Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
TKR 1x03
Autor Wiadomość

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 12-06-2016, 19:00 TKR 1x03

Łapcie linka. :)

Link ukryty

1x03 The A List – Nowy Opening, czyli na razie wciąż bez zmian. :)

Dzisiejszy odcinek to typowa historia o tym jak zespół się nie dogaduje, ale się dogaduje. ;)

1. Kyle każe Dukowi zabrać Beasta i zbadać miejsce wypadku. I tu mnie zastanawia podział zadań między samochodami. Beast niby jest od zadań siłowych i jest tylko głupią ciężarówką (jak go kiedys określili w jednym z odcinków). Ale strasznie często jest wysyłany na rekonesans. Czy AB ma też za zadanie robić za śledczego, czy może Kyle wysyła zawsze tą dwójkę bo Duke pracował w policji? ;)
2. Już na samym początku odcinka dowiadujemy się również, że Duke i Beast ze sobą nie gadają. I najwidoczniej stało się to przez Alanis Morisette. A cytując Duka „Żaden samochód nie będzie mi mówił jakiej muzyki mam słuchać.”. ;D
Ale mimo wszystko to i tak duży postęp w ich relacji – przecież w pierwszym odcinku Beast nawet nie chciał mu włączyć radia. :D
3. Kolejny gadżet na wyposażeniu TKR – kamera ukryta w żałobnym kapeluszu.

4. Beast najwyraźniej nie słucha się również innych samochodów. Kyle pyta się Kat jak udało jej się przekonać, żeby Beast i Duke pojechali w określone miejsce. Motorzyca (:P) nakłoniła go używając próbki głosu Kyla, więc obydwaj myśleli, że to mówi ich lider. :D
5. Typowy żart samochodowy – do zostawionego w nieodpowiednim miejscu Beasta podjeżdża parkingowa i straszy go, że jak nie odjedzie to go odholują.

AB wystraszył ją bardziej. :D

6. Kolejny z elementów wyposażenia Beasta – poduszka na pace. :D

7. Trek i Plato oglądają na SciFi Chanel maraton Bucka Rogersa, ponieważ motor nigdy wcześniej nie oglądał tego serialu. Podejrzewam że ten zabawkowy pistolet pochodzi właśnie z niego, bo po co Trek by go miał ze sobą.
Niestety cała ta sytuacja jest niezgodna z zasadami, ponieważ samochody nie mogą przebywać poza garażem.

8. Tak tylko chciałam Wam pokazać interfejs Plato. :P

9. O tym, że Trek i Erica się nie dogadują dowiadujemy się nie z interakcji między nimi, a właściwie z tego co gadają inni bohaterowie, np. w jednej ze wcześniejszych scen Kat mówi Kylowi że Erica i Trek cały dzień się kłócą.
My świadkami „sprzeczki” jesteśmy dopiero jak już oboje jadą wykonywać swoją misję i nie mogą dojść do porozumienia jak powinna brzmieć ich wspólna przykrywka.
Dochodzi nawet do tego, że Kat ma już dosyć gadania o tym. Ma ochotę wjechać w drzewo i zabić ich wszystkich. :D
10. Tych dwóch przyjemniaczków plotkuje sobie o Treku. Najwidoczniej Trek może być bogatszy od wszystkich bogaczy na tym garden party. Jego modus operandi to wymyślenie czegoś, założenie firmy, wykończenie konkurencji i zaczynanie wszystkiego od nowa.

Ponadto gość unoszący szampana pojawił się w dwóch odcinkach oryginalnego KR w 2 sezonie.
W http://www.knight-rider.pl/odcinek210.php grał złego sędziego Callana, natomiast w http://www.knight-rider.pl/odcinek221.php grał Archibalda Hendley’a który zlecał misje Daltonowi.
11. Kolejny gadżet, tym razem taki, który przetrwał próbę czasu – słuchawka w kolczyku. :D

12. Oraz długopis-palnik? Chociaż nie ma płomienia?

I przy okazji – Erica ma lepsze wyniki od Treka w walce wręcz. ;)
13. Na sugestię Eriki, żeby Kat coś rozwaliła w celu dywersji, motorzyca odpiera, że ona nie niszczy prywatnej własności.
Plato na szczęście już nie ma takich obiekcji. :D

14. Duke pyta się Beast (już ze sobą gadają? :D ) czy znalazł jakieś informacje na temat Bullmana. Ciężarówek odpowiada, że on nie zajmuje się wyszukiwaniem informacji, niech idzie zapytać się Dantego.
Koniec końców Beast daje Dukowi informacje, których potrzebuje. Mężczyzna nawet pochwalił ciężarówka, ale w sumie nie miał za co, bo na pytanie jak dotarł do tych danych, ciężarówek odpowiedział, że poprosił Dantego o pomoc. :D

15. Zapomniałam wspomnieć o tym wcześniej – ta pani, której nie mogę zrobić korzystnego zdjęcia – w serialu nazywa się bardzo po polsku - Dr Magda Matleonski. :D
Swoją drugą ten Bullman ma dziwne pojęcie gościnności. Zaprasza błyskotliwych milionerów na „power weekend” i liczy na to, że będą przestrzegać ciszy nocnej? Uważa, że po północy będą grzecznie spać w swoich sypialniach? D:

16. Kyle zaczyna coś podejrzewać, ale przekonamy się o tym dopiero na końcu odcinka. ;) Uważa, że milionerzy od tak nie przerzucają się na pranie mózgu. ;)

17. Pewnie ciężko dostrzec to na zdjęciu, ale to pierwszy i jedyny raz w którym Plato sam siebie prowadzi. :D

18. Plato i Trek próbowali przeskoczyć żywopłot, ale od kiedy drzewka usztywnia się jakimiś gąbkami? :D

BTW i to chyba pierwszy przypadek we wszystkich seriach KR gdy samochód mówi, że dadzą radę przeskoczyć a nie dają. D:
19. A tak się objawia popsucie motoru. ;)

20. A może Wy wiecie skąd Kat strzela laserem? (czy cokolwiek to jest?) Bo ja nie wiem. :D

21. Kat zniszczyła jednak cudzą własność. :D

22. No i na sam koniec – tajemniczy Darth Vader obserwujący wszystko przez jakieś ukryte kamery. :P
I zwróćcie uwagi na guziczki przy monitorze. xD

Podsumowanie:
Nigdy nie było o tym wspomniane, ale przy tym odcinku bardzo mnie to zastanawia, ile czasu przed rozpoczęciem serialu TKR pracują ze sobą?
Niby długo, bo przecież w jakiejś przed serialowej misji zdążyli stoczyć potyczkę z Wreckerem i zniszczyć Beasta, ale też niby nie długo, bo nie zdążyli jeszcze się dotrzeć i zgrać. Np. Jenny ciągle jakby zapominała, że to Kyle jest liderem i próbuje przejąć inicjatywę w dowodzeniu.

W tym odcinku po raz pierwszy pojawia się Mobius, chociaż jeszcze nie mamy pewności kto to. Jedyną zapowiedzią przyszłych wydarzeń jest tylko przeczucie Kyla, że to nie Bullman jest głównym złym, to za kulisami stoi ktoś znacznie groźniejszy.

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
Ostatnio zmieniony przez Fenix The Best 30-07-2016, 11:09, w całości zmieniany 2 razy  

mati1992 

Wysłany: 14-06-2016, 19:19 

W sumie to naprawdę fajny pomysł z tymi opisami :) Jak tylko skończę oglądać oryginalnego KR to zabieram się za oglądanie TKR. Mam nadzieję, że wszystkie odcinki tak będą opisane, w końcu zapoznam się i z tym serialem. Może by tak część z nowych informacji (bez większych spoilerów) jeszcze dodać do serwisu? Przy okazji tak nieśmiało zapytam, może warto by też pomyśleć o jakichś napisach, chociaż do tych bardziej istotnych dla fabuły odcinków? Żadnych nigdzie nie ma. Nawet jeżeli zdaniem niektórych to shit, to może warto chociażby z powodów historycznych?

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 14-06-2016, 23:24 

#nieignorujeFTB

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 15-06-2016, 15:50 

kakagonzalez napisał/a
#nieignorujeFTB

Kaka, tym razem Ci się udało. xD

mati1992 napisał/a
Może by tak część z nowych informacji (bez większych spoilerów) jeszcze dodać do serwisu?

Na serwisie jest zamieszczony opis odcinków bez większych spoilerów, a przed zamieszczeniem tutaj kolejnego tematu z opisem odcinka uzupełniam też jakieś dodatkowe informacje i ciekawostki.
A te tematy zakładam by się nie ograniczać spoilerami. Streszczeń odcinków póki co nie planuję robić. :P

mati1992 napisał/a
Przy okazji tak nieśmiało zapytam, może warto by też pomyśleć o jakichś napisach, chociaż do tych bardziej istotnych dla fabuły odcinków? Żadnych nigdzie nie ma

Tak szczerze, to miałabym ochotę to potłumaczyć, ale głównie ogranicza mnie to, że nie ma angielskich napisów. Dialogi są raczej proste, nie ma jakichś specjalistycznych sformułowań, ale nie lubię tłumaczyć ze słuchu. A czasami nie potrafię zrozumieć o co im chodzi, a z kontekstu też mi to nie wynika. :)
Jeżeli ktoś by znalazł angielskie napisy, to mogłabym potłumaczyć jak skończę z opisywaniem wrażeń z odcinków. ;)

EDIT: Jak linki do odcinków wygasną, to dajcie znać a je odświeżę. :)

TS89 

Wysłany: 15-06-2016, 22:20 

kakagonzalez napisał/a
#nieignorujeFTB

Na początku bardzo chciałbym przeprosić, poprzedniego odcinka nie udało mi się nadrobić. :( Życie jest kupą beznadziejnych mniej lub bardziej pozycji atomowych, wskazań zegarka czy też drobinek wydarzeń. Potrafi podkładać obie nogi i trzy ręce, odbierać to co dobre i właściwe, zostawiając pustkę i wyczerpanie rzeczywistości. Nie jest łatwe, to rzecz oczywista i nikt tego nie obiecywał, jednak w swych wyborach potrafi pokazać, jak bardzo niewdzięczne i nieprzyjazne bywa. Do wszystkiego wtrąca swoje trzy grosze, by potem zażądać zwrotu dwudziestu. Jest bardzo, bardzo parszywe.

A po prawdzie nie zdążyłem zdobyć odcinka, nim znikł...

Co do obejrzanego trzeciego epizodu: cały czas będę powtarzał, że TKR to dziecko swoich czasów. I chyba nic już tego nie zmieni. Zaraz pojawiła się inna myśl - jak bardzo jest to zmarnowany potencjał. Bo ten widać - pięć pojazdów, pięć różnych osób. Gdyby to dobrze rozpisać, dać wciągające misje. I samochody bardziej KITTowe zrobić... No, miałoby to ręce i koła.

Fenix The Best napisał/a
6. Kolejny z elementów wyposażenia Beasta – poduszka na pace.

"Pewnie ktoś się będzie chciał za kilka odcinków zrzucić z dachu, dorzućmy coś takiego"

Fenix The Best napisał/a
8. Tak tylko chciałam Wam pokazać interfejs Plato.

Paskudny. Jak wszystkich pojazdów.

Fenix The Best napisał/a
12. Oraz długopis-palnik? Chociaż nie ma płomienia?

Bo napędza go Moc. :lol:

Fenix The Best napisał/a
Ciężarówek

<3

Fenix The Best napisał/a
Zapomniałam wspomnieć o tym wcześniej – ta pani, której nie mogę zrobić korzystnego zdjęcia – w serialu nazywa się bardzo po polsku - Dr Magda Matleonski.

Typowa zimna, zabójcza, serialowa blondynka lat 90.
I trochę mi przypomina laskę, z którą Hoff walczył jak Nick Fury. Chociaż nie, tamta była okropna...

Fenix The Best napisał/a
Pewnie ciężko dostrzec to na zdjęciu, ale to pierwszy i jedyny raz w którym Plato sam siebie prowadzi.

Nie wiem dlaczego, ale ta scena przypomniała mi trochę to, jak robili mówiącego kota w "Siedmiu życzeniach" - że tak bardzo umownie i siermiężnie.

Fenix The Best napisał/a
18. Plato i Trek próbowali przeskoczyć żywopłot, ale od kiedy drzewka usztywnia się jakimiś gąbkami?

Gdyby to były kartony, już by nie żyli.

Fenix The Best napisał/a
Kat zniszczyła jednak cudzą własność.

I jeszcze fajnym żartem o Dynastii rzuciła.

Fenix The Best napisał/a
No i na sam koniec – tajemniczy Darth Vader obserwujący wszystko przez jakieś ukryte kamery.
I zwróćcie uwagi na guziczki przy monitorze. xD

No mówiłem. Moc XD A guziczka bardzo profesjonalnie wyglądają. :mrgreen:

I jeszcze dwie rzeczy ode mnie:

1. Jak na moje oko ten samochód po lewej to pontiac:

2. Zordony wzywają :lol:

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 16-06-2016, 17:15 

TS89 napisał/a
A po prawdzie nie zdążyłem zdobyć odcinka, nim znikł...

Oka, czaję, dzisiaj wieczorem linki na pewno będą działać. :)
BTW, jak ktoś z Was zna jakiś serwis, na który można wrzucać duże pliki i nie wygasają po tygodniu, to też możecie mi podrzucić linka. :)

TS89 napisał/a
Co do obejrzanego trzeciego epizodu: cały czas będę powtarzał, że TKR to dziecko swoich czasów. I chyba nic już tego nie zmieni. Zaraz pojawiła się inna myśl - jak bardzo jest to zmarnowany potencjał. Bo ten widać - pięć pojazdów, pięć różnych osób. Gdyby to dobrze rozpisać, dać wciągające misje. I samochody bardziej KITTowe zrobić... No, miałoby to ręce i koła.

Cały ten akapit. :D Uważam podobnie i ze wszystkim się zgadzam. :D

TS89 napisał/a
2. Zordony wzywają

A to przegapiłam. xd

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 16-06-2016, 20:12 

Fenix The Best napisał/a
jak ktoś z Was zna jakiś serwis, na który można wrzucać duże pliki i nie wygasają po tygodniu

Nowe konto gmail z dyskiem 20GB?

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

Bandit 
Bye bye Baby!

Wysłany: 17-06-2016, 02:54 

MediaFire.

Odpowiedz do tematu