Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nareszcie w Polsce - DVD z Nieustraszonym!
Autor Wiadomość

mati1992 

Wysłany: 15-03-2015, 10:47 

Tak przy okazji mam jedno pytanie - czy u kogoś z was na płycie Goliath Returns też są problemy z dźwiękiem? Oglądam serial od początku na komputerze w odtwarzaczu Power DVD 12 (mam preinstalowany ze sklepu) i na każdej płycie dźwięk jest głośny i wyraźny, natomiast na Goliath Returns dźwięk sam z siebie przycisza się, miejscami trudno cokolwiek usłyszeć. Lektor zaczyna mówić i przez krótką chwilę jest jak zawsze, a potem głośność drastycznie spada, jakbym przykręcił sprzęt o kilka kresek, a ja nic nie ruszam. Żeby było śmieszniej, sprawdziłem jeszcze raz dźwięk na poprzedniej płycie, którą oglądałem dzień wcześniej - jest bez zarzutu. Sprawdziłem dźwięk na Mouth Of The Snakes, który mam w planach na dziś - jest bez zarzutu. Nie pamiętam abym wcześniej miał takie problemy z Goliathem, choć trudno tu być wiarygodnym, ponieważ kiedy oglądałem serial ostatnim razem ze dwa lata temu miałem jeszcze inne głośniki, które z racji zużycia miały już problemy ze sobą. Jednak nadal nie przypominam sobie, by było aż tak źle. Pomogło tylko przestawienie odtwarzacza na "Normalne otoczenie" (domyślnie jest "Głośne otoczenie"), ale wówczas tak sobie słychać tło, choć całościowo jest zdecydowanie dużo lepiej. Czy ktoś z was też ma taki problem z Goliath Returns, czy po prostu trafiła mi się felerna płyta i dopiero się zorientowałem?

BITT 

Wysłany: 15-03-2015, 19:20 

U mnie się taka sytuacja nie zdarzyła, chociaż na kilku płytach miałem lekkie defekty obrazu, tzn. pojawiały mi się "kratki" na parę sekund. Sądzę, że to po prostu wadliwa płyta. Spróbuj po prostu odtworzyć film na kinie domowym/ odtwarzaczu. Jak problem będzie nadal, to znaczy, że płyta felerna, a jak nie, to wina odtwarzacza w komputerze. Możesz spróbować ją wymienić, chociaż wątpię, czyby wymienili Ci na nową ;/ No chyba, że masz jeszcze paragon albo fakturę za DVD, a jeszcze nie minęły dwa lata od zakupu ;)

mati1992 

Wysłany: 15-03-2015, 22:15 

Z wymianą obecnie to chyba sobie podaruję, bo minęło już więcej niż dwa lata i paragonu na 100% żadnego nie mam. Obejrzeć jakoś się da, a że nie jest to i tak mój ulubiony odcinek i nigdy jakoś nie darzyłem go szczególnie ciepłymi uczuciami, to nie będę się szczególnie upierał, żeby go wymienić albo kupić drugi egzemplarz. Chyba że może ktoś z was ma dwa i odstąpi jeden.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 15-03-2015, 23:03 

Na allegro raczej jest za grosze. Najpierw sprawdź po prostu czy to przyciszenie występuje zawsze w tym samym momencie (zapisz czas), w ten sposób łatwo ustalisz czy to wina płyty czy sprzętu.

mati1992 

Wysłany: 16-03-2015, 10:54 

Sprawdziłem odtwarzaczem podczas oglądania - kiedy był na "Głośne otoczenie" problem był cały czas - lektor zaczynał mówić głośno i zaraz robiło się bardzo cicho. Ale kiedy bez zatrzymywania obrazu zmieniłem na "Normalne otoczenie" efekt od razu był zupełnie inny, nawet bez zatwierdzania zmian. Sprawdziłem to kilka razy i zawsze było tak samo, co oznacza, że chyba jednak jakiś felerny egzemplarz mi się trafił. Najpierw naprawdę podejrzewałem problem ze sprzętem - począwszy od gniazd w miniwieży, a skończywszy na dowcipach serwowanych mi co jakiś czas przez mojego Windowsa 8.1. Ale wychodzi na to, że to jednak niestety płyta. Dla świętego spokoju sprawdzę to jeszcze raz w wolnej chwili, ale jestem prawie na 100% pewny, że to płyta.

Pik 
Administrator

Wysłany: 28-03-2015, 15:24 

Skoro minęło już równo 5 lat i akurat wróciliśmy do tematu polskiego wydania, myślę, że mogę zdradzić Wam kilka ciekawostek jego dotyczących. :)

Gdy tylko otrzymałem informację, że w powtórnej ankiecie wygrał nasz serial i będzie on wydany na DVD, natychmiast skontaktowałem się z wydawnictwem Amercom. Zaproponował im współpracę polegającą na dużej akcji marketingowej w naszym serwisie w zamian za patronat i logo serwisu na każdej płycie DVD z serialem.
Po rozmowach Zarządem i zainteresowaniu ze strony wydawnictwa, chwilę przed podpisaniem umowy, ostatecznie Zarząd zrezygnował z naszej współpracy. Niestety, a było już blisko, aby na posiadanych przez Was płytach widniało nasze logo.. :((

Oczywiście była sprawa kopiowania tekstów, gdzie Amercom uparcie tłumaczył się, że poza naszym serwisem, posiłkuje się wieloma stronami zagranicznymi, a podobieństwo tekstów to jedynie czysty przypadek. Zapewnili jednak, że zwrócą uwagę, aby artykuły nie były zbieżne z tymi z serwisu, tak więc temat zamknęliśmy. Tutaj ponownie szkoda, że współpraca nie doszła do skutku, wówczas mogliby dowolnie kopiować całą zawartość i nawet cieszylibyśmy się, że ktoś korzysta z naszych materiałów, promując jednocześnie serwis.

Mimo tych dwóch faktów, pozostały nam z Amercomem w miarę dobre stosunki. Oni pytali mnie o rady odnośnie kolekcji, my im sugerowaliśmy zmiany, które wprowadzali.

Na przykład Amercom konsultował się ze mną w sprawie tłumaczeń odcinków. Nie byli pewni czy korzystać z już wykorzystanych tłumaczeń tytułów czy tworzyć nowe. Wówczas zasugerowałem im, że tworzenie trzeciej już wersji tłumaczenia tytułów byłoby trochę bezsensowne i lepiej skorzystać z już istniejących tłumaczeń.

Pamiętam, że kontaktowałem się z wydawnictwem w sprawie przesunięcia odcinka 2x17. SPEED DEMONS, który według wstępnych planów miał pojawić się kolejności oryginalnej, przez co rozdzielałby dwie części GOLIATH RETURNS na dwie płyty. Okazało się, że na ten pomysł wpadli oni sami, chwilę przed moim mailem. ;)

No i najważniejsza inicjatywa, na którą zgodził się Amercom, tym samym wynagradzając w pewien sposób niedoszłą współpracę - zmiana ostatniego odcinka. :)
Pamiętam jak pisałem do nich maila z tą prośbą byłem dobrej myśli, chociaż nie byłem przekonany o powodzeniu tej "misji". Rozpisałem się jak mogłem, tłumacząc skąd taka inicjatywa, jaka to by była dobra zmiana, że to byłoby idealne zakończenie, itp, itd..
Nie muszę chyba pisać jak byłem szczęśliwy, gdy otrzymałem odpowiedź rozpoczynającą się od: "Dobrze, przesuniemy odcinek THE SCENT OF ROSES (...)". :)
Do tej pory się cieszę, jestem wdzięczny wydawnictwu oraz gratuluje Wam wspaniałego pomysłu. :)

No i ciekawostka, gdy Amercom wydawał serial, był stałym gościem naszego serwisu. Czytali zarówno ten temat, opisy odcinków, jak i pobierali.. Napisy do nich. :)

I to byłoby na tyle, to były moje wspomnienia związane z kolekcją - od kulis. :)

TS89 

Wysłany: 28-03-2015, 20:25 

Bardzo magiczna opowieść, dzięki Szefie za nią :)

Krider 

Wysłany: 29-03-2015, 01:31 

No no, nieźle, szczerze pisząc nie spodziewałem się, że to tak wyglądało :) Oczywiście wielka szkoda, że w ostatniej chwili wycofali się z nawiązania oficjalnej współpracy, bo obie strony tylko by na tym skorzystały, niemniej i tak dużo udało się zrobić i jeszcze raz wielkie dzięki Ci za to Szefie ;)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 30-03-2015, 00:25 

Uściślając - minęło 5 lat od ukazania się ostatniego numeru, a od rozpoczęcia wydawania kolekcji w październiku 2014 minęło 6 lat ;)

Cóż, pamiętam jak o tym gadaliśmy i wkurzało mnie to zrzynanie tekstów, ale koniec końców chyba rzeczywiście więcej plusów niż minusów z tej "nieoficjalnej współpracy" - tak ją nazwijmy.
Pewnie, niedosyt jest - logo naszego serwisu na okładce byłoby czymś świetnym i naturalnym zarazem, bo w końcu nie ma w Polsce drugiego tak rozbudowanego i działającego tyle lat serwisu, tak licznego grona fanów. Mamy jednak "solidne pocieszenie" w postaci rozsądnego ułożenia odcinków, no i przesunięcia tego, który powinien być ostatni. To rzecz unikatowa na skalę światową i naprawdę możemy być dumni.

mati1992 

Wysłany: 24-09-2015, 22:40 

Znów pozwolę sobie odkopać na chwilkę ten temat ;)

Stało się. Obejrzałem nasz ulubiony serial po raz kolejny od początku do końca. Trochę mi się z tym zeszło, bo w sumie niemal pół roku (dzięki studiom i innym trudom dnia codziennego) i muszę przyznać, że po obejrzeniu ostatniego odcinka zrobiło mi się cokolwiek smutno. Właśnie dlatego, że to już koniec. Szkoda, że nie było już więcej odcinków, a z drugiej strony jednak dobrze, bo końcówka czwartego sezonu miejscami już mocno kulała. Szczególnie nie przypasował mi odcinek Hills Of Fire - poza humorystycznym SID-em całościowo jest jakiś dziwny, dla mnie wyraźnie odróżnia się od reszty.

Wracając do meritum - powtórzę się, ale chyba warto. Wspaniale było znów zasiąść i obejrzeć przygody Michaela i KITTa. Fajnie, że można sięgnąć po dowolny odcinek i każdy jest z lektorem, na ładnie wydanej płycie. Fajnie było znów poczuć się tak, jakby się miało te 5-6 lat. Fajnie też było przewertować dzisiaj cały ten temat, by przypomnieć sobie jak trudno było wytrzymać do następnego numeru i nowych odcinków - a z racji prenumeraty ja musiałem czekać zawsze cały miesiąc, bo płyty pochłaniałem nieraz nawet jednego dnia. Miło też było pomyśleć jak dzieciak: "Boże, ale fajnie byłoby mieć takiego kumpla jakim dla Michaela był KITT".

Myślę też, że mogę jeszcze raz wyrazić swoją opinię o całej kolekcji. Ogląda się ją doskonale, dziś już chyba nie wyobrażam sobie, by Nieustraszonego czytał ktoś inny niż pan Leszczyński - a pamiętam jak czytał pan Utta i słyszałem pana Jakubowskiego. Tak jak było już nieraz wspomniane, twórcy polskiej wersji nie ustrzegli się paru drobnych wpadek, czasem coś jest nieprzetłumaczone, raz nawet zaobserwowałem, że jeden dialog brzmi drętwo. Ale to tylko drobiazgi, bo tego, czego nie przetłumaczyli można się dosłuchać i da się bez problemu zrozumieć brakujące linijki. A więc po raz kolejny mogę przyznać, że bardzo się cieszę, że kolekcję uzbierałem, jestem z niej bardzo zadowolony i zawsze z chęcią do niej wracam :)

I na koniec - naprawdę cieszę się, że tu jestem. To dzięki Wam, wspaniałemu serwisowi i Forum moje zainteresowanie Nieustraszonym odżyło. To dzięki tej stronie zapragnąłem znów obejrzeć choć jeden odcinek serialu - mając wtedy po nim już tylko mgliste wspomnienia z dzieciństwa. I to dzięki Wam dowiedziałem się, że nasz serial w końcu wyjdzie na DVD i bardzo się ucieszyłem, że będę mógł obejrzeć wszystkie odcinki. Sam też miałem malutki wkład w decyzję o wydaniu, bo wysyłałem na KITTa i Michaela tyle smsów, na ile było mnie stać. I nie żałuję ani jednego zainwestowanego (bo nie po prostu wydanego) grosza. Myślę, że najlepszym słowem zarówno dla Was jak i dla wydawnictwa Amercom, będzie po prostu krótkie i treściwe "Dziękuję" :)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 25-09-2015, 10:59 

mati1992 napisał/a
Szkoda, że nie było już więcej odcinków, a z drugiej strony jednak dobrze, bo końcówka czwartego sezonu miejscami już mocno kulała.

Taki problem dotyka większość seriali, jeśli nie wszystkie. Pomysły po pewnym czasie (czyt. ilości odcinków) kończą się i zaczynają być powielane, pojawiają się dziwne wątki i bohaterowie.. Ja na przykład do IV serii mam ogromny sentyment, największy wręcz z całego serialu - po części dlatego, że mniej więcej od tego sezonu, emitowanego na TVP, rozpocząłem po latach na nowo przygodę z KR. Druga zaleta, to niezamierzona kiczowatość tego sezonu - jak w przypadku wielu filmów z epoki VHS, których jestem fanem (lub wręcz maniakiem) :) Jednak patrząc obiektywnie, można uznać sezon IV za mniej udany, zrobiony trochę na siłę. No i ten kontrowersyjny Super Pursuit Mode i inne cuda.. ;)
Zachęcam do oceny odcinków w serwisie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :)

Co do wydania DVD - oprócz rzecz jasna satysfakcji z posiadania kolekcji, mam dużą satysfakcję i jestem dumny z tego, że udało się namówić Amercom na zmianę kolejności odcinków we wspomnianym IV sezonie. To naprawdę wspaniale, że jako jedyni mamy kolekcję w takiej postaci, jak pierwotnie planowano wyemitować. Rzecz absolutnie unikatowa, o czym raczej nikt spoza serwisu nie zdaje sobie sprawy, a szkoda.

Swoją drogą z tym głosowaniem który serial Amercom ma wydać było ciekawie - pamięta ktoś na co można było oddawać głosy? Wydaje mi się, że w końcu i tak wszystko wydali, a głosy ułożyły tylko kolejność ;)

Ja również cieszę się, że trafiłem do serwisu i spotkałem tu świetnych ludzi..o magii tego miejsca mówiliśmy już wielokrotnie (a nasz kolega Tomek napisał nawet pracę licencjacką). Pozostaje tylko żal, że ruch na Forum w ostatnich latach drastycznie się zmniejsza..może taka kolej rzeczy, codzienność wraz z obowiązkami nas dopada..ale chciałoby się, by znów działo się tu trochę więcej.

No, ale dobra, koniec sentymentalnego offtopu! ;) Ewentualne dalsze wynurzenia niezwiązane z wydaniem DVD uprasza się pisać w bardziej stosownym temacie :P

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 01-10-2015, 19:03 

mati1992 napisał/a
pół roku (dzięki studiom i innym trudom dnia codziennego)

Ja tam na studiach jeden sezon serialu w dwa dni oglądałam... :roll:

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

mati1992 

Wysłany: 01-10-2015, 20:18 

Ja tak do połowy trzeciego sezonu leciałem codziennie jedną płytę a raz na jakiś czas nawet dwie. Potem trochę przyhamowałem, a jak doszedłem do odcinka "Cmentarzysko" (czy jakoś tak) w 4 sezonie to przystopowałem na prawie dwa miesiące. A potem połknąłem resztę w tydzień.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 01-10-2015, 20:27 

Pfff, chyba nie chcesz wiedzieć w ile ja Housa obejrzałam. :P

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

Bialy 
Rise Against

Wysłany: 01-10-2015, 20:29 

Fen, widocznie miałaś za dużo wolnego czasu :P

Odpowiedz do tematu