Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czego słuchacie? - Rozmowy o muzyce [ARCHIWUM]
Autor Wiadomość

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 07-03-2008, 20:08 

Jak na gatunek wymarły to za często w pobliżu szkół i na ulicy słyszę bum bum bum, spalony mikser i zmiksowane przekleństwa. W pierwszym przypadku ten jazgot pochodzi z miejsca które wygląda jakby ktoś coś podpalił (myślę że to tytoń), a w drugim z samochodów(przeważnie rozpadających się).

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 07-03-2008, 23:25 

To o czym mówisz to jeszcze co innego. To połączenie techniawy i dyskotekowej sieki z domieszką podkręconego basu i rozkosznych okrzyków "jazda jazda łapy w górę". Rozgłos takim imprezom przyniósł klub Ekwador w Manieczkach pod Poznaniem, stamtąd wypłynęły pierwsze mixy tego typu a później zaczęły napływać z całej Polski. Nie wiem jak w innych zakątkach Polski, ale w Warszawie i na Półwyspie Helskim to się swego czasu rozprzestrzeniło i w co drugim klubie było słychać okrzyki tego typu. Sam miałem okazję w takiej imprezie uczestniczyć, nawet kilkukrotnie. Okrzyki, białe rękawiczki, gwizdki, fluoroesencyjne gadżety i cała ta atmosfera. Obecnie w Warszawie jest to już rzadkością, i myślę że nie licząc klubów typu Ekwador i jego podobnych, (a są ich całe sieci, głównie na obrzeżach większych miast i na wsiach) jest to już coraz rzadziej spotykane "zjawisko"...ale nieznudzeni, niestrudzeni entuzjaści takich "baletów" widać wciąż się trafiają :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 07-03-2008, 23:32 

I tak dobrze, że to nie discopolo. :P

Z tej sieki, jak to określiłeś eNeR, miałam okazję zapoznać się swego czasu z czymś, gdzie kolesie krzyczeli "jazda, jazda, jazda, jazda, techno, techno, techno, techno". :P
Rzeź na całego. :P
Nazwę Manieczki też niestety kojarzę, ale nie wiedziałam, że to się od nazwy klubu wzięło. :lol:

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 07-03-2008, 23:42 

Wiesz, mam gdzieś (dobrze powiedziane :lol: ) dwa mixy tego typu, mogę Cię nimi obdarować, będzie na pewno jazda jazda jazda jazda! A propos - nie zapominaj że już wkrótce będzie jazda jazda jazda jazda GOSIA gosia GOSIA gosia! xD

..bo nie wiem czy wiecie, ale nasza cudowna, wspaniała, wybitna piosenkarka Gosia "Pudelek" Andrzejewicz postanowiła zerwać zeswoim dotychczasowym wizerunkiem i karierą i zostać megagwiazdą muzyki klubowej! Przybrała już iście klubowy pseudonim jak najbardziej artystyczny Pearline i wraz z poznańskim DJem Remo wkracza na parkiety! Strzeżcie się Gosi, królowej dyskotek!
:lol:

tamersa 
Złok i mroo

Wysłany: 08-03-2008, 11:43 

taa jazda techno to było coś z czego darlismy łacha w akademiku 2 lata temu :D

O manieczkach też słyszałam kiedyś..

I dobrze że sienie znam na obecnej muzyce ( jakieś pojedyncze melodie kojarzę ale tak to mój gust muzyczny zatrzymał się w połowie lat 90) i nie wiem kim jest ta kobita..

Rider 
Konserwator

Wysłany: 14-03-2008, 23:10 

http://youtube.com/watch?v=9YfobabpB3s&feature=related

Powiem szczerze, nie wiem jak skomentować...

:P .

http://youtube.com/watch?v=WMK6omUtBnY&feature=related

http://youtube.com/watch?v=wq5tQhUvFBs&feature=related

Piszę poprawnie po polsku.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 14-03-2008, 23:36 

Nowy i chyba w ogóle jedyny jak dotychczas kawałek HelloGoodbye jest całkiem dobry, dowodem mojego uznania niech będzie fakt, że utworek ten znalazł się w moim mixie z numerkiem 31, który miał swoją premierę na łamach Forum już jakiś czas temu :wink: Teledysk też jest dość fajny :)

..po otwarciu dalszych linków widzę że jednak chłopaki nagrali coś jeszcze :) ..cóż, z tym rodzajem muzyki nie jestem zbyt na bierząco :mrgreen:

Rider 
Konserwator

Wysłany: 15-03-2008, 09:03 

A ja niby jestem :?: xD Na co oryginalnego wpadne to podaje na forum :P .

Piszę poprawnie po polsku.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 15-03-2008, 20:38 

Dosyć przyjemna muzyka i bardzo sympatyczny teledysk. ;)
Radze obejrzec to każdemu fanowi KR. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=tp6o5I99Idw

No More Kings - Michael (Jump In)
Nawet sobie nie wyobrażacie ile ja sie w tamtym roku naszukałam tej piosenki. :P

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 16-03-2008, 10:09 

Świetny teledysk :D ..a piosenka też fajna, bardzo przyjemnie się słucha :)
Animowany Hoff, animowane scenki znane z KR...super :D No i ten fan KR..znajome :mrgreen:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 20-03-2008, 16:52 

Zapraszam do posłuchania kolejnego mojego mixu, #33

http://www.sendspace.com/file/h91ix6

Jak zawsze 80 minut klubowych szaleństw, dla każdego coś miłego
Klubowe, marcowe nowości i sporo dobrej zabawy Zapraszam serdecznie - eNeR!

- - - - - - - - -

Polecam album DJ'skiego duetu Wet Fingers, czyli DJa Adamusa i Mafia Mike'a. Krajowa produkcja na światowym poziomie. Album przygotowany w postaci DJskiego seta prezentuje stare polskie nagrania z lat 60/70/80/90 w nowych, klubowych wersjach. Znalazły się tam m.in. Hi-Fi zespołu Wanda i Banda (Hi-Fi Superstar), Moje miasto nocą z repertuaru DeMono (Miasto nocą), Tyle samo prawd ile kłamstw Izabeli Trojanowskiej (Tyle samo prawd) czy Nasze Randez Vous i Bez ograniczeń grupy Kombi (Randez Vous, Nu Limit).
Są też klubowe wersje przebojów N.Kukulskiej (Sexi Flexi) i Jareckiego (Tańcz) oraz kilka innych równie ciekawych klubowych utworów. Całość stanowi bardzo smaczny zestaw, świetny zarówno do słuchania jak i do zabawy. A wszystko to za przystępną cenę - polecam :)

Wet Fingers (DJ Adamus & Mafia Mike) - Hi Fi Superstar - 001 Records - 2008

- - - - - - - - -

Polecam także 5 ciekawych nowości:

Bob Sinclar - I feel for you (Axwell RMX 2008)
Wet Fingers - Zacznij żyć
Martini Bros - The biggest fan (Black Strobe RMX)
Oddział Zamknięty vs WaWa DJ's - Impreza (Club RMX 2008)
Comiccon - Luvstruck 2008 (Mondo RMX)

Miłego słuchania :wink:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 27-03-2008, 14:26 

Nie wiem czy ktośtu jeszcze w ogóle zagląda, bo ostatnio jak widaćtylko ja tu piszę..ale co tam..może ktoś chociaż tym się zainteresuje:

http://www.joemonster.org/film...deo-Killed-the-Radio-Star

Ciekawe wykonanie znanego przeboju sprzed lat :)

Michael_Knight_89
Knight Industries

Wysłany: 27-03-2008, 16:19 

Hmm jak tak p3ę i 3tam wasze wypowiedzi o Ekwadorze to aż mi się płakać chce :( ja na muzyce z manieczek się wychowałem :P kiedyś miałem dziesiątki kompaktów z setami i wraz z kumplami szaleliśmy z okrzykami typu "jazdaaaaaaaaaa" ale teraz kiedy to słyszę to wydaje się baaardzo irytujące. Za nową muzyką nieprzepadam (zwłaszcza electro i wykonawcy typu: cascada , groove coverage remixujące stare hity np. moonlight shadow które mają idiotyczne podkłady w których słychac tylko keyboard'a). Wg mnie najlepsze czasy to lata 90, a dobra muza klubowa zakończyła się w 2004 roku kiedy usłyszałem debilne Kalwi i Remi i inne tego typu dziwadła :x

Eurodance, Techno(porządne ostre granie np Brooklyn Bounce) i Dance to to czego można słuchać caaalutki czas :P

Oczywiście żeby było jasne to tylko moja opinia :twisted: i niech każdy sobie słucha czgo tam sobie chce 8) :mrgreen:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 27-03-2008, 21:23 

Każdy ma własne gusta muzyczne a o gustach się nie dyskutuje :wink:
Sam mam w swojej płytotece płytkę z secikiem z Ekwadoru, jeszcze z czasów kiedy grał tam głównie Kris, bo teraz to się cała ekipa przewala. Również kiedyś długo mixowałem taką i podobną muzykę i ponad 10 moich mixów jest w tych klimatach. Nie odcinam się od tego typu muzyki, jednak jak dla mnie te czasy już minęły. Teraz oprócz "jazdy" ważne jest też kilka innych rzeczy i jak dla mnie całe szczęście.
A w 2004 roku muzyka klubowa sięnei skończyła. Muzyka klubowa się nie skończyła w ogóle. Kończą się tylko trendy na dane style muzyczne. A jeśli chodzi o wspomniany przez Ciebie kawałek duetu Kalwi i Remi, to pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w Niemczech takie kawałki były już jakieś 8 lat przed ich "Explosion". W ogóle Niemcy byli bardzo długo zacofani jeśli chodzi o muzykę klubową, na wiele lat zatrzymali się w jednym stylu. Obecnie sprawa się poprawia. Każda dekada to w muzyce klubowej i w ogóle muzyce coś innego - lata 80, 90, 2000+.
A słuchać cały czas można wielu gatunków - znam wiele kawałków tzw. eurodance czy dance sprzed lat, któych z przyjemnością mogę wysłuchać teraz. Ale z innymi gatunkami jest tak samo :) A wszystko sprowadza się do gustu i własnych upodobań, każdy słucha tego co mu sprawia radość i co mu się podoba i chyba to jest najważniejsze :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kolejnych wizyt i wpisów w tym temacie :wink:

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 03-04-2008, 00:41 

To się pochwalę, że nową płytkę Nightwishów, która właściwie już taka nowa nie jest bo została wydana pod koniec września 2007 roku. :P

I o ile muzyka na płytce trzyma poziom - standardowo wgniatająca w fotel rzeź na maxa, to jednak zmiana wokalistka imho nie wyszła im na dobre.
Stara, dobra Tarja miała niepowtarzalny głos i barwę, charakterystyczną manierę śpiewania, była cudem, miodem i orzeszkami. Nowa wokalistka stara się trzymać poziom, bardzo dobrze naśladuję Tarję, ale jednak jej głos nie brzmi już tak jak Tarji, to już nie ta siła po prostu. :/

A jakiś czas temu w Empiku widziałam to:

Kosztuje tylko 30zł. :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi