Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
FORMUŁA 1 - Sezon 2017
Autor Wiadomość

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 30-04-2017, 23:00 

A ja właśnie spodziewałem się większych emocji! W ubiegłych dwóch latach wyścigi były tam ciekawe (ale w tej chwili nie pamiętam, czy lepszy był w 2016 czy 2015, musiałbym sprawdzić nagranie). Szczęśliwie chociaż początek i końcówka zagwarantowały sporo adrenaliny. Cholernie mi żal - znowu! - Alonso. Brak słów na to, co tam się dzieje (tym bardziej nie rozumiem decyzji Saubera, wielkie WTF). Ricciardo też znów pechowo, również szkoda, że tak to się źle układa...ile można zmagać się z takimi niemiłymi niespodziankami. Końcówka skutecznie podniosła mi ciśnienie, fajny pościg Vettela, niestety, tak jak napisałeś, Van, nieco zepsuty przez Felipe Massę. Za to jeszcze wracając do plusów, ładnie pojechał - ponownie - Force India.

Za 2 tygodnie Hiszpania...postaram się z tej okazji wreszcie zamieścić choć skrótową relację z wizyty na torze podczas testów ;)

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 01-05-2017, 09:15 

Emocje byly. Zwlaszcza na starcie i przy koncowce, gdy Vettel ewidentnie dojezdzal do Bottasa. Strategia z przedluzonym stintem na US dala (czesciowo) rade. Gdyby nie blad w czasie wymiany kol u Vettela i Kwiat, ktory mial troche przeszkodzić Niemcowi na kolku zjazdowym byloby jeszcze ciekawiej :D

Nie wiem, na ile Massa faktycznie nie mial juz jak zrobic wiecej miejsca Sebowi, a na ile byla to jednak swiadoma przysluga dla Fina, wiadomo jedno - Valteri powinien cos postawic Felipe :D

co do Saubera i mariazu z Honda - i tak jezdza na zeszlorocznych silnikach, wiec nie bedzie az tak zle, jak niektorzy wieszcza. Po za tym daje to nadzieje moze nawet na mniej przypadkowe punkty dla Helwetow w drugiej czesci sezonu 2018 i w 2019, po za tym Honda majac wiecej danych moze bedzie w stanie zrobic mniej awaryjna jednostke na poczatek sezonu.

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 07-05-2017, 16:17 

We wczorajszym Dzień Dobry TVN była rozmowa z Felipe Massą :)
Pytania w większości durne, ale można obejrzeć ;)

http://dziendobry.tvn.pl/wideo...-to-co-kocham,231276.html

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 08-05-2017, 09:48 

Durne... To nie studio eleven, ze ludzie, ktorzy to ogladaja ogarniaja f1, tylko telewizja sniadaniowa, wiec poszli bardziej w pytania podstawowe.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 08-05-2017, 10:23 

No dobra, dobra... :roll:

...czy moje słowa zabrzmią lepiej, gdy dodam, że wcześniej zapowiadali ten materiał jako "rozmowę z kierowcą rajdowym" oraz "co robi Massa na emeryturze"? :P

W sumie i tak dobrze, że nie było nic o Formule Pierwszej...

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 08-05-2017, 13:21 

Owszem, slyszalem ta durna zapowiedz

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 12-05-2017, 15:44 

Zapraszam Was serdecznie do przeczytania i obejrzenia mojej relacji z wizyty na Circuit de Barcelona-Catalunya 7 marca 2017 podczas testów Formuły 1! :D

http://f1energy.blogspot.com/2...ach-f1-na-circuit-de.html

To było dla mnie niesamowite przeżycie, mam nadzieję, że dla Was będzie to ciekawa lektura i zapraszam do komentowania :)

Van Helsing 

Wysłany: 13-05-2017, 12:31 FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPANA PIRELLI 2017

Circuit de Barcelona-Catalunya
Oficjalna strona toru: www.circuitcat.com/en
Liczba zakrętów: 16
Liczba okrążeń: 66
Długość toru: 4,655 km
Pełny dystans: 307,104 km
Rok otwarcia toru: 1991
Debiut w kalendarzu F1: 1991
Obecna konfiguracja toru od: 2007

Serie towarzyszące:
- Formula 2
- GP3 Series
- Porsche Supercup

Zużycie paliwa: 1,59 kg na okrążenie
Prędkość maksymalna: 324 km/h
Pełne otwarcie przepustnicy: 55% okrążenia
Ilość zmian biegów: 54 na okrążenie
Prawdopodobieństwo wyjazdu SC: 21%
Opony: miękkie, pośrednie, twarde

Rekordy na obecnej wersji toru:
- najszybsze okrążenie kwalifikacyjne: 1:19.954 Q2 - R. Barrichello (Brawn), 2009
- najszybsze okrążenie w wyścigu: 1:21.670 - K. Raikkonen (Ferrari), 2008
- największa średnia prędkość wyścigu: 198.102 km/h - F. Massa (Ferrari), 2007

- najwięcej pole position: M. Schumacher (7)
- najwięcej zwycięstw: M. Schumacher (6)
- najwięcej najszybszych okrążeń: M. Schumacher (7)

Wyniki z sezonu 2016:
- pole position: L. Hamilton - 1:22.000
- zwycięzca: M. Verstappen - 1:41:40.017
- najszybsze okrążenie: D. Kwiat - 1:26.948

Okrążenie toru:

Piątkowe treningi dla Hamiltona:
FP1 -> http://www.f1wm.pl/php/news_id-40533.html
FP2 -> http://www.f1wm.pl/php/news_id-40543.html

W trzecim treningu najszybszy był Raikkonen:
http://www.f1wm.pl/php/news_id-40550.html

Ostatnio zmieniony przez Van Helsing 28-05-2017, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  

TS89 

Wysłany: 13-05-2017, 15:13 

eNeR napisał/a
Zapraszam Was serdecznie do przeczytania i obejrzenia mojej relacji z wizyty na Circuit de Barcelona-Catalunya 7 marca 2017 podczas testów Formuły 1!

To było dla mnie niesamowite przeżycie, mam nadzieję, że dla Was będzie to ciekawa lektura i zapraszam do komentowania

Fajny wypad, mega pamiątka :) Do tego ten dźwięk bolidów - pewnie na nagraniu nie jest taki, jak w realu, jednak, przynajmniej dla mnie, jest o wiele mocniejszy niż to, co słyszy się w TV :)

Skoki narciarskie też zupełnie się ogląda i odczuwa, kiedy jest się na skoczni. Inne odgłosy, inne wrażenia :D

No to co, teraz czas na wyścig :D

PS. KOM też oglądał i cały czas się przechwalał, że gdyby wylądował na tym torze, to by im pokazał, jak zasuwać. No już to widzę :lol:

Skryba, ty we mnie, podobnie jak Adaś pierdoła, nie wierzycie! A ja was jeszcze kiedyś zaskoczę, o! I będziecie zaskoczeni, będziecie chcieli autografy, żebym załatwił wbicie na after z Massą i Vettelem, ale nie, nie wbiję was, raczej wam wbiję na głowy takie ciasne kubły, żebyście się chwilę pomęczyli, a na afterek to wezmę resztę ekipy KRPL, no i eNeRa, żeby pomiksował, o, o, o, bo oni we mnie wierzą, o, o, o![KOM]

Nie mam sił, no nie mam sił...

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 14-05-2017, 15:13 

Dzięki za komentarz, Tomku :) Tak, nawet na moim filmiku słychać sporą różnicę w porównaniu do transmisji tv.

A tymczasem hiszpański wyścigowy weekend dla Lewisa Hamiltona, który triumfował zarówno w kwalifikacjach jak i w walce o Grand Prix. Trzeba jednak przyznać, że Sebastian Vettel (2) był bardzo równym rywalem i długo zapowiadało się, że usłyszymy włosko-niemiecką kombinację hymnów.
Początek zmagań emocjonujący (chyba jak to przeważnie na torze Catalunya bywa), szkoda zaprzepaszczonych wyników Alonso i Massy, w sumie także Verstappena i Bottasa, ale akurat w przypadku Fina na awarię nic nie da się poradzić. Rodak Valteriego zaliczył jeszcze gorszy wyścig, ale przynajmniej mógł pocieszyć zrozpaczonego kilkuletniego fana (świetna historia!). Pocieszenie, niespodziewanie, znalazł Daniel Ricciardo, który trafił na podium (3). Świetny wyścig zaliczyli także kierowcy Force India. Sauber właściwie też nieźle, za to - choć z trudem - znów muszę napisać, że Williams = dramat. Strasznie to przykre, że znów osiągnęli tak fatalne wyniki. Za 2 tygodnie Monako, a teraz, niczym Krzysztof Ibisz, słucham państwa! Oczekując oczywiście na Wasze wrażenia ;)

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 14-05-2017, 19:01 

Działo się!
Barcelona drugi raz z rzędu okazuje się niesamowicie emocjonującym wyścigiem. Hamilton zaliczył swoje 55 zwycięstwo, jakkolwiek (jak zresztą każda dotychczasowa wygrana w tym sezonie) okupione niemałym wysiłkiem i pracą zespołową. Nie wiem, czy Bottas zapewnił zwycięstwo Hamiltonowi - bardziej zrobił to chyba VSC i rzekomy brak poinformowania Vettela, że VSC "zjeżdża" (jeśli rzekome jest prawdą, Arirvabene szykuje teraz betoniarkę/doły z wapnem dla inzynierów). Z pozytywów: Wehrlein, który nie spękał - tutaj ogromne brawa dla niego, jak i damy od strategii w Sauberze (Sokół wspominał, że to ta sama osoba, która ustawiała Groszkowi strategię rok temu w Bahhrajnie - uzyskał wówczas P5). Niemiec pokazał przy okazji, że jest "godny" F1. Brawa także dla Force India - P4 i P5 rycerzy Różowej Pantery (:P) to absolutne maksimum dla kogokolwiek ze środka stawki. Uwzględniając rzecz jasna odpadnięcie zawodników z 3 czołowych ekip. Brawa także dla Ricciardo, który, co prawda bez blasku i fajerwerków, dojechal na P3. Oczywiście wielki plus dla Kimasa za akcję promocyjną Ferrari i F1 :D miał mój głos na kierowce dnia :P
Z minusów - Alonso. Najwidoczniej pakiet McLaren-honda nie daje rady na dystansie całego wyścigu. Myślę jednak, że gdyby nie wypadł z toru w T1 i włączył tryb "ruchomej szykany" mógłby za FI dojechać na metę.
Bottas - fajnie to szło, tylko szkoda, że się zepsuło. Swoją drogą jestem ciekaw, na ile tryb aktywnej szykany i mocno podkręcone tempo mogło spowodować padnięcie jednostki ~126 km przed końcem wyścigu.
I największy zawód - Williams: zespół, który nie tak dawno był pierwszym niefabrycznym teamem w stawce jedzie po za punktami, kompletnie skopany pakiet (żeby dać się wyprzedzić przez Saubera z zeszłorocznym silnikiem Ferrari?). I Stroll - chłopak miał być dobry, ale na razie nic z tego się nie zanosi. Ten sezon i przyszły ma zapewniony, ale myślę, że jak się nie ogarnie, to na 2019 rok posady powinien szukać gdzie indziej.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 15-05-2017, 17:09 

kakagonzalez napisał/a
I Stroll - chłopak miał być dobry, ale na razie nic z tego się nie zanosi.

:lol2: Z tego, co się dowiedziałem podczas testów od dziewczyny z mediów ze Słowacji, już wtedy "padok stukał się w czoło", bo było wiadomo, że Lance to bardziej wyszczekana a znacznie mniej zdolna "kopia Maksa Verstappena". Nie sądzę, by pokazał na torze coś sensownego...

kakagonzalez napisał/a
Ten sezon i przyszły ma zapewniony, ale myślę, że jak się nie ogarnie, to na 2019 rok posady powinien szukać gdzie indziej.

...i to jest kolejna niefajna kwestia: Lawrence Stroll, ojciec Lance'a, dorzucił do budżetu Williamsa 40 milionów funtów a mówi się, że w niedalekiej przyszłości może zostać udziałowcem zespołu. W takiej sytuacji można się spodziewać, że prędzej Massa opuści zespół (choć podobno aktualnie ma zaklepane 2 sezony), niż Stroll. Budżet, wiadomo, ważna rzecz, ale nie wiem, czy Claire nie wdepnęła w niezłe g...

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 15-05-2017, 18:57 

eNeR napisał/a
(choć podobno aktualnie ma zaklepane 2 sezony)
Jestem tego prawie pewien. Williams potrzebuje kogoś, kto pokieruje pracami nad bolidem. Można wiele pisać o Massie, ale na ten temat musi wiedzieć dużo. W końcu natrzaskał jakieś 300-400 tys km. tymi bolidami F1 :)

eNeR napisał/a
Nie sądzę, by pokazał na torze coś sensownego...

Ja tam nadal obstawiam, że majster w Formule 3 nie mógł się wziąć tylko z "prywatnego" symulatora zafundowanego przez tatę. Po za tym Williams już tyle razy umoczył, że najnormalniej w świecie nie chcę, żeby zrobili to kolejny raz.

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 16-05-2017, 16:24 

Tymczasem, Pirelli podało wybór mieszanek poszczególnych kierowców przed GP Monako:

Ciekawi decyzja Buttona o dwóch kompletach opon soft (chce sprawdzić, jak jeździ auto, czy chce zaryzykować przejazd wyścigu na żółtych?), mocno hazardowe podejście Williamsa i Renault, oraz aż trzy komplety SS w ekipie Mercedesa.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 16-05-2017, 18:25 

Może Wam umknęło - przed wyścigiem o GP Hiszpanii zaprosiłem Was do zerknięcia mojej relacji z wizyty na torze. Zapraszam więc ponownie :)
Cytat
Zapraszam Was serdecznie do przeczytania i obejrzenia mojej relacji z wizyty na Circuit de Barcelona-Catalunya 7 marca 2017 podczas testów Formuły 1! :D

To było dla mnie niesamowite przeżycie, mam nadzieję, że dla Was będzie to ciekawa lektura i zapraszam do komentowania :)

Odpowiedz do tematu