?

A tak, to nieźle im wychodzi.

Fenix The Best napisał/a
4. W odcinku pojawia się Agent Waldo - poza naśmiewaniem się z jego imienia (Where is Waldo?) - zastanawia mnie fakt co robił wcześniej, ponieważ wysiadł z samochodu taki brudny?

Razem z Coulsonem szukali młota Thora... Oh wait, nie ta agencja...

Fenix The Best napisał/a
Mało wyraźne zdjęcie, ale to są ludzie normalnej wielkości a przy Duku wyglądają jak hobbici.

Fenix The Best napisał/a
14. Żeby uruchomić super magnes Francuz mówi w ciągu 15 sekund wprowadzić odcisk palca Waldo do systemu. Ale swojemu poplecznikowi tłumaczy dobre pół minuty jak obejdzie to zabezpieczenie.
Poza tym, zaraz po włączeniu urządzenia włącza się jego autodestrukcja. Chyba autodestrukcja powinna się włączyć jak nie zostanie wprowadzony dobry kod, albo nieodpowiednia kolejność włączania nastąpił. Gdzie tu sens gdzie tu logika

Ważne żeby był tykający zegar :D

Fenix The Best napisał/a
Zastanawia mnie też to, czemu tylko samochody są ciągnięte/odpychane? Nie powinno wszystko co metalowe i lżejsze od samochodów latać w powietrzu?

Nie mieli na to budżetu, jak widać.

Fenix The Best napisał/a
19. To zdjęcie jest tu tylko dlatego, że podoba mi się mina Duka, jak Beast uwalnia go z więzienia. Lubię miny Duka.

A może rzucę to wszystko i wyjadę w Bieszczady?

Fenix The Best napisał/a
20. W pierwszym ujęciu, jak Domino gada, to błyska przednimi światłami. Natomiast w następnym mruga światłami, ale już nic nie mówi. Nie mam pewności czy to jest błąd, czy może jakiś wycięty dialog, a może po prostu mrugają w takt pracy silnia?

Oczka się mu mruga, temu samochodu...

Fenix The Best napisał/a
21. It's guys like you who give Frenchmen a bad name. Tekst odcinka, Jenny.

Francuz irytował chyba bardziej niż Jenny.

Fenix The Best napisał/a
Co oni mają do tych Francuzów?

Jaka normalna nacja je żaby?

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 01-08-2016, 17:08 

TS89 napisał/a
Jak ja nie trawię westernów.

Też nie lubię westernów a moim ulubionym jest Bttf. xD
Ale jeszcze "Butch Cassidy i Sundance Kid (1969)" był bardzo dobry. :)

TS89 napisał/a
Plus za nawiązania popkulturowe - sobie tak myślę, że TKR tym trochę wyprzedziło swoją epokę i dziś, gdyby tak robić serial, ludzie by dla samych smaczków chcieli oglądać. Tak myślę.

Też do podobnych wniosków doszłam. Bardzo się zdziwiłam, że tyle tego jest w serialu i nawet z jakimś tam sensem. ;)

TS89 napisał/a
A może ów Wrecker to było jakieś kolejne mroczne wcielenie KARRa?

Ile tych mrocznych wcieleń może mieć KARR. :D

TS89 napisał/a
Razem z Coulsonem szukali młota Thora... Oh wait, nie ta agencja...

;)

TS89 napisał/a
Jaka normalna nacja je żaby?

Chyba trafiłeś w sedno. xD

TS89 

Wysłany: 01-08-2016, 19:42 

Fenix The Best napisał/a
Ile tych mrocznych wcieleń może mieć KARR.

To postać z potencjałem na mroczne wcielenia. Choć mi teraz przyszło jedno naprawdę chamskie, więc ostrzegam i czyta się na własną odpowiedzialność ;)

Spoiler:  

KARR znów poczuł prąd w obwodach... Po tylu latach, po tej ostatniej bitwie z tą wielką ciężarówką - znów był sprawny. Tylko czym był? Nie mógł od razu zrozumieć...
Zaczął szybko sprawdzać jakie ma teraz systemy. Dziwne. Mało podobne do samochodu. Czuł że jest wielki.
Ale też... stary?
Nie rozumiał.
Sprawdzał dalej... Stateczniki... Lotki... Czarne skrzynki.
Zrozumiał, był samolotem.
Trochę go zaskoczyło, ale zaraz też otworzyło wiele planów przed nim. Możliwości. Szans.
Zaczął sprawdzać inne dane. Kiedy jest. Gdzie jest.
'09.04.2010, Warszawa'
Taką dostał odpowiedź...

Fenix The Best napisał/a
Chyba trafiłeś w sedno. xD

XD

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 01-08-2016, 19:44 

TS89 napisał/a

To postać z potencjałem na mroczne wcielenia. Choć mi teraz przyszło jedno naprawdę chamskie, więc ostrzegam i czyta się na własną odpowiedzialność ;)

Bardzo złe. :/

A nie wiesz czy nakręcili już na tej podstawie film? :P

TS89 

Wysłany: 01-08-2016, 20:15 

Fenix The Best napisał/a
A nie wiesz czy nakręcili już na tej podstawie film?

Już miał nawet raz wejść do kina, w kwietniu, ale wycofali, żeby dopracować efekty specjalne. Nowej daty jeszcze nie ma.

Spoiler:  

Tutaj trailer:

Co ciekawe, opinie ludzi, którzy już widzieli ten, a którzy nie są jakoś bardzo za nową władzą, są całkiem pozytywne i że nie jest to opowieść napisana pod jedynie słuszną wersję zdarzeń.

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 01-08-2016, 22:28 

Tomek kasuj to, bo może do Ciebie przyjechać seryjny samobójca.

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

TS89 

Wysłany: 01-08-2016, 22:31 

kakagonzalez napisał/a
Tomek kasuj to, bo może do Ciebie przyjechać seryjny samobójca.

Napuszczę na niego KOMa.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 02-08-2016, 15:23 

A tym jednym będzie KOM. :D

TS89 

Wysłany: 03-08-2016, 17:00 

Fenix The Best napisał/a
A tym jednym będzie KOM.

Jeden, by wszystkich "pogodzić" :)

kanima
Konto usunięte

Wysłany: 05-08-2016, 06:33 

Dobrze, że akcja rozwinęła się w ten sposób, aby później było więcej Duka. :D Lubię wszystkie postacie z teamu, ale ta jakoś do mnie najbardziej przemawia.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 05-08-2016, 15:52 

Duke to taki swojski chłopak, nie przerysowany, nie irytujący. Niby trochę na uboczu, ale razem z Beastem są chyba najefektywniejszym zespołem. ;)

Odpowiedz do tematu