Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o Mustangu
Autor Wiadomość

Szaszlyk21 

Wysłany: 29-01-2009, 14:25 Mustang a pontiac

Witam.
Z niecierpliwością czekałem na nowego KR na YOUTUBIE.
Oto wrażenia co do wozu:
1. bardzo masywny wygląd.
2. Super funkcja kamuflażu (wywalona w serialu) :(
3. Skaner jest całkiem ciekawy, ale starszy był lepszy. (ten urok)
4. Pontiac pod względem rozmieszczenia wszystkich elementów wyposażenia byłby o wiele lepszy. W mustangu wszystko jest tak upakowane, że nie wiadomo co i jak.
5. TURBO BOOST w wykonaniu pontiaca był o wiele lepszy - bardziej gładki lot.
6. System transformacji KITT'a jest trochę przesadzony - lepiej by było gdyby zrobili go na poziomie nano (patrz punkt1).

Ciekaw jestem czy kiedykolwiek zrobią coś takiego jak spotkanie starego KITT'a z nowym, chociaż po KR2000 myślę, że powinni zrobić spotkanie z KIFT'em. Wszak w pilocie serialu pada stwierdzenie, że jest inny KITT.

Pozdrawiam.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 29-01-2009, 14:50 

Tak sobie pomyślałęm - wiecie ,czego mi brakuje w nowym KITTcie?
- Przycisków.
W oryginale to było takie namacalne, ten moment wciśnięcia przycisku Turbo Boost, albo SPM..a tutaj tylko komenda, to mi się nie podoba.

KacpiV8

Wysłany: 29-01-2009, 17:50 

No, ale w koncu mamy XXI wiek :lol:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 29-01-2009, 18:21 

Nie widzę związku..idąc tym tropem w ogóle mogłoby nie być kierowcy. Pewnych rzeczy nie powinni zmieniać.

Pik 
Administrator

Wysłany: 29-01-2009, 18:36 

eNeR! napisał/a
Tak sobie pomyślałęm - wiecie ,czego mi brakuje w nowym KITTcie?
- Przycisków.
W oryginale to było takie namacalne, ten moment wciśnięcia przycisku Turbo Boost, albo SPM..a tutaj tylko komenda, to mi się nie podoba.

Chyba trafiłeś w sedno eNeR. Dokładnie, brakuje ich.
Rozumiem, że można wszystko powiedzieć, ale czasem też przyciski byłyby wygodniejsze i ciekawsze.
Na przykład w oryginale jak Michael przejmuje kontrole nad KITTem zawsze wciskał jakieś guziczki. A tutaj "przejmuję kontrolę!". To już nie ma tego efektu.

thalcave

Wysłany: 29-01-2009, 21:43 

EEE... mnie te guziczki denerwowały... KITT na 1 rzut oka się wyróżniał, teraz KITT może w 100% udawać zwykły samochód. Te przyciski wyglądały jak w statku kosmicznym. Lepszy efekt przycisków był w Viperze :P ... nie rzucały się aż tak w oczy.
Poza tym zwróćcie uwagę, że w nowym KITTcie obsługa jest przez szybę - wirtualna klawiatura itp.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 30-01-2009, 01:42 

Szyba-szybą, ale przyciski-przyciskami, to co innego, żądamy przycisków! :P

k5_ 
Mateusz

Wysłany: 30-01-2009, 11:45 

KITT ma przyciski... otwieranie szyb, regulacja lusterek, podgrzewanie tylnej szyby, światła awaryjne... to co w normalnym samochodzie, tak dla zmyły.

BTW - podczas zabawy Windows'em 7 dużo czasu poświęciłem na zabawę z rozpoznawaniem mowy i muszę powiedzieć, że gdyby nie to, nie ma polskiej wersji tego narzędzia to pewnie korzystałbym z tego nadal na WinXP. Fajna sprawa mówić a nie wysilać się ruszając myszą... Z drugiej jednak strony Mike te komendy wydaje tak jakoś sucho, bez uczucia...

PIOSTER 
Brian O'Conner

Wysłany: 30-01-2009, 13:07 

A jaki to był film z tym Viper'em co kiedyś leciał w tv? Bo oglądałem go tak samo nałogowo jak Nieustraszonego z Hoffem :) a nie pamiętam tytułu tego filmu może ktoś przypomnieć? :D

Pik 
Administrator

Wysłany: 30-01-2009, 13:50 

Hehe, sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. :)
Tytuł tego serialu to... Viper. ;)

KacpiV8

Wysłany: 30-01-2009, 14:37 

Bardzo trudno cos znalezc o Viperze w sieci.
Mozna sprobowac jeszcze poszukac Viper Morph bo taki byl chyba tytul amerykanski.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 30-01-2009, 15:31 

Na Youtube jest pełno Vipera. Ale hello, to temat o Mustangu.

PIOSTER 
Brian O'Conner

Wysłany: 30-01-2009, 17:01 

Pik napisał/a
Hehe, sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Smile
Tytuł tego serialu to... Viper. Wink

a no tak :roll: heh dzięki :wink:

eNeR! napisał/a
Na Youtube jest pełno Vipera. Ale hello, to temat o Mustangu.

i wiem wiem że to temat o naszym GT500KR ale tak przy okazji się zapytałem :mrgreen:

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 04-02-2009, 20:57 

Witajcie

Pewnie niektórych z Was rozczaruje ale KI3T nie jest prawdziwym Mustangiem SHELBY GTR500

Niestety prawda jest taka że KI3T to zmodyfikowany Mustang GT który wizualnie został zmieniony na GT500KR

Część fotek porównujących prawdziwego Shelby do KI3T-a wrzuciłem w innym temacie
to jest link do tematu:
http://www.knight-rider.pl/for...=0&postorder=asc&start=15

Informacja ta pochodzi od kaskadera który jeździł KITT-em podczas kręcenia filmu (pilota).

Podobno prawdziwy GTR500 jest za drogi aby Ford mógł go gratisowo oferować serialowi więc przerabiają GT na Shelby na potrzeby filmu.

Kiedyś słyszałem również że podobno po pilocie Ford zbudował 2 modele SHELBY z automatyczną skrzynią ale informacja nie została potwierdzona.

Fakt jest taki że model Shelby nie jest oferowany z automatyczną skrzynią biegów.

pozdrawiam

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 05-02-2009, 20:19 

Fakt. GT jest tańszy i ma automat więc takiego używają.

Kłopot polega na tym że kiedy robiono stary KR to twórcy zależało żeby to miało swój klimat i robiło odpowiednie wrażenie więc Stu Philips skomponował muzykę zgodnie z sugestiami Glena. Wybrano najładniejszy i najbardziej futurystyczny samochód na rynku i zatrudniono projektanta filmowych samochodów żeby narysował KITTa na bazie Trans Ama więc zgodnie z planem Larsona dodał do niego skaner, zaprojektował nowy zderzak z baterią halogenów który przy okazji poprawił chłodzenie silnika, przeprojektował tylne lampy, usunął oznaczenia modelowe i od nowa zaprojektował wnętrze które wykazuje nawet poprawną ergonomię. Najważniejsze przyciski na satalitach przy kierownicy która byłaby zupełnie ok. przy zastosowaniu aktywnej przekładni kierowniczej i możemy sobie przyjąć że KITT takową miał. Obrotomierz jest najlepiej widocznym zegarem, konsola silnie nachylona ku kierowcy- cechy wnętrz najlepszych aut sportowych.

Kiedy zapowiadano pilota nowego KR nawet grafika pokazująca wnętrze była tandetna. W serialu walnęli z kolei po prostu dwa neony, poobijali parę miejsc blachą ryflowaną (spodziewałem się raczej włókna węglowego), i wymyślono HUD który zasłania całą drogę. Nie dość że nie dałoby się z tym prowadzić to w przypadku awarii wyświetlacza albo układu rozpoznawania mowy? Już nic nie włączycie. I na tym problemy z samochodem się nie kończą.

Odpowiedz do tematu