Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycje zmiany wyglądu serwisu
Autor Wiadomość

=JB=
Anamorphic Equalizer

Wysłany: 21-08-2008, 19:04 Propozycje zmiany wyglądu serwisu

//Posty wydzielone z tematu: Propozycje zmian w serwisie.
//Wszelkie uwagi na temat wyglądu, proszę pisać tutaj. - Pik

Ja proponuje kilka zmien o względzie graficznym, dla upiększenia strony... GIF tuż spod bannera mógłby zniknąć, a pudło z historią serwisu mogło by mieć mniejszą czcionkę. Serwis, względem uzytecznościowym i rozmieszczeniem jest bardzo dobry, tylko niektóre rzeczy nie prezentują się zbyt pięknie, a warto by było!

Proponuję także nowy banner. Oczywiście, uważam go za lepszy bo to ja go wykonałem, ale co nie znaczy, że spotka się z aprobatą. Więc słucham. 8)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 21-08-2008, 19:16 

Przede wszystkim logo powinno być fioletowe, żeby się w resztę strony mogło wkomponować. :) Twoja propozycja jest ładna, ale imho troche za czarna. :)

Samych tematów o nowym logo też już było kilka, ja sama wolałbym, żeby serwis przeszedl pod wzgledem graficznym gruntowną modernizację, niz samą zmianę loga. ;)

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

=JB=
Anamorphic Equalizer

Wysłany: 21-08-2008, 19:19 

Fenix The Best napisał/a
Samych tematów o nowym logo też już było kilka, ja sama wolałbym, żeby serwis przeszedl pod wzgledem graficznym gruntowną modernizację, niz samą zmianę loga. ;)

No własnie - mogę stworzyć prostą szatę z bazą w tymże bannerze. Gustownego fioleciku jest za dużo. Jest wszędzie. Różne odcienie szarego są o wiele bardziej eleganckie, jak sam Knight 2000.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 21-08-2008, 19:25 

=JB= napisał/a

No własnie - mogę stworzyć prostą szatę z bazą w tymże bannerze. Gustownego fioleciku jest za dużo. Jest wszędzie. Różne odcienie szarego są o wiele bardziej eleganckie, jak sam Knight 2000.

To może inaczej. ;)
Do obecnej szaty graficznej Twoje ciemne logo średnio pasuje. :)
Obecne logo swoim zachowawczym fioletem tworzy połaczenie pomiedzy działami znajdującymi sie po lewej i prawej stronie. :)
A przynajmniej ja to tak widzę. ;)

Napewno interesującym byłoby zobaczenie nowej szaty serwisu, ale w sprawie takiej zmiany musiałbyś się skontaktować z bossikiem Pikiem. ;)

EDIT: O wlasnie Pik, a może ogłosic by konkurs na nową szatę graficzna serwisu z okazji premiery nowego serialu? :P
Chetnych nie brakuje. ;)

=JB=
Anamorphic Equalizer

Wysłany: 21-08-2008, 19:39 

Fenix The Best napisał/a

To może inaczej. ;)
Do obecnej szaty graficznej Twoje ciemne logo średnio pasuje. :)
Obecne logo swoim zachowawczym fioletem tworzy połaczenie pomiedzy działami znajdującymi sie po lewej i prawej stronie. :)
A przynajmniej ja to tak widzę. ;)

Napewno interesującym byłoby zobaczenie nowej szaty serwisu, ale w sprawie takiej zmiany musiałbyś się skontaktować z bossikiem Pikiem. ;)

EDIT: O wlasnie Pik, a może ogłosic by konkurs na nową szatę graficzna serwisu z okazji premiery nowego serialu? :P
Chetnych nie brakuje. ;)

Zrozumiałem o co Ci chodzi, ale wyraziłem się niejasno. Według mnie cały serwis powinien zapomnieć o nadmiernych ilościach gustownego fioleciku, szczególnie jeśli chodzi o boksy wiadomościowe... a podziały też wyglądają nie na miejscu z fiolecikiem. A nowy banner to dobry początek, bo to na nim najpierw koncentruje się uwaga po władowaniu się serwisu.

Do konkursu wpisałbym się chętnie. Rozumiem, że fiolecik w pewnym sensie pasuje, ale w nowym serialu jest go zupełnie brak, i czas aby Teletubisie mu powiedziały pa-pa.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 21-08-2008, 20:04 

=JB= napisał/a
a pudło z historią serwisu mogło by mieć mniejszą czcionkę

Po zastanowieniu się dochodzę do wniosku, że faktycznie troche dużo miejsca zajmuje. :)
Ale po ponad dwóch latach codzienne ogladania serwisu, człowiek się tak do tego przyzwyczaja, że juz nie zwraca na to uwagi i uważa za normalne. :)
Tak samo z tym fioletem. :) Dla mnie to normalne, że on jest i jest go dużo, ale chyba zaczynam łapać o co Ci chodzi. ;)

Nikt Ci nie bedzie narzucał schematu kolorów, jakie ma miec Twoja wizja nowej szaty (przynajmniej tak mi się wydaje :P ).
Na ostatnim chacie Pik wspominał, że możliwe albo bardzo prawdopodobne jest, że pojawią się skórki do wyboru na serwisie/forum. ;)

=JB= napisał/a

A nowy banner to dobry początek, bo to na nim najpierw koncentruje się uwaga po władowaniu się serwisu.

Mój wzrok raczej automatycznie laduje na tabeli z Aktualnościami. :lol: Ale to tez już kwestia tego, że ja długo jestem na serwisie. ;)

Jeszcze odnośnie tego loga, to wydaje mi się, że czcionka trochę za bardzo zlewa się zwłaszcza ze starym KITTem i adres strony na dole jest troche słabo czytelny.
Nie znam się specjalnie na grafice, ale imho przydałoby się, żeby trochę bardziej wyrozniały się z samego tła. :)

=JB=
Anamorphic Equalizer

Wysłany: 21-08-2008, 20:09 

Ulepszona szata była by miła dla oka, a wzrok nowego użytkownika ląduję najczęściej na banerze.

W wersji poprzedniej jeszcze mniej się wyróżniały względem Knighta 2000, a bardziej jeśli chodzi o Knighta 3000.
Rozmiary i tym podobne łatwo poprawić. Zabiorę się za to...
Edytowane:

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 21-08-2008, 20:22 

=JB= napisał/a
Ulepszona szata była by miła dla oka, a wzrok nowego użytkownika ląduję najczęściej na banerze.

Własnie dlatego postuluje gruntowna renowacje serwisu, ponieważ nowi użytkownicy najpierw oceniaja grafikę. :) A nasza aktualna szata jest trochę... staroswiecka, a nie jestesmy przecież serwisem "Powrotu do przeszlości". ;)

Jak dla mnie to druga wersja loga wyglada lepiej. :)

karolknight 

Wysłany: 21-08-2008, 21:10 

A ja bym zaproponował że użytkownik może coś dodać do działu DOWNLOAD.Moda MIXA muzyki i inne.A nie że tylko admin.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 21-08-2008, 21:14 

karolknight napisał/a
A ja bym zaproponował że użytkownik może coś dodać do działu DOWNLOAD.Moda MIXA muzyki i inne.A nie że tylko admin.

Jestem stanowczo przeciw.

karolknight 

Wysłany: 21-08-2008, 21:22 

Wysłany: 21-08-2008 21:24

Kto jest za?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Po raz 157-my, edytuj swoje posty! - FTB

maykel
Knight Rider

Wysłany: 21-08-2008, 22:46 

Cytat
Własnie dlatego postuluje gruntowna renowacje serwisu, ponieważ nowi użytkownicy najpierw oceniaja grafikę. A nasza aktualna szata jest trochę... staroswiecka, a nie jestesmy przecież serwisem Powrotu do przeszlości.

Uważam dokładnie tak samo, zgadzam sie z toba w 100%.

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 22-08-2008, 09:19 

maykel napisał/a
staroswiecka, a nie jestesmy przecież serwisem Powrotu do przeszloś

Cytat
karolknight napisał/a:

Veto!

Rider 
Konserwator

Wysłany: 22-08-2008, 10:18 

A ja jeszcze dodam: Liberum Veto!

Piszę poprawnie po polsku.

Pik 
Administrator

Wysłany: 22-08-2008, 11:19 

No tak, temat wyglądu serwisu ponownie wraca.. o czymś to świadczy.
Ale cieszę się, że mówicie szczerze, co myślicie. Taka konstruktywna dyskusja jest bardzo pomocna.

Tak jak obiecałem na poprzednim czacie, zostaną wprowadzone skórki serwisu.
Każdy użytkownik sam będzie mógł wybrać jaką kolorystykę chce widzieć.
Ta modyfikacja będzie bardzo czasochłonna (ponieważ większość plików serwisu będzie trzeba modyfikować) w związku z tym, na jej wprowadzenie musicie poczekać.
Niestety ze względu na budowę serwisu, nie mam możliwości stworzenia różnych układów strony dla różnych skórek. Zmiany wyglądów będą dotyczyły tylko kolorystyki.

Coraz częściej zastanawiam się nad całkowitą przebudową serwisu (stworzeniem od zera) bowiem ten ma wiele wad. Tworzyłem go dość dawno temu, gdy poziom moich umiejętności był o wiele niższy. Nie spodziewałem się również takiego sukcesu. Przez to system na sporo niedoskonałości i ograniczeń. Niestety, w związku z moim zupełnym brakiem czasu, na taką przebudowę w najbliższej (i możliwe, że sporo dalszej) przyszłości nie możecie co liczyć.

Logo serwisu zostanie takie jakie jest. Dopiero co je zmienialiśmy, nie ma sensu znowu wprowadzać nowego. W końcu, chyba logo jest obecnie najładniejszym elementem graficznym strony. Oczywiście nie zabraniam proponować swoich dzieł. Być może, jeżeli jakaś propozycja mnie "zauroczy", wówczas pomyślimy o zmianie, jednak w tej chwili jestem sceptycznie do niej nastawiony.

Jeśli chodzi o Twoją propozycję, =JB-= logo jest ładne, zgadzam się. Ale zbyt.. hm.. mroczne (nie umiem lepiej określić). O ile do forum, rzeczywiście ładnie pasuje, o tyle do całego serwisu niezbyt. Nie chodzi mi tylko o kolory, ale nie chciałbym, aby cała strona była szara, bo jakieś kolory są potrzebne.

Wracając jeszcze do skórek, gdy je wprowadzimy każdy będzie miał możliwość zaproponowania swojej. Najlepsze zostaną dodane do serwisu. Skórką główną prawdopodobnie będzie ta, którą najcześciej będziecie wybierać (czyli będzie Waszą ulubioną). Oczywiście to wstępne plany, które jeszcze mogą ulec zmianie.

Zastanawiam się jeszcze nad jednym. Przed pracą nad skórkami (czyli teraz) byłby najlepszy moment, aby wprowadzić ewentualne zmiany w układzie serwisu. Dlatego jeżeli macie jakieś propozycje to chętnie je wysłucham.
Możecie przedstawiać swoje projekty, jak Wy byście widzieli Stronę główną serwisu.

karolknight napisał/a

Nie ma takiej potrzeby. Jeżeli ktoś ma coś wartościowego, dzieli się tym wysyłając mi na maila, a ja większość takich plików zamieszczam. Do tej pory się to sprawdzało. Zgadzam się, że nie jest to zbytnio wygodne (dla mnie również), ale nie ma innej, rozsądniejszej możliwości. Jeżeli otworzyłbym dział Download, szybko znalazło by się tam mnóstwo plików albo nie związanych z KR, albo zupełnie bezsensownych. Poza tym, aby nie zapchać zbyt szybko serwera musiałbym ustawić jakieś spore ograniczenie w wielkości wysyłanego pliku, czyli te najciekawsze materiały i tak byście nie mogli wrzucić. Poza tym spore pliki szybko zużywają transfer serwera, który co prawda obecnie (po przenosinach) mamy 2 razy większy, ale poprzedni już przekraczaliśmy. Dlatego takie rozwiązanie ma więcej wad niż zalet.

Dzięki za wszystkie opinie, każda jest przydatna.
I zapewniam, że każdą zawsze przemyślę. :)

Odpowiedz do tematu