Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Grupa spolszczająca KR
Autor Wiadomość

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 16-07-2006, 19:36 Grupa spolszczająca KR

Heh, planowalam w te wakacje potlumaczyc chociazby 1 sezon KR, ale niestety nie mam czasu teraz.

Moza jakby zebrac kilka osob bieglych w jezyku angielskim i rozdzielic miedzy nie odcinki i wtedy tlumaczyc. Jak sie pracuje w grupie to wieksza mobilizacja jest.

Trzebaby tylko zebrac kilku tłumaczy i korektorów.

{Posty wydzielone na potrzebę nowego działu.. - Pik}

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

Pik 
Administrator

Wysłany: 16-07-2006, 20:27 

Apel do wszystkich użytkowników, aby pisali na forum informacje jeżeli tworzą napisy do jakiegoś odcinka. Szkoda, pracować na darmo..

Co do "grupy tworzącej napisy": jakby udało się ją stworzyć było by świetnie.
Oczywiście jestem za.
Sam nie znam zbyt dobrze angielskiego, dlatego robię napisy na podstawie filmów z lektorem. Moze to nie za ładnie, ale lepiej tak niż wcale, prawda? :)

Jeżeli byście tworzyli taką grupę, i potrzebowali jakiejś pomocy, chętnie pomogę.
Nie tylko przy tłumaczeniu, ale także np. przy stworzeniu jakiegoś spisu on-line, czy czegoś innego, co mogę zrobić jako admin. :)
Ostatnio zmieniony przez Pik 17-07-2006, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 17-07-2006, 11:53 

Juz od dluzszego czasu zastanawialam sie na stworzeniem grupy spolszczeniowej KR.
Odkad glowne prace nad spalszczaniem gry Deux Ex (www.deusex.pl) dobiegly konca czuje bardzo nieprzyjemne uczucie braku kontaktu z j. angielskim. :)

Jak juz mowilam, przydaloby sie znalezc kilku tlumaczy, ktorzy spalszczali by napisy oraz kilku korektorow, osoby niekoniecznie dobrzez znajace angielski, ale ktore popoprawialy by bledy porobione przez tlumaczy lub edytowaly napisy, aby lepiej brzmialy po polsku. (z doswiadczenia wiem, ze czasmi powstaja bardzo ciekawe "kwiatki" :) ).
Najbardziej jednak zalezalo by mi na tlumaczach, poniewaz w razie braku korektorow, mogliby oni powymieniac sie napisami i sprawdzac je sobie nawzajem.

Dobrze by bylo tez usatlic czy spalszczac nazwy wlasne czy nie. Jezeli spalszczac to nalezalo by stworzyc "oficjalna" liste jak tlumaczyc poszczegolne funkcje Kitta lub nazwy wlasne.
Jezeli jednak chodzi o nazwy wlasne to ja jestem za pozostawieniem w oryginale.

A juz jak kto tlumaczy (czy bezposrednio z angielskiego czy tez wspomagajac sie lektorem) to juz najmniejszy problem - najwazniejsze jest to, aby osoba, ktora podjela sie tlumaczenia nie rezygnowala w polowie i zeby nie bylo tak, zeby pozostalym osobom dorzucac kolejnych plikow.

I przydalo by sie dac tez ogloszenie na stronie glownej o poszukiwaniu osob chetnych do pomocy. :)
Jak wiecie ponad 80 odcinkow po ok.50 min kazdy to nie jest malo. :)

Rider 
Konserwator

Wysłany: 17-07-2006, 12:08 

Kurde ja to bym się i zgłosił do korekty, ale nie wiem czy podołam. Ja bym miał czas do końca wakacji. Jak później to nie mam pojęcia. Bardzo chciał bym pomóc, ale boję się o czas ;) .
Pozdrawiam.

Piszę poprawnie po polsku.

Pik 
Administrator

Wysłany: 17-07-2006, 17:06 

Bez problemu mogę zająć się zarówno tłumaczeniem, jak i poprawianiem i dopasowywaniem odcinków.

Miałbym tylko do Was prośbę.
Ponieważ trudno jest ocenić swoją pracę, prosiłbym o obejrzenie KR2000 z moimi napisami i podzieleniem się opinią na ich temat.
Są to moje pierwsze napisy, więc chcę wiedzieć czego unikać.
Jakby ktoś chciał się wypowidzieć, to jest do tego miejsce:
http://www.knight-rider.pl/forum/viewtopic.php?p=235#235

Wracając do "grupy..".
Dokładniej umówimy się jak (o ile) zgłoszą się chętni do pomocy.
Mam nadzieję, że przynajmniej kilka osób zajmie się tym.

Fenix The Best napisał/a
I przydalo by sie dac tez ogloszenie na stronie glownej o poszukiwaniu osob chetnych do pomocy.

Chciałaś, to masz. :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 17-07-2006, 17:40 

Pik:
Pik napisał/a

Fenix The Best napisał/a
I przydalo by sie dac tez ogloszenie na stronie glownej o poszukiwaniu osob chetnych do pomocy.

Chciałaś, to masz. :)

Ok, dzieki. :)

Napisy postaram sie obejrzec asap czyli prawdopodobnie jak budowanie modelu Kitta wkurzy mnie za bardzo. ;)

Proponuje, aby osoby zglaszajace sie do spalszczania podawaly funkcje, jaka chca pelnic (tlumacz/korektor lub obojetne) i numer gg.

Zaczne sie kontaktowac ze wszystkimi chetnymi po koniec tygodnia lub poczatek nastepnego.

Jezeli ktos ma jakies pytania to niech mnie szuka pod 2708238.
Nie zrazajcie sie ikonka "zaraz wracam" - najczesciej jestem na necie. Czasami jednak zdaza sie, ze mnie nie ma, ale to sa wyjatki i trzeba miec naprawde wielkiego pecha, zeby mnie nie zlapac. ;)

Rider 
Konserwator

Wysłany: 18-07-2006, 11:37 

Napisze prościej, bo troche nagmatwałem :P .
W okresie wakacji zgłaszam się do korekcji. Po wakacjach napisze tu na forum czy mam czas czy nie. Tak więc w wakacje jestem do dyspozycji.
nr gg moge podać na pw ale myślę, że lepiej kontaktować się ze mną przez maila ;) .
Pozdrawiam.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 18-07-2006, 13:29 

Jak narazie mamy dwoch tlumaczy (w tym mnie) i korektora na czas wakacji. :)

Czekamy na kolejne zgloszenia.

Jeszcze raz apeluje do osob znajacych angielski o zglaszanie sie - odcinki KR same sie nie przetlumacza i jezeli my - fani - tego nie zrobimy, to nikt tego nie zrobi.

Teraz jestesmy akurat w tak komfortowej sytuacji, ze sa wakacje i wydaje mi sie, ze teraz bedzie latwiej zorganizowac sobie troche czasu na tlumaczenia niz w czasie roku szkolnego.

Pik 
Administrator

Wysłany: 18-07-2006, 18:43 

Jak chcecie mogę wysłać maila wszystkim użytkownikom informującego o naborze.
Natomiast przydałaby się jakaś ładna treść, bo mi nie wychodzi pisanie.. :P
Jak napiszecie 2-3 zdania to się roześle.

Fenix The Best napisał/a
Jeszcze raz apeluje do osob znajacych angielski o zglaszanie sie - odcinki KR same sie nie przetlumacza i jezeli my - fani - tego nie zrobimy, to nikt tego nie zrobi.

Dokładnie.
A jak ktoś jeszcze się zastanawia po co to robić, niech sobie przypomni, czy kiedykolwiek oglądał film z napisami.. Jeżeli tak, to przecież ktoś wcześciej musiał je dla niego zrobić? Może czas się odwdzięczyć? :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 18-07-2006, 19:36 

Cytat

Komunkat Specjalny ;)

W związku z powszechnym łamaniem prawa wobec naszego ulubionego serialu Knight Rider przejawiającym się oglądaniem go z angielskimi napisami, postanowiliśmy, że wspólnymi siłami należy ukrucic ten proceder.
Aby te zamierzenie się powiodło, poszukiwane są osoby (rysopisy poniżej). Osoby, które zidentyfikują się z poniższymi opisami proszone są o niezwłoczny kontakt i zgłoszenie się w odpowiednim temacie na naszym forum.

Poszukiwani:
- tłumacz (wymagana znajomość dwóch języków: angielskiego i polskiego; wymagana umiejętność obsługi notatnika)
- korektor (wymagana znajomosść języka polskiego; wymagana umiejętność obługi notatnika)

Liczymy na owocną współpracę w odnalezieniu tych osób.

Moze dzieki humorystycznemu zabarwieniu wiecej osob sie zglosi. ;)

I aha, zrzekam się praw autorskich. ;)

Pik 
Administrator

Wysłany: 18-07-2006, 20:02 

Bardzo fajny tekst. :)

Pozwoliłem sobie zrobić kilka poprawek:

Kod
Komunkat Specjalny

W związku z powszechnym łamaniem prawa wobec naszego ulubionego serialu "Knight Rider" przejawiającym się oglądaniem go z angielskimi napisami, postanowiliśmy, że wspólnymi siłami należy ukrócic ten proceder.
Aby te zamierzenie się powiodło, poszukiwanych jest kilka osób (rysopisy poniżej). Będą one miały bardzo ważne zadanie przy pomocy tworzenia POLSKICH NAPISÓW do niniejszego serialu.
Osoby, które zidentyfikują się z poniższymi opisami proszone są o niezwłoczny kontakt i zgłoszenie się w odpowiednim temacie na naszym forum (http://www.knight-rider.pl/forum/viewtopic.php?p=366#366).

Poszukiwani:
- tłumacz (wymagana znajomość dwóch języków: angielskiego i polskiego; wymagana umiejętność obsługi notatnika)
- korektor (wymagana znajomość języka polskiego; wymagana umiejętność obługi notatnika)

Liczymy na owocną współpracę w odnalezieniu tych osób.
Użytkownicy serwisu www.Knight-Rider.pl

Może być?
Jeżeli tak, to zaraz roześlę.

Rider 
Konserwator

Wysłany: 18-07-2006, 20:06 

Grupa Spolszczająca KR brzmi jak Grupa Trzymająca Władzę :P

List Gites ;) .

Pik 
Administrator

Wysłany: 18-07-2006, 20:09 

Powiem Ci szczerzę, że chciałem, żeby tak to brzmiało.. :D

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 18-07-2006, 20:10 

Mi pasuje, możesz rozsyłać. :)

Rider 
Konserwator

Wysłany: 18-07-2006, 20:13 

Tylko nie zapominajcie przy tłumaczeniu o "lub czasopisma" bo będzie afera :P

Odpowiedz do tematu