Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Błędy przy pisaniu posta
Autor Wiadomość

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 04-08-2009, 01:35 

Bo są wakacje i SQL nie czynna :lol:

..a tak na poważnie to jakaś czarna seria. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

Również widzę komunikat Brak postów w dziale O Serwisie na str.gł. Forum mimo widocznej obok liczby postów i bezproblemowego działania po wejściu do działu..ale w tej chwili pisząc kolejne posty nie napotkałem na żadne błędy..chociaż to :wink: Może najgorsze minęło. I niech nie wraca! :P

Pik 
Administrator

Wysłany: 04-08-2009, 13:13 

Po dość długich pracach nad forum, mam pewne podejrzenia, co do tych błędów, natomiast mam poważny problem, bez którego nie jestem w stanie zbyt wiele zdziałać.
Nie umiem powtórzyć tych błędów.
Wysłałem z kilkadziesiąt testowych wiadomości i zaledwie 3 razy (i to prawie pod rząd) wystąpił problem.

Dlatego w przypadku każdego ich wystąpienia proszę Was o wklejenie do tego tematu dokładną treść błędu, treść pisanego posta, godzine, i krótki opis, jak go pisaliście (np. czy w Szybkiej odpowiedzi czy normalnie klikając Odpowiedz, czy korzystaliście z przycisku Podgląd przed wysłaniem posta, itp. inne informacje, które mogą okazać się pomocne).

Naprawdę będę bardzo wdzięczny za Wasze zgłoszenia.

Jeśli nie będę mógł spowodować błędu, to będzie szukanie po omacku..
Bo jak mam naprawić coś, co działa? :P

W razie potrzeby, przywrócę starą bazę danych, sprzed 2 sierpnia (postaram się, żeby nowe posty pozostały).
Będę również rozmawiał na temat tego błędu z administratorem serwera.

Przepraszam wszystkich za te niedogodności.
Gwarantuje, że sam już mam ich kompletnie dość.

[Dopisane]
Błędy występują także podczas edycji i usuwania postów.
Dlatego na razie nie używajcie opcji "Usuń", ponieważ w przypadku wystąpienia błędu, cały temat znika z działu!

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 04-08-2009, 15:35 

Jeżeli pamiętam przy jakich postach wystapił mi błąd to mam je dopisać? :)
Bo z tych 3 błędów pamiętam 2 posty przy których wystąpiły.

EDIT: Nie wiem czy to ma związek, ale jak wchodziłam przed chwilą na forum, to przeglądając nowe posty, którys z tych ( http://www.knight-rider.pl/for...ewtopic.php?t=55&start=60 )oznaczony był jako nieprzepczytany, ale jak weszłam do tematu, to nie było żadnego nowego, ponieważ ostatnie posty sa z czerwca... :P

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 04-08-2009, 15:48 

Fenix The Best napisał/a
Jeżeli pamiętam przy jakich postach wystapił mi błąd to mam je dopisać? :)

EDIT: Nie wiem czy to ma związek, ale jak wchodziłam przed chwilą na forum, to przeglądając nowe posty, którys z tych ( http://www.knight-rider.pl/for...ewtopic.php?t=55&start=60 )oznaczony był jako nieprzepczytany, ale jak weszłam do tematu, to nie było żadnego nowego, ponieważ ostatnie posty sa z czerwca... :P

Oooo... miałem to samo

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

Pik 
Administrator

Wysłany: 05-08-2009, 10:38 

Fenix The Best napisał/a
Jeżeli pamiętam przy jakich postach wystapił mi błąd to mam je dopisać?

Możesz dopisać, nigdy nie wiadomo, może się to przyda. :)

Fenix The Best napisał/a
Nie wiem czy to ma związek, ale jak wchodziłam przed chwilą na forum, to przeglądając nowe posty, którys z tych ( http://www.knight-rider.pl/forum/viewtopic.php?t=55&start=60 )oznaczony był jako nieprzepczytany, ale jak weszłam do tematu, to nie było żadnego nowego, ponieważ ostatnie posty sa z czerwca...

A to możliwe, bo robiłem w tym temacie mały bałagan i mógł sobie coś pomylić przez te błędy. Ale mam nadzieję, że z innymi tematami nie będzie tego problemu. :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 05-08-2009, 17:08 

Własnie uzupełnaiłam informację w poprzednich postach i po zeedytowaniu pierwszego posta z tego tamatu, wyswietlił mi sie taki błąd: :lol:

Cytat
Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Unable to save result set in /forum/db/mysql4.php on line 119

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /forum/statsForum_add.php on line 34

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /forum/statsForum_add.php on line 49

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /forum/statsForum_add.php on line 8

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /forum/statsForum_add.php on line 8

Critical Error!
message_die() was called multiple times.

Error #1
Error in deleting post

Line : 415
File : /forum/includes/functions_search.php
SQL : DELETE FROM knight_rider_forum_search_wordmatch WHERE post_id IN (26238)
SQL message: MySQL server has gone away

Error #2
Could not obtain user/online information

Line : 288
File : /forum/includes/page_header.php
SQL : SELECT u.username, u.user_id, u.user_allow_viewonline, u.user_level, s.session_logged_in, s.session_ip, s.session_start, s.session_page FROM knight_rider_forum_users u, knight_rider_forum_sessions s WHERE u.user_id = s.session_user_id AND s.session_time >= 1249488082 ORDER BY u.username ASC, s.session_ip ASC

Please, contact the Administrator. Thank you.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 10-08-2009, 13:41 

Cytat
Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Unable to save result set in /forum/db/mysql4.php on line 119

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /forum/statsForum_add.php on line 34

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /forum/statsForum_add.php on line 49

Critical Error!

Error #1
Error in deleting post

SQL : DELETE FROM knight_rider_forum_search_wordmatch WHERE post_id IN (26534)

Error #2

SQL : SELECT u.username, u.user_id, u.user_allow_viewonline, u.user_level, s.session_logged_in, s.session_ip, s.session_start, s.session_page FROM knight_rider_forum_users u, knight_rider_forum_sessions s WHERE u.user_id = s.session_user_id AND s.session_time >= 1249907570 ORDER BY u.username ASC, s.session_ip ASC

Również napotkałem na to podczas edycji posta.

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 10-08-2009, 20:41 

Robiłeś coś w tej sprawie Pik? Jeśli tak, to wiele to nie pomogło (chyba)
Kod

Critical Error!

Error #1
Error in deleting post

SQL : DELETE FROM knight_rider_forum_search_wordmatch WHERE post_id IN (26555)

Error #2

SQL : SELECT u.username, u.user_id, u.user_allow_viewonline, u.user_level, s.session_logged_in, s.session_ip, s.session_start, s.session_page FROM knight_rider_forum_users u, knight_rider_forum_sessions s WHERE u.user_id = s.session_user_id AND s.session_time >= 1249932349 ORDER BY u.username ASC, s.session_ip ASC

Post edytowany, w czaciku. Na stronie głównej Forum pokazała się informacja o nowych tematach w dziale Off-Topic, ale tylko ze względu na to, że moderatorka Fenix The Best napisała coś w temacie o muzyce. Po wystąpieniu błędu sprawdziłem (poprzez nową zakładkę), czy post się zedytował. Dopieru po odświerzeniu zakładki, w której pojawił się błąd ukazał się post zedytowany. Nie używałem opcji Podgląd.
Chyba tyle, co mogę napisać na ten temat.

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

Mandrivnyk 

Wysłany: 10-08-2009, 20:56 

A ja chciałem zameldować, że nie wiem o co wam biega? :roll:
Od momentu wyjazdu eNeR!-a nie miałem ani jednego błędu, chociaż posty tłukę codziennie, po kilka.

SaoPaulo 
Konto usunięteIk ben Ajacied !!!

Wysłany: 10-08-2009, 20:58 

FROST napisał/a
A ja chciałem zameldować, że nie wiem o co wam biega? :roll:

Jak juz pisałem mają rumuńskie komputry, a tylko my amerykanskye :D

Mandrivnyk 

Wysłany: 10-08-2009, 21:04 

SaoPaulo napisał/a
Jak juz pisałem mają rumuńskie komputry, a tylko my amerykanskye

No ja miałem raz błąd.
Może mam diody z rumuńskiego targu?!
Hmmm... Interesting.
Muszę przejrzeć całość.

SaoPaulo 
Konto usunięteIk ben Ajacied !!!

Wysłany: 10-08-2009, 21:10 

Przejrzewaj, bo wyjdzie tak, że tylko ja mam hamerykańsko-zagrabaniczno-zaoceaniczny :P

Pik 
Administrator

Wysłany: 11-08-2009, 16:22 

Błędy występują już o wiele rzadziej, ale nadal przyczyna nie została do końca usunięta. Chociaż zauważyłem, że teraz błędy te najczęściej pojawiają się podczas edycji postów, a nie ich dodawania. Jeśli tak się zdarzy (podczas edycji), najczęściej wystarczy odświeżyć stronę (wcisnąć F5 po pokazaniu się błędu). Wówczas post zostaje normalnie, prawidłowo zapisany.

Z tymi błędami będę jeszcze walczył, ale za jakiś czas. W tej chwili w serwisie działa specjalny skrypt, który wyłapuje możliwe ich przyczyny.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 11-08-2009, 16:24 

Jak edytowałam tego posta ( http://www.knight-rider.pl/forum/viewtopic.php?p=26670#26670 ) wyswietlił mi się taki błąd.

Cytat

Critical Error!

Error #1
Error in deleting post

SQL : DELETE FROM knight_rider_forum_search_wordmatch WHERE post_id IN (26670)

Error #2

SQL : SELECT u.username, u.user_id, u.user_allow_viewonline, u.user_level, s.session_logged_in, s.session_ip, s.session_start, s.session_page FROM knight_rider_forum_users u, knight_rider_forum_sessions s WHERE u.user_id = s.session_user_id AND s.session_time >= 1250003744 ORDER BY u.username ASC, s.session_ip ASC

Pisze, że Error w usuwaniu posta, ale ja go nie usuwałam a edytowałam!

I jeszcze przed chwila w ogóle mi forum przestało działać, jakiś error 503 się wyświetlił.

Wszyscy się na mnie uwzięli.

EDIT: Jak wyświetlił mi się ten bląd, to zmiany w poście nie zostały zachowane, musiałam go znowu edytować.

Mandrivnyk 

Wysłany: 11-08-2009, 16:26 

Fenix The Best napisał/a
Pisze, że Error w usuwaniu posta, ale ja go nie usuwałam a edytowałam!

W tym czasie ja swój usuwałem.
Może to przez to.
Ale mnie się nic nie pokazuje. :P

Odpowiedz do tematu