Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

 

Poprzedni temat :: Następny temat
Funkcje
Autor Wiadomość

KARR
Korektor napisówDołączył: 16 Gru 2005
Skąd: Lublin

Wysłany: 25-07-2006, 08:46 Funkcje


Kto mógłby dać radę przetłumaczyć i opisać wszystkie funkcje KITT'a?
To jest link do funkcji KITT'a: http://www.knight-rider.pl/wszystkieFunkcje.php
_________________
Pseudonim, nie świadczy o zamiarach.
 
 
 

Fenix The Best 
ModeratorkaDołączyła: 09 Cze 2006
Skąd: SPARTAAAA!!!

Wysłany: 25-07-2006, 11:57 


Pod tym linkiem:
http://en.wikipedia.org/wiki/KITT

znajduja sie wszystkie funkcje z opisami. Jezeli chcesz, to moge Ci przetłumaczyć na jutro lub pojutrze.

Funkcje z Twojego linka tez moglabym przetlumaczyc, ale nie ma opisu, wiec bedzie trudniej, a w tej chwili nie mam za wiele czasu by szukac jak jaka funkcja dziala.
_________________


Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
 
 
 

KARR
Korektor napisówDołączył: 16 Gru 2005
Skąd: Lublin

Wysłany: 25-07-2006, 15:57 


Dobra może być
Co do funkcjonalności to inna bajka
_________________
Pseudonim, nie świadczy o zamiarach.
 
 
 

Fenix The Best 
ModeratorkaDołączyła: 09 Cze 2006
Skąd: SPARTAAAA!!!

Wysłany: 27-07-2006, 12:48 


Część pierwsza tłumaczenia z... kilku. :)
Uprzedzam, ze poniewaz tlumaczenie jest robione na szybkiego, wiec napewno znajda sie jakies bledy. :)
Aha i nie ponosze odpowiedzialnosci za informacje zawarte w artykule, ja tu tylko tlumacze. ;)


Computer AI - KITT jest w zasadzie superkomputerem na kółkach. "Mózgiem" KITTa był Mikroprocesor Knight 2000, który jest centralna częścią "świadomego" cybernetycznego modułu logiki, który pozwalał KITTowi mysleć, uczyc się, komunikować i współdziałać z ludźmi. Mimo zę KITT nie byl zaprogramowany by odczuwać emocje, posiadał osobowość, którą było łatwo zranić; okazywał również bardzo wrażliwy charakter. System ten został zaprojektowany by operowac samochodem lepiej niz jakikolwiek ludzki kierowca. W desce rozdzielczej znajdował się system rozrywki, który mógł odtwarzaćmuzykę i filmy oraz uruchamiać programy, wliczając w to gry arcade, w które Michael czasami pozwalał sobie pograć podczas gdy KITT prowadził. W serialu temat czy KITT był prawdziwie żywy nigdy nie został poruszony, jednak KITT był w pełni świadowy siebie i zaprogramowany do wykonywania rozkazów wydawanych mu przez jego ludzkich twórców, dopóki nie sprzeciwiały sie jego głownej wytycznej dotyczacej ochrony ludzkiego zycia (zwłaszcza życia Michaela) za wszelką cene. KITT przynajmniej w jednym odcinku okreslony został jako "żywy".
Powołując sie na odcinek "Dead of Knight", czas reakcji KITTa wynisił jedną nanosekundę, a zasób jego pamięci wynosił 1000 Megabitów. Nie wiadomo jednak czy ostatnia wartośc odnosiła się do RAMu czy dysku twardego.

Molecular Bonded Shell - KITT jest opancerzony "trzy-warstwową Plasteel 1000 MBS", która chroniła go przed prawie kazdego rodzaju konwencjonalna bronia ręczną i ładunkami wybuchowymi. Mógł zostać uszkodzony jedynie przez ciężką artylerię i rakiety, ale nawet wtedy wybuch pozostawiał większą część jego powłoki nienaruszoną, a uszkadzał jedynie wewnętrzne komponenty. Powłoka pokrywała każdą część samochodu, łacznie z oponami. KITT mógł nawet stanowić osłonę przed ładunkami wybuchowymi, najeżdżajac na bombę i tłumiąc wybuch. Pancerz chronił go także przed ogniem i elektrycznością, był jednak wrazliwy na kwasy żrące i powstała przynajmniej jedna receptura całkowicie go neutralizujaca. Równiez długotrwałe działanie wody morskiej mogło osłabić powłokę, jak stało się w przypadku KARRa. Powłoka ta jest kombinacją trzech pozostających w tajemnicy substancji, okreslanych razem jak "Knight Compound", który został stworzony przez Wiltona Knighta, który powierzył składniki receptury trzem osobom. Osoby te znały tylko dwa składniki, dzięki temu zagwarantowano, że w razie wyjątkowej sytuacje dwie osoby mogłyby stworzyc więcej Knight Compound oraz, że zapobiegało to wytworzeniu substancji przez jedną osobę.
Powłoka zapewniała wytrzymalośc szkieletu na nacisk 111,5t oraz nacisk na przednia i tylna oś zawieszenia 28,5t.

Pyroclastic Lamination (Warstwa Pyroklstyczna) - KITT był chroniony przez odporną na warunki termiczna oslonę, która była w stanie wytrzymać temperaturę powyżej 800 stopni.
Po raz pierwszy użyta w 32 odcinku - Ring of Fire

Power System (System Zasilania) - KITT był zasilany przez Knight Industries Turbojet (Silnik Turboodrzutowy Knight Industries) ze zmodyfikowanymi dopalaczmi i kontrolowana komputerowo 8-biegową transmisią Turbodrive. [jedyne w miare trzymajace sie kupy wytlumaczenie Turbodrive jakie znalazlam to "szybki mechanizm przewijania", no ale nie widze zadnego polaczenia tego wytlumaczenia z silnikami :/ - dop. FTB]
Specyfikacja:
0-60mph w 2sek
hamowanie (70-0mph) - 14 stóp [ok. 4,3m - dop.FTB]

Turbo Boost - uzywany przynajmniej raz w każdym odcinku. Jest to szereg zamontowanych pod tylnym podwoziem silników rakietowych pozwalajacych KITTowi na przyspieszanie do szybkości ponad 200mph. Aktywowane wraz z parą silników rakietowych zamontowanych zaraz za przednimi kołami unoszących przód samochodu, Kitt mógł skakac na wysokość 40 stóp [ok. 12m - dop. FTB] i w ten sposob pokonywacojace na drodze przeszkody.
System umozliwiał również zwiekszenie mocy Kitta, gdy musiał manewrować ciezkimi obiektami, np. spychając ciężki głaz z urwiska lub przesuwajac cięzki pojazd by wyciagnac go z niebezpieczenstwa.
Dopalacze mogł byc skierowane do przodu lub do tyłu.

Voice Synthesizer (Modulator Głosu) - pozwalal modułowi logiki KITTa na mówienie i komunikację. Dzieki niemu KITT mógł naśladowac inne dźwięki, np. nalot policji, aby wprowadzic w błąd kryminalistów lub ryk dzikich zwierząt, uzywany do odstraszania spoufalających się zwierząt, zamierzających obsikac mu opony. Głównym językiem KITTa był angielski, jednak korzystając z modułu języka, mógł mówić płynnie po hiszpansku i francusku. Moduł ten mógł byc także dostosowany tak, by nadawac KITTowi akcent. Przykładem może być odcinek "Out of the Woods" z czwartego sezonu, gdzie KITT mowi z nowojorskim akcentem i nazywa Michaela "Micky". W czasie pierwszego sezonu "ustami: Kitta był pulsujący czerwony kwadrat, w późniejszym czasie zastapiony natrzy kolumnowe pionowe kratki, które zyskały popularnosc wśród fanów za sprawą KARRa.

Anamorphic Equailzer - najlepiej widoczna cecha KITTa był przedni skaner. Urządzeniem tym jest światłowodowy szereg elektronicznych "oczu". Skaner mógł widzieć we wszystkich widzialnych dlugościach fal, jak również na promienie X i podczerwien. Podczas aktywacji skaner podświtlał sie i zaczynał wydawać złowieszczy odgłos, gdy przemieszczał sie z prawa do lewa. Czasami skaner mogł pulsować wedlug innych schematow lub zwiekszac i zmniejszac predkosc przemieszczania sie.
Skaner był słabym punktem KITTa. Podczas próby powstrzymania KARRa, Bonnie zainstalowała laser, który mogl spenetrowac czujnik KARRa i zniszczyć jego uklad elektroniczy.

Etymotic Equalizer - ten system pozwalam KITTowi slyszec odglosy. Byly to czujniki rozmieszczone w jego wnetrzu i na zewnatrz.

Olfactory Sensor (Czujnik Węchu) - KITT mógł czuc zapachy przez urzadzenie pobierajace probki powietrza, umieszczone w jego przednim zderzaku.

Microscanners (Mikroskanery) - to małe czujniki audio i video wbudowane w ciało KITTa. Pozwalały na wizualne namierzaniei wyswietlanie wszystkiego wokol samochodu.
Reszta póżniej. :)
_________________


Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
 
 
 

Fenix The Best 
ModeratorkaDołączyła: 09 Cze 2006
Skąd: SPARTAAAA!!!

Wysłany: 27-07-2006, 21:20 


Sorry, że tak późno, ale jakieś dzieci grały w piłke i uszkodziły cos przy przewodach wysokiego napiecia. Dopiero niedawno odzyskalam prad. :/
I chyba juz dzisiaj nie wyrobie się z zamieszczeniem trzeciej części funkcji. :(Cruise Modes
Normal Cruise - Michael miał pelna kontrolę nad samochodem. W razie nagłychokolicznosci KITT mogł przejąć kontrole i aktywowac Auto Cruise. Aby temu zapobiec należałoby użyć Manual Override [wytłumaczenie niżej - dop. FTB] W czwrtm sezonie pominieto słowo "Cruise", pozostawiając tylko "ormal.

Auto Cruise - KITT mogł mógł sam kierowac samochodem, Używając zaawansowanego systemu Auto Collision Avoidance.

Pursuit - uzywany jest w czasie szybkiej jazdy i jest kombinacją kierowania recznego wspomaganego przez komputer. KITT mógł szybciej reagować na sytuacje na drodze niż Michael, jednak to on sprawował kontrolę nad pojazdem, a KITT pomagał przy określonych manewrach.

Computer Override
- KITT pod deską rozdzielczą miał ukryty przycisk i tarczę numeryczną, które pozwalały na całkowite wyłączenie AI lub zablokowanie określonych systemów.
Po raz pierwszy użyto w odcinku 18 - Chariot of Gold.

Manual Override - KITT posiada funkcje, która w razie aktywacji blokowała dostep AI do wszystkich systemów samochodu. W przeciwieństwie do Computer Override, ta funkcja poprostu zapobiega aktywowaniu przez KITTa Auto Criuse i zapobiegała zrobieniu czegoś, co moglo by skrzywdzić osobę znajdujacą sie w samochodzie. KITT mógł jednak protestowac przeciwko takim dzialaniom wokalnie.
Po raz pierwszy uzyto w odcinku 9 "Trust Doesn't Rust"

Police Light/Siren (Policyjne Światła/Syrena) - reflektory KITTa mogły pulsowac na czerwono i niebiesko, jak policyjny "kogut". KITT mógł także emitować sygnał syreny.

Silent Mode - dzięki tej funkcji KITT mógł przemieszczać się bezgłosnie. Funkcja ta tłumiła odgłos silnika i pozwalała na ciche skradanie się.

Grappling Hook and Winch - KITT miał ukryta wciagarke i hak, jedno zamontowane pod przednim zderzakiem, drugie za tylnym światłem. Najczęściej hak połączony jest za pomocą silnego przewodu, ale widziano też metalowe ramię.

Parachute (Spadochron)
- KITT był wyekwipowany w spadochron. Po raz pierwszy uzyto w odcinku 23 "Goliath Returns Pt. 1"

Oil Jets/Smoke Screen - KITT mógł rozlewać olej lub wypuszczać obłok dymu spod tylnego zderzaka.

Flame Thrower (Miotacz Ognia) - miotacze ognia Kitta były zamontowane pod tylnymi zderzakami

Tear Gas Launcher (Wyrzutnia Gazu Łzawiącego) - KITT mógł wraz z zasłoną dymną wyemitować chmure gazu łzawiącego.

Ultramagnesium Charges - KITT mógł odpalić flary magnezowe, które mogły być użyte do zmylenia rakiet termolokacyjnych.

High Traction Drop Downs
- po aktywacji system hydrauliczny podnosił podwozie ale lepszej przyczepności podczas jazdy w terenie.

Traction Spikes - z opon KITTawysuwały się kolce, aby umozliwic KITTowi jazdę po stromych wzniesieniach.

Telephone Comlink - Michael mogł kontaktowac się z biurem i komunikować z Devonem przez wyświtlacz video.

Microwave Jammer - KITT posiadał system zakłócajacy działanie systemów elektronicznych. Trzema glównymi częściami składowymi były: Generator Pola Elektromagnetycznego, Zakłócacz Pola Elektrycznego i Mikrofalowy Czujnik Zapłonowy. System ten mógł przejac kontrolę nad urzadzeniami elektronicznymi, pozwalając np. na oszukiwanie automatów do gier, otwieranie elektrycznych zamków i pobieranie pieniedzy z bankomatów. Najcześciej uzywany był do zatrzymywania uciekajacych pojazdów, gdy KITT był w stanie odłączyć silnik i uruchomic hamulce. W niektorych odcinkach KITT był zdolny do magnetyzowania i manipulowania nie-elektrycznymi przedmiotami, takich jak zamki szyfrowe czy przemieszczajac rozne obiekty i udając działalnosć duchów, aby przestraszyć ludzi.

Surveillance Mode - spełniała wiele funkcji. KITT mógł wykrywac ludzi i pojazdy, monitorowac ich ruchy i osadzać odległość. Mógł zbierać informacje dotyczące budowy budynków, pojazdów lub innych urzadzeń. Pomagał także Michaelowi unikać potencjalnych zagrożeń gdy szpiegował. KITT był w stanie również monitorować transmisje radiowe i rozmowy telefoniczne oraz lokalizować połączenia. Jeżeli KITT był w stanie złamac kody dostepu, mógł logowac się do systemów komputerowych by sprawdzac, pobierać lub wysyłac informacje.

Infrared Tracking Scope - KITT mógł lokalizować pojazdy znajdujące się w odległości 10 mil. Np. jezeli Michael chciał znac połozenie wszystkich pojazdów policji w odlegołości 5 mil, KITT mógł wyswietlać na monitorach plan rozmieszczenia wszystkich pojazdów znajdujących sie w tym zakresie.

Laser Powerpack (Zasilacz Laserowy) - KITT mógł wystrzelić wysoko energetycznu modulowany laser o duzej częstotliwości zdolny do przepalania stali. Jak większość urzadzeń KITTa, plany laseru były utajnione.

Bomb Sniffer (Wykrywacz Bomb) - KITT jest wyekwipowany w moduł wykrywania bomb, ktory mógł odnaleźć ładunki wybuchowe w odległości kilku metrów.

CDN
_________________


Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
 
 
 

Fenix The Best 
ModeratorkaDołączyła: 09 Cze 2006
Skąd: SPARTAAAA!!!

Wysłany: 28-07-2006, 14:01 


ECG (EKG) - KITT miał elektrokardiograficzny skaner medyczny, który mogł monitorowac i wyswitlać sygnały życiowe ludzi. Mógł rozpoznać stany takie jak zranienie, zatrucie, stres lub inn stany emocjonalne. KITT mógł również monitorować aktywność fizyczną Micheala przez czujniki znajdujace sie w fotelu kierowcy.

Deflatable Tires - KITT mógł spuszczac i wpompowywac powietrze w opony.

Fuel Prosessor - KITT był zasialny przez silnik turbinowy zasilany przez wodór, jednak jego złozony Fuel Processor pozwalał mu jeżdzić na każdym łatwopalnym płynie, nawet na zwykłej benzynie. Zapotzrebowanie i zuzycie paliwa były utajnione, jednak w jednym z odcinków KITT wspomniał, że na 100mil spala 1 galon. Jednak zuzycie paliwa i wydajnosc spadały, jezeli uzywane było paliwo inne niż ciekły wodór.

Self-Tinting Windows - KITT mógl zaciemniać szyby, jezeli wymagała tego sytuacja.

Voice Stress Analyzer - KITT mógł analizować głos i stwierdzić czy dana osoba kłamie.

Auto Doors, Sunroof and Turnklid - KITT mógł automatycznie otwierać i zamykać drzwi. Mógł także zamykać drzwi na klucz aby zapobiec nieautoryzowanemu dostepowi do kabiny kierowcy. Mógł też automatycznie podnosić maskę.

Rotating License Plate - KITT mógł obrócić rejestrację KNIGHT i zastąpić niezarejestrowana KNI667. Michael uzył tego by zmylic policję, kiedy został wysłany za nim list gończy.

Ultraphonic Chemical Analyzer - KITT miał wysuwany pojemnik ze skanerem elektronowym, który mógł analizowac chemiczne właściwiości danej substancji. Potrafił nawet skanowac odciski palców i odczytywać informacje z kul i porównywać je z policyjną bazą danych. System mógł tez analizować informacje chemiczne zebrane przez zewnętrzna czujniki KITTA.

Fire Extinguisher (Gaśnica) - KITT mógł gasić niewielkie ogniska dzięki sprejom CO2 znajdującym sie w zderzakach.

Interior Oxygenator - KITT mógł wpuścić tlen do kabiny kierowcy i zapewnic pasażerom powietrze, jeżeli znajdował sie pod wodą lub był zakopany pod ziemia. Mogło to tez zminimalizowac działanie niektórych narkotyków.

Two-Wheel Ski Drive - ustawienie Ski Mode pozwalało KITTowi na jazdę na dwóch kołach.

Aquatic Synthesizer - dzieki temu systemowi KITT mógł wodowac i jeżdzić po wodzie używając opon i systemu turbinowego jako napedu.

Sub Zero - KITT mogł uwolnić cryogeniczny gaz i zablokować przedział kierowcy. Funkcja ta uzyta była tylko raz, gdy lwiatko dostało sie do samochodu i zaczęło gryżc kierownicę.

Sleep Gas (Gaz Usypiający) - KITT mogł uwolnic do kabiny kierowcy gaz, ktory mógł uspic osobe znajdującą sie w samochodzie.

Vacuum - KITT mógł usunąć całe powietrze z kabiny kierowcy, jednak tylko KARR uzył tej funkcji, by skrzywdzić kogoś. KITT wykorzystywał go, żeby pozbyc się dymu po zdetonowaniu bomb w jego bagazniku.

Super-Pursuit Mode - został dodany w czwartym sezonie. System stworzono przeprojektowujac silniki rakietowe. Pozwalało to na osiagnięcie szybkości ponad 300mph (500km/h) i zwiekszenie prędkości o 40%.

Emergency Breaking System - EBS spowalniało KITTa z szybkosci osiaganych w SPM. System składał się z wysunietego wzmacniacza hamowania i paneli powietrznych, które wysuwały się by zwiekszyc opór powietrza.

Convertible Roof (Zdejmowany Dach) - został dodany w czwartym sezonie. Naciskajac guzik C na desce rozdzielczej KITTa, Michael mógł złożyć dach.

Całkowity koszt budowy: $11,400,000 w 1982r.
Był to całkowity koszt produkcji w 1982r. Cena pózniejszych ulepszeń i instalacja dodatkowych funkcji nie była brana pod uwage.


Dodatkowe wyposażenie:
Comlink - KITT był w ciągłym kontakcie z Michaelem, dzieki dwu-kierunkowemu komunikatorowi znajdujacemu sie w zegarku. Zegarek posiadał też micro kamerę i skaner, do których KITT miał dostep, by móc zbierac informacje.

Homing Device (Urządzenie Naprowadzające) - w razie zaistniałej potrzeby Michael mógł aktywować nadajnik ukryty wewnątrz złotego wisiorka. Nadajnik wysyłał sygnał, który mógł automatycznie aktywować KITTa, który speszył Michaelowi z pomoca.

Knight Industries Mobile Unit (Mobilna Jednostka Knight Industries) - KII miał dostep do ruchomego "garażu", poza serialem określanego jako "Gawron". Była to cięzarówka z anczępą będąca własnością Fundacji. Mobilna Jednostka zazwyczaj znajdowała się w poblizu lokacji Michaela. Naczepa posiadała rozkładająca sie platformę, która opuszczała się, pozwalając KITTowi na wjechnie do środka nawet gdy ciężarówka znajdowała się w ruchu.. Naczepa była załadowana zapasowymi cześciami i wyposażeniam dla KITTa. Posiadała też labolatorium komputerowe, gdzie Bonnie lub April mogły pracować i przeprowadzac naprawy oraz konserwację. Z przodu naczepy znajdował sie niewielki obszar biurowy. We wczesniejszych odcinkach ciężarówka była białego koloru. W pózniejszych odcinkach została przemalowana na czarno ze złotym paskiem i złotym emblematem szchowego gońca.
_________________


Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
 
 
 

Pik 
AdministratorDołączył: 01 Sty 2005
Skąd: Piastów (sąsiedztwo Warszawy)

Wysłany: 28-07-2006, 18:54 


Jestem pod wrażeniem.. :shock:

Fenix, pozwolisz abym, jak już skończysz, wrzucił to do działu funkcje? :)
 
 
 

Fenix The Best 
ModeratorkaDołączyła: 09 Cze 2006
Skąd: SPARTAAAA!!!

Wysłany: 05-08-2006, 14:00 


Oczywiscie, że pozwolę, tylko musisz mi dać trochę czasu na dopracowanie tego artykułu. ;)
_________________


Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
 
 
 

K1ll3r

Dołączył: 05 Sie 2006

Wysłany: 05-08-2006, 22:09 


Jestem tu nowy, ale niemniej interesuję się tym jakże zajefajnym filmem :) Znaczek na ciężarówce jest raczej szachowym *skoczkiem* :) Takie małe sprostowanie :) Ale pomimo to - respect dla tłumaczącego - kawał dobrej roboty, należy ci się porządny browar hehe
 
 

Fenix The Best 
ModeratorkaDołączyła: 09 Cze 2006
Skąd: SPARTAAAA!!!

Wysłany: 05-08-2006, 23:39 


Rzeczywiście, "skoczek". :mrgreen:
Objawia sie moja nieznajomość szachów. :P

Wielkie dzieki za spostrzezenie błędu. :)
_________________


Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
 
 
 

Mandrivnyk 


Dołączył: 08 Sty 2009

Wysłany: 05-03-2009, 03:03 


Fen może zrobisz to samo z nowym KITT-em, w końcu sezon się już skończył.
 
 

eNeR 
Moderator / DJDołączył: 03 Maj 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: 05-03-2009, 03:16 


Hmm..tylko czy istnieje gdzieś w sieci jakiś spis nazw funkcji nowego KITTa..?
Trzeba by poszukać, bo bez tego może być to bardzo trudne albo i nierealne..
Frost, możesz poszperać w sieci, pomógłbyś Fen (o ile w ogóle się za to weźmie) :P
_________________
 
 

FlyingAnvil 
a.k.a. Latacz Iii|;)


Dołączył: 28 Sty 2009
Skąd: Mysłowice

Wysłany: 05-03-2009, 07:34 


Znalazłem to: http://en.wikipedia.org/wiki/KITT#Features_2

Jeśli ktoś jest chętny to może przetłumaczyć :wink: Mój angielski jest za słaby, żebym zrobił to poprawnie :P
 
 

Fenix The Best 
ModeratorkaDołączyła: 09 Cze 2006
Skąd: SPARTAAAA!!!

Wysłany: 05-03-2009, 12:04 


Spoko, zajmę się tym. :)
Ale musze najpierw pogadać z Pikiem by nowy dzial stworzyc. :P
_________________


Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
 
 
 

eNeR 
Moderator / DJDołączył: 03 Maj 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: 05-03-2009, 14:31 


To chyba nie będzie problemem :lol:
..a ja mam wciąż na dysku jakieś rozgrzebane przez siebie funkcje KITTa z oryg.serii, będę musiał do tego zajrzeć, bo może już nic się z tego nie przyda. No ale kończę OffTop życząc owocnej pracy nad Valem eee..KITTem :lol:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. KRPL Mod by Pik. Template created by szpak.
Copyright (C) 2004 - 2021 by Pik  
Regulamin   Kontakt