Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co oglądacie? - Rozmowy o filmach, serialach i programach
Autor Wiadomość

Chaser_Dracodi 
RWBY

Wysłany: 26-05-2018, 18:42 

Przed obejrzeniem trailera stwierdziłem:

Natomiast po obejrzeniu:

Czy serio nie mogą wymyślić coś nowego, a nie psuć stare dobre filmy/seriale?

TS89 

Wysłany: 26-05-2018, 21:08 

Dobre :D :D :D

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 28-05-2018, 11:23 

Ja na znak protestu i solidarności z oryginałem wczoraj zacząłem oglądać oryginalną serię.
Tom Selleck, Glen Larson...dziękuję, dobranoc. A nie jakieś majkelobejowe wybuchy, "wartka akcja" i zrzynanie z klasyki.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 01-08-2018, 12:51 

Serial Magnum (oryg. Magnum P.I.), produkowany w latach 1980-1988. Jeden z klasyków lat 80., wymieniany obok innych, kultowych dziś produkcji z tego okresu, jak Miami Vice, Knight Rider, czy Drużyna A. Lubiany (doczekał się aż ośmiu sezonów), popularny (choć w Polsce chyba nie aż tak, jak inne wyżej wymienione, na DVD wydano tylko 3 sezony), nawet nagradzany (Tom Selleck i John Hillerman otrzymali m.in. statuetki Złotego Globu i Emmy), dziś może nieco zapomniany. Niedawno doczekał się remake'u (lepiej by było, gdyby się nie doczekał), ja zaś postanowiłem przypomnieć sobie oryginalne przygody Thomasa Sullivana Magnuma IV, prywatnego detektywa jeżdżącego Ferrari 308 GTS, mieszkającego w posiadłości pisarza Robina Mastersa na Hawajach, pod okiem równie sympatycznego, co flegmatycznego Higginsa.

Daruję sobie wstęp - ot, nasz Magnum, były oficer marynarki wojennej, pracuje jako detektyw, rozwiązując mniej lub bardziej złożone zagadki (Higgins złośliwie twierdzi, że Thomas zajmuje się tylko zdradami i rozwodami), korzystając czasem z pomocy kolegów - mającego wtyki w świecie przestępczym playboya Ricka i pilota helikoptera, niejakiego T.C.
Przyznam, że pierwsze sezony nieco trącą myszką, przez co początek przygody z serialem może być dla niektórych niełatwy do przebrnięcia i nie zachęcać do obejrzenia większej ilości odcinków, nie mówiąc o całości. Muzyka w pierwszych jedenastu odcinkach jest inna, niż w pozostałych; w dwunastym epizodzie jazzowe dźwięki Iana Freebairna-Smitha - także w czołówce - ustępują szczęśliwie (z całym szacunkiem) muzyce skomponowanej przez Mike'a Posta i Pete'a Carpentera.

Zapadająca w pamięć muzyka z odświeżonej czołówki, z brzmieniem gitary Larrego Carltona (zdobywcy nagrody Grammy), trafiła nawet na listy przebojów. Po drodze, dokładnie w połowie sezonu trzeciego, czołówka uległa całkowitej zmianie także od strony wizualnej. To oznaki zmian na lepsze, bo tak, jak dynamiki dzięki nowej muzyce i montażowi nabiera czołówka, rozkręca się i cały serial. Udzielenie tej produkcji kredytu zaufania procentuje i wynagradza w kolejnych sezonach. Oczywiście zdarzają się lepsze i gorsze odcinki, nawet lepsze i gorsze sezony, ale bądźmy szczerzy, to przecież bolączka każdego serialu.

Mimo dość lekko podanej fabuły, Magnum miewa "cięższe" odcinki - np. otwierający sezon trzeci "Did You See The Sunrise", nawiązujący do koszmaru wietnamskiej wojny, zdarzają się też nietypowe, jak "Home From The Sea" (to z kolei otwarcie sezonu czwartego), gdzie osamotniony Magnum dryfuje na morzu walczy o przetrwanie. Niektóre łączą wszystkie nietypowe dla ogółu tego serialu cechy. Za dobry przykład służy szósty odcinek siódmego sezonu, "Death and taxes" (Śmierć i podatki). Przyznam, że było to dla mnie totalne zaskoczenie. Nocne sceny, ciemne uliczki, tajemnicze morderstwa i psychopata zadający przez telefon zagadki naprowadzające naszego bohatera na miejsca kolejnych zbrodni. Gęsta atmosfera i wylewający się z ekranu klimat lat osiemdziesiątych, dopełniająca dzieła idealnie dobrana muzyka. Zaraz zaraz, czy to wciąż Magnum, czy może już Miami Vice? Nawet tak, jak w przypadku przygód Crocketta i Tubbsa, za tło niektórych scen służy piosenka Genesis/Phila Collinsa.

Swoiste "klimatyczne podobieństwo" do Policjantów z Miami to nie jedyna ciekawostka wspomnianego odcinka. Za jego reżyserię odpowiada Alan J. Levy (późniejszy reżyser filmu Knight Rider 2000), zaś współtwórcą scenariusza, obok Bruce'a Cerviego, jest Glen A. Larson - twórca Knight Ridera (oraz, rzecz jasna, kilku innych kultowych serii, w tym Magnum). Jakby tego było mało, odtwórca roli psychopatycznego antagonisty w "Death and taxes", Kenneth Tigar, wystąpił w Nieustraszonym - jako Dr Kempler, w piętnastym odcinku pierwszego sezonu - " Give Me Liberty or Give Me Death". Również Jean Bruce Scott, wcielająca się w koleżankę Magnuma, zagrała w Knight Riderze ("A Nice, Indecent Little Town" - siedemnasty odcinek pierwszego sezonu).

Zarówno ze względu na fabułę, jak i na wspomnianą oryginalność w stosunku do innych epizodów oraz podobieństwa do Miami Vice (i w pewnym sensie związek z Knight Riderem) - warto zobaczyć ten odcinek, gorąco polecam. Kończę już oglądać serial i jak do tej pory to największe zaskoczenie i zarazem najlepszy odcinek, jaki widziałem. Perełka. W podobnym tonie i klimacie (znów nocne sceny, mocny wątek + Genesis/Phil Collins!) ci sami autorzy stworzyli także siedemnasty odcinek tego samego, siódmego sezonu, zatytułowany "Laura". Tam z kolei zemsty na mordercach malutkiej wnuczki szuka emerytowany policjant - w tej roli...sam Frank Sinatra.

Wszystko to jest potwierdzeniem, że warto dać tej produkcji szansę, bo można trafić na naprawdę dobre, czy wręcz znakomite odcinki i dobrze się bawić - przy tych luźniejszych, czy też całkowicie pochłonąć wciągającej, niekiedy nieco mrocznej fabule. Udział Toma Sellecka w Magnum, P.I. i zobowiązania kontraktowe kosztowały go rolę Indiany Jonesa, którą przyjął, jak wiemy, Harrison Ford. Nie wydaje mi się jednak, by Selleck tego żałował. Wy też nie pożałujecie hawajskiej przygody z Thomasem Magnumem i jego przyjaciółmi :)

Serial w Polsce jest dostępny na DVD (pierwsze 3 sezony) oraz od czasu do czasu emitowany przez stacje Tv Puls i TVP2 (aktualnie nieregularnie na Tv Puls, w godzinach porannych i nocnych).

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 04-08-2018, 22:51 

eNciu, dzięki za fajny i szczegółowy opis serialu. :)

Ja obejrzałam tylko odcinki z pierwszej płyty Amercomu, bo nie specjalnie mnie ten serial zainteresował. No ale ten trailer nowej wersji to dopiero tragedia, szkoda słów. :/

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 06-08-2018, 10:41 

Poniekąd dlatego popełniłem powyższy wpis - niestety te wydane przez AmerCom 3 pierwsze serie Magnuma (nie licząc wprowadzenia, które z wiadomych względów warto zobaczyć) są słabsze/nudniejsze niż kolejne i szczerze mówiąc ja oglądając te pierwsze odcinki czasem walczyłem ze snem. Im dalej, tym lepiej (może nie licząc ostatniej serii, dokręconej trochę na siłę, bo fani nie mogli się pogodzić ze śmiercią Magnuma i twórcy przywrócili go do życia) i warto choćby wybiórczo obejrzeć po kilka odcinków z kolejnych serii. Są różne fora, na których można znaleźć przygotowane przez fanów zestawienia najlepszych odcinków, jest to bardzo pomocne :)

BTW chyba podobnie jak ja, sporo innych osób pamiętających oryginalną serię zapragnęło znów ją obejrzeć po zobaczeniu zwiastuna tego marnego remake'u, bo tak jak przez wiele miesięcy płyty z Magnum można było kupić za grosze (a komplet 3 sezonów nawet za 50zł), tak teraz wszystkie pakiety zniknęły i są tylko pojedyncze płyty, w kwestii pakietów trzeba polować na aukcje, jeśli ktoś chciałby się zaopatrzyć.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 23-08-2018, 12:09 

"Magnum" od września na antenie TVS!

https://tvs.pl/informacje/magnum-amerykanski-hit-serialowy-od-wrzesnia-w-tvs/

Tym samym śląska stacja sięga po kolejny klasyk z lat 80. (aktualnie nadają m.in. "Miami Vice").
"Nieustraszony" czeka w kolejce, czuję to 8)

P.S. Inna sprawa, że chyba TVS podobnie jak ATM Rozrywka kupuje tylko pierwsze serie (sezony), które wałkuje non-stop.

TS89 

Wysłany: 25-08-2018, 17:54 

Cóż, widać tak mają taniej...

TV4 podobnie działa.

Van Helsing 

Wysłany: 06-09-2018, 23:02 

Burt Reynolds nie żyje... :((
https://naekranie.pl/aktualnosci/burt-reynolds-nie-zyje-mistrz-kierownicy-odjechal-na-zawsze-3485022

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 09-09-2018, 23:04 

Szkoda Burta...od dawna miał kłopoty ze zdrowiem i w sumie dożył niezłego wieku, ale zawsze żal, gdy odchodzą legendy a Reynolds z pewnością się do nich zalicza. Nie tylko jako niezapomniany Mistrz Kierownicy, ale także jako Lewis z "Uwolnienia" (jeśli nie widzieliście, warto!), czy Horner z Boogie Nights...a nawet, gdy pojawił się na kilka chwil z kinowej wersji przygód Jasia Fasoli, także wtedy jego postać zapadała w pamięć. Polecam wszystkim sympatykom Burta Reynoldsa film "Ostatnia gwiazda kina", z ubiegłego roku, gdzie aktor zagrał w zasadzie samego siebie.

Odpowiedz do tematu