Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Team Knight Rider
Autor Wiadomość

Nocturne

Wysłany: 03-01-2007, 03:01 

Po obejrzeniu jednego z odcinków Team KR obiecałem sobie, że więcej takiego chłamu nie obejrzę. No, ale że polecaliście ostatni odcinek (Legion of Doom) to sobie zapodałem i jak zobaczyłem tego Forda Ka, który miałby mieć prędkość ponad 480 km/h to się kulałem po pokoju ze śmiechu. :D
I jeszcze ta nazwa - Knight Alpha :mrgreen:

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 29-12-2007, 01:28 

Zastanawiałam się czemu właściwie TKR był az taka porażką. :P

Doszłam do takiego wniosku, że klasyk poruszał problemy zwykłych ludzi "niewinnych, bez opracia", którzy sami nie potrafią poradzic sobie z "przestępcami stojącymi ponad prawem" lub też z takiego czy innego powodu nieuchwytnymi. :)

Natomiast założeniem TKR było, jak ujął to jeden z aktorów, że "codziennie ratujemy świat". No i tak np. w pierwszym odcinku (przypominam, że odcinek trwa ok 45 min) udało im się przedstawic całą druzynę (10 bohaterów), jakieś terrorystyczne stowarzyszenie "Fallen Nation", były nauczyciel/dowódca Jenny, najpierw jest ofiarą, a potem okazuje się zdrajcą i chce namówic Jenny do przejścia na swoją stronę, próbuje podkopać autorytet Kyle'a Trek i Erica porywają jakiegoś kolesia który zdradza im plany generała, dowiaduja się, że owy generał chce wystrzelić bomby atomowe w Washington (no wai!) po czym oczywiście nasi bohaterowie spieszą do bunkra, gdzie znajdują się te głowice, staczają brutalną walkę i ledwo, ledwo udaje im się uratowac świat od zagłady.
Rozumiem pierwszy odcinek, mocne wejście powinno być, ale "hello", powinno to mieć też jakiś sens. :P

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

Pik 
Administrator

Wysłany: 29-12-2007, 11:38 

Mnie z TKR najbardziej podobały się słowa czołówki, bo to przynajmniej nawiązywało do KR:
"Dziesięć lat temu żeby wykonać zadanie, wystarczył jeden człowiek i jeden samochód(...)". :P

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 10-01-2008, 16:22 

Można obejrzeć TKR w dobrej jakości na stronie internetowej: :)
http://www.fancast.com/tv/Team-Knight-Rider/92162/main

Wiem, że jest też na hulu, ale tam trzeba zarejestrować się, a póki co rejestrują tylko ludzi z USA. Jestem taka zła. :evil:

Na tej stronie można znaleźć też oryginalnego KR. :)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 30-01-2008, 19:52 

Fani KR zachęceni faktem powstania nowego KR, wpadli na pomysł...wskrzeszenia Team Knight Rider. COśczuję, że ten pomysł nei zostanie zrealizowany :P Jednak już pojawiły się propozycje aut, które miałyby się pojawić w nowej wersji/kontynuacji Team Knight Rider:

KITT - 2009 Camaro
Beast - Hummer H1 or GMC Topkick
Hawk - Ducati 999
Wolf - Bell 222A
Dante - Ford Expedition
Domino - 2007 Mustang GT Convertible

Ludzie mają rózne pomysły :mrgreen:

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 27-07-2008, 20:36 

eNeR! napisał/a

KITT - 2009 Camaro
Beast - Hummer H1 or GMC Topkick
Hawk - Ducati 999
Wolf - Bell 222A
Dante - Ford Expedition
Domino - 2007 Mustang GT Convertible

eNeR, ale przecież w TKR nie było ani Hawka ani Wolfa. :o
Była Kat i Plato. :|
Co Ty nam tu, za przeproszeniem, kitt wciskasz? :lol:

Ale ogrzewam temat z innego powodu. :P
Czasami mam takie kryzysowe dni, że zastanawiam się jak wygladałby drugi sezon serialu, gdyby powstał. ;)
Dzisiaj wyczytałam kilka ciekawych informacji na ten temat. ;)

W pierwszym sezonie serialu chciano przedstawić widzom nowych członków zespołu i ich samochody(motory). Zamiarem było przyzwyczajenie widza do ich widoku, zaznajomienie ich z zachowaniem i charakterem każdego członka.
W drugim sezonie miała zacząć się właściwa akcja.
Niestety twórcy nie przewidzieli, że fani oryginalnego KR bardzo szybko się od niego odwrócą, bo nie ma tu ani Michaela ani KITTa, wszystkie samochody i ludzie pojawili się tak jakoś znienacka i bardzo malo bylo jakichkolwiek odniesień do starego KR.
Natomiast widzów nie będących fanami wcale nie zainteresowała fabuła, bo co ciekawego jest w tym, że oni co tydzień ratują świat przed zagładą? Bohaterzy serialu nie wyróżniali się niczym naprawdę interesującym, była to prawie przypadkowa zbieranina ludzi o których nic nie wiemy. Pozatym było ich stanowczo za dużo jak na jeden serial.

Podobno tez serial emitowany był o podobnie głupiej porze jak emisja KR w tvp1 o 10.00 rano. W wakacje dałoby sie to przeżyć, ale w środku roku szkolnego? :/

Ale wracając do tematu. W drugim sezonie miało pojawic sie więcej odniesień i nawiązań oryginalnego KR.
Ci, którzy śledzili serial zapewnie skojarzą, że ojciec Kyle'a był zdrajcą. Planowano (ale ostatecznie stacja sie na to nie zgodziła), że jego ojcem okaże się Mobius.
Oczywiście jakby się okazało, że Jenny jest córką Michaela Knighta, to mielibyśmy naprawdę ciekawą parę z jeszcze ciekawszymi rodzicami... Już sobie wyobrażam te klótnie domowe między dwoma tesciami... Nie ukrywam, że uważam ten element fabuły za naprawdę odkrywczy i innowacyjny... Oczywiście na miarę Mody na Sukces. ;)

Z ciekawszych rzeczy, które wyczytałam, to tajemniczym Shadow miał na początku nie byc KITT a Michael Knight.

Z klasyka, w drugim sezonie mielibyśmy ponownie zobaczyć Garthe Knighta i Goliatha. A żeby było jeszcze śmieszniej to Garthe Knight miał się okazać właśnie Mobiusem.
pomyślcie ile śmiechu nas ominęło! Syn Garthe Knighta romansujący z córką Michaela Knighta! :lol:

No ale zostawmy już tych dwoje...
W kolejnych odcinkach mielibysmy poznać rodziców Treka, a także wgłebić się w przeszłość najbardziej tajemniczego czlonka załogi - Erici. ;)
Podobno mielibyśmy poznac jej męża, byłego partnera w przestepstwach, który w pewnej sytuacji poświęcił ja by ratowac siebie.
Także Duke miałby swoje 5 minut i napewno jego przeszłość w policji również byłaby ujawniona. ;)

A żeby było jeszcze śmieszniej, to wiecie co miało powstać? Od razu Wam mówię, że nie zgadniecie. :P

Miał powstać film animowany. :mrgreen:
Tak tak, bajka oparta na serialu. :mrgreen:
Super co? :mrgreen:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 27-07-2008, 22:35 

Fenix The Best napisał/a
eNeR, ale przecież w TKR nie było ani Hawka ani Wolfa.

Ale żeś się obudziła! Gdybyś na to wpadła pół roku temu może bym chociaż pamiętał skąd miałem tego newsa :lol:

//Dop. przez Pik: LOL ROTFL :D

Z Team Knight Rider nie pamiętam już prawie nic, może i dobrze, bo próba odświeżenia sobie serialu jakiś rok temu (o czym tu pisałem) zakończyła się fiaskiem.
..jednak szkoda, że nie powstał ten serial animowany, bo to mogłoby być ciekawe. Kilka kultowych seriali i filmów przerobiono na kreskówki i do dziś są one wciąż poszukiwane przez fanów..animowany Knight Rider czy chociaż Team Knight Rider byłby na pewno dobrą ciekawostką a kto wie, może i dobrą produkcją.

No, ale co by było gdyby...tego nie wie nikt.

Mandrivnyk 

Wysłany: 08-01-2009, 19:47 

Ej tam, gadacie że wam się nie podobał, a tak naprawdę nie był taki zły.
Pierwsza seria była ekstra, jak na tamte czasy. I efekciory nie były takie złe. No i były dwie fajne laski Christine Steel i Kathy Trageser. A FORD musiał pokazać, że ma więcej kasy niż GM, które sponsorowało serial VIPER. W którym były również prototypy samochodów, wypuszczone potem na rynek.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 08-01-2009, 20:16 

"Laski i samochody" to nie sposób na kontynuację Knight Ridera, dlatego nam nie przypadł do gustu..

Mandrivnyk 

Wysłany: 08-01-2009, 20:41 

eNeR!, to chyba oglądaliśmy rożne seriale. W każdym KR, chodziło przecież o samochód z komputerem, jego kierownika i...... laski. A potem była fundacja i zadania stawiane przed głównymi bohaterami. Np: w pierwszym KR, z tego co pamiętam mechanikiem była dzioucha nie?

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 08-01-2009, 20:50 

Mnie jakoś laski w KR, jakimkolwiek, nie interesowały... :lol:

tamersa 
Złok i mroo

Wysłany: 08-01-2009, 20:53 

dziwne Fenix, mnie też:P Nawet AI żeńskie mnie tam nie ruszały:P

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 08-01-2009, 20:57 

Nawet faceci jacyś tacy beznadziejni, prawda?:lol:

tamersa 
Złok i mroo

Wysłany: 08-01-2009, 21:20 

Nom w TKR to nawet nie było na kim oka zawiesić - już Dante'go wolałam XD
tak TKR nie miało wyrazistych aktorów... nawet ich przewodzący był nijaki taki...

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 08-01-2009, 21:28 

Ale Dante taki trochę kanciasty...:P
Szorstcy faceci nie są źli, ale kwadratowi?:P

Odpowiedz do tematu