Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
1x04 - A Hard Day's Knight - Wrażenia
Autor Wiadomość

Pik 
Administrator

Wysłany: 18-10-2008, 17:23 

Ten odcinek, moim zdaniem przewyższył 1x03. Przynajmniej coś się działo.:)
Bardzo mi przypominał DEAD OF KNIGHT z Oryginal KR.
Powiedziałbym, że z każdą minutą, odcinek coraz bardziej mi się podobał. Fajne zakończenie, w stylu starego KR (no i widzisz eNeR, chciałeś to masz). :)
Nawet transformacja mi nie przeszkadzała.

Jak zwykle było trochę śmiechu, tym razem głównie przez "niedelikatność" KITTa. No cóż. Przynajmniej widać, że nie ma emocji.:P

A modulator głosu, nawet był fajny, tylko nie mogę pojąć, jakim cudem go u niego nie zauważyli podczas sprawdzania tożsamości. :P

Ciekaw jestem jak duże napięcie dostał Mike, żeby odżyć. Bo coś mi się wydaje, że KITT trochę przesadził.. Ale cel uświęca środki, prawda?:P

No i potwierdzam, super tekst o transformacji na YOU TUBE.:)

Ogólnie: 8,5/10 :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 18-10-2008, 17:34 

BTW, tak czytam wcześniejsze komenatrze i...

Jaki znowu modulator głosu w plastrze? :/

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

lnt

Wysłany: 18-10-2008, 18:15 

Fenix The Best napisał/a
BTW, tak czytam wcześniejsze komenatrze i...

Jaki znowu modulator głosu w plastrze? :/
Mike zakłada go ok 10:50, zaraz po tym jak założył szkła kontaktowe. Zarówno szkła jak i modulator miały na celu identyfikację Mike'a jako kogoś innego ;]

neomod 

Wysłany: 18-10-2008, 18:17 

Ten plasterek naklejany na szyję w celu zmiany głosu. Nie zauważyli, bo jak to było widać, poprostu zmienił kolor jak kameleon na kolor skóry.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 18-10-2008, 18:21 

To nazwijcie to po ludzku, zmieniacz głosu czy cos. :lol:

Modulator się kojarzy tylko z jednym. xD

http://www.knight-rider.pl/galeria_obraz833.php

Czk
Rowerzysta :)

Wysłany: 18-10-2008, 22:30 

Nie ogladałem całego, czekam na napisy. Nie czytałem poprzednich komentarzy.

Obejrzałem pobierznie, pare scenek, napisze tylko co mnie załamało juz teraz.

Transformacja w vana. Sam pomysł idiotyczny. A wykonanie po prostu porażka.
Tak jak sie domyślałem, w 1 odcinku przynajmniej było to dośc dopracowane, a z odcinka na odcinek jest coraz gorzej.
W ktoryms z poprzednich odcinków latajace z przodu elementy nadwozia i niekręcące sie koła. A ta najnowsza - van zwija sie w rulonik i znika w otchłani przestrzeni, a z tyłu rozwija sie buda mustanga. :!:
Przecież ta zmiana nadwozi pełni jedynie funkcje kamuflarzu lub praktyczną. Wiec na co zmieniające się wnętrze ?

Ale najbardziej raząca mnie rzecz w transformacji to zmiana wnetrza i SIEDZEŃ. Chętnie zobacze transformację od środka :|

Pozatym dobrze mi sie zdaje że Mike jedzie kittem radiowozem i rozmawia z Torresem, a za chwile jedzie już mustangiem, i transformacja nie jest pokazana ?

A dla osób zachwyconych transformacja polecam zastanowić się nad tym jak zbudowana jest każda najdrobniejsza część w samochodzie, i czy to jest sensowne i możliwe, nawet za sporo (30,50 ?) lat.
Przykładowo co musi się stać z szybami i powiedzmy słupkami łączącymi dach z resztą nadwozia dachu w kiccie przemieniającym się w vana. Albo takie drobnostki jak zamki czy uszczelki w nowych drzwiach tylnych w econovanie (nie jestem pewien czy tak się nazywa ten model, nie przyjrzałem sie).

Przykłady może smieszne, ale to jedne z pierwszych, jakie przyszły na mysl po obejrzeniu tego, zupełnie przypadkowe.

To się po prostu nazywa brednią, i prosze nie pisac mi że stary KR tez był serialem SF.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 18-10-2008, 22:42 

Czk napisał/a

A dla osób zachwyconych transformacja polecam zastanowić się nad tym jak zbudowana jest każda najdrobniejsza część w samochodzie, i czy to jest sensowne i możliwe, nawet za sporo (30,50 ?) lat.
Przykładowo co musi się stać z szybami i powiedzmy słupkami łączącymi dach z resztą nadwozia dachu w kiccie przemieniającym się w vana. Albo takie drobnostki jak zamki czy uszczelki w nowych drzwiach tylnych w econovanie (nie jestem pewien czy tak się nazywa ten model, nie przyjrzałem sie).

A co mnie obchodza prawa fizyki, KR ogladam by się dobrze bawić, a nie trząść się i toczyć pianę, że to brednia, głupota i wogóle.
Zastanawiam się czy ogladając Terminatora, też tak wszyscy wyją wniebogłosy. ;)

=JB=
Anamorphic Equalizer

Wysłany: 18-10-2008, 22:45 

Ech... też mi 'uchybienia'. Wiele z nich można całkiem łatwo wytłumaczyć.

Na razie powiem tylko, że nie należy zakładać że Knight 3000 jest zbudowany jak normalny samochód jeśli chodzi o, na przykład, sktrukturalność.
Układ napędowy też prechodzi transformacje wraz z resztą auta.

Wildtom

Wysłany: 18-10-2008, 22:51 

napisy juz sa, a sama transformacja to porazka :( .Nie tylko w vana czy w 4x4 ale i w attack mode tez. Ja chce tej z pilota :roll: . ogolnie odcinek slabszy imo ale w kazdej serii takie sa.

=JB= napisał/a

w ruchu?

cos mnie zastanawia - co stanie sie kiedy KITTowi przyjdzie odpalic Attack Mode z pasazerami na tylniej kanapie?
Ostatnio zmieniony przez Wildtom 18-10-2008, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  

Czk

Wysłany: 18-10-2008, 22:53 

Ta jasne, Powiedz mi jak morfuje sie fotel gdy osoba na nim siedzi ?
Transformacji deski też sobie do końca nie wyobrażam.

Strukturalność, ciekawe skąd bierze sie ta super wytrzymałosć i sztywność nadwozia.

Fenix, mogę się dobrze bawić, co nie znaczy że musze przymykac oko na takie dziadostwa. W starym KR była przynajmniej nutka realizmu. I całość wypadała dużo lepiej.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 18-10-2008, 22:56 

Czk napisał/a

Fenix, mogę się dobrze bawić, co nie znaczy że musze przymykac oko na takie dziadostwa. W starym KR była przynajmniej nutka realizmu. I całość wypadała dużo lepiej.

Jeżeli to sa takie dziadostwa, to trzemu tak Cie wkurzają? :) Olej i tyle, co sie bedziesz nad idiotyzmami trząsł i tak tego nie zmienisz. :P

W tym serialu tez jest "nutka realizmu". KITT wciąż porusza się po jezdni, nie? :P

Wildtom napisał/a

cos mnie zastanawia - co stanie sie kiedy KITTowi przyjdzie odpalic Attack Mode z pasazerami na tylniej kanapie?

To było w pierwszym odcinku. ;)

Wildtom

Wysłany: 18-10-2008, 23:03 

oj, chyba nie :shock: . kiedy dokladnie?

a czekaj, juz wiem, ale nie o to mi chodzilo. jak bedzie mial 4 osoby na pokladzie to te z tylniej kanapy wyladuja w bagazniku pewnie :)

Czk

Wysłany: 18-10-2008, 23:10 

Fenix The Best, wkurzam się, bo to kolejna zmarnowana szansa zrobienia godnego następcy oryginalnego KR !

Wildtom napisał/a
=JB= napisał/a:

w ruchu?

Zdarza się nawet, że jedno z kół przestaje się kręcić. W ruchu.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 18-10-2008, 23:39 

Czk, a mi wręcz przeciwnie. Ta kontynuacja jest pierwszą, która naprawdę mi się podoba. Widać, że twórcy chcą, żeby serial odniósł sukces, są otwarci na dialog z fanami i nie zapominają od czasu do czasu puścić oczko w kierunku fanatyków. ;)
Owszem, KRTS ma też wady, ale tak jak w oryginale, nie przykładam do nich wielkiej uwagi. W starym KR za kompletną pomyłkę uważam SPM i Convertible Mode, ludzie znają moje zdanie, ale nie potrzebuję wytykać tego w każdym poście. :)
Ten serial jest tak przyjemny, słodki i zabawny, że czasami czuję się jakbym cofnęła się w czasie i z zachwytem, siedząc na podłodze wparywała się w tv i uczestniczyła w przygodach. (Właśnie, co dzieci mają z tymi podłogami? Kiedyś człowiek mógł się cały dzień po nich tarzać, a teraz jakieś takie niewygodne się zrobiły...).

Czk, masz po prostu trochę złe podejście do serialu. To nie jest drugi KR z lat 80, czasy się zmieniły czy tego chcemy czy nie. Czy tego chcemy czy nie KITT jest i będzie Mustangiem, będzie się transformował i robił inne dziwne i kontrowersyjne rzeczy. Taka jest po prostu dzisiejsza widownia, takie oczekiwania i od tego się nie ucieknie.

Przy premierze pilota, nastawiałam się na kompletną porażkę. Samochód mi się nie podobał, transformację uważałam za pomyłkę (mimo, że jej nigdy nie widziałam), a samonaprawianie się KITTa za niedorzeczne. Ku mojemu zaskoczeniu pilot mi się spodobał, a sam serial jeszcze bardziej.

Wydaje mi się, że sporo osób do tej kontynuacji podchodzi jak do starego KR, zapominając, że minęło ponad 20 lat.
Osoby, którym nie podoba się nowy serial, muszą się po prostu pogodzić z tym czego nie lubią i nauczyć się to tolerować. Innej rady po prostu nie ma. :)

tamersa 
Złok i mroo

Wysłany: 18-10-2008, 23:46 

ja tam nie będę się powtarzać bo popieram Fenix.
I wiesz tu będziesz wytykał wady nowego KR a jak oglądałam pilota na polskim DVD do oryginału to tam tak cudnie widać fotelamna.. no jego ręce jak trzyma kierownicę itp mogłabym toczyć o to się ale po co skoro całość była w porządku.

mozecie mnie nazywać jak chcecie ale mi się podoba nowy KR i 4 odc także bardzo:)
ale może dlatego że traktuję to jak coś nowego a nie jak obwieszonuy starożytnią klątwą artefakt.
a co do realizmu... tak stary turobboost to był taki realistyczny:P ( w sensie wykonania bez podjazdu itp) dajcie już spokój temu realizmowi XD przecież ten serial nie jest do realizmu. on jest po to żeby się pośmiać spędzić miło czas. jeśli was denerwuje to może lepiej nie ogladac? tak zdrowiej. wrzuććie sobie coś poważnego realnego i bądźcie szczęśliwi:) po co sobie organizm niszczyć stresem że serial się nie podoba?

(ale mam nadzieję że Ki3T nabierze trochę emocji - no chyba że się tak dobrze z nimi ukrywa:P i ciekawe ja to w drugą stronę będzie tzn czy mike się wk... jak kita zajumają w tym 12 odc:))

Odpowiedz do tematu