Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Najlepszy/ulubiony odcinek KR
Autor Wiadomość

KARR2 

Wysłany: 22-09-2013, 10:08 Odcinki

Który odcinek Knight Ridera jest według was najlepszy? Bo według mnie Knight of the Juggernaut :D

[ Komentarz dodany przez: eNeR: 22-09-2013, 12:41 ]
Zanim stworzysz nowy temat, sprawdź, czy już taki nie istnieje.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 14-05-2020, 15:35 

Dawno, dawno temu, istniał sobie taki temat na naszym forum...i najwyższy czas go odkopać!

Prawie każdy ze "starej gwardii" już tu się wypowiedział, ale...po pierwsze, zachęcamy wszystkich tych, którzy jeszcze się swoimi ulubionymi odcinkami nie podzielili, po drugie zaś - dajcie znać jak czas zweryfikował Wasze wybory!

Ja o ile nadal mam największy sentyment do tak przez niektórych nielubianego czwartego sezonu, tak w kwestii ulubionych odcinków wychodzi na równi z sezonem trzecim (co dla mnie samego jest zaskoczeniem). Mniej podobają mi się sezony I i II - z których sięgam głównie po te klasyczne odcinki, natomiast z III i IV niekiedy trudno mi jakiś odcinek ominąć.

Zastanawiam się na ile to jest wciąż sentyment i fakt, że III i IV sezon był moim powrotem po latach do "Nieustraszonego", kiedy oglądałem te odcinki na antenie TVP, a na ile rzeczywiście ich fabuła jest dla mnie bardziej atrakcyjna. Myślę, że po części jedno i drugie, do tego dochodzi fakt, że estetyka I i II sezonu bardziej jest w klimacie kina lat 70., za którym nie przepadałem, zaś III i IV to już czyste lata 80., które bardzo lubię. Jest to odczuwalne również w warstwie muzycznej - kiedy Don Peake na dobre przejął pałeczkę kompozytora od Stu Phillipsa. Tu - podobnie jak z tym nieszczęsnym IV sezonem, jestem raczej w odosobnieniu ze swoim wyborem, bo wiem, że to właśnie te klasyczne (i znów typowe dla lat 70.) brzmienia cieszą się wśród Was większym uznaniem, niż te z kolejnych dwóch sezonów, kiedy pojawiła się elektronika i tak charakterystyczne dla lat 80. brzmienie syntezatorów.

Wracając do wyboru ulubionych odcinków, z pierwszych dwóch sezonów wybieram zaledwie po 5 epizodów, z kolejnych dwóch sezonów już po 10. Oprócz sentymentu i faktu, że utkwiły mi w pamięci, wiele z nich uważam po prostu za najlepsze, najciekawsze pod względem historii, lokalizacji, bohaterów, czy zwrotów akcji.

I tak kolejno:

SEZON 1

1x01-02 KNIGHT OF THE PHOENIX
1x03 DEADLY MANEUVERS
1x09 TRUST DOESN'T RUST
1x16 THE TOPAZ CONNECTION
1x18 CHARIOT OF GOLD

SEZON 2

2x01-02 GOLIATH
2x09 SOUL SURVIVOR
2x11 KNIGHTMARES
2x18-19 GOLIATH RETURNS
2x20 A GOOD KNIGHT'S WORK

SEZON 3

3x01-02 KNIGHT OF THE DRONES
3x05 HALLOWEEN KNIGHT
3x06 K.I.T.T. vs. K.A.R.R.
3x08 KNIGHT IN DISGRACE
3x09 DEAD OF KNIGHT
3x10 LOST KNIGHT
3x11 KNIGHT OF THE CHAMELEON
3x14 JUNK YARD DOG
3x18 KNIGHT AND KNERD
3x20 KNIGHT IN RETREAT

SEZON 4

4x01-02 KNIGHT OF THE JUGGERNAUT
4x04 SKY KNIGHT
4x07 KNIGHT STING
4x08 MANY HAPPY RETURNS
4x12 THE SCENT OF ROSES
4x13 KILLER K.I.T.T.
4x14 OUT OF THE WOODS
4x16 REDEMPTION OF A CHAMPION
4x19 KNIGHT FLIGHT TO FREEDOM
4x21 KNIGHT OF THE RISING SUN

Opisywać fabuły poszczególnych odcinków nie ma sensu, kto zna ten wie a dla wszystkich są oczywiście opisy w naszym serwisie, natomiast z wymienionych wyżej epizodów pozwolę sobie wyróżnić kilka, które uważam za szczególnie warte polecenia:

1x01-02 KNIGHT OF THE PHOENIX
- tłumaczenia chyba zbędne. Pełen kultowych już scen początek historii. Obowiązkowo!

1x09 TRUST DOESN'T RUST
- podobnie jak Pilot, sztandarowy odcinek, spotkanie KITTa ze złowieszczym "bliźniakiem".

1x18 CHARIOT OF GOLD
- tajemnicza organizacja Helios, Bonnie w opałach, przeprogramowany KITT. Super klasyk!

2x01-02 GOLIATH
- tak, jak KITT ma złego bliźniaka KARRa, tak Michale Knight ma Garthe'a...i jego pancerną ciężarówę! Nie bez znaczenia jest fakt, że to spotkanie będzie niebezpieczne zarówno dla Michaela, jak i dla KITTa.

2x18-19 GOLIATH RETURNS
- Garthe Knight i jego ciężarówa Goliath powracają i tym razem też nie będzie lekko!

2x20 A GOOD KNIGHT'S WORK
- również jeden z lepszych i ważniejszych epizodów: powraca przeszłość Michaela i jego tożsamość zostaje odkryta...

3x06 K.I.T.T. vs. K.A.R.R.
- drugie starcie KITTa z KARRem...i znów jeden z klasycznych epizodów, który po prostu trzeba znać.

3x08 KNIGHT IN DISGRACE
- Michael wyrzucony z Fundacji? Devon nie żyje? Ale jak to? No właśnie...ależ tu się dzieje!

3x09 DEAD OF KNIGHT
- w pamiętnej wersji z Polsatu tytuł odcinka brzmiał "Knight w obliczu śmierci" i to idealnie oddaje fabułę. Michael zostaje otruty, trwa walka z czasem o zdobycie antidotum...a odcinek od samego początku i super numeru "Rebel Yell" zapada w pamięć. Świetny!

3x11 KNIGHT OF THE CHAMELEON
- historia tytułowego Kameleona, przestępcy niczym z komiksów, albo...serialu Scooby-Doo (maska)! W tle super wynalazek i porachunki przestępców.

3x14 JUNK YARD DOG
- w sumie już mi się trochę znudził ten odcinek, ale jednak to jedna z ważniejszych historii w tym serialu. No i ten słynny "biały KITT"...

3x20 KNIGHT IN RETREAT
- niby na pierwszy rzut oka nic szczególnego, ale...kurczę, Knight pod przykrywką, "Careless whisper" w tle, i ta słynna akcja ze spadochronem. Zapada w pamięć.

4x01-02 KNIGHT OF THE JUGGERNAUT
- dla mnie best of the best. Nawet nie dlatego, że KITT znów zostaje zniszczony, ale głównie za sprawą demonicznego doktora Nordstroma, którego świetnie zagrał John Considine. Nordstrom ma sztuczną dłoń, opętanie w oczach, bardzo sprytny plan a do tego dostajemy fałszywego Devona, ciekawą machinę do zniszczenia KITTa i fajne postacie drugoplanowe. Totalnie warto zobaczyć!

4x04 SKY KNIGHT
- Bonnie zakładniczką groźnych terrorystów, forteca i konkretna bomba, no i tylko duet Knight & KITT może coś tu zdziałać. Oprócz trzymającej w napięciu fabuły również fajne postacie drugoplanowe, np. jeden z przestępców to Brian Thompson, tzw. aktor charakterystyczny, znany też z pamiętnej roli bezwzględnego łowcy obcych w "Z Archiwum X".

4x07 KNIGHT STING
- niby nic szczególnego, po części trochę humorystyczne odcinek, ale bardzo sympatyczny i może się podobać. Te numery z podszywaniem się pod inne osoby - łącznie z KITTem, coś pięknego.

4x12 THE SCENT OF ROSES
- kolejny żelazny klasyk tego serialu. Wątek Michaela i Stevie przewijał się już dwukrotnie, ale tym razem sprawy przybierają bardzo ważny obrót i nic już nie będzie takie same. Zdecydowanie ten odcinek należy obejrzeć i najlepiej jako ostatni.

4x13 KILLER K.I.T.T.
- przez cały serial Michael miewał różnej natury problemy z KITTem, ale tym razem superauto chce go zabić. Czy to powrót KARRa? Nie, to coś znacznie gorszego. Chciałoby sięrzec, odcinek genialny w swej prostocie, bo oto dobry KITT za sprawą pewnego typka staje się zły i najlepszy przyjaciel staje się najgorszym wrogiem.

Tym samym kończę mój wywód, może ktoś po przeczytaniu tego posta skorzysta i sięgnie po któryś z tych odcinków - czy to po raz pierwszy, czy dla przypomnienia... Zachęcam Was do dzielenia się swoimi ulubionymi odcinkami - czy to pojedynczo, czy całą listą. Może wywoła to jakąś ciekawą dyskusję albo po prostu przywoła miłe wspomnienia.

Które odcinki lubicie najbardziej? Do których macie sentyment? Które uważacie za najlepsze? Które zapadły Wam najbardziej w pamięć? A może któryś odcinek kiedyś wydawał Wam się świetny a po latach stracił w Waszych oczach...albo odwrotnie, niegdyś nielubiany epizod zyskał i po latach świetnie się bawiliście? Piszcie!

FlyingAnvil 
a.k.a. Latacz Iii|;)

Wysłany: 14-05-2020, 21:13 

Ja niestety nie jestem chyba tak wielkim fanem jak wspomniana "stara gwardia", bo po upływie kilku lat od obejrzenia wszystkich sezonów pamiętam bardzo niewiele. Po głębszym sięgnięciu pamięcią widzę jakieś urywki odcinków z Goliathem, oczywiście z K.A.R.R.'em, jakiś odcinek z pierwszego sezonu z wyścigiem, odcinek z tą machiną do zniszczenia K.I.T.T.'a i to chyba tyle.
Ostatnio przy przeglądaniu starych pudeł znalazłem wszystkie płyty z Nieustraszonym na DVD, może kiedyś znajdzie się czas, aby sobie odświeżyć wszystkie sezony, chociażby dla samej oprawy muzycznej, o której wspomina eN :)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 15-05-2020, 00:37 

Lataczu, Ty też przecież stara gwardia ;) Wiesz, ja też daaawno nie zrobiłem sobie powtórki z całego serialu, bardziej sięgam po pojedyncze, ulubione odcinki - właśnie te, które wymieniłem powyżej :) Jednak przynoszenie z kiosku kolejnego numeru było dobrą motywacją, by obejrzeć cały serial (zazwyczaj oglądałem od razu tego samego dnia) :) Teraz, jak każdy z nas, praca, mało czasu, a też inne zainteresowania, które ten czas zabierają...ale i na powtórkę całości przyjdzie czas. Kto wie, może zorganizujemy jakieś wspólne oglądanie? ;) Hmm, w sumie obejrzenie dwóch odcinków tygodniowo zajęłoby niemal rok!

FlyingAnvil 
a.k.a. Latacz Iii|;)

Wysłany: 18-05-2020, 16:16 

W obecnych czasach chyba tylko kwarantanna byłaby dobrą okazją, żeby trochę odcinków odświeżyć. Chociaż wiadomo, że nikt nie chciałby mieć takiej "okazji" ;)
Tak jak piszesz - czasu prawie brak, a jak już znajdzie się chwila, to raczej na oglądanie czegoś nowego, niż odświeżanie obejrzanych już seriali. Jednak przyznam się, że obecnie oglądam kolejny już raz kultowych Przyjaciół :mrgreen:

Odpowiedz do tematu