Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczego tego nie ma? - Dostępność gadżetów KR w Polsce
Autor Wiadomość

człowiekkkkk
Gość

Wysłany: 21-12-2005, 13:52 Dlaczego tego nie ma? - Dostępność gadżetów KR w Polsce

Dlaczego w żadnych polskich sklepach nie można znaleźć nic związanego z Knight Riderem?
Można by było wydać na płytach DVD wszystkie odcinki. W sklepach mogłyby się pojawić zabawki związane z serialem, bo na żadnej polskiej aukcji internetowej nie można ich znaleźć. Na eBay'u tych zabawek jest bardzo dużo, ale niestety za dolary lub funty brytyjskie. To dziwne, że w Polsce jest cisza w związku z Knight Riderem, a za granicąjest tego mnóstwo. Knight Rider mógłby wrócić do Polski i stać się tak popularny, jak za granicą.

Wełniak

Wysłany: 11-04-2006, 15:12 

To smutne. Też bym chciała kupić dvd z Knightem.... Dobrze, że można w Polsce przynajmniej dostać Pontiaca Trans Am, bo to by już było straszne 8)

kaki_800
Gość

Wysłany: 13-04-2006, 22:09 kr

chciałem sobie kupić model K.I.T.T-a taki jak był na eBayu ale to było za dolary i w USA :( :(

fisher

Wysłany: 21-08-2006, 22:38 

Knight jak się nie myle to jest z USA a tam są ludzi którzy zajmóją się reklamą serialu gadzetami itp ,a na to jest tam popyt , bo jest wielu fanów, to cały rynek .W Polsce nie ma kto się tym zajmować , to po pierwsze a ten serial nie jest najmłodszy więc do dzieci raczej nie przemówi a to pod nich tobi się gadzety , przynajmniej w Polsce, niestety z pokemonami czy innym badziewiem nie wygra

mattkr
Tłumacz odcinków
KR4Life

Wysłany: 22-08-2006, 03:24 

No ja tego problemu nie mam... 8)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 22-08-2006, 12:02 

Fisher, ale wyobraź sobie, że w innych krajach europejskich boxy z serialem są wydawane i to nawet w jezykach narodowych.
A gadżety z KR mozna znaleźć nie tylko w USA, ale takze w Japonii.
W latach świetności KR gadżety związane z serialem pojawialy sie na półkach sklepowych także w innych krajach.
Pozatym firmy boją się ściagać na nasz rynek tego typu rzeczy, poniewaz boja się, że po prostu nie bedzie nabywców.

Może zaraz zaczniecie protestowac, że ja napewno bym kupil, jakby bylo dostepne, ale powiedzcie szczerze czy jakby bylo mozliwosc kupna modelu Kitt lub Karra za ok. 100 zl to czy kupilibyście go sobie?
Liczcie sie tez z tym, ze 100 zl to cena minimalna. Jeden model kosztuje w tej chwili ok. 30$ to bedzie ok. 90żł. Do tego trzebaby doliczyc koszty przesylki jakie ponosi sprowadzajacy i jeszcze narzucana marża, bo przecież zarobic też trzeba. W tej chwili minimalna narzucana przed sprzedającego marża to ok. 20%-22%. I to jest jedynie minimum.

Nie wiem jak to jest w większych firmach, ale pewnie nie odbiega to wiele od normy.

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

Pik 
Administrator

Wysłany: 22-08-2006, 12:17 

Zgadzam się z Fenix.
Bo owszem, jakby model kosztował 100zł to pewnie kupiłbym sobie.... ale tylko jeden..
Fanów w Polsce nie jest wystarczająco dużo, aby dystrybutor mógł zarobić. Przecież jakby każdy z nas chciał sobie kupić model, musiałyby one być dostępne w całym kraju, bo jesteśmy z różnych miast.. Licząc, że każdy z użytkowników kupi sobie 1 model, dystrybutor sprzeda ich tylko 233. A co z tysiącami tych modeli w innych sklepach?
Tylko prawdziwi fani będą chciali kupić model za tą cenę.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 22-08-2006, 12:29 

Wątpię, żeby jakikolwiek dystrybutor ściagnął jakiś produkt na polski rynek i sprzedawal go jedynie za cene produktu przeliczoną na zł + cena ściągnięcia go z USA.

Część z Was pewnie się też nie orientuje, jakie robi sie przekręty, zeby coś zarobić. ;)

A jezeli ktos naprawde chciał by taki model to je tylko przypominam, że istnieją takie miejsca jak kantory. ;)

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

fisher

Wysłany: 23-08-2006, 18:55 

Niestety masz racje , czyli nie zobacze jakiś modeli w polskich sklepach ,a szkoda bo mam fajne miejsce na półce

mattkr
Tłumacz odcinków
KR4Life

Wysłany: 24-08-2006, 01:31 

Chyba zeby malutki model K.I.T.T.a z serii Hotwheels albo Matchbox...No ja sie nie orjetuje co jest w polsce... :?

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 24-08-2006, 19:59 

Ja szukam po bazarach i sklepach, do tej pory bezskutecznie, ale wierzę że w końcu się uda;D Najgorsze jest to, że jakieś 13-15 lat temu miałem duży model KITTa na baterię (nie znam sięna skali, taki...no...wielkości klawiatury :lol: ), ale wtedy nie znałem jeszcze KR...no i przepadł...a teraz pozostało tylko szukać nowych modeli;) Ciężkie życie fana Knight Rider :cry:
:wink:

Seb 
Tłumacz odcinków
Interista IFC

Wysłany: 24-08-2006, 20:14 

Ale ja go mam!!! Auto K.I.T.T normalne na baterie i w srodku byli dwaj policjanci!!
Leży u mnie gdzieś w pokoju! :lol:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 24-08-2006, 20:32 

Ożesz...kurna! No dokładnie taki! Policjanci w beżowych koszulkach, z pistoletami w dłoniach! Dobre :D
Ostatnio zmieniony przez eNeR 14-12-2006, 02:21, w całości zmieniany 1 raz  

Krider 

Wysłany: 17-09-2006, 16:10 

Ja raz widzialem na Allegro model czarnego i duzego policyjnego Trans-Am-a i w miejscu skanera KITT-a mial chyba pomaranczowe swiatelko ale inne niz KITT :D

mialem go kupic bo u nas nie mozna kupic modelu KITT-a a chcialem miec czarnego Trans-Am-a :)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 20-10-2006, 23:52 

Szukaj a znajdziesz....niemal cały czas jest wystawiony na allegro taki Trans-Am, tylko biały. A jest tam cały czas dlatego, że gość podbił cenę do 50 zeta i nikt nie chce kupić tego, cóż, badziewia* za taką cenę :P ...ale jakby co, to powinien tam wciąż być :)

*napisałem "badziewia", bo jak dla mnie to zbyt duży i zbyt mało szczegółowy model..taki kawał plastiku...i Ci policjanci... :|
..ale oczywiście jak napisałem mam do niego sentyment i bym nie pogardził, gdybym takiego posiadał...ale w ogóle biały...ech...dobrze że mam małego Trans-Ama (1:62). Tylko trochę czrnego lakieru i będzie mały KITT;) Trzeba szperać na allegro, czasem się coś trafia :wink:

Odpowiedz do tematu