Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
1x01 - A Knight In Shining Armor - Wrażenia
Autor Wiadomość

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 13-09-2009, 17:12 

Ten odcinek tez imho nie stracił swojego uroku. :)
Jest po prostu napakowany akcją, może nawet czasami aż za dużo. :)
Pierwszy w historii tego serialu Turbo Boost ma bardzo ładna sekwencje początkową w silniku, ale już sam skok jest rozczarowujący. Wszędzie jest ciemno, trochę niebieskiego światła pod samochodem i właściwie nie do końca wiadomo co się właściwie stało. Mogli trochę lepiej pobawić się ujęciami, bo wystarczy mrugniecie oka żeby coś przegapić.

Mike i Sarah maja bardzo ciekawe gadżety jak ładunki wybuchowe w szpilkach czy urządzenie do spawania w ozdobie do włosów. Szkoda, że później już takich ciekawych rzeczy nie mają, tylko jakieś pójście na łatwiznę w stylu produkowania kluczy przez KITTa.

Inna dziwna rzeczą jest to, że Ci najemnicy zamiast poszukać najpierw Mike'a na balu, to latają za jego dziewczyna po piwnicach. -_-

No i te nowe intro w porównaniu z tym pilotowym to jakaś degradacja. Ja bym lepiej skleiła pare przypadkowych ujęć w rytm muzyki. :)

Co mi sie tutaj podobało (tak samo jak w pilocie) że KITT owszem przyjmuje rozkazy od ludzi, ale jednak myśli tez sam za siebie i jest świadomy na co sobie może pozwolić. W pilocie jeździł jak pirat, tutaj obniżył temperaturę samochodu do temperatury otoczenia.
Bardzo trzymające w napięciu i ciekawe jest gdy dzieje się coś nieprzewidywalnego (tutaj KITT dostał rakietą) a w SSC muszą coś na prędko wymyślić. W tym momencie widać, że Billy swoją pracę dostał ze względu na rozległa wiedzę. Później to właściwie tylko podgląda co dzieje sie w samochodzie i jakieś bzdety.

Trochę tez może za szybko pokazali, że FBI jest złe i niedobre i ludzie nie maja w nim zasad.

Idiotyczne tez jest to, że ludzie którzy ścigali Mike'a, tak po prostu nagle po sfingowanej śmierci go olali. Najpierw go ścigali nie wiadomo za co, a potem uwierzyli w to co w wiadomościach powiedzieli.

A sam koncept człowieka-Paczki i tym dbaniem o to by DNA nie dostało się w niepowołane rece troche mi przypomina sytuację z ciekawego filmu Gattaca.

Imho, zbyt szybko tutaj porzucono wątek ludzi ścigających Mike'a (nigdy się już później nie pojawił :/ ) a za bardzo skupiono się później na pokazaniu jakie FBI jest złe. To już taki oklepany motyw, który już w poprzedniej dekadzie był nudny.
Gdyby może scenarzyści kolejnych odcinków trochę lepiej ze sobą współpracowali przy kontynuacji rożnych wątków fabularnych, lepiej by to wyglądało. Skoro pierwsze 13 odcinków ma mniej więcej wspólna fabułę, można było wprowadzić jakieś poboczne małe watki, które zainteresowałyby ludzi.

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 13-09-2009, 22:54 

Fenix The Best napisał/a
Ja bym lepiej skleiła pare przypadkowych ujęć w rytm muzyki.

W rytm muzyki? To nie mtv, w czołówce oryginału też nic nie mrugało i nie błyskało w rytm muzyki i było dobrze. Jak dla mnie całe szczęście, że było jak było..

Fenix The Best napisał/a
W tym momencie widać, że Billy swoją pracę dostał ze względu na rozległa wiedzę. Później to właściwie tylko podgląda co dzieje sie w samochodzie i jakieś bzdety.

Cóż, w następnych odcinkach głównie zakładał się z Zoe, ale to nie minus, brakowałoby tej postaci, bo wprowadzała sporo humoru i był to humor inny niż inaczej zabawne (ale nie "zabawne inaczej"!) wymiany zdań między Sarą i Michaelem aka Mikiem.

Fenix The Best napisał/a
za bardzo skupiono się później na pokazaniu jakie FBI jest złe. To już taki oklepany motyw, który już w poprzedniej dekadzie był nudny.

Chyba nie oglądaliśmy tych samych filmów :P Czepiasz się :P

Fenix The Best napisał/a
Gdyby może scenarzyści (...)

Nie ma co gdybać, nieustraszona siostro :P Teraz to już po ptakach, a podstawowym, głównym powodem rzekomej klęski KRTS jest stacja NBC a nie to że czołówka była taka czy że jakiś wątek ludzi nie zainteresował. Taka prawda. Zawalili najpierw promocję a później to i na stacjach benzynowych reklamy nie pomogły. Poza tym bez Hoffa to nie mogło się udać, nie było szans na mega popularność. A widać tylko na oszałamiającym sukcesie zależało władzom stacji. Na całym świecie, także w USA, na antenie utrzymują się prawdziwe gnioty, a serial z potencjałem - nawet, jeśli nie do końca wykorzystanym - zdjęto. Bez sensu. No, ale nic nie poradzimy. A ja już kończę ten wywód, bo to nawet nie ten temat.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 13-09-2009, 23:27 

eNeR! napisał/a
Fenix The Best napisał/a
Ja bym lepiej skleiła pare przypadkowych ujęć w rytm muzyki.

W rytm muzyki? To nie mtv, w czołówce oryginału też nic nie mrugało i nie błyskało w rytm muzyki i było dobrze. Jak dla mnie całe szczęście, że było jak było..

Sam się czepiasz. Intro w pilocie było o wiele bardziej przemyślane i dopasowane do melodii, a w tym z serialu wycieto najlepszy fragment piosenki i wrzucono kilka przypadkowych ujęć samochodu.
Jest beznadziejne i żalowe, ludzie z youtuba ładniejsze intra z tego samego materiału porobili.
Sam narzekałes na to intro jak je pierwszy raz zobaczyłeś. Oburzam sie więc, pfff. :P

[quote="eNeR!"]
Cóż, w następnych odcinkach głównie zakładał się z Zoe, ale to nie minus, brakowałoby tej postaci, bo wprowadzała sporo humoru i był to humor inny niż inaczej zabawne (ale nie "zabawne inaczej"!) wymiany zdań między Sarą i Michaelem aka Mikiem.

Nom w sumie zapomniałam, że potem sie rozkręcil. :P Ale zrobili z niego raczej jakiegos maniaka gier, a nie posiadacza 6 doktoratów czy ile tego bylo. ;P

eNeR! napisał/a

Fenix The Best napisał/a
za bardzo skupiono się później na pokazaniu jakie FBI jest złe. To już taki oklepany motyw, który już w poprzedniej dekadzie był nudny.

Chyba nie oglądaliśmy tych samych filmów :P Czepiasz się :P

Taką mam naturę, że sie czepiam i szukam dziury w całym a czasem nawet robię z igły widły. No może nawet często. :lol: Poza tym, to że narzekam nie oznacza, że sie mi nie podoba.
To się jakoś konstruktywna krytyka nazywa.

[quote="eNeR!"]
Nie ma co gdybać, nieustraszona siostro :P

Ale pogadac sobie musze, bo nie byłabym soba. :P
Ale nawiasem mówiąc, to pierwsze odcinki były bardzo szeroko reklamowane przez NBC. Stojaki w kinach, postery na budynkach, nawet w NYC. Wystarczy spojrzeć ile tutaj teaserów mamy zamieszczonych. :)
http://www.knight-rider.pl/2008-odcinek101.php

Dopiero przez te ciagłe przemówienia Obamy przerwana została ciągłość w emisji serialu, potem była przerwa świąteczna, a od 9 odcinka już wcale nie reklamowano. :/

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 13-09-2009, 23:41 

Fenix The Best napisał/a
Sam narzekałes na to intro

Tak, narzekałem, ale gdyby mrugało w rytm muzyki byłoby to dla mnie nieporozumienie, bo to nie mtv, ale już nie będę się powtarzał :P

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 14-09-2009, 09:27 

Wiesz co eNciu, może wejdź sobie na tube i pooglądaj parę intr i zrozumiesz o co mi chodzi.
Bo teraz to Ty chyba te mtv to przedawkowałeś. :/

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 14-09-2009, 11:27 

Bez sensu, moje zdanie przeciwko Twojemu. Ty chcesz żebym ja zrozumiał i odwrotnie. Ale kto jak kto, ja wiem co to znaczy w rytm muzyki. Wyraziłem swoje zdanie i tyle. Nieważne, już się nie odzywam..

Spider1990 

Wysłany: 16-09-2009, 08:39 

Oj tam nie denerwujcie się każdy ma swoje zdanie i nie da się go zmienić a że te zdania są różne to dlatego dochodzi do małych sprzeczek myślę że uznajcie że każdy z Was ma w pewnym sensie racje i koniec sporu:) Serial jak na tamte lata mimo małych wpadek się udał pod każdym względem a kontynuacja to już inna bajka.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 16-09-2009, 08:55 

Ale my się nie kłócimy tylko czasami na siebie tylko pfffamy dla zasady. :P

//Siostra z bratem.. :) - Pik

// LOL, nic dodać, nic ująć :lol: - eNeR!

Spider1990 

Wysłany: 16-09-2009, 21:49 

Fenix The Best, Heh nie no spoko wiesz tak to wyglądało jakbyście się nieźle sprzeczali sorki :oops:

SaoPaulo 
Konto usunięteIk ben Ajacied !!!

Wysłany: 22-01-2010, 07:12 

Wczoraj wyemitowany był ten odcinek i nie boje się powiedzieć, że był to jeden z najgorszych (a może i najgorszy) odcinków KR. Te trensformacje, o których już dawno pisałem, że mi się nie podobają :roll: :| I ażscyzoryk w kieszeni sięsam otwiera jak patrzyłem na KITTa, który nagle stał się pick-upem :evil: :roll:

A potem się dziwić, że taka słaba oglądalność :roll:

Czy ludzie po 30-tce (jak to dobrze, że jeszcze mam jakieś niecałe 2 m-ce do niej :P ) będą się tym zachwycać? Czy ludzie po 40 lub 50-tce będą oglądać takie bujdy? Wątpię.

Efekty specjalne przesadzone, że chu chu, a to niestety nie wpływa dobrze na "nasza" korzyść (czyt. brak drugiego sezonu) :|

Twardy401i 

Wysłany: 22-01-2010, 07:41 

Najlepsi są billy i zoe wprowacają do filmu komedie
Kr:Ts jest to gatunek akcja,komedia

piotrek01122

Wysłany: 22-01-2010, 13:40 

pomuzcie sciagnolem film i piszer ze haslo mam podac do rozpakowania

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 22-01-2010, 14:17 

Od Fostera?
Pisał, że hasło do pliku to "knight"
Jak w pilocie, tylko bez cudzysłowów.
Dla mnie ten eksperyment z drugim lektorem nie jest zły. Zawsze wiadomo, że to kwestia innej postaci.
Właśnie, co do filmu. Taki małe zastrzeżenie, właściwie upierdliwe, ale... Mógłbyś to jakoś tak nagrywać, żeby chociaż ze dwie sekundy napisów końcowych się pojawiły?

// Ten temat służy wyłącznei do komentowania treści/fabuły odcinka. Do spraw ripów odcinków oraz polskiej wersji TVP są oddzielne tematy. - eNeR!

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

Charles Grejman 

Wysłany: 29-08-2011, 19:05 

Ech czepiacie się :( Kiedyś Pontiack to był superwóz ale teraz to...staruch :!: musicie to przyznać.
Jeśli chodzi o starego kitta i jego lepszości to teraz dam odpowiedź w formie cytatu Maddocka z KR2000:
"Jak na tamte lata KITT był wyjątkowym samochodem ale czasy się zmieniają"
PS: Torres trafił do fundacji tak jak Maddock (miał kfalifikacje) ale Maddock stał się dobrym człowiekiem a Torres pozostał wieeeeeeeeeeeeeeeelką świnią :twisted:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 29-08-2011, 21:59 

A teraz niech ktoś mi powie jaki związek z odcinkiem 1x01 A Knight In Shining Armor ma powyższy post :? Szanuj pracę innych, nie rób śmietnika na Forum.

Odpowiedz do tematu