Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dofinansowanie serwisu
Autor Wiadomość

Pik 
Administrator

Wysłany: 13-11-2007, 02:32 Dofinansowanie serwisu

Jak ostatnio widzieliście ilość pojawiających się błędów jest zastraszająca.
Wszystko to spowodowane jest wzrostem popularności serwisu, a co za tym idzie ciągłym zwiększaniem się ilości odwiedzających.

Jak już nie raz pisałem, serwis ten stworzyłem z pasji, dla wszystkich fanów, dlatego zawsze będzie on zawsze stuprocentowo bezpłatny. Starałem się powstrzymywać od umieszczania denerwujących reklam. Do tej pory sam opłacałem serwer, który nie jest zbyt kosztowny.
Natomiast teraz niestety trzeba będzie się przenieść na nowszy serwer, który będzie o wiele droższy.

Wiele razy to proponowaliście, to teraz czas na to pytanie, na poważnie:
Czy bylibyście wstanie, całkowicie nieobowiązkowo, bez żadnego przymusu, wpłacać DOWOLNE kwoty pieniędzy, które były by w całości przeznaczone na opłacanie nowego serwera?
Proszę Was o szczerą odpowiedź, co o tym myślicie, czy jesteście za tym, aby w taki sposób wspierać serwis?
Jeśli tak, to ile (realnie) moglibyście zaoferować?
Dodam tylko, że za serwer płaci się co rok.

Zapytacie, co będziecie mieć w zamian?
Otóż, żeby nie było wątpliwości..
Nic.
Bo nie mam, co dać.
Mogę obiecać, że na nowym serwerze błędy przestaną się pojawiać, więc wszystkim nam będzie się lepiej żyło. :)
Jedyne, co mi przychodzi do głowy, jako podziękowanie za wpłatę,
mogę założyć Wam alias na adres pocztowy w domecie serwisu,
czyli moglibyście mieć adres TwojeImieLubKsywkaLubCosTam@knight-rider.pl. :)
Ewentualnie mogę jeszcze ustawić przekierowanie na jakąś Waszą stronę,
która również była by w tej domenie, czyli na przykład: www.JestemFanem.knight-rider.pl :)
Macie jeszcze jakieś pomysły?
Chętnie wysłucham.

Zrobiłbym podgląd kto wpłacił (można by było oczywiście wpłacać anonimowo), licznik ile brakuje do zapłacenia na ten rok, itd.
Jeżeli jakimś cudem zostałaby nadwyżka pieniędzy, przeszłyby one na następny rok, albo zostały zainwestowane na reklame serwisu, a co za tym idzie KR w Polsce - o tym wspólnie decydowaliby wszyscy, którzy dokonali wpłaty.

Czekam na Wasze opinie.
Mam nadzieje, że mnie zbytnio nie skrytykujecie. :)

P.S. Specjalnie nie dawałem tutaj sondy, bo bardziej liczy się dla mnie to, co każdy indywidualnie o tym myśli.

mattkr
Tłumacz odcinków
KR4Life

Wysłany: 13-11-2007, 05:00 

Okay ja bym mogl wplacic ale chyba tylko przez papal takze trzeba by bylo cos takiego zrobic. Mozna by bylo zamiescic na stronie kto sposoruje serwis i by bylo spoko. :wink:
No to ile jest roczna oplata :?:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 13-11-2007, 12:17 

Cóż, wiesz, Pik, ja nie mam stałej pracy, więc czasem mam jakiś grosz a czasem nie. Zawsze jednak w tej sprawie powtarzam, że ja bym napewno coś wpłacił. Jeśli na dodatek okazuje się, że wpłaty dokonuje się raz na rok, a nie co miesiąc, jak w niektórych serwisach, sprawa jest o wiele prostsza. Tak więc jeśli chodzi o mnie to oczywiście jestem na TAK :) I chyba nikt nie powinien się pytać o jakieś profity z takiej wpłaty, bo fakt że serwis będzie dalej istniał, rozwijał się i działał bezawaryjnie, jest chyba najważniejszy:)
Mam jeszcze pytanie z czystej ciekawości:
Czy przeniesienie serwisu na nowy serwer wiąże się z jakimiś widocznymi zmianami? Tzn.nie chodzi mi o błędy, bo wiadomo że znikną, tylko czy wszystko zostanie w takiej samej postaci i nie będzie potrzeby tworzenia czegoś od nowa? Może to głupie pytanie ale nie znam się na takich rzeczach i ciekaw jestem nooo :P

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 13-11-2007, 16:04 

Po raz kolejny stwierdzam że jedne reklama na stronie wkurzająca by nie była, przynajmniej dla mnie... Co do wpłacania to przesłanie raz na rok jakiejś mniejszej lub większej kwoty nie stanowi dla mnie problemu.(w granicach zdrowego rozsądku)

Proponuję co następuje:

-ustalić cenę serwera
-ustalić roczny deficyt
-rozważyć opłacalność umieszczenia jakiejś nienatrętnej reklamy
-po tym wszystkim umieścić proponowany licznik brakującej kwoty

FosteR 
Konto usunięte

Wysłany: 13-11-2007, 20:23 

Pik, wiesz, że zawsze możesz na mnie liczyć :) , pomogę w miarę moich możliwości.

Ja proponuje jakieś małe składki miesięczne, bedzie łatwiej niż wyłożyć poważną "cyfrę" raz na rok, użytkownicy wpłacą symboliczne 10 zł na miesiąc każdy i zawsze się coś uzbiera.... Konto można założyć np. w mBank.

mattkr
Tłumacz odcinków
KR4Life

Wysłany: 14-11-2007, 01:08 

Mozna by bylo wplacac przez paypal na to konto.8)

Pik 
Administrator

Wysłany: 14-11-2007, 01:20 

mattkr napisał/a
No to ile jest roczna oplata

BXMASTER napisał/a
ustalić cenę serwera

W chwili obecnej muszę znaleźć jakąś sensowną ofertę.
Najlepiej by było jakby nam się udało uzbierać na przeniesienie się do home.pl, będąc tam jest praktycznie pewne, że wszystkie problemy znikną.
Natomiast wiadomo, za porządną firmę trzeba zapłacić.
Tutaj cena wynosiłaby 600zł rocznie + VAT, czyli 732zł (do tego jeszcze koszt utrzymania domeny [100zł + VAT]).
Cena jest naprawdę duża.

W chwili obecnej koszty utrzymania serwisu wynoszą:
150zł rocznie za serwer + 100 zł za domene (ceny bez VATu), czyli łącznie z podatkiem jest to: 305zł

Oczywiście nie całą kwotę liczę na uzbieranie od Was. Jestem w stanie nadal płacić tyle, ile płaciłem do tej pory. Przydałoby się po prostu pokryć różnicę.

eNeR! napisał/a
Czy przeniesienie serwisu na nowy serwer wiąże się z jakimiś widocznymi zmianami? Tzn.nie chodzi mi o błędy, bo wiadomo że znikną, tylko czy wszystko zostanie w takiej samej postaci i nie będzie potrzeby tworzenia czegoś od nowa? Może to głupie pytanie ale nie znam się na takich rzeczach i ciekaw jestem nooo

Takie przeniesienie serwisu, to w zasadzie dużo żmudnej roboty, która na pierwszy rzut oka, wydaje się być prostą, a w praktyce zawsze coś jest nie tak. ;P
Ale ogólnie, po ukończeniu przenoszenia nie powinno być widać żadnych zmian, o których mówisz.

BXMASTER napisał/a
ustalić roczny deficyt

Tak jak pisałem wyżej, serwer, który w tej chwili mam na oku, kosztował by 600zł netto. Bezproblemu pokrywam koszt domeny oraz powiedzmy dokładam 200zł na serwer.
Teraz pytanie, czy udało by nam się uzbierać te 400zł + VAT rocznie od Was?

BXMASTER napisał/a
po tym wszystkim umieścić proponowany licznik brakującej kwoty

Dokładnie coś takiego by się zrobiło.

Foster napisał/a
Ja proponuje jakieś małe składki miesięczne, bedzie łatwiej niż wyłożyć poważną cyfrę raz na rok, użytkownicy wpłacą symboliczne 10 zł na miesiąc każdy i zawsze się coś uzbiera....

Osobiście powiem szczerze, że jakbym miał co miesiąc coś wpłacać, to by mnie to strasznie wkurzało.
Ale myślę, że nie ma co tutaj ustalać, że wpłacamy raz na miesiąc, czy raz na rok.
Konto bankowe będzie czynne przez cały rok, i jak ktoś chce może wpłacić raz więcej lub co miesiąc jakieś mniejsze kwoty.
W zasadzie jak tylko będziecie chcieli i będzie Wam wygodniej.

Foster napisał/a
Konto można założyć np. w mBank.

Jeśli chodzi o to, to nie ma problemu. Sam mam 2 konta, w tym jedno właśnie na mBanku, które myśle, że byśmy wykorzystali do tego celu.
Swoją drogą ciekawe, czy można założyć dwa, takie same konta, bo wtedy można by było otworzyć nowe, specjalnie dla serwisu.
Chociaż z drugiej strony było by strasznie nie wygodne dla mnie sprawdzanie stanu na 3 kontach.:P

A więc jak uważacie?
Uda nam się uzbierać na ten serwer za 600zł?
Aha, przez pierwszy rok cena jest mniejsza o połowe (dokładnie 301zł :) ).
Niedługo postaram się uruchomić serwis na okres testowy na tamtym serwerze.
Zobaczymy jak będzie się sprawdzał.

[DOPISANE (do postu wyżej)]
mattkr napisał/a
Mozna by bylo wplacac przez paypal na to konto.

Z tym to zobaczymy, bo może się okazać spore zamieszanie z taką możliwością.
Ale zorientuje się.

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 14-11-2007, 17:23 

Pik napisał/a
A więc jak uważacie?
(dokładnie 301zł Smile ).

Uważam że się nie uda.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 15-11-2007, 00:10 

BXMASTER napisał/a
Pik napisał/a:
A więc jak uważacie?
(dokładnie 301zł Smile ).

Uważam że się nie uda.

Jeśli wpłacisz tylko Ty BX, ja, Fenix, Foster, Matt i Pik, to wiadomo że nie da rady, bo każdy by musiał wpłacić po stówie, co myślę że nie jest realne. Ale zanim się sprawę osądzi trzeba poczekać na odzew ludzi...nie dzielmy skóry na niedźwiedziu/karoserii na KITTcie :wink:

P.S. ...i może naprawdę dobrze by było zamieścić na głównej newsa z krótkim info i linkiem do tego tematu... :?:

mattkr
Tłumacz odcinków
KR4Life

Wysłany: 15-11-2007, 00:31 

narazie moge wplacic do $20.00 ale jeszcze jak sie poczeka to mogl bym dac wiecej 8)

Seb 
Tłumacz odcinków
Interista IFC

Wysłany: 15-11-2007, 09:03 

Przepraszam ze dopiero teraz ale nie uczeszczałęm tak czesto na forum:)

Oczywiscie ja także dodam swoją "cegiełkę":)wiec na mnie takze mozna liczyc w 100% :wink:

Pik 
Administrator

Wysłany: 16-11-2007, 01:32 

To może inaczej, zapytam się konkretnie, ile bylibyście w stanie przeznaczyć?
Nie oczekuję tutaj jakichś zobowiązujących, ani dokładnych kwot, ale jedynie jakieś takie orientacyjne. Żeby wiedzieć na czym mniej więcej stoimy.

A tutaj macie obiecaną wersje testową serwisu, na tamtym serwerze:
http://www.******* // - dopisane: strona nieaktualna

Wygląda bardzo podobnie, ale niestety praktycznie nic nie da się tam zrobić, ale nie chce mi się z tym walczyć, bo nie wiem, czy po prostu w tej chwili jest sens.

eNeR! napisał/a
P.S. ...i może naprawdę dobrze by było zamieścić na głównej newsa z krótkim info i linkiem do tego tematu...

Zastanawiam się nad tym. Ale na razie jeszcze się wstrzymam, później powiem dlaczego. :)
Ostatnio zmieniony przez Pik 27-07-2008, 14:27, w całości zmieniany 3 razy  

Jarula 17 

Wysłany: 16-11-2007, 15:26 

Ja nie mam stałego źródła dochodu- bo jestem niepełnoletni ale jeżeli trzeba to ja się też dołoże. :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 16-11-2007, 16:56 

Jak trzeba bedzie, to zawsze mogę się razem z innymi dołożyć! :)

Z mojej strony chciałabym dodać, że można by tez się zastanowić na umieszczeniu gdzieś jakiejś niewielkiej reklamy. Z tego co się orientuje, to w reklamy umieszczane na stronach mozna klikac raz dziennie (przy wiekszej ilosci klikow z tego samego ip, "siły wyzsze" mogą miec jakies wątki) i wydaje mi się, że dla dobra serwisu otwarcie tej jednej czy dwóch reklam to nie jest problem. :)
Jestem zarejestrowana też w innym serwisie i tam, gdy zbliza się pora opłacania serwisu, admini przypominaja o dodatkowych klikach. :)

Jeszcze się muszę nad tym zastanowic, bo tak zaraz z drogi to raczej ciężko sie mysli. :mrgreen:

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 16-11-2007, 17:59 

Wiesz co Pik, może byś się zgłosił ze swoją stroną do Universalu :)

Odpowiedz do tematu