Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co oglądacie? - Rozmowy o filmach, serialach i programach
Autor Wiadomość

Chaser_Dracodi 
RWBY

Wysłany: 17-03-2017, 21:23 

Ja tam pozytywnie nastawiony jestem do Kaczych Opowieści szczególnie że w tej wersji za głos Sknerusa będzie podkładał 10 doktor :mrgreen: czyli David Tennant którego uwielbiam i dla którego obejrzę z chęcią w oryginale jak i z polskim dubbingiem bo jestem jestem ciekaw jak wyjdzie naszym dubbing.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 31-03-2017, 10:36 

Ekipa serialu Buffy - postrach wampirów spotkała się po 20 ( :o ) latach:
http://film.onet.pl/20-lat-buf...kali-sie-po-latach/rv62zr
Wszyscy wyglądają co najmniej dobrze...to co, nowy sezon? ;)

TS89 

Wysłany: 07-05-2017, 21:04 

Jestem po „Strażnikach Galaktyki vol. 2”. Dalej będzie spoilerowo, więc ostrzegam :D

EDIT: a tak bez spoilerów - tak, warto iść :) Słabiej niż jedynka, ale też jest dobrze :)

Spoiler:  

Po pierwsze – film słabszy niż jedynka, tego się nie da ukryć. Trochę fabuła miejscami naciągana, humor też czasem na siłę (były momenty, że wiedziałem, że mam się śmiać… ale nie było z czego). Trailery nie pokazały wszystkiego – chociaż, jak dla mnie, załatwiły… Groota. Tak, Groota, który okazał się… najsłabsza częścią filmu. W trailerach dostaliśmy naprawdę fajne sceny z nim… i wiele więcej ich nie było w filmie (chociaż ta jedna scena po napisach, z Grootem-nastolatkiem – miodzio :D ) Również Star-Lord wyszedł bardzo… niemrawo w tej odsłonie. Był najważniejszy dla fabuły, jednak to inne postacie miały swoje naprawdę mocne momenty (chociaż finałowy pojedynek i forma, jaką w pewnym momencie przyjął XD XD XD ).

Nieoczekiwanie, przynajmniej jak dla mnie, i co kiedyś kaka przewidział, film skradł… Drax. Najwięcej komizmu wynikało z jego kontaktów z innymi postaciami, jego otwartością oraz absolutnym niezrozumieniem pewnych zasad :D I nawet nie przeszkadzało mi, że do wersji kinowej nie trafiła scena jego „misia” z Peterem –absolutnie miał kilka innych, mocnych wejść :D Muszę też pochwalić wątek Nebuli i Gamory – siostry dały radę :D A szop, czym tam panda – jak to on, wszystko by rozwalił :D Też trafił do mnie wątek Yondu i to, co z nim finalnie się stało (btw, szkoda że Stalone miał tak mało scen…)

Muzyka – tak jak w jedynce, znów zacnie, znów miło :D Wizualnie – miód, nic nie zgrzytało, kolorowo, wybuchowo, z przytupem. Sceny po napisach – dużo, różnych, warto zostać (do ostatniej sekundy filmu!).

No i ostatni punkt, przez który film… no ma dodatkową notę u mnie – czyli Hoff. Fenix jakoś wcześniej sugerowała, że David może być w tym filmie, ale tak, żeby uważnie patrzeć, bo mignie. I tak… nie było – bo wątek Hoffa okazał się bardzo ważny dla całej fabuły. Dzięki temu dostaliśmy absolutnie fajną serię żartów i nawiązań do niego (i do Knight Ridera też!!!) oraz Hoffa w (prawie) własnej osobie. Był krótko, ale za to w jakiej scenie! I to nie jedyny moment, kiedy było go widać na ekranie – napisy końcowe z piosenką „Guardians Inferno” też zaszczycił (dlatego warto zostać do samego końca!). I jak eN pisał po premierze piosenki, że krótka i mało Hoffa – to kiedy to się ogląda w kinie, to naprawdę fajnie się składa.

Cóż, mogło być miejscami lepiej, jednak to nadal fajny kawał rozrywki. Jest jazda w kosmosie, są żarty, jest Hoff – czego chcieć więcej?

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 17-05-2017, 22:33 

Odpowiem bez spoilerowania. Nie jestem jakimś szczególnym entuzjastą tej serii (bo chyba tak już należy mówić), część pierwszą oceniłem na 7/10 (kawał świetnej rozrywki, udany misz-masz wątków z innych filmów, ale jednak nie zachwycił), druga rzeczywiście słabsza, więc dostała 6 w porywach do 6,5. Bardzo nierówna ta część, jak dla mnie - momentami zabawa jest świetna jak w cz.1, czasem zaś oglądamy zupełnie niepotrzebne sceny (przemontowałbym do jakichś 95 minut i byłoby znacznie lepiej), a wątek głównego zagrożenia, że tak je określę, po prostu przemilczę, tak będzie lepiej. Gorzej jest też od strony muzycznej, bo nie mamy za wiele takich petard, jak w "jedynce", ale jest zdecydowanie dobrze.

Wracając jednak do tego, co oglądamy - są i miłe niespodzianki, choć bym je trochę poszerzył. Najjaśniejszym punktem jest dla mnie (o dziwo) Yondu, po nim Drax i Rocket. Pratt dość nijaki a Saldana-Gamora irytująca. Abstrahując od mojego narzekania, drugie przygody Strażników zdecydowanie warto obejrzeć, pozwolić im się porwać, ale może nie oczekujmy rozrywki z najwyższej półki. Będzie to jednak rozrywka miła i przyjemna, no i szykują się kolejne części, więc i tak prędzej czy później trzeba by nadrobić ;) I koniecznie zostańcie do samiutkiego końca, wiele Was ominie! Serdeczne dzięki dla Tomka, bo dzięki niemu nie popełniłem tego błędu.
Drugie przygody Strażników nie są złe...tylko część pierwsza była czymś świeżym, zaskakującym a dwójka tylko, albo aż, próbuje jej dorównać. Z różnym ale ogólnie niezłym skutkiem.

P.S. Tak jak w zdecydowanej większości filmów Marvela, także i tu pojawia się Stan Lee (zawsze wypatruję scenki z jego udziałem) :)

TS89 

Wysłany: 18-05-2017, 11:01 

Podpisuję się pod Twoim każdym słowem, eN ;)

eNeR napisał/a
P.S. Tak jak w zdecydowanej większości filmów Marvela, także i tu pojawia się Stan Lee (zawsze wypatruję scenki z jego udziałem) :)

To już taka tradycja, dla której... znaleźli "logiczne", a raczej wpisujące się w historię uniwersum wytłumaczenie https://naekranie.pl/aktualnosci/kogo-tak-naprawde-gra-stan-lee-w-kinowym-uniwersum-marvela-dyrektor-wyjasnia-1825771

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 23-05-2017, 14:51 

W wieku 89 lat zmarł Roger Moore... :(( ...mój ulubiony 007... ;(

TS89 

Wysłany: 23-05-2017, 21:01 

:( :( :(

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 01-06-2017, 16:48 

Guardians of the Galaxy:

Ja też w kinie byłam,
Draxa i Groota wielbiłam. :D

Chłopaki, już większość rzeczy bardzo dobrze podsumowaliście.
Jedynka mnie zachwyciła i klimatem i muzyką. W tej części muza też była świetna klimat też był, ale... no czasami miałam wrażenie, że coś "nie styka".
Tak jak wspomnieliście Yondu i Drax błyszczeli w tej odsłonie... a także Hoff na napisach końcowych! :D

Jak dla mnie w tej części bardzo zawodził Rocket - chociaż miał kilka swoich momentów. No i Groot stał się takim... nie wiem jak to dokładnie określić... eye candy? Był uroczy, no ale do przesady...

Ale nie wyszłam z kina zawiedziona, więc chyba to najważniejsze. :)
A i jeszcze dodam - pierwszy raz mi się to zdarzyło, bo na film poszłam bardzo późno chyba już w 3 tygodniu wyświetlania - i razem z siostrą miałyśmy całą salę kinową tylko dla siebie!. :D

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

TS89 

Wysłany: 02-06-2017, 20:40 

Fenix The Best napisał/a
Jak dla mnie w tej części bardzo zawodził Rocket - chociaż miał kilka swoich momentów. No i Groot stał się takim... nie wiem jak to dokładnie określić... eye candy? Był uroczy, no ale do przesady...

W rzeczy samej. Niedawno sobie przypomniałem jedynkę i tam Rocket był zupełnie inaczej zrobiony. A tu tak stracił na charakterze mocno...

Fenix The Best napisał/a
A i jeszcze dodam - pierwszy raz mi się to zdarzyło, bo na film poszłam bardzo późno chyba już w 3 tygodniu wyświetlania - i razem z siostrą miałyśmy całą salę kinową tylko dla siebie!

To jak wytłumaczysz, że niedawno słyszałem, że w jakimś kinie jakiś tajemniczy feniks wygonił wszystkich ze sali i sterroryzował obsługę, tak żeby przyszła Minister Sprawiedliwości wraz z siostrą mogły obejrzeć sobie same film :D

Jeszcze do co Strażników, to mam takie przemyślenie: ciekawa rzecz się stała. Hoff stał się, jakby nie patrzyć, częścią kinowego uniwersum, i to jeszcze nie jako postać (którą miał zagrać), ale jako on sam :D

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 02-06-2017, 22:49 

TS89 napisał/a
W rzeczy samej. Niedawno sobie przypomniałem jedynkę i tam Rocket był zupełnie inaczej zrobiony. A tu tak stracił na charakterze mocno...

Takie samo miałam wrażenie. Niby kilka dowcipów sie pokrywało (no i ta rozróba w lesie), ale miałam wrażenie, że to jakiś inny Rocket.

TS89 napisał/a
To jak wytłumaczysz, że niedawno słyszałem, że w jakimś kinie jakiś tajemniczy feniks wygonił wszystkich ze sali i sterroryzował obsługę, tak żeby przyszła Minister Sprawiedliwości wraz z siostrą mogły obejrzeć sobie same film

To jakieś pomówienia. "Weż tam z korytarza trzech naszych naocznych świadków i jedź". :D

A jak dziennikarze będą pytać to masz tam wersję dla TVNu. Polsatu. ;>

TS89 

Wysłany: 03-06-2017, 20:54 

XD

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 04-07-2017, 16:53 

Ciekawy wywiad z Chuckiem Norrisem, warto obejrzeć :)

https://www.facebook.com/FullM...s/videos/642616829269339/

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 19-08-2017, 15:57 

Hej, dziatki! (nie dziadki :P )

Oglądaliście już nowego Baywatch? Chciałam na to iść do kina, ale niestety mi nie wyszło. Ale na szczęście można już w film zaopatrzyć się drogą piracką (czyli okołoplażową, a jak Baywatch to przecież plaża ;>).
Obejrzałam to razem z Tami i bardzo nam się podobał. Zrobili to w stylu parodii i jak dla mnie inaczej po prostu się nie dało. :)

Co więcej Hoff pojawia się aż 3 razy
Spoiler:  

1. jako breloczek
2. jako mentor, który naprostowuje The Rocka, żeby nie schodził ze ścieżki mu przeznaczonej (whatrever xd)
3. w trakcie takich coś a'la behind the scenes i jakby teaser 2 części, gdzie siedzi na leżaku i mówi ale w 2 części musicie mnie mieć

Jeszcze przede mną wersja rozszerzona do obejrzenia, ale myślę, że to nie jest zły film. Trzeba tylko się nastawić na parodię a nie na powagę. :)
Taka lekka komedyjka na lato. :)

TS89 

Wysłany: 19-08-2017, 23:21 

Może uda się nadrobić, choć kolejka rośnie i rośnie...

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 21-08-2017, 10:55 

Też miałem iść do kina, ale każdy kolejny zwiastun (to taka pradawna nazwa trailera) mówił mi "nie rób tego" :lol2: Jak dla mnie żenada, jak typowe amerykańskie odmóżdżone komedyjki - wolałbym, żeby próbowali zbliżyć się do oryginału, ale oczywiście obejrzę i wtedy ocenię jak należy, bo zwiastuny bywają mylące.. :roll:

...

..tia.. :roll:

Odpowiedz do tematu