Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
1x12 - Knight To King's Pawn - Wrażenia
Autor Wiadomość

tamersa 
Złok i mroo

Wysłany: 23-01-2009, 21:03 

Cytat
(...)A walka KITT'a z KARR'em raczej nie jest najważniejszym punktem całej produkcji, więc nie było sensu się nad tym rozwodzić (...)

Brawo dla tego pana za to zdanie!
Że też ja na to nie wpadłam XD ale to prawda... ile było odc starej serii? coś koło 90 tak? a w ilu był KARR? w 2... czyli prawda nie był on osią serialu. ale że jest w połowie ficków to inna sprawa:P
normalnie gdyby to nie było zbytnie świętokradztwo to bym na msze dała żeby nasz serial doczekał się drugiej serii:> i może wtedy by się KARR pojawił znów? ( tak mam jakąś taka słabość do niego - jak większość dziewczyn:P)

I piszcie ludzie co wam się konkretnie podobało a co nie w tym odc bo nie ma tak to o czym konwersować... Czy wam też się wydaje że że KARR miał pomieszanie zmysłów ( miał świra i jakieś dewiacyjne myśli:P) albo że KITT i Mike to naprawdę dobrani samochód i kierowca ( KITT zaufał Mikeowi ze ten go znajdzie i rzeczywiście: Mike tak zrobił)?

dawać gadać nnooo...

TS89 

Wysłany: 23-01-2009, 22:01 

Odcinek nawet, nawet....
Według mnie powinien być rozbity na dwie części: w jednej powrót KARRa, potem szaleńczy wyścig i walka. Ale nie ma co narzekać, mamy powrót do korzeni, w końcu...
A w drugim sezonie powinien powrócić on...
Goliath...:)

Seb 
Tłumacz odcinków
Interista IFC

Wysłany: 23-01-2009, 22:04 

tamersa napisał/a
I piszcie ludzie co wam się konkretnie podobało a co nie w tym odc bo nie ma tak to o czym konwersować...

No bo naprawde nie, ma i to jest smutne :( Strasznie sie wczoraj zawiodłem i posmuciłem jak zobaczyłem ten odcinek :( od 34 min zaczołem tracic nadzieje "na lepsze jutro" oraz ta walka która trwała chyba ok 30 sekund :? to jest jakieś nieporozumienie, NBC juz jedzie po najniższej linii oporu.

tamersa 
Złok i mroo

Wysłany: 23-01-2009, 22:21 

obejrzyj ten odc jeszcze raz ale bez nastawienia że tam ma być tylko KARR itp.. bo sam odc jest dobry tylko reklamowali go jako coś innego. rozumiem że is można było napalić ale KARR to nigdy nie był główną gwiazdą show:P nie był nawet drugoplanową. śmiem go nazwać nawet tzn 'potworem tygodnia '.
Oczywiście ja też bym chciała bardziej kompleksowego odc z nim żeby coś pogadał więcej, żeby było wiadomo czy to stare czy nie AI ale ale... to był by czysty fanservice i wiem że to nie Japonia i nie zawsze można mieć takie fajne motywy. Dali KARRa szybko się go pozbyli ale nie wiadomo może powróci w 2 sezonie?
I jeszcze raz: spójrzta na odcinek przez perspektywę KR a nie KARRa. i wtedy wychodzą miłe rzeczy ( przynajmniej takie które mi się podobają).
jak ja chcę dużo 'mrocznego AI' to sobie ficki czytam i jest good:P a ten odc miał pokazać ze nie będzie już całego szmelcu z FBI, co by było gdyby tylko FBI kierowało takim projektem ( zuyyy blaszak który rozwala wszystko dookoła i ma zboczenie do oryginalnego kierowcy:P). dowiedzieliśmy się jak postrzega KITTa Mike w porównaniu np z pilotem. Jak dużo KITT się nauczył żeby się walnąć na internet i mieć nadzieję ze go wyciągną.
widzimy jak Zoe jest niezła w komputerowe klocki i ze billy nie jest do końca taką łamagą a mike w niego wierzy...

nie wiem jak innym.. ale te momenty były swietne i im więcej razy to oglądam tym jest lepiej...

Andriew 

Wysłany: 23-01-2009, 22:27 

no moim zdaniem też skopali te 30 s, jak obejrzałem na yołtubie :) cala scenę to naprawdę było to ciekawe 3 minuty ;p niestety jest jak jest i nie można tego zmienić ;/ jednak sądzę że sam odcinek był ciekawy bo trzymał w napięciu i dowiedzieliśmy się wiele ja temat przeszłości Mike i dalszych losach bohaterów...
Jednak fajny plik z piosenką wybrał :D Absurd - miodzio :D
odnośnie goliatha to powiem tak: było by ciekawie :D

TS89 

Wysłany: 23-01-2009, 22:42 

Nie przeczę, pomysł dobry...

JMKS

Wysłany: 23-01-2009, 23:22 

Jako że "szkielet" jest, to się podopisuję, żeby jakąś chronologię i ład zachować ;) .

- ah Hawaje, jaka cudna woda... => budżet na walkę z KARRem zabrały te Hawaje :P , ale faktem jest że bym się chętnie pokąpał [nawet bez Sary :P ]
- i w ryja!! => znowu...? zgodnie z komentarzem Mike'a, czy jest bar w którym nie narozrabiała? :P
- muzyczka jak przychodzi Mike - lubię ją bardzo... => była w pilocie na pewno, pierwsze skojarzenie, faktycznie ładna :) . Jeszcze się kiedyś przewinęła? Troszkę do KR2000 Hammera podobna [mam słabość do fortepianu generalnie :) ]
- Billy powiedział knight automated roving Robot,.. => no, pierwszy raz w ten sposób ta nazwa. Albo jakieś przeoczenie, albo w każdym razie potwierdzenie że to nie jest "alternatywny wszechświat" do TOS [bo chyba tego projektu nie zaczęli pod "starą" nazwą, za dużo by tego było]
-i już wiemy jak sprytny Czesio przekazał info... => a oni oczywiście od ręki wiedzieli, co należy wpisać, coś jak "hacker style" w Kinghts Fever, ogólnie te hasła jednak powinny być bardziej ambitne...
- Sara a ty tylko o plaży - masz u mnie minusa za to-_- => się dziwię ogólnie czemu taki "sposób" na żałobę...
- Zoe jest naprawdę mądra:D ma u mnie dużego plusa w tym odc:) => właściwie to bym powiedział że jest wręcz zbyt mądra jak na to co wg mnie się z niej próbuje robić - znać 9 języków i jeszcze być chakierem to chyba za dużo jak na nią; inna rzecz że zdecydowanie bardziej bym się spodziewał jakiegoś ASCII niż numerów liter w alfabecie - jak te kropki zakodował? :P
- Billy czasem jest dziwny XD => "Damn, Bush stoled KITT!", ostre ;)
- ale rozwałka w jaskince... => jako że to ich ["naszych"] właśność, to w sumie dziwne...
- "to życie KITTa" "właśnie je widzimy..." - podoba mi ise ta scenka i muzyka... => a mnie się scena niezbyt podoba - wg mnie bardzo nierealistyczne w tym momencie
- tylko pytanie: co tak wkurzyło KARRa że pozabijał innych? => myślę że to nie musiało być nic konkretnego, po prostu wg jego robocich myśli czuł się czymś zagrożony
- Billy vs Dzieciak - trzeba odzyskać sferę:D => również cholernie nierealistyczne, a tak jakoś mam że rzeczy które jak najbardziej mogą być realistyczne [czyli nie typu Turbo Boost itp] powinny być sensownie zrobione - jeśli Billy zmodyfikował tak Halo żeby tam była część KITT'a, to mógł od razu ją wziąć zamiast do gry wrzucać; bo nie wiem o co jeszcze mogło chodzić...
-"to nie takie proste Rambo" => czekam na ten odcinek w którym się na tym 0:01 nie zatrzyma tylko coś wybuchnie, jaaaasne :P
- Zbudź się śpiąca króleweno.. tzn KITT ;) => i jakiś taki senny na początku był :)
-"teraz jesteśmy jednym i ja wydaję rozkazy" - lool jak jakiś shizofrenik => osobiście niezbyt rozumiem - tj. jeśli Torres rozkazuje być spokojnym, to najpierw łamie rozkaz i go porywa, a później właściwie mu nic nie pozwala robić [parnie mózgu? :P ] i wobec tego sam jest sobie panem - to po co ten kokpit w końcu...?; inna rzecz że się zastanawiam gdzie trzyma Aleksa w formie samochodu - o ile w formie cyborga mu to pranie mózgu może robić [znaczy tak się z nim łaczyć], to kierowcę samochodu raczej trudno w ten sposób traktować, w bagażniku też "pilot" raczej być nie powinien...
-lool co KARR czuje do Mikea?:P jakaś dewiacja normalnie => widać tego nie umiał sobie odprogramować ;)
-i walka - dużo bardziej mi się podobała ta pierwotna scenka [na YouTubie jest] - i właściwie nawet jestem skłonny ją przyjąć jako "faktyczną", tj. skoro była w planach a z uwagi na budżet nie została wykonana to mnie bardziej uspokaja niż tylko ta krótka walka
Dodatkowo kilka dni temu już widziałem część tej sceny [tej dłuższej] z materiału który Sue z KRO nakręciła i trochę mi to apetytu na nią narobiło.
-Czesiu again :) => i tu trochę popsuli, bo ta "message" jest "from your father", a nie "our", ajjj...

Że KARR nie jest tutaj tak ważny i mogli trochę ten wątek skrócić [tj. tak jak zrobili właśnie] i nie powinniśmy mieć pretensji? Nie wydaje mi się. W KR2008 KARR był wspominany od Halloweenu często on-screen [tj. nie jako spekulacje fanów, bo tam jeszcze częściej :P ], a nawet już pierwszy odcinek i dziury w pamięci + zapowiedziane [przez Charlesa] nienawidzenie Torresa to też KARR, mimo że tego nie wiedzieliśmy oficjalnie. Więc to był na pewno duży wątek. Swoją drogą myślę że jakiś konkretniejszy flashback [Billy się musi włamać do DOD {Departament of Defence} czy coś w tym stylu ;) ] ze wspólnych "przygód" KARRa z Mike'iem by nie zaszkodził, ale to znowu te koszty, ehh...

Speed024

Wysłany: 24-01-2009, 11:35 

Po oglądnienciu odcinek oceniam dobrze 9+/10 , troszkę za mało K.A.A.R , a po za tym reszta odcinka dobra :) .

marvolus

Wysłany: 24-01-2009, 12:19 Ocena 9/10

Bardzo podobał mi się ten odcinek. Fakt faktem za mało KARRA ale czuło się akcję przez cały odcinek i nie był to kolejny monotonny odcinek KR. Czuje ,że zmienia się to na lepsze a KARR może jeszcze kiedyś powróci w końcu w pierwszym KR KARR też pojawił się dwa razy i to też po tym jak został zniszczony ;)

Goblin
Knight Driver

Wysłany: 24-01-2009, 16:13 

odcinek fajny - karr ma fajny głos i fajnie mówił:D
kitta toche potelepał xD
odcinek fajny - graiman wszystko zaplanował...... 8)
zaczyna sie ta dobra czesc KR

Rider 
Konserwator

Wysłany: 24-01-2009, 16:35 

Ok no to teraz czas na moje 3 grosze ;) .

Odcinek jest ok, prócz tej nieszczęsnej walki KITT vs KARR wszystko było w porządku.
Generalnie fabuła idzie w dobrą stronę. Przyznaje, że śmierć Czesława jest intrygująca. To była postać, która mogła w każdej chwili wspomnieć coś o starym KR. Jednak zobaczmy to z innej strony. Śmierć Graimana nie jest wydarzeniem bez powodu. Nie uwierzę w cięcie kosztów, które zmusiło do okrojenia obsady. Może być też tak, że Czesław wróci (choć po tym odcinku ta perspektywa się oddaliła). Istnieje też taka możliwość, że jest to szykowanie miejsca, roli pod Hoffa. Taki Hoff jako następca Devona to mógłby być pomysł, który zadecydowałby o losie serialu. Tak naprawdę o tym, czy serial zostanie zdjęty czy nie zadecydują następne odcinki. Będzie tak, ponieważ w tym momencie skończył się pewien etap i zaczął nowy. Dopiero teraz okaże się co to wogóle jest za serial. Jeżeli twórcy nie popełnią już takich błędów jak chociażby ta walka (która miała naprawdę wielki potencjał) to serial będzie miał kolejne sezony.

Piszę poprawnie po polsku.

Azgorath

Wysłany: 24-01-2009, 17:17 

Miód i malina :) film to poezja!!!

Bialy 
Rise Against

Wysłany: 24-01-2009, 17:59 

Odcinek nawet fajny, szkoda że skrócili walkę z KARR-em. Fajny był moment kiedy na ekranie ukazywały się wspomnienia KITT-a jego "życie". Zastanawiam się czym była luka w pamięci KITT-a i co się stanie z Katy i Lisą. Ciekawe czy w związku z reaktywacji FLAG-u zobaczymy Hoffa :mrgreen:

tamersa 
Złok i mroo

Wysłany: 24-01-2009, 18:01 

ano właśnie co z Katy i Lisą? wykasowali je czy tylko wyłączyli?

Bialy 
Rise Against

Wysłany: 24-01-2009, 18:18 

Kiedy Mike, Billy i Zoe włamali się do COS jest ujęcie gdzie stoi jeden taki robot ale który nie wiadomo.

Odpowiedz do tematu