Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Opinie o nowym serialu
Autor Wiadomość

Czk
Rowerzysta :)

Wysłany: 25-08-2008, 01:09 Opinie o nowym serialu

Nie dość, że zamienia się w niedorzeczną paskudę, to moim zdaniem nawet w viperze transformacja wyglądała lepiej, jakoś realistyczniej.

Nie podoba mi się to.

Posty wydzielone z tematu: http://www.knight-rider.pl/forum/viewtopic.php?t=458. - FTB

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 25-08-2008, 09:46 

Na czym ten złom stoi skoro ramiona felg wychodzą mu na zewnątrz?

Efekciarska tandeta.

Czk

Wysłany: 25-08-2008, 12:24 

BXMASTER napisał/a
Na czym ten złom stoi skoro ramiona felg wychodzą mu na zewnątrz

Haha, pomyślałem dokładnie o tym samym.

FosteR 
Konto usunięte

Wysłany: 25-08-2008, 13:23 

Fenix The Best napisał/a
Najnowsza transformacja KITTa w Attack Mode wygląda naprawde imponująco.

Nie rozumiem po co robić na siłę jakąś tandetną transformację, zwyczajny Mustang bez żadnego Attack Mode prezentuje się dużo, dużo lepiej, bardziej realistycznie i elegancko (niczym auto Bonda), a każdy i tak wie oglądając serial, że to najlepszy wóz na świecie... To tak jakby na siłę czepiać spoilery i owiewki do malucha... tandeta...

Oryginalny KITT, Trans Am nie potrzebuje Super Pursuit Mode, by imponował, Mustang zresztą też. Każdy marzy, żeby wozić się takim cudem, a stroić go jak statek kosmiczny to głupota!

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 25-08-2008, 13:39 

Czasy się zmieniły. Get over it. :)

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

=JB=
Anamorphic Equalizer

Wysłany: 25-08-2008, 14:59 

To jest potrzebne aby ten serial mógł być "na antenie", bez tego NBC nie było by zbyt przychylne. Po prostu. Przyzwyczajcie się, nowsze wideo tej transformacji wygląda niezwykle realistycznie...

Czk

Wysłany: 25-08-2008, 22:30 

=JB=, nie, nie wygląda realistycznie bo :

BXMASTER napisał/a
Na czym ten złom stoi skoro ramiona felg wychodzą mu na zewnątrz?

Chociażby.

Jakość tej grafiki a jej realizm to dwie zupełnie inne sprawy.

Nie mam zamiaru się przyzwyczajać do czegoś, co po transformacji wygląda jakby miało się ścigać na światłach, a nie być wyrafinowanym samochodem przyszłości.

Poza tym nurtuje mnie jedna sprawa. Ta transformacja to bzdura, nie ma co do tego wątpliwości. Ale skoro to nanotechnologia, to czemu wygląda tak "mechanicznie" ?

=JB=
Anamorphic Equalizer

Wysłany: 25-08-2008, 23:30 

Dlatego referuję lepsze wideo... tam widać nanotechnologię.
Także proponuję wysłuchać wyjaśnienia pana Gary'ego Scott'a Thomson'a na temat dlaczego Attack KITT wygląda tak, a nie inaczej.
Jak nie chcesz się przyzwyczajać, nie oglądaj nowego serialu.

Czk

Wysłany: 26-08-2008, 23:43 

=JB= napisał/a

To niczego nie wyjaśnia, skoro słychać tam dźwięki mechaniki.

Cytat
Jak nie chcesz się przyzwyczajać, nie oglądaj nowego serialu.

Tak, najprościej przywyknąć to podstawianego pod nos badziewia. Może brzmi to ostro, ale dla mnie nowy attack mode tym właśnie jest.
Tu żadne wyjaśnienia nie pomogą, po prostu można było zrobić to o wiele lepiej.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 27-08-2008, 01:36 

Przesadzacie trochę. :) Jak powstawał oryginalny KR, też wszedzie go krytykowano. Czy można było wymyslić coś głupszego niż gadający samochód? :P
Serial o dziwo odniósł jednak wielki sukces i my go wspominamy z wielkim sentymentem, ale taka jest kolej rzeczy. :)
Te pokolenie, które bedzie po nas bedzie sobie za wzór stawiac Lostów, Prison Break, Desperate Housewifes czy cokolwiek innego. :)

Czk napisał/a
=JB= napisał/a

To niczego nie wyjaśnia, skoro słychać tam dźwięki mechaniki.

Nawet jeżeli to jest niedopatrzenie (które mi wogole nie przeszkadza, nawet uwagi nie zwróciłam ;) ), to przypomnę, że oryginalny KR tez miał masę błędów. :)
Za każdy błąd popełniony w pilocie i nowym serialu, na twórcach będziemy wieszać psy, natomiast te popełnione w oryginale wyłapujemy z radością, rozczulamy sie nad nimi itp. ;)

Prawda jest taka, że nawet gdyby w serialu był Pontiac i Hoff, to ludzie i tak by znajdowali powody, żeby się tej nowej produkcji czepiac. :) Niech mi się tu żaden nie wypiera, zawsze coś by się znalazlo. ;)

tamersa 
Złok i mroo

Wysłany: 27-08-2008, 10:41 

poza tym kiedyś nie było netu żeby odc ściągać i je dokładnie analizować ( nie wiem jak to było z wideo ale jakość gorsza itp)... A do narzekaczy mam prośbę... lamentujcie dopiero po obejrzeniu jakiś 5 odc bo teraz znacie tylko teasery itp...

Co do realizmu.. jak kto chce realizm ro niech se wiadomości obejrzy o :P
ja chce mało realistyczne gadające auto z ewoluującym mentalnie AI:> Autko ma być przystojne do tego i robić rzeczy których inne auta w życiu teraz nie zrobią. I może się nawet zmienić w wieżę Eifla ja nadal będę bić brawo...
Jak się pytam siebie po co chcę oglądać ten serial to odpowiedź jest prosta: żeby się dobrze bawić. nie żeby rozmyślać o filozofii mechaniki czy innych poważnych trudnych sprawach bo od tego to studia są :D

I tak na boku to ja oglądam jeszcze większe badziewia ( nie powiem co bo mnie zbanują) i tez się nimi zacieszam. Także spokojnie patrzcie na pewne rzeczy z lekkim podejściem powaga to nie wiem gdzie jest potrzebna w filmach bo nie oglądam PBreaka czy Lostów ( tam chyba realizm jest)..

Ok koniec tych głębokich przemyśleń:P

Co do tego Teasera: inaczej pada światło na mikea i KI3Ta i dlatego się widaje że coś jest nie tak... ale to moje zdanie

Czk

Wysłany: 30-08-2008, 01:45 

To mike miał jakiś wypadek w przeszłości czy po prostu pokaźne luki w pamięci ? :lol:

Ta kula mi się strasznie nie podoba, kojarzy mi się z tym http://allegro.pl/item41974282..._plazmowa_50_cm_neon.html

Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby nadać voiceboxowi taki kształt :?

tamersa, nie musze widzieć juz gotowych odcinków by narzekac, skoro widze co bedzie brało w nich udział. Tu nie chodzi o realizm, ale o to jak to jest pomyślane i zrobione. Poprostu można to zrobić o wiele lepiej, a najlepszym tego przykładem jest stary KR.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 30-08-2008, 02:45 

Cytat
Poprostu można to zrobić o wiele lepiej, a najlepszym tego przykładem jest stary KR.

To jest przykład z lat 80. Dziś minęło prawie 30 lat.. Każdy ma swoje zdanie, własną opinię o nowym KR, ale nie można mówić, że jest zły, bo nie jest starym KR. Tak najłatwiej. Ale jeśli Wam się coś nie podoba, to zamiast tylko wymieniać, przedstawcie, jak Wy byście to widzieli. I nie "tak, jak w starym KR". Nie, to nie te czasy. Inaczej, czyli jak? Powiedzcie, podzielcie się koncepcją, zróbcie koncert życzeń.

:)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 30-08-2008, 12:40 

Czk napisał/a
To mike miał jakiś wypadek w przeszłości czy po prostu pokaźne luki w pamięci ? :lol:

Pewnie za duzo masła. :P

Czk napisał/a

Ta kula mi się strasznie nie podoba, kojarzy mi się z tym http://allegro.pl/item41974282..._plazmowa_50_cm_neon.html

Mam taka kulę w domu. :P
A kula-KITT przypomina mi to: ;)

http://gfx.filmweb.pl/po/14/58...751.3.jpg?l=1201877781000

Swoją drogą to szukam tego filmu w pełnej, nieskróconej, dobrej jakościowo wersji. ;)
No dobra, jakość może być nawet średnia, byle by nie tragiczna. :P
Czk napisał/a

tamersa, nie musze widzieć juz gotowych odcinków by narzekac, skoro widze co bedzie brało w nich udział. Tu nie chodzi o realizm, ale o to jak to jest pomyślane i zrobione. Poprostu można to zrobić o wiele lepiej, a najlepszym tego przykładem jest stary KR.

Dla jakiegokolwiek serialu jest to krzywdzące podejście, bo oceniasz tylko pewne fragmenty, aspekty odcinka a nie odcinek jako całość. :)

eNeR! napisał/a
Cytat
Poprostu można to zrobić o wiele lepiej, a najlepszym tego przykładem jest stary KR.

To jest przykład z lat 80. Dziś minęło prawie 30 lat.. Każdy ma swoje zdanie, własną opinię o nowym KR, ale nie można mówić, że jest zły, bo nie jest starym KR. Tak najłatwiej. Ale jeśli Wam się coś nie podoba, to zamiast tylko wymieniać, przedstawcie, jak Wy byście to widzieli. I nie tak, jak w starym KR. Nie, to nie te czasy. Inaczej, czyli jak? Powiedzcie, podzielcie się koncepcją, zróbcie koncert życzeń.

:)

Jeszcze odnośnie tego. W jednym z wywiadów Gary Scott Thompson mówił, że nie popełnią takiego bledu jak w pilocie, czyli nie umieszczą na 10min w samochodzie Mike'a i Sary i nic nie będzie się działo, bedą tylko jechać. Podkreślał tez, że w latach 80 umieszczenie jednego faceta w samochodzie nie przeszkadzało, ale dzisiejsza widownia nie zainteresuje sie takim serialem i potrzeba czegos więcej niż tylko Michaela prowadzacego samochód. ;)

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 30-08-2008, 17:54 

Stary KR też był krytykowany kiedy wchodził na ekrany... Istnieje pewien problem.

Stary KR:

Wygląd samochodu-bazy: futurystyczny

Nowy KR

Wygląd samochodu-bazy: retro

Stary KR:

Przeróbki wizualne samochodu: nowy nos, skaner, plexi na tylnych reflektorach
, futurystyczna deska rozdzielcza, halogeny

Nowy KR:

Przeróbki wizualne: nowe koła, skaner, siatki, spoilery, tandetne imitacje dyfuzorów, zderzaki, brewki, podświetlenie podwozia

Stary KR:

Efekty przeróbek: minimalnie odróżnia się od oryginału, bardziej futurystyczny w środku, poprawienie chłodzenia silnika, możliwość zainstalowania w zderzaku baterii halogenów poprawiających oświetlenie

Nowy KR: pogorszenie funkcjonalności i osiągów(spoilery, zderzaki), pogorszenie prowadzenia (koła i opony), pogorszenie oświetlenia(brewki reflektorów), ślepiec go zauważy zda dokładną relację schwarzcharakterom

Wybrane funkcje i możliwości KITTów

Stary KITT:
1. możliwość skakania bez rampy
2. możliwość jazdy na 2 kołach bez użycia rampy
3. możliwość jazdy po drogach nieutwardzonych
4. możliwość przebijania ścian przez taranowanie

Nowy KITT

1. nie może
2. nawet gdyby miał taką funkcję to pogiąłby sobie felgi a Attack mode nie dałoby się go utrzymać w linii prostej
3. zbyt niski profil opon
4. nie (?)

Odpowiedz do tematu