Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czacik
Autor Wiadomość

TS89 

Wysłany: 07-08-2018, 19:40 

Wystawa w Krakowie, na ulicy Dietla - kto by sobie posiedział? :)

Kosogłos 

Wysłany: 08-08-2018, 20:17 

Co to jest?! :lol:

adi 

Wysłany: 08-08-2018, 21:35 

https://m.facebook.com/pages/biz/Syrena-to-nie-samoch%C3%B3d-1624105234484557/?locale2=pl_PL
I jest to faktem ;)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 09-08-2018, 13:55 

Świetna kanapa :voteok:

Co do tej dziwnej facebookowej grupy - kompletnie nie rozumiem hejtu na auta z PRLu (no poza Trabantem, czy Mikrusem, bo to zasłużone) - te samochody, jak Fiat 126p (Maluch), Fiat 125p (Duży Fiat), Polonez, czy starsze Syreny i Warszawy były pojazdami w wielu domach i służyły ludziom, czy całym rodzinom przez wiele lat, podobnie jak samochody dostawcze Żuk czy Tarpan. Czy śmiejemy się ze starych telewizorów, kaset video, kaset magnetofonowych, starych telefonów? Chyba nie...wszystko to spełniało kiedyś swoją funkcję a że czas tego minął, to inna sprawa i można z tego żartować, OK, ale nie róbmy scen, że to jakaś totalna pomyłka, obciach i dramat. Dramat, to był jak ktoś nie miał takiej Syreny ani innego auta i zapieprzał do pracy o świcie jak Jacek Żytkiewicz w Zmiennikach - z buta, później rowerem, statkiem, autobusem i tramwajem.

Kosogłos 

Wysłany: 23-08-2018, 12:19 

Wiecie co? Ostatnio zastanawiałam się jak KI2T i KI3T mogliby brzmieć taką czystą polszczyzną. Jak wy to sobie wyobrażacie? :D

TS89 

Wysłany: 25-08-2018, 16:40 

Prawdopodobnie słychać byłoby w tym amerykański akcent. Tak chociaż było w klasycznym KR, kiedy KITT mówił w innych językach, więc słychać było, że to amerykański wóz :D Jednak z drugiej strony przy odpowiednim ustawieniu systemów chyba dałoby się to fajnie zrobić :)

Ja bym zapytał inaczej - gdyby KR było kręcone u nas, kto powinien zagrać głosem KITTa i KI3Ta? :) Może Piotr Fronczewski oraz Tomasz Bednarek? :D (btw, polecam kanał na YT Widzę Głosy, o polskich aktorach dubbingowych - https://www.youtube.com/channe...2pcVBbDAdn8pPoh0mUkQ/feed :) ).

wojteko65 

Wysłany: 25-08-2018, 17:34 

Też bym chciał usłyszeć obie wersje KITTów po polsku!

KITT z głosem Piotra Fronczewskiego potrafiłby chyba nawet coś zaśpiewać! :P

Kosogłos 

Wysłany: 25-08-2018, 21:36 

Fronczewski tłumaczył pierwszego KITTa?
Jak na przykład widzicie KI3Ta z jego oryginalnym głosem w języku polskim, biorąc także pod uwagę akcent padany w zdaniach? W jednym z odcinków KR:TS KITT mówił coś po francusku i według mnie brzmiało to naprawdę fajnie. :mrgreen:

TS89 

Wysłany: 26-08-2018, 14:31 

O związkach Piotra Fronczewskiego z KR nic mi nie wiadomo, tylko zasugerowałem go, jako potencjalnego aktora, który mógłby zagrać głos pojazdu ;)

Kosogłos 

Wysłany: 27-08-2018, 06:15 

Kurczę, źle zadałam pytanie. To jest tak, jak czasem opisuje się późną porą - nie myśli się. :lol: Chodziło mi o to, gdyby Fronczewski miał grać KITTa- to którego? No i w ogóle tak jak wspomniałam wcześniej, jak by KI3T z jego głosem mógł by brzmieć? (Wybaczcie, że powtarzam się, ale jestem po prostu ciekawa. :P )

TS89 

Wysłany: 27-08-2018, 20:46 

Jak dla mnie - oryginalnego ;) Patrzę tutaj pod kątem czasu, w którym powstawał KR ;)

Kosogłos 

Wysłany: 30-08-2018, 21:33 

A tak zmieniając temat, widzieliście filmik na You Tubie użytkownika Theaficionauto na temat jednej z serialowych replik KI3Ta? Co jest ciekawe, ten gościu to chyba jest Polakiem! :D Z tego, co zrozumiałam, ta replika była najczęściej używana w serialu - w wewnątrz i na zewnątrz. Ile wszystkich "zwykłych" KITTów (Tryb Normalny) było używane w końcu na planie? Pięć? Co sądzicie o tym filmiku?

Tutaj jest link dla których jeszcze go nie widzieli:
https://youtu.be/0S4dAju2KFQ

TS89 

Wysłany: 31-08-2018, 21:14 

Filmik zacny, co mi się naprawdę w nim spodobało to fakt, że skaner naprawdę dobrze działał i robił wrażenie (bez potrzeby podrasowania go komputerowo). Także potwierdził moją opinię, że samochód dobrze dobrano do roli i to nie on był największa bolączka produkcji... Za to zasmuciło to, że już od początku serial miał problemy z budżetem...

Z tego co wiem, na planie pilota mieli 5 samochodów. Podejrzewam, że na sam serial było już ich więcej - dochodziły osobne zdjęcia w hali zdjęciowej, w plenerze (z KITTem w różnych wersjach), do tego cały Attack Mode.

Kosogłos 

Wysłany: 31-08-2018, 21:54 

Ja osobiście tak samo uwielbiam ten skaner. :) Tylko szkoda, że nie pokazali go w całej okazałości za dnia. Ciekawe, czy on się uruchamiał automatycznie tylko w nocy- tak samo zauważyłam to z niebieskim podświetleniem na desce rozdzielczej, które było jaśniejsze. Ale pewnie to tak nie działa i po prostu nie wpadli na taki pomysł. :lol:

Szczerze, z powodu tego niskiego budżetu tak naprawdę teraz nigdy nie doczekamy się nowego sezonu, a co najgorsza - serial dostaje za dużo niepotrzebnych hejtów... Po prostu wybrali zły rok na kręcenie serialu, bo teraz w obecnych latach byłoby łatwiej- ale czy KR08 miałby tę samą atmosferę podczas oglądania tak jak teraz, gdzie fabuły są dosyć specyficzne? Teraz tak naprawdę już ludzie nie mają pomysłów co nakręcać, gdzie obecnie w kinach są tylko bajki dla dzieci. Ech...
Cieszę się, że tobie Skrybo akurat odpowiada Mustang do edycji z 2008 roku, bo jednak duża liczba osób narzeka na niego, co według mnie jest już szukaniem problemów, gdzie ich nie ma. Ludzie nie potrafią zaakceptować KITTa mustanga, ponieważ nie przypominał dla nich kultowego Trans Ama, którego oczywiście bardzo szanuję. Sztuką jest lubić oba seriale i cieszyć się nimi i nie walczyć, który lepszy, bo jednak te seriale są DALEJ na temat naszego ulubionego bohatera z dzieciństwa i teraz - KITTa, który został stworzony dla starszej i młodszej generacji- i to powinno być najważniejsze.

wojteko65 

Wysłany: 01-09-2018, 13:17 

Tak w ogóle przypomniałem sobie 'behind scenes' z Knight Ridera z 2008 roku. Widziałem, jak przygotowali efekty komputerowe w odcinku z KARRem. Chyba też był "szkic" walki, gdzie podłożono głosy dla podglądu, ogólnie niedokończona walka. Wrzucę jak znajdę, bo nie mogę odnaleźć.

edit: Nie znalazłem dokładnie tego, lecz widziałem coś podobnego do tego (jest tu kawałek z ww. behind scenes: YT

Dorzucę jeszcze z dwa filmiki jakby kogoś zainteresowało :)
vimeo
youtube

Odpowiedz do tematu