Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Napisy do odcinków
Autor Wiadomość

Pleban 

Wysłany: 09-02-2011, 17:16 

To może znów by o tym pomyśleć? To znakomite ćwiczenie nie tylko angielskiego, ale i polskiego :) Czy mam sam zacząć bez oglądania się? :)

Bandit 
Bye bye Baby!

Wysłany: 09-02-2011, 17:25 

Ja tłumaczę, a potem dam do zsynchronizowania. Oficjalnie nie tłumaczymy już odcinków, ale samodzielnie-proszę bardzo. Chyba takie jest stanowisko Zarządu :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 09-02-2011, 17:41 

Nie no jak chcesz to tłumacz. :)
Wcześniej mieliśmy taki system, że ktoś tłumaczy, przesyła to mi do poprawy, synchronizacji, potem Rider to korektuje, a potem wrzucam do systemu i Pik zamieszcza w serwisie. :)

Tutaj masz nasz system i dotychczasowy postęp prac. :)
http://www.knight-rider.pl/tlumaczenia.php

Rycerz, w tej chwili jeszcze nie ma jednomyślnego stanowiska Zarządu. :P Tak jak w przypadku KR:TS ani nie wstrzymaliśmy prac, ani w sumie na razie nie dzieje się nic nowego. :)
Chyba głównie z tego powodu, że ludzie nie mają czasu. Sama też gdybym miała, to bym z chęcia potłumaczyła odcinki, ale cóż życie. :P

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

Pleban 

Wysłany: 10-02-2011, 03:08 

OK. To jeszcze parę głupich pytań: w jakim programie polecacie to robić? Czy po skończonej pracy przesyłam sam plik z tekstem? Na czym polega korekta i czy ciągle się ją robi? Dzięki.

Bandit 
Bye bye Baby!

Wysłany: 10-02-2011, 15:22 

Napisy zrób w Notatniku i prześlij tekst korektorowi. Ten z kolei po korekcie przekaże plik następnemu korektorowi, a po drugiej korekcie napisy(chyba)trafią do serwisu.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 10-02-2011, 15:37 

Pleban, najlepiej jak będziesz robił napisy w notatniku, zwykłym txt. :)
Potem możesz je wysłać mi na maila, (tak będzie chyba najszybciej) a ja z pomocą Ridera zrobimy z nich napisy idealne. :P
Potem wrzucę to do systemu. :)

Wciągnęłam Ci już na listę tłumaczy.:P
http://www.knight-rider.pl/tlumaczenia.php?z=1&s=t

Jak chcesz to mogę Ci załatwić też taką belkę pod nickiem, w miejscu, gdzie ja mam belke "Zarząd". :P

Bandit 
Bye bye Baby!

Wysłany: 10-02-2011, 15:45 

Jeśli można, to też poprosiłbym o umieszczenie na liście. Pracuję nad odc. Knightmares i Good Day At White Rock.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 10-02-2011, 16:36 

Już jesteś wciągnięty. :D

Moje maile jakby co to:
Linki:
fenix.the.best@gmail.com
fenix_the_best@o2.pl

// Schowałem Twoje maile pod bo rzucenie adresów ot tak na Forum to jak zaproszenie dla robotów Przysyłajcie SPAM tutaj.. - eNeR
O danke, nie pomysłam.:P
Ale i tak dostaję ok 100 dziennie, więc co za różnica kolejne 20.:P
Gmail ma dobry filtr. :P

Ostatnio zmieniony przez Fenix The Best 11-02-2011, 10:18, w całości zmieniany 1 raz  

Pleban 

Wysłany: 10-02-2011, 17:05 

Dzięki za info. Używam SubEdit Player i nie wiem czy wszystkie programy tak mają, ale u mnie nie będzie polskich ogonków. Zacznę od trzeciego sezonu, bo ten i czwarty mam na kompie. Pierwszy wolny odcinek: The Ice Bandits. Co do belek: bardzo chętnie, ale najpierw poczekajmy aż coś zacznie działać, dopiero rozdawajmy tytuły ;)

Dopiero robiąc napisy można naprawdę docenić jak pięknym i niespotykanym już dzisiaj słownictwem posługiwał się Devon! :) To jeszcze jeden atut serialu na równi z elektroniką i efektami.

TS89 

Wysłany: 10-02-2011, 17:13 

Pleban napisał/a

Dopiero robiąc napisy można naprawdę docenić jak pięknym i niespotykanym już dzisiaj słownictwem posługiwał się Devon! Smile To jeszcze jeden atut serialu na równi z elektroniką i efektami.

Offtopując: mój przyjaciel w czasie wspólnego oglądania pilota KR powiedział, że aktorzy wyraźnie mówią i dobrze słychać słowa po angielsku :D

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 10-02-2011, 17:44 

Pleban napisał/a
Używam SubEdit Player i nie wiem czy wszystkie programy tak mają, ale u mnie nie będzie polskich ogonków.

No trudno, dorobi się, ale nie ma jakiegoś spolszczenia do tego programu?

Pleban 

Wysłany: 11-02-2011, 03:53 

Nie ma problema, dorobię później w Wordzie i wyślę Wam .doc . W oryginalnej wersji tego programu można ustawić język polski, ale wtedy będą krzaczory zamiast polskich ogonków. Poza tym szczerze mówiąc wolę angielską wersję, bo te polskie określenia trudno czasami zrozumieć :)

Czy aktorzy wyraźnie tam mówią? Być może, mi jednak lepiej (co nie znaczy, że KR źle)się tłumaczyło MacGyvera :D

Edit: Po pięciu godzinach mam niecałe 13 minut. Wszyskim tak wolno idzie, czy to ja za bardzo się staram? I tak mnie nie zagniesz Devon! :D

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 11-02-2011, 10:20 

Na początku też mi tyle schodziło, potem jak już trochę doświadczenia nabrałam szło szybciej. :P

Pleban 

Wysłany: 14-02-2011, 22:51 

Donoszę uprzejmie, że tekst do "The Ice Bandits" (303) został ukończony i przesłany do Fenix. Dzisiaj albo jutro zacznę następny, "Knight of The Fast Lane" (304).

Edit: ja walę ten ciągle powtarzający się "black T-Top". Nie ma chyba polskiej nazwy, a "półkabriolet" brzmi debilnie :) Można zostawić angielską nazwę, ale nie wszyscy muszą wiedzieć, że chodzi o specjalnie otwierany dach. Będę pisał "czarny Trans Am", "Pontiac", albo "Firebird" (w odmianie przez przypadki najlepiej brzmi to pierwsze), a wy poprawiajcie jak chcecie. GMC nas nie ścignie, tym bardziej jako bankrut :)

A jako, że nie lubię angielszczyzny w j. polskim, to zapytam jeszcze czy macie jakiś pomysł na "cheerleaderkę"? Małaszyński niedawno opowiadał o swoim nowym filmie "Skrzydlate świnie" i tam jakoś specjalistycznie mówiło się na gościa, który zagrzewa kibiców, ale zupełnie mi wyleciało...

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 15-02-2011, 12:58 

Cytat
Donoszę uprzejmie, że tekst do The Ice Bandits (303) został ukończony i przesłany do Fenix. Dzisiaj albo jutro zacznę następny, Knight of The Fast Lane (304).

Dobrze, że mi to napisałeś, bo gmail uznał mi Twojego maila za spam. :P

Pleban napisał/a
ja walę ten ciągle powtarzający się black T-Top

Może po prostu czarny samochód? :P

Odpowiedz do tematu