Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w Zarządzie Serwisu
Autor Wiadomość

Pik 
Administrator

Wysłany: 18-03-2008, 03:15 

Mam dość smutną wiadomość..
Mianowicie z funkcji moderatora zrezygnował BXMASTER.

Powodem tej decyzji jest brak czasu, jak i ochoty na dalsze kontrolowanie forum.

Jednocześnie zapewniam, że w razie zmiany decyzji, miejsce wśród moderatorów zawsze się dla niego znajdzie.

Dziękuję za dotychczasową, przyznaję, dobrą współpracę.

BXMASTER był odpowiedzialny za 3 działy, które teraz zostały rozdzielone dla pozostałych moderatorów:
Off-Topic - Fenix The Best
O forum - eNeR!
O serwisie - eNeR!

Mam nadzieję, że nowy przydział będzie Wam odpowiadał.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 18-03-2008, 11:13 

To wprost nieprawdopodobne, jak on zawsze znajdzie jakiś sposób by mnie wkurzyć. :)

Jak dla mnie to Off-Topic zawsze był i będzie BXa. :)

Coś się skończyło właśnie. :cry:

//Widzę, że nie tylko ja to tak przyjąłem.. - Pik

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 18-03-2008, 13:21 

Fenix The Best napisał/a
Coś się skończyło właśnie.

Zgadza się. BX, jak mogłeś nam to zrobić :(
Nie wiem co powiedzieć. Jestem bardzo zaskoczony..to przykre.

Pik 
Administrator

Wysłany: 18-06-2010, 23:46 

Nastąpiła zmiana moderatora przydzielonego do działu Giełda.

Do tej pory za ten dział odpowiadał KARR, który był jego pomysłodawcą.
Ponieważ użytkownik ten, już się u nas nie udziela, jego przydział został usunięty.
Od dzisiaj za ten dział odpowiedzialny jest eNeR.

Mandrivnyk 

Wysłany: 19-06-2010, 00:11 

:shock: To takie zmiany jeszcze się zdarzają? :shock:
Ja myślałem, że to już wszystko rozdzielone i to dożywotnio. :shock:

Pik 
Administrator

Wysłany: 19-06-2010, 00:46 

Nic nie jest dożywotnio przydzielone, nawet moje stanowisko. :P

Bandit 
Bye bye Baby!

Wysłany: 19-06-2010, 07:00 

Pik napisał/a

Pik, to ty kiedyś umrzesz?? NO WAY! :x

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 19-06-2010, 09:00 

Pik napisał/a
nawet moje stanowisko.

Lool...
Chociaż mruczałeś coś, że w razie, gdyby Polska na finał Eurowizji by się zakwalifikowała, to dajesz komuś na dzień moda.

Szczerze to myślę, iż jest to zmiana kosmetyczna, bo tam szczerze pisząc to się niewiele dzieje.

PS: Gratulacje, eNeR! :)

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 19-06-2010, 11:02 

Dzięki. Owszem, to raczej formalność, bo prawda jest taka, że zajmuję się wszystkimi działami - jak widzę coś do zrobienia to to robię a nie cofam się i nie patrzę, czy to mój dział, czy nie :P

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 19-06-2010, 12:44 

Rycerz 2000 napisał/a
Pik napisał/a

Pik, to ty kiedyś umrzesz?? NO WAY! :x

Nie no, już Pika do grobu wpędzacie? :/

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 19-06-2010, 13:16 

Widać uważają, że tylko śmierć jest w stanie coś zmienić w kadrach :P

Bandit 
Bye bye Baby!

Wysłany: 28-10-2010, 19:08 

Ja nie uważam, ja idę po trupach :lol:

//Możliwe, ale jak na razie dostajesz ostrzeżenie za odświeżanie tematu postem, który nic nie wnosi do rozmowy. - Pik

Pik 
Administrator

Wysłany: 13-04-2011, 12:33 

Zgodnie z pożegnaniem w dniu dzisiejszym została zakończona współpraca z administratorem serwisu i jego stałym użytkownikiem - FosteRem.

Wkrótce zostanie podanych więcej informacji i oficjalne stanowisko administracji w tej sprawie.

Pik 
Administrator

Wysłany: 13-04-2011, 15:15 

Dbając o bezpieczeństwo systemu KRPL oraz chroniąc prywatność użytkowników, serwis korzysta z zaawansowanych metod namierzania intruzów w przypadku wszelkich ataków lub włamań.

Podczas rutynowej kontroli, wykryłem podejrzane logowanie na konto eNeRa. Wyglądało ono pod wieloma względami niestandardowo.
Natychmiast skontaktowałem się z nim. Potwierdził on moje przypuszczenia, że na jego konto nastąpiło włamanie.

Już wówczas część zabezpieczeń wskazywała na winnego. Jednak postanowiłem na tamtą chwilę wstrzymać się z wydaniem werdyktu, aby mieć pewność, że nikt nie zostanie niesłusznie oskarżony.
Zamiast tego przygotowałem specjalny moduł, który w przypadku kolejnego włamania informował mnie dokładnie kto jest jego autorem. Było bowiem bardzo prawdopodobne, że sytuacja się powtórzy.
No i tak się stało..

Wszystkie włamania polegały na szczegółowym przejrzeniu Prywatnych Wiadomości eNeRa. Były więc działaniem zdecydowanie nieetycznym.

Po połączeniu wszystkich poszlak i faktów, mogłem wytypować źródło ataku. Jednak nadal trochę nie dowierzając wynikom mojego śledztwa postanowiłem skontaktować się z zespołem CERT Telekomunikacji Polskiej. Po tej rozmowie, byłem już pewien. Atak nastąpił z komputera FosteRa.

Nie pozostało mi nic innego, jak skonsultować się z nim i wysłuchać skąd jego zdaniem może być ta zbieżność. Zdaniem FosteRa za atak mógł być odpowiedzialny ktoś korzystający z jego sieci. Stanowczo zaprzeczył, iż to on dokonał ataków.

Jako administrator serwisu muszę dbać o bezpieczeństwo użytkowników, a więc każdą taką sprawę jestem zmuszony traktować bardzo poważnie.
W związku z tym, iż nie mam żadnych podstaw, aby móc podejrzewać inną osobę, nawet korzystająca z połączenia udostępnionego przez FosteRa, nie pozostało mi nic innego jak właśnie jego uznać za winnego.

FosteR dobrowolnie postanowił wziąć na siebie całą winę. Sam zdecydował, że odejdzie z serwisu.

Niech ta cała sprawa będzie dla każdego ostrzeżeniem. Bowiem w tym przypadku problemem była jedna luka, która na pewno bardzo często się powtarza - zbyt łatwe hasło. Dlatego proszę Was wszystkich, jeżeli ktokolwiek korzysta z oczywistych haseł, niech wie, że takie rzeczy mogą się w każdej chwili zdarzyć.

Chciałbym także, aby wszyscy, którzy w przyszłości zechcą zalogować się na cudze konto, wiedzieli, że bardzo łatwo sprawdzić kto to zrobił. Administracja dołoży wszelkich starań, aby namierzyć intruza. Natomiast, gdy nie będzie to możliwe, sprawę skierujemy do organów ścigania.
Wszystkie podobne sprawy będą upubliczniane, aby dodatkowo zniechęcić potencjalnych włamywaczy, ostrzec pozostałych użytkowników lub odkryć ewentualne fakty, których do tej pory nie udało nam się dostrzec.

W związku z powyższym wydarzeniem, w dniu dzisiejszym została zakończona współpraca z FosteRem.

Bez względu na fakt, czy to on dokonał ataku czy nie, dziękuję mu bardzo za wspólnie spędzone lata.
Dziękuję za to, co zrobił dla serwisu i dziękuję za ponad 6 lat znajomości.
Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy mimo wszystko w pozytywnych okolicznościach.

Wyprzedzając ewentualne pytania, informuję, iż w chwili obecnej nie są planowane inne zmiany w Zarządzie serwisu, polegające na dodatkowym naborze lub zmianie stanowisk.

krysti111 

Wysłany: 13-04-2011, 20:44 

Żałuję że FosteRa nie będzie... :cry:

Odpowiedz do tematu