Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Skaner Kitta :)
Autor Wiadomość

SaoPaulo 
Konto usunięteIk ben Ajacied !!!

Wysłany: 01-10-2008, 11:11 

Powiedzmy, że chciałbym zamieścić skaner z przodu auta tuż za kratką grilla. No i zatrzymuje mnie Policja i? Chyba to jednak prawda, zabiorą dowód i mandacik mogą dać :?

rychu 
Knight 2000

Wysłany: 01-10-2008, 12:10 

no ja też myślałem o zmontowanie skanera w swoim aucie ale na osobny włącznik i policja nic by nie widzała że mam takie cos zamontowane :D a bym go uruchamiał jak bym gdzieś do znajomych jechał :D

SaoPaulo 

Wysłany: 01-10-2008, 12:18 

rychu napisał/a
no ja też myślałem o zmontowanie skanera w swoim aucie ale na osobny włącznik

No to to na pewno, przecież nie będzie ci łaził non stop za każdym razem jakbyś odpalał silnik, a mało tego, 24/h ;) bo Ci aku padnie ;)

rychu napisał/a
policja nic by nie widzała że mam takie cos zamontowane :Very Happy: a bym go uruchamiał jak bym gdzieś do znajomych jechał :Very Happy:

A na drogach do Twoich znajomych Policja nie stoi? :P A tak mówiąc serio, to nawet nie wiem czy przegląd by auto przeszło mając takie cudeńko. Wie ktoś? (Pytam także o przepisy).

rychu 
Knight 2000

Wysłany: 01-10-2008, 12:30 

na moje przeglond by pszeszedł :) nie stoi na bocznych drogach :D

k5_ 
Mateusz

Wysłany: 01-10-2008, 14:09 

Przegląd by przeszedł zależnie od tego w jaki sposób jest to zrobione... jeśli solidnie i tak, że nam nie wypadnie to z auta stwarzając jednocześnie ryzyko wystąpienie jakiegoś niebezpieczeństwa to nie powinno być zadnych problemów...

Najlepiej umieścić to za Grillem a samo okablowanie umieścić wzdłuż oryginalnych kabli :)

SaoPaulo 

Wysłany: 01-10-2008, 22:28 

No dobra to teraz pytanie za 100 zł :P Ma ktoś jakieś namiary na taki skaner? Dokładnie taki jak tu Scanner Bo na tych polskich aukcjach to są takie tandetne zrobione na "odwal". A znów z Anglii kupować nie będę (chyba) ;) No i w dodatku ta cena :? :?

SSJ2
Spotter!

Wysłany: 05-10-2008, 21:25 

Ciekawa sprawa z tym skanerem, ale i trudna. Ciężko zdobyć dobrze zrobiony. Można zrobić samemu, ale w domowych warunkach raczej to nie będzie najlepszej jakości. Można by się pokusić aby zrobić taki układ, zobaczyć jak działa i wtedy pomyśleć o obudowie. Ktoś tu wcześniej pisał o pływającym świetle. Prawda są takie układy, ale tam są diody i chyba na wielu układach w internecie też są diody. A jeśli ma być "as real as it gets" to muszą być żarówki. Tylko żarówki stopniowo przygasają. Z diodami nie byłoby efektu ciągnięcia się tego światła. Może jak się uda to spytam sora od elektryki jak takie coś zdziałać :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 05-10-2008, 21:42 

Na Allegro w tej chwili jest cos takiego. :)
http://www.allegro.pl/item4534...ety_knight_rider_led.html

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

SSJ2
Spotter!

Wysłany: 05-10-2008, 22:48 

Ehh kurcze nie wygląda to źle, a bynajmniej gratulacje dla tego kto to zobił, ale jednak fajnie jakby to był skanerek z prawdziwego zdarzenia z 8 żarówek :) . No no trochę poszperać i ciekawe rzeczy można znaleźć :)

k5_ 
Mateusz

Wysłany: 10-10-2008, 20:02 

http://pl.youtube.com/watch?v=eucftapXjDs&feature=user

Moze to kogoś zainteresuje :) - polecam inne filmiki tego usera :)

hotdeejay

Wysłany: 29-10-2008, 20:45 

SSJ2 napisał/a
Prawda są takie układy, ale tam są diody i chyba na wielu układach w internecie też są diody. A jeśli ma być as real as it gets to muszą być żarówki. Tylko żarówki stopniowo przygasają. Z diodami nie byłoby efektu ciągnięcia się tego światła. Może jak się uda to spytam sora od elektryki jak takie coś zdziałać :)

hehe...
Do każdej diody równolegle kondensator o odpowiedniej pojemności i masz przygasanie powolne, im większa pojemność, tym dłuższe. To po pierwsze. Po drugie. Żarówki? Diody są o wiele lepsze, światło rozproszone używając diod lub modułów FLUX można uzyskac bez problemu, dodatkowa długa żywotność. Nigdy żadnych wymian, czego o żarówkach powiedzieć nie można, zwłaszcza przy zapalaniu się i gaszeniu - bo o to chodzi w tym efekcie... ;-)
Reasumując: Kit jabla do złożenia, zamiast tych diodek standardowych, diody super flux po kilka na kanał najlepiej, i jest oki i z pełną mocą ;-)

A co do policji....? bez ryzyka nie ma dobrej zabawy... ;-) A przegląd...? Trzeba zapłacić więcej, potocznie mówiąc, dać łapówkę i nawet nie oglądają samochodu ani nic... ;)

Pozdrawiam

SaoPaulo 

Wysłany: 24-11-2008, 06:47 

http://www.allegro.pl/item4853...wa_led_nieustraszony.html

Tu jest skaner do kupienia. Młodzieży, co o tym sądzicie?

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 24-11-2008, 13:04 

Może i niezłe, ale jak dla mnie wciąż to nie to. W jednym trybie działa za szybko, a w drugim, kiedy działa wolniej, z kolei traci płynność, co też dobrze nie wygląda i kojarzy się bardziej z lampkami od choinki..

SaoPaulo 

Wysłany: 24-11-2008, 13:21 

eNeR! napisał/a
Może i niezłe, ale jak dla mnie wciąż to nie to.

Też jestem tego samego zdania. A niemalże oryginalny jest tu ==> http://cgi.ebay.pl/Michael-Kni...0.m14&_trkparms=72%3A1399

Tylko czy te dwie listwy tworzą całość, czy są dwie w komplecie?

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 24-11-2008, 13:32 

SaoPaulo napisał/a
Tylko czy te dwie listwy tworzą całość, czy są dwie w komplecie?

Cytat
this pack now offers two bars so you can achieve the set up of the new 2008 kit car which has a strobe on bar either side of the front of the bonnet. Two bars in this pack, so use one or both the choice is yours.

Zatem to dwie oddzielne części, ale można połączyćw jedną, by skaner był jak w nowym KITTcie.

Jednak na tej aukcji nie doszukałem się żadnej prezentacji-filmiku, więc może to taka sama robota jak w przypadku tej z allegro.

Odpowiedz do tematu