Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
1x01 - A Knight In Shining Armor - Wrażenia
Autor Wiadomość

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 19-09-2008, 00:17 

Po 1.pracuję i wieczorem nie mam siły i czasu na oglądanie, po 2 włączyłem wersję z Amazona ale pokazało się info że nie jestem z USA i nie mam tam czego szukać, po 3 mój net chyba i tak by tego nie wytrzymał a ja bym z kolei nie wytrzymał nerwowo, a po 4 to i tak czekam na napisy i obejrzę sobie z płytki na tv po polsku a nie przez net po angielsku, o! :P

Widziałem to intro. Co wy się scenami przejmujecie. Lepiej powiedzcie mi, dlaczego ono jest tak tragicznie krótkie?! Kto do diabła wpadł na ten szalony pomysł żeby tak koszmarnie, bez ładu i składu, bez zgrania, bez zgodności taktów muzycznych pochlastać intro??? :? Rany, no tak to pocięli że po prostu mnie skręca jak to słyszę :x
Co to ma być, wersja demo?:/ Koniec jak cię mogę, jakoś skleili choć też sztucznie krótkie i pochlastane, ale te rozwinięcia na początku i w połowie z których nic nie zostało to ktoś tak zarżnął, że powinni go powiesić za..ech, nieważne.
Skaszanili to okropnie.

Ogólnie do scen i całego zgrania wizualnego czołówki nie mam nic przeciwko, fajna, dynamiczna, ALE:

1) kolejny po pochlastanej muzyce szaleńczy pomysł - co za dekiel umieścił logo serialu na dole ekranu i na dodatek tak małe? To jakaś pomyłka??? Skandal.

2) co to za komicznie i bezsensownei wyglądająca scena z biegającymi ludźmi w KITTcave? Już nawet biegająca ekipa BMW Sauber w PitStopie wygląda lepiej. Po co taka dziwna scena, mogli pokazać ekipę w gotowości albo grzebiącą coś przy KITTcie czy przy aparaturze, ale po co ten biegający bałagan..nie podoba mi się to.

3) Przesadzili z dynamiką tej czołówki. Można dostać oczopląsu, za szybko wszystko się zmienia, ujęcie trwające sekundę czy 1,5 to grube przegięcie.

Ogólnie najpoważniejszym błędem czołówki wg mnei jest jej czas. Wiadomo, że czołówka musi być krótka, ale ta jest stanowczo za krótka, a już na pewno źle zmontowana, bo momentami na pewno jest o wiele za krótko i za szybko. No i ta muzyka..nie wiem jak ja to ogarnę, no tam sątakie idiotyczne i nierówne przeskoki że kompletnie nei rozumiem jak oni to zaakceptowali. Dobrze skrócić i wydłużyć utwór nie jest żadnym problemem dla mnie, a jak możliwe jest to, że tak koszmarnei zrobił to profesjonalista? No nie rozumiem tego :x

Pomijając moje wyżej wymienione zastrzeżenia wciąż nie mogę się doczekać chwili, w której obejrzę ten upragniony 1szy odcinek :)

kuciu

Wysłany: 19-09-2008, 08:10 

eNeR co do jednego pocięcia muzyki to moja wina :P coś się sknociło przy wycinaniu sampla:)

Bialy 
Rise Against

Wysłany: 19-09-2008, 09:04 

eNeR wszyscy wiemy że Ty zrobiłbyś muzyke do intra najlepiej, zresztą Ty już to zrobiłeś :D
:mrgreen:

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 19-09-2008, 09:18 

eNeRo, duzo scen, m.in. ta z ludźmi biegającymi po KITTCavie jest po prostu żywcem wycięta z pierwszego odcinka. Jak je pierwszy raz zobaczyłam, aż wierzyc mi się nie chciało, że mozna zrobic cos tak tragicznego. :/
Już ja bym im lepsze intro zrobiła, a przeciez leszczem jestem. :P

Powtórzę się, ale najbardziej zawiodło mnie wykorzystanie scen z pierwszego odcinka, własciwie AŻ tylu scen. Drugą rzeczą jest zuepłne niezgranie muzyki z obrazem.

eNeR! napisał/a

1) kolejny po pochlastanej muzyce szaleńczy pomysł - co za dekiel umieścił logo serialu na dole ekranu i na dodatek tak małe? To jakaś pomyłka??? Skandal.

Ja na to przymykam oko, bo nie to jest naistotniejsze, ale fakt, czcionka jest stanowczo za mała i wogóle niewyrazista. :/

Ja chcę bąbelki! Gdzie sa moje bąbelki! :(

Linka podrzucę:
http://www.youtube.com/watch?v=zqH6TK0DNFo

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

Bialy 
Rise Against

Wysłany: 19-09-2008, 09:23 

Fenix a gdzie ten twój film co wczoraj chciałaś wrzucić a nie umiałaś podzielić na części?? :mrgreen:

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 19-09-2008, 13:34 

Bialy, niestety okazało sie, że film ma zablokowaną możliwość ogladania go na innych kompach. ;)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 19-09-2008, 21:40 

OK, racja, po obejrzeniu "właściwej wersji" intra stwierdzam, że muzyka jest skaszaniona tylko na końcu - powinny być jeszcze dwa powtórzenia tego sampla tak jak było wcześniej, a taki nagły przeskok jaki jest jest bardzo "ostry", niezgrabny, nie powinni tak zrobić :? Jednak dobrze chociaż, że wcześniej jest w porządku.
Ale i tak nie zmieniam zdania, nie powinno tak być.

I nie, nie ma opcji, tytuł powinien być na środku i dużo większą czcionką...

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 20-09-2008, 14:50 

Po kilkakrotnym obejrzeniu odcinka musze przyznac, że Bruce też świetnie zagrał. :)
Jego zdenerwowanie na poczatku odcinka sie udziela. :P

Przeczytałam pare recenzji odcinka i bardzo podobało mi się to co napisał jeden z recenzentów. :)

Cytat

Me? I enjoyed a full hour of implausible action with a charming, cute hero and neat special effects. Did I come away from it enriched or deep in thought about man’s inhumanity to man? No. But like I said earlier, does every show have to come with a message?

I’ve got a message for you straight from KITT, “don’t worry, be happy.”

A ja się z tym nie mogę nie zgodzić. ;)

tamersa 
Złok i mroo

Wysłany: 20-09-2008, 17:12 

ja widzałam tylko raz jak na razie bo już nie mogę się z amazonem łączyć..

i Fenix tam jest głębokie przesłanie tylko nie pokazane tak wyraźnie:P

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 20-09-2008, 17:20 

tamersa napisał/a

i Fenix tam jest głębokie przesłanie tylko nie pokazane tak wyraźnie:P

Zakończenie mi się bardzo podobało. :)
Tak optymistycznie nastraja na świat. ;)

Podobno odcinek na Hulu mam byc dostepny jeszcze tylko przez 5 dni. :)

k5_ 
Mateusz

Wysłany: 21-09-2008, 20:54 

A swoją drogą jak ktoś oglądał ten pierwszy odcinek to nie mieliście przypadkiem wrażenia, że dźwięk skanera KITT'a jest zmieniony na ten, który był w starej serii?

BTW... sorry za offtop ale taki KR przejdzie?
http://pl.youtube.com/watch?v=BV0JzMl3gl8

Przeniosłam posta, a link nie działa. - FTB
Tutaj to moderacja jednak jest kochana - dzielnie znosi pomyłki użytkowników i w milczeniu przenosi ich posty. Dzięki FTB :* ... a link poprawiłem xD

TS89 

Wysłany: 23-09-2008, 10:33 

http://pl.youtube.com/watch?v=SjH5vSlI-70

Można mówić wszystko: ze przesadzono, że efekciarksie, że takie jakieś... Ale w końcu coś, co mi się podoba! Jest na co popatrzeć!

A into też mi się podoba. nie tak, jak oryginal, ale podoba... :lol:

SaoPaulo 
Konto usunięteIk ben Ajacied !!!

Wysłany: 23-09-2008, 13:45 

Tomasz Skupień napisał/a
http://pl.youtube.com/watch?v=SjH5vSlI-70

Można mówić wszystko: ze przesadzono, że efekciarksie, że takie jakieś... Ale w końcu coś, co mi się podoba! Jest na co popatrzeć!

A into też mi się podoba. nie tak, jak oryginal, ale podoba... :lol:

To proponuję obejrzeć Transformers czy jeszcze inne bajki :wink:

Przesada, przesada i jeszcze raz przesada. Zrobili z K.I.T.T.a jakiegoś robota. Jeszcze trochę, a przemieniać się będzie w helikopter, albo dostanie nóg i zacznie ćwiczyć karate :? :shock: :|

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 23-09-2008, 14:43 

O to od teraz najeżadżamy na Transformery? :P
Macie racje, Transformers to bajka, zero w niej realistyczności. Gigantyczne roboty z kosmosu transformujące się w samochody, zupełnie bez sensu. Jakiś przychlast z psychiatryka mógł to wymyślić. :/

Nie rozumiem czemu oglądacie serial skoro tak nienawidzicie science fiction, mustanga i transformacji.
Czasami mam wrażenie, że nowy kr składa się tylko z tych trzech elementów, które nieustannie sa krytykowane.
Czemu nikt nie napisze, że "Attack Mode, owszem porażka, ale pochwalić muszę dobrze dobraną obsadę aktorską".

A jak komuś o zgrozo Attack Mode czy serial się spodoba, to odsyłany jest do bajek, jakby tylko ułomni je oglądali :/

kurzi5 napisał/a
A swoją drogą jak ktoś oglądał ten pierwszy odcinek to nie mieliście przypadkiem wrażenia, że dźwięk skanera KITT'a jest zmieniony na ten, który był w starej serii?

Tak, dobrze Ci się zdawaje, jest to dźwięk skanera oryginalnego KITTa. ;)

Ostatnio zmieniony przez Fenix The Best 23-09-2008, 15:09, w całości zmieniany 1 raz  

MiR

Wysłany: 23-09-2008, 14:58 

Moim zdaniem przesadzacie, ponieważ macie wizję tylko KR z lat 80. Wtedy technika i wszystko było inne. Na tamte czasy KITT wyprzedzał wszystkich. Nie było możliwość przemian na jakie pozwalają dzisiejsze technologie. Technika i wszystko inne idą na przód i trzeba to zaakceptować. Mnie osobiście wszystko się podoba. Nie jestem wybredny - ładnie to poskładane i jest ok. Jeszcze dobrze serial nie ruszył a Wy już a bo tu za dużo tego a tu za dużo tego ... przy tym filmie jest więcej roboty niż przy zagubionych czy skazanym i b.łatwo jest skrytykować !

Odpowiedz do tematu