Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Inny samochód w roli KITTa
Autor Wiadomość

karolknight 

Wysłany: 06-01-2008, 13:23 Inny samochód w roli KITTa

Po prostu piszczie inne propozycje niż Pontiac Trans Am jako KITT

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 06-01-2008, 14:01 

Hmmm... Wydaje mi się, że w tamtych czasach nie było drugiego tak odpowiedniego samochodu jak Trans Am. :)

Możliwe że chodzi Ci o współczesność, ale w takim razie pytanie powinno byc "zamiast Mustanga". :)

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

Nocturne

Wysłany: 06-01-2008, 14:42 

Od Trans Ama wiało wtedy świeżością lat 80-tych. Chowane reflektory, kanciate kształty obrazowały koniec ery muscle-carów. Niestety wnętrze trąciło myszką, więc je kompletnie jak wiadomo przerobiono. Ale uważam, że znalazło by się parę aut, które mogłyby być wówczas Kittem i bronilibyśmy ich tak, jak teraz Pontiaca.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 06-01-2008, 15:17 

Trans Am kanciasty? :)
Ja go zawsze postrzegałam jako opływowy. :)

PeterWRC 

Wysłany: 06-01-2008, 16:03 

Fenix The Best napisał/a
Trans Am kanciasty? :)
Ja go zawsze postrzegałam jako opływowy. :)

Jest zarówno kańciasty jak i opływowy bo poprostu ma taką linię, dużo ostrych krawedzi, mało zaokrągleń.

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 06-01-2008, 17:01 

Kanciasty? Pogieło was? :P Trans Am miał dla mnie miękkie linie. Muscle Cary były z reguły kanciaste. A kanciaty samochód też może być opływowy. Przykład? Ferrari F40.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 06-01-2008, 17:21 

Wydaje mi się, że nawet Unowiec jest "kanciastszy" od Trans Ama... :mrgreen:

Nocturne

Wysłany: 06-01-2008, 20:35 

O Boże, no jest kanciasty, bo takie były auta w tamtych latach. Porównajcie sobie Firebirdy z lat 90-tych.

To, że wtedy była moda na takie samochody nie znaczy że wszystkie takie były :)
- FTB

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 06-01-2008, 23:52 

Nocturne napisał/a
Od Trans Ama wiało wtedy świeżością lat 80-tych.

Ach...to były auta...to były czasy...już to powtarzałem setki razy, ale chcę do lat 80 i najlepiej do Miami (lat 80tych) :mrgreen:

Nocturne napisał/a
Chowane reflektory

Rany, jak ja to uwielbiam! :D Miałem kiedyś jakiś piękny model...ale już nawet nie pamiętam, co to było za auto. Natomiast wprost kocham Ferrari F40! Kurczę, no coś wspaniałego! :D Od dziecka tak mam :mrgreen: Samochód mojego życia, samochód marzeń.
Ferrari Testarossa też jest ładne, ale jednak to już co innego. Tak więc jako KITTa chętnie zobaczyłbym któreś z tych aut Ferrari (tylko o czywiście w kolorze czarnym, bo jednak czerwony mi nie pasuje jako KITT).

Odpisywałem na posta Nocturne'a, a widzę, że BX zamieścił fotkę mojego ukochanego F40 - dzięki! :mrgreen:

Nocturne napisał/a
O Boże, no jest kanciasty, bo takie były auta w tamtych latach. Porównajcie sobie Firebirdy z lat 90-tych.

No i chwałą temu! Uważam że auta lat 80 były naprawdę piękne. I jeśli chodzi o auta lat 90, jak choćby te Firebirdy z tego okresu, to znacznei mniej mi się podobają. To już nie to samo!

karolknight 

Wysłany: 07-01-2008, 15:32 

A co powiedzieliście NA toyota celice V gen albo IV http://upload.wikimedia.org/wi...elicaST185GT4AFresnoF.jpg http://www.rallye-info.com/ima...0C3%20-%20K-AM%209821.jpg http://content.answers.com/mai...T165_1988_black_mchoi.jpg http://nakashimaworld.com/wp-c...oads/2007/04/celica03.jpg

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 07-01-2008, 16:04 

Według mnie Trans Am nie był kanciasty ale niech wam będzie.

Jeśli zaś chodzi o auta z lat 80tych to według mnie brakowało wtedy ładnych aut, choć... ty był dość ciekawy okres. Natomiast powstało wtedy dużo do dziś cholernie szybkich supersamochodów. Z nich lubię też bardzo Jaguara XJR, który notabene bije na głowę np. współczesną Pagani Zondę czy McLarena F1. Uważam natomiast że tamte czasy to złota era rajdów samochodowych. Pojazdy grupy B pod koniec mogły wygrywać z wyścigowymi bolidami F1. Robiono takie showy. Audi Quattro S1 E2 miało jakieś 650. Zbudowano też prototyp o mocy 1000 koni mechanicznych ale nie zdobył on uznania kierowców. Natomiast słabszy Ford RS200 który zabił najwięcej ludzi z pośród wszystkich rajdówek tamtych lat w pierwszej wersji rozwijał 100km/h w 2.7 sekundy. 2 ewolucji o mocy 650KM która 0-100 robiła w 2.5 sekundy nie wprowadzono gdyż zlikwidowano grupę B po serii tragicznych wypadków z Fordem RS200 i śmierci Toivonena w Lancii Delta S4. Przy okazji zrezygnowano z wprowadzenia Grupy S która miała być jeszcze szybsza. Natomiast ja najbardziej lubię tylnonapędową Lancię 037 Rally.

Kilka samochodów grupy B

Lancia 037 Rally:

Audi Quattro A1:(pierwszy konkurent Lancii 037 i rajdówka 4x4)

Audi Quattro S1 E2(najbardziej szalona i awaryjna ewolucja Audi Quattro:

Lancia Delta S4(auto w którym zginął Henri Toivonenen-jeden z najbardziej obiecujących kierowców w historii)

Citroen BX 4TC za ciężki i za słaby by coś zwojować ale gdyby nie rozwiązano grupy B to kto wie co by z nim nie zrobili

I najstraszniejszy oraz najbardziej futurystyczny technicznie- Ford RS 200

Uczy kibiców gdzie nie należy stawać( po tej tragedii wszystkie zespoły wycofały swoje B grupy do końca sezonu)

RS200 zamienia się w kulę ognia. O dziwo kierowca przeżył wypad ale pilot już nie.

MG Metro 6R4(wolnossący silnik był za słaby ale kręcił się do 12000rpm!)

Peugeot 205 T16(jeden z tych samochodów które umyślnie osłabiano bo kierowcy nie chcieli jeździć czym co ślizga się na 4 kołach na asfalcie do 4 biegu włącznie

Nie są to wszystkie B grupy ale jedne z ciekawszych. Choć wypadało by tu jeszcze umieścić Stariona 4WD

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 07-01-2008, 16:36 

Ale zwracam honor, robiono też ładne samochody. Toyota Celica, Nissan 200SX, Mazda RX-7, Ford Probe... Na marginesie Probe miał być kolejnym Mustangiem ale Ford zrezygnował z tego pomysłu po tysiącach listów fanów proszących o kontynuację tylnego napędu w Mustangu.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 08-01-2008, 00:23 

Ciekawy przegląd, BX, fajnei to zrobiłeś :)
I właśnie dla tych wszystkich grup, jak grupa B, odpalam gry typu Colin McRae Rally. Przejechać siętakim autkiem choćby wirtualnie, to prawdziwa frajda.
A Audi Quattro też uwielbiam i teżmiałem kiedyśświetny model, muszę poszukać go na allegro, może znajdę :mrgreen:

Pawełek18

Wysłany: 08-01-2008, 12:21 

z tych wpółczesnych to moze bym dał 2009 Chevrolet Camaro może nie podobny do KITTa ale fajny wygląd i tym wozem się Scigam w NFS 4, Fajny też Mustand Cobra R ale ten spoiler z tyłu przesądza sprawę.

karolknight 

Wysłany: 08-01-2008, 15:41 Inny samochód zamiast Pontiac trans am jako kitt

a moja propozycja z celicami V gen IV gen co ? pasowała by cO???? :D :D :D :D

Odpowiedz do tematu