Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciekawostki z oryginalnego KR
Autor Wiadomość

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 02-03-2009, 15:06 Ciekawostki z oryginalnego KR

Przez wiele lat nazbierało się wiele ciekawostek dotyczących naszego ukochanego serialu.
Temat ten służy do dzielenia się tymi ciekawostkami :wink:

Czas na pierwszą z nich:

David Hasselhoff poznał Williama Danielsa (czyli KITTa)...dopiero wraz z rozpoczęciem 3 serii KR! Daniels zawsze nagrywał dialogi KITTa w studiu i praktycznie nie pojawiał się na planie :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 03-03-2009, 15:30 

To może teraz ja cos dodam. :P

David ujawnił kiedyś, że jego casting do KR prawie zakończył się katastrofą, jednak dzięki swojej determinacji udało mu się wygrac rolę.
W trakcie przesłuchania nie mógł sobie przypomnieć jednej kwestii, więc poprosił o 5 minut, żeby jakoś to ogarnąć. Hoff poszedł więc za kulisy i krzyczał do siebie że "Ty jesteś Knight Riderem". Po chwili wrócił na scenę i spisał sie idealnie. ;)

W NBC zapanowała konsternacja, gdy zaczęli otrzymywać pocztą listy adresowane do KITTa. Zastanawiano się jak odpisać na te listy, lub raczej jak odpisałby na nie KITT, gdyby mógł. Wkońcu doszli do wniosku, że najlepszym wyjściem bedzie wysłanie każdemu fanowi fotografii KITTa z autografem wykonanym jego oponą. ;)

General Motors, do którego należy Pontiac, było niechętne udziałowi w kampanii reklamującej serial, ponieważ bano się, że okarze się on klapą. Jednak bardzo szybko ich nastawienie się zmieniło. Hoff dostał dla siebie i żony 2 Trans Amy pod warunkiem, że będzie uczestniczył w pokazach Pontiaka. Hoff oczywiście na tych pokazach pokazywał się ubrany tak jak Michael Knight, czyli jeansy, skórzana kurtka i pas z dużą klamrą z wygrawerowaną literą "K". :)

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 03-03-2009, 16:51 

Niestety mylisz się ENER Hasselhoff poznał Danielsa po ok. 6 miesiącach od wyprodukowania Pilota a stało się dokładnie na przyjęciu świątecznym w Universalu w 1982 roku.

Willam Daniels nigdy nie odwiedził planu filmowego.
Swoje wypowiedzi nagrywał w Universalu bodajże w Studio 16 Knight Rider Stage Sound.
Tam była zbudowana kabina która była całkowicie zaciemniona.Znajdowała się w niej słynna kopia deski rozdzielczej KITT-a z podłączonym mikrofonem gdzie Willam Daniels nagrywał swoje kwetsie co odrazu było rejestrowane kamerą (VOICE BOX)

Daniels nagrywał swoje kwestie tylko w Weekendy.
W 1983 roku kiedy przyszedł do pracy nie chciano go wpuścić do studia Knight Rider sound stage.
Ochroniarz na bramce wcale go nie kojarzył , Daniels tłumaczył mu że jest KITT-em w Knight Rider ale nie przekonał go.
Daniels był wściekły i o mało co nie poszedł do domu jednak dał szanse ochroniarzowi i kazał zadzwonić do sekretariatu Knight Rider i powiedzieć że on tu czeka i jeśli ktoś nie przyjdzie za 5 minut to idzie do domu.

Ochroniarz zadzwonił i Danielsa wpuszczono a ochroniarz przepraszał aktora...

William Daniels zgodził się przyjąc role KITT-a pod warunkiem że nie będzie wymieniony w czołówce.

A co do ciekawostek:

Hasselhoff rozbił KITT-a na planie.

Kiedy miał wykonać skręt samochodem na hamulcu ręcznym, niestety żle obliczył manewr i skasował KITT-a na palmie w Los Angeles.

Samochód był na złom a Hasselhoffowi nic się nie stało jednak po tym incydencie Hasselhoffowi odebrano większość samodzielnych jazd z powodu obawy o jego bezpieczeńswo i od 16 odcinka pierwszego sezonu w większości za Hasselhoffa prowadzi KITT-a JACK GILL - kaskader.

Mam sporo takich ciekawostek nazbieranych przez lata jak mi się cos przypomni to napisze z resztą sięgne do ksiązki kr legacy tam pełno jest takich ciekawostek jak by co to pytajcie.

Ostatnie co mi się przypomniało to podczas kręcenia odcinka KITT Survivor z 2 sezonu aktor który grał informatyka Randyego zabrał KITT-a w trakcie zdjęć na przejażdżkę co spowodowało panikę wśród ekipy filmowej kiedy chcieli kręcic zdjęcia dalej a tu KITT-a ani aktora nie ma;)

A co do samego HOFF-a Fenix to Hasselhoff jako pierwszy wpadł na pomysł aby serial wypromować.
Od 1983 roku kiedy na antenę miał wejść 2 sezon Hoff zabierał swojego filmowego przyjaciela na wycieczki i wystawy samochodowe po całych Stanach dzięki temu serial stał sie sławny ale tak naprawdę stało się to dzieki dziecku 16-letniemu chłopakowi który był chory na raka.
Jego ostatnim marzeniem było zobaczył Michaela i KITT-a i fundacja ostatnie życzenie zrealizowała to marzenie chłopcu.
Zorganizowała spotkanie w Universalu KITT-a i Hoffa z chłopcem.
Hasselhoff jeździł z chłopakiem cały dzień po Universalu KITT-em, skakał kaskaderskim autem z kaskaderami i oczywiście opowiadał o serialu i poznał go z całą ekipą filmową.

6 miesięcy po spotkaniu chłopiec zmarł ale zostawił list skierowany do Hasselhoffa gdzie powiedział że mnóstwo dzieci marzy aby poznać jego i KITT-a gdyż jest on bohaterem dla nich i poprosił aby on i KITT objechali cały kraj łącznie ze szpitalami i na koniec dodał cytat "one man can make diffrents"
List ten rozłożył emocjonalnie Hasselhoffa i ekipę że tego dnia już zdjęć nie dokończono a nasz Hasselhoff postanowił wtedy ruszyć w trasę, specjalnie dla niego zbudowano tzw. Tour KITT-a który jeździł po całym kraju z Hoffem a pózniej został wysłany za granicę.

na dowód swoich słów dodaje filmik właśnie w którym sam David opowiada tą historie:
http://www.youtube.com/watch?v...poMJIP1xw&feature=channel
Ostatnio zmieniony przez szachu_1982 03-03-2009, 20:55, w całości zmieniany 3 razy  

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 03-03-2009, 17:30 

szachu_1982 napisał/a
Niestety mylisz się ENER Hasselhoff poznał Danielsa po ok. 6 miesiącach od wyprodukowania Pilota a stało się dokładnie na przyjęciu świątecznym w Universalu w 1982 roku.

Myślisz że podawałbym infomracje wyssane z palca? :?
O tym, że Hoff i Daniels poznali się na początku 3go sezonu powiedział sam David, powtórzył to też w jednym wywiadzie Justin Bruening, opowiadając o swoim spotkaniu z Davidem i rozmowie jaką odbyli.

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 03-03-2009, 17:40 

W książce Knight Rider Legacy podane jest że spotkali się na przyjęciu świątecznym Universla po 6 miesiącach od pierwszego klapsa na planie Knight of the Phoneix co by się zgadzało.

Tak wiec komu wierzyć nie wiem?

eNeR znalazłem filmik z wywiadem na kompie z HOFFem i Larsonem tylko nie mam jak wrzucić.Larson wyrażnie mówi że spotkali się po 6 miesiącach tak więc Justin kłamał.

Justin szczerze mówiąc jest troszkę mało zoorientowany co do oryginalnego KR wiele razy mówił w wywiadach nie prawdziwe rzeczy o czym były dyskusje na KRO

Co do samego KITT-a to wiecie że oryginalnie miał nazywać się T.A.T.T. the Trans Am Two Thousand ;) pźniej zmieniono na Knight 2100 ale Larson zadecydował ostatecznie że będzie to K.I.T.T.

EDIT:

eNeR specjalnie dla Ciebie dwie części wywiadu z Hasselhoffem , Glenem Larsonem , kaskaderem Jackiem Gillem, Stu Philipsem oraz autorem książki Kr Legacy Joe Huth.

Fajnie zobaczyć po tylu latach Jacka Gilla trochę się zmienił przez te lata oraz całą resztę.

Wywiad pochodzi z oryginalnego wydania KR na DVD w rozdziale Behind the Scenes.

Dokładnie w 5.07 sek. Larson i David kolejny raz potwierdza że spotkali się 6 miesięcy po rozpoczęciu zdjęć a także Hoff opowiada ciekawe rzeczy o serialu o muzyce, jak to siedział w skórze w upale a także wspominają wszyscy Karr-a nawet HOFF zacytował Karr-a ;)

Miłego oglądania:)
Część 1
http://www.youtube.com/watch?v=bZK5hn5-TpY
Część 2
http://www.youtube.com/watch?v...Flsf1AcLc&feature=related

Jak by coś potrzeba było o ciekawostkach to śmiało pytajcie w miare możliwości będę wrzucał jakieś ciekawostki o KR

// Nie dubluj postów - edytuj je. Ja nie zamieszczę nic specjalnie dla Ciebie, bo i tak chyba uznajesz tylko wersję podaną przez siebie, zatem nie ma sensu. Obaj mamy potwierdzenie w różnych źródłach. Trzeba by zapytać Hoffa jak to w końcu było i może to zrobię. - eNeR!

Nie wiem po co ta złość??? mam 4 wywiady w których Hoff mówi że spotkał się z Danielsem 6 miesięcy później.
Z czystej sympatii do serialu znalazłem ten wywiad abyś i Ty obejrzał jak i inni a nie na złość ani na przekór że to ja mam rację.Wierz komu chcesz ja jedynie mam ten info które zbierałem 19 lat.jestem fanem serialu od 1990 roku i co dało się to zbierałem ale skoro założyłeś taki temat chciałem się podzielić tą wiedzą tym bardziej że mam do tego materiały a nie kłócić sie z Tobą czy kimś innym.Wszyscy jesteśmy sympatykami tego filmu a nie wrogami więc nie wiem czy tu chodzi o jakąś zazdrość? bo nie rozumiem.jeśli tak to nie masz czego zazdrościć bo ja chetnie wszystko innym udostępnie bo ciesze się że jest tak duża liczba osób która kocha ten serial tak jak ja.
Pare lat wstecz nie było tylu fanów (zapytaj Pika) było bardzo skromnie a teraz chociaż jest z kim poglądy wymieniać więc Ener nie gniewaj się ani nie denerwuj ja się wszystkim podzielę a co do tego spotkania to niech będzie tak jak piszesz ale uwierz mi że wg wszystkich źródeł które mam i chetnie udostępnie jak będzie trzeba mowa jest o 6 miesiącach a bankiety świąteczne Universla odbywało się co roku zarówno David jak Daniels w nich uczestniczyli więc sam pomyśl ale uwarzam że sprzeczanie się nie ma sensu i powiem tak ważne że się w ogóle spotkali:)

pozdrawiam Ciebie i innych i jak by co to wal jak w dym do mnie jak potrzeba jakiś info jak będę miał chetnie podam i udostępnie ;)

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 04-03-2009, 00:39 

Wpiszę co zauważyłem:

KITT czasami nie miał w zderzaku wyciętych otworów. W jednym z odcinków miał nawet wycięty 1 otwór a drugi był ślepy. Poza tym mocowane w otworach kratki czasami tam były ,a czasami nie. Osobiście mi się to podoba. Sprawia wrażenie że KITT otwiera sobie wloty w zależności od potrzeb. Z tego samego powodu byłem niezadowolony z zastosowania nowych zderzaków w 4 serii zamiast zaślepek na otwory pod wysuwanymi reflektorami. W serialu możemy oglądać jak te zaślepki unoszą się przy szybkiej jeździe, co znów kojarzy mi się z aktywną aerodynamiką.

Szachu, a wiesz może co to był za pojazd który udawał KITTa w niektórych skokach ale miał resory piórowe z tyłu? Z tego co widzę, nie jest to to samo co ta prześwitująca makieta, miał bardzo solidną klatkę w środku i sam się rozpędzał.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 04-03-2009, 00:56 

Faktycznie, też zauważyłem że z tymi wlotami bywa różnie :) Tak samo nie zawsze jest to, hmm..jak to nazwać - mocowanie do kamery na przednim zderzaku :)

Myślę, że wiele ciekawostek się znajdzie w tym temacie - w końcu jest ich równie wiele, co słynnych wpadek :)

- - - - - -

Szachu, nie..to nie żadna złość, bo to nie w moim stylu, ani tymbardziej zazdrość - w co drugim poście powtarzasz że jesteś fanem KR od 19 lat. Ja jestem fanem tego serialu od lat 14 a może 15 i takich fanów tu jest wielu :wink: A o tym, że kiedyś KR nie był tak popularny nie muszę nikogo pytać, bo dobrze o tym wiem.. Jestem w tym serwisie bardzo długo, co możesz zobaczyć pod moim avatarem. Wiem, że dużo fanów dołączyło do nas po premierze nowej serii..w naszym serwisie jak może zauważyłeś nikt nie jest lepszy czy gorszy, tutaj nie ma znaczenia kto ile lat się interesuje KR czy jest w serwisie i to jest najważniejsze - jesteśmy jedną wielką rodziną KR, którą łączy ta sama pasja a członków rodziny można liczyć już w tysiącach..i to jest najważniejsze! :wink:
Tak więc bez żadnych spięć czy uprzedzeń do kogokolwiek - bo, powtarzam: tu coś takiego nie istnieje - zapraszam wszystkich do podzielenia się swoimi ciekawostkami w tym temacie :) Pozdro! :wink:

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 04-03-2009, 01:16 

Hmm, muszę sprostować. To chyba jednak nie jest mocowanie do kamery i nie mam pojęcia do czego to służy.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 04-03-2009, 01:52 

Zatem trzeba by to rozgryźć..ciekawe. No bo do czego mogła służyć taka dość szpetna metalowa część;> Miejmy nadzieję, że uda nam się rozwiązać tą zagadkę :)

Tymczasem zamieszczam 3 zdjęcia KITTa z owym tajemniczym sprzęciwem :wink:
Na brzegach tego "drążka" widać jakby zawiasy, ale może to jego mocowania:

Oraz, dla porównania, fotka KITTa bez dodatków :P

Mandrivnyk 

Wysłany: 04-03-2009, 02:16 

Widziałem taki dinks kiedyś.
To jest podczepione w okolicy przednich kół, nie wiem w którym miejscu, (nie wiem jakie zawieszenie ma ten trans am i w ogóle:D)
A do tego na środku była przyczepiona lina i jak ktoś za tę linę np: ciągnął w lewo, to koła się skręcały w tą samą stronę itd, może to jest rozwiązanie waszej zagadki, bo widzę samochód bez kierowcy.
Mógł być ciągnięty i zaczepiony za to(dinks). :D

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 04-03-2009, 10:13 

Witam i już odpowiadam co to za tajemnicza część:)

Tak naprawdę to to mocowanie aby umieszczać KITT-a na lawecie.
Takie mocowania miały tylko 2 samochody.

Hero car czyli z deska i jeden bez deski stunt car.

Bardzo łatwo rozpoznac szczgółnie w 1 i 2 sezonie kiedy Hoff jedzie Kitt-em z deską czyli Hero Car właśnie po tym elemencie.
Kiedy kręcono sceny wewnątrz samochodu właśnie za ten kawałek metalu podczepiano samochód do lawety.Podobno dawało to większą stabilność podczas jazdy aż tak bardzo nie trzęsło podczas zdjęć.

Laweta KITT-a była dosyć szeroka i niska na małych kołach tak więc prędkości na lawecie nie były duże podczas kręcenia.Mieścił się tam kamerzysta, dźwiękowiec, reżyser i asystent reżysera który czytał przez krótkofalówkę dialogi KITT-a do Hasselhoffa.

Co do pytania o samochody do skoków.
Tak naprawdę niestety nigdzie nie jest napisane jakiego rodzaju było zawieszenie.jedyną informacje jaką mam którą potwierdza Robert Ewing i Jack Gill to że do filmu zbudowano 2 samochody do skoków i do tego specjalne rampy.

Samochody do skoków były wykonany ze specjalnego lekkiego włókna szklanego a nie z blachy.Wnętrze jak i większość wyposażenia była zdemontowana aby samochód ważył jak najmniej.W środku było zamontowane specjalne wzmocnione siedzenie dla kaskadera oraz miał wzmocnione zawieszenie.

Kiedy samochód spadał po skoku zazwyczaj rozpadał się jednak jako że był zbudowany właśnie z włókna szklanego łatwo można było go odbudować.Universal naprodukował spory zapas elementów dzięki temu szybko przywracano KITT-a do następnych skoków.
Jedną z ciekawostek jest to że Universal wydał 10000$ na specjalne rampy dla KITT-a które teraz leżą na tylnym parkingu Univesala i rdzewieją.
Również jeden z kaskaderów podjął się że zbuduje takiego KITT-a który nie będzie się rozpadał po skokach.Jack Gill odradzał mu to bo wiedział że to nie możliwe jednak facet miał dobre wejścia i studio zaufało mu i zbudował Volskwagena KITT-a który kosztował 18000$.Auto miało zrobioną karoserię także z włókna szklanego ale reszta części była od VW.
Kaksader wykonał tylko jeden skok i auto nie nadawało się do niczego.Tego skoku nie użyto w żadnych odcinku.

Najwyższym skokiem KITT-a był skok w odcinku WHITE BIRD kiedy Michael i Stevie uciekają przed bandytami to domku fundacji.KITT razem z Jakiem Gillem skoczył tam na 38 metrów.

Po południem postaram sie umieścić troche ciekawostek ale jhak by co to dawajcie pomysły może coś kogo intryguje to wszystko znajdę i opiszę.

Na pewno dużo osób zastanawiało się czemu Bonnie zastąpiła April.
Otóż nasza Bonnie pokłóciła się z producentem Armusem gdyż chciała w serialu mieć romans z Michaelem uzasadniała to że Michael prawie w każdym odcinku ma jakiś mały flircik więc i ona chciała coś dodac do scenariusza.Armus nie zgodził sie a Bonnie zagroziła że odejdzie z serialu jednak stało się na odwrót Armus sam ją zwolnił po pierwszym sezonie i zastąpił April bez żadnego uzasadnienia.
Jednak w scenariuszu było opisane że April to rodzina ze strony Wiltona Knight-a która również pracowała nad projektem Knight 2000 czego w filmie nie powiedziano.

pzodrawiam

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 04-03-2009, 17:18 

szachu_1982 napisał/a
Również jeden z kaskaderów podjął się że zbuduje takiego KITT-a który nie będzie się rozpadał po skokach.Jack Gill odradzał mu to bo wiedział że to nie możliwe jednak facet miał dobre wejścia i studio zaufało mu i zbudował Volskwagena KITT-a który

Gratuluję Panu Gillowi
Najprościej jest powiedzieć że coś jest niemożliwe, podczas gdy jest to zupełnie wykonalne ,a matematycznie rzecz biorąc NIE MA rzeczy niemożliwych.

Ten samochód jakoś się nie rozpadł ,a nie jest to nic specjalnie rzadkiego pod względem sposobu przygotowania:

http://www.youtube.com/watch?v=qDi0MZJZ-w0

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 04-03-2009, 17:29 

Jasne tylko jest jedna kwestia

Zauważ że samochód spada także na rampe po której zjeżdża w dół.
KITT w większości spadał na płaskie podłoże gdzie siła spadku o twarde płaskie podłoże niszczyła auto.

KITT takie skoki też przetrwał.Wystarczy obejrzeć odcinek Inside Out tam Jack Gill skoczył z rampy na rampę i auto jak widać pozostało w nienaruszonym stanie.

Tam gdzie sie dało ustawiono tak skoki aby właśnie były z rampy na rampę zeby Trans-Am odniósł najmniejsze szkody.
Jednak zauważ że większość skoków kończy się na płaskim twardym podłożu typu ulica asfaltowa czy droga piaskowa itp.

Rożnicę widac tez w serialu, obejrzyj scenę skoku z odcinka KNIGHTMARES kiedy KITT goni Michaela i skacze przez roboty drogowe.Wyraźnie widać że auto spada ale na drogę pokrytą piachem aby piach zamortyzował troche uderzenie i jak widać KITT spada i jedzie dalej a żaden element nie odpada tyle że całe zawieszenie itd było do wyrzucenia.

Auto wznosi i zaczyna opadac kiedy jest rampa wjeżdża na nią i zjeżdża a jak nie ma rampy auto wznosi się , zaczyna opadać i całą siłą uderza w płaskie twarde podłoże.
Tak więc rożnica jest.
Ciekawe jak by wyglądało to auto rajdowe po takim skoku jak KITT to robi

Jack Gill to jeden z najlepszych kaskaderów z HOLLYWOOD tak więc chyba facet wiedział co robi.

A tutaj kilka ujęć gdzie widać lipna deske KITT-a lub jej brak całkowkity oraz małą kaskaderską kierownice:

Pusta deska z odcinka z odcinka Knight By Nose:

Fabryczna deska Trans-ama i mała kierownica:

Fabryczna deską i mała kierownica z Blind Spot:

Lipna deska i mała kierownica z Custom KITT:

Brak guzików obok kierownicy z odcinka Return To Cadiz:

Lipna deska w odcinku BUY OUT:

Seryjna deska Trans-ama w odciku ICE BANDITS:

Wybrakowana deska w INSIDE OUT:

A tutaj kilka zdjęć w 100% oryginalnego minaturowego KITT-a którego używano do różnych scen m.in. Turbo Boost itd.
Głównie tą miniaturkę użyto w odcinku Goliath i scena zniszczenia w Knight of the Drones widać nawet urwaną połowke dachu która odpada w tej scenie:

BXMASTER
Stara Gwardia

Wysłany: 04-03-2009, 20:48 

Ken Block upadł z większej wysokości niż KITT, lądowanie było praktycznie płaskie, za wzniesieniem. Problemem Trans Ama był zły balans masy, łatwo rył przodem i się uszkadzał.

Duży skok na asfalt:
http://www.youtube.com/watch?v=3FCYMx6XzUA

Skok i zmasakrowanie przydrożnych kamieni:

http://www.youtube.com/watch?v=uTS9CaHzaRc

I kompilacja: ( Jak widać nawet Trabant który dosłownie zderzył się z kolejnym wybicie, przetrwał)

http://www.youtube.com/watch?v...vxLuwn2zA&feature=related

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 04-03-2009, 21:56 

tylko na tych filmikach wciaż są to małe wysokości.
KITT aby się uszkodził musiał osiągnąc chociaż 13 metrów.

Dobra szkoda słów ja się nie znam na tym jedynie napisałem co wiem z zebranych materiałów a może problem leżał jak piszesz w ciężkim trans-amie

Odpowiedz do tematu