Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
KNIGHT RIDER - polska wersja
Autor Wiadomość

GT500-KITT

Wysłany: 06-03-2010, 15:19 KNIGHT RIDER - polska wersja

Mam pytanko co byście powiedzieli na temat KNIGHT RIDER w polskim wydaniu .
No bo jak NBC nie chce zrobić 2 sezonu KR:TS. To może jakaś polska stacja telewizyjna zabrała by się za nową serie.

TS89 

Wysłany: 06-03-2010, 15:25 

http://www.knight-rider.pl/galeria_obraz926.php

Nierealnie marzenie stary :lol:

GT500-KITT

Wysłany: 06-03-2010, 16:13 

dlaczego zamiast klanu lub plebani czemu nie! Ale nie wiem o co ci chodzi z tym marzeniem kitt-em był by nissan 350z lub nissan gtr. wszystko jest możliwe.

ikar_22 

Wysłany: 06-03-2010, 22:23 

Tu nie chodzi o to czy dało by się zamiast jakiejś telenoweli zrobić KR, lecz o to że Polska telewizja już dawno temu utraciła wszelkie umiejętności tworzenia zdatnych do oglądania filmów. Przykładem są liczne mdłe telenowele i seriale (Klan, Ojciec Mateusz, Plebania, M jak miłość........) Filmy pełnometrażowe też są hmm... "niezbyt dobre" tym bardziej że są to tylko mdłe komedie romantyczne i tym podobne badziewia klasy niższej. Wątpię by ktokolwiek chciał oglądać KR-a zrobionego w taki sposób jak polskie filmy.

mati1992 

Wysłany: 07-03-2010, 00:03 

W sumie gdyby chcieli, to na pewno by zrobili, a przynajmniej próbowali. Z tym, że problem leży właśnie w samochodzie - wybór odpowiedniego modelu, jego dostosowanie itp., a także w kosztach tej produkcji. Na same samochody do scen kaskaderskich poszłaby niebotyczna suma pieniędzy. Ale przyznam, że gdyby nawet powstał pomysł wyprodukowania polskiego Knight Ridera, to już byłoby sporo. W końcu z Ojcem Mateuszem było podobnie - też go kręcą według włoskiego pierwowzoru Don Matteo. Może w takim razie i na Nieustraszonego przyjdzie pora? :wink: Myślę, że na pewno warto mieć nadzieję.

Mario115 

Wysłany: 07-03-2010, 00:11 

Teoretycznie tak, ale... Jeśli telewizja wzoruje się na jakimś serialu, to musi ubiegać się o zgodę na zrobienie czegoś w tym stylu. W innym przypadku mogłaby zostać posądzona o plagiat. Jak wiadomo nie jest to tanie i proste. Zależy również od serialu, oglądalności i popularności. Don Matteo do zbyt popularnych raczej nie należy, a KR już tak.

Podsumowując - duża cena na wykupienie praw do serialu, bardzo wiele pieniędzy przeznaczonych na produkcję i brak pewności co do oglądalności bardzo zniechęca.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 07-03-2010, 00:25 

Weźcie, ludzie przestańcie, ja tego chłamu bym nie oglądała, nawet jakby powstał. :lol:
I czym niby ten polski Michał Waleczny jeździł? Polonezem? :lol:
Aż tak Wam się nudzi, że takie absurdy wymyślacie? :lol:

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

ikar_22 

Wysłany: 07-03-2010, 10:32 

Mógłby jeździć maluchem (nieźle by wyglądało turbo boost :P ) albo sprowadzili by coś na lawecie z Niemiec, chociaż myślę że trabant byłby najlepszy ze względu na niezwykle mocną fabryczną opancerzoną karoserie :P . Tak to nie ma sensu, szanse że dało by się to oglądać są tak małe że eh...

Astrotrain 
I'll be back

Wysłany: 07-03-2010, 10:55 

Fenix, a dlaczego nie? Polonez to niemal ikona polskiej motoryzacji! Do roli KITTa w polskich warunkach, pasowałby według mnie, idealnie :D A już napewno dobrze mnie o tym przekonał zawadiacki temperament KOMa w fanfiku kolegi TS89 ;) Zakochałam się w tym Poldku "badassie" ;P

Niestety, u nas na polską wersję KR... raczej nie ma co liczyć :( Tak jak wspomniał mati, wiązało by się to przedewszystkim z ogromnymi nakładami finansowymi, co skutecznie zniechęca do podjęcia jakichkolwiek działań w tym kierunku. Chociaż, według mnie, serial nie musiałby od razu być taki spektakularny jak amerykański. Wystarczyło by, aby produkcja realizowana była w którymś z popularniejszych polskich miast, ukazywała w swojski, ale ciekawy sposób, naszą rzeczywistość i stworzyła naprawdę porządnych bohaterów. Sam fakt odtworzenia tego serialu w polskich realiach wzbudził by w wielu sentymentalne uczucia :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 07-03-2010, 14:19 

Astro, swego czasu był tu niejaki Bx, który też wyrażał swoje uwielbianie wobec Polonezów. ;)
Ale ja takiej produkcji mówię stanowcze nie. Polacy to tak beznadziejny naród, że zrobili by z tego jakiś nie dający się do oglądania chłam.
W Rosji ostatnio nakręcono film kinowy o latającej czarnej Wołdze, ale jednak w tamtym kraju, jaki by nie był, nikt nie boi się kręcić filmów innych od "Dlaczego nie", "Powiedz tak", "Nigdy nie mów nigdy".

Mam tak dość jakichkolwiek polskich produkcji, że nawet polki KR by mnie nie przekonał do oglądania. Nawet stare polskie komedie mnie nie śmieszą.

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

GT500-KITT

Wysłany: 08-03-2010, 15:20 

Fenix The Best, to jest twoje zdanie a może zrobili by coś dobrego mogli by pomieszać KR i KR:TS mogło by wyjść coś dobrego a co do modelu to mogli by zastosować jakiś mało znany model jakiegoś samochodu może w tedy ludzie którzy oglądali pierwszego KR zaczęli by go oglądać . A tak wo gule to kasa jest zawsze na wszystko jak mieli kasę na ojczulka to może będą mieli kasę na KR . Dzięki że piszecie. :lol:

Astrotrain 
I'll be back

Wysłany: 08-03-2010, 16:12 

Cóż, Fenix, jednych śmieszą, drugich nie :) Wszystko zależy od gustu, o którym zwykle się nie dyskutuje. A co do samej produkcji... oczywiście, z góry skazuje się ją na niepowodzenie, z przyczyn oczywistych, ale ja... dałabym im (kto kolwiek by się za to zabrał) szansę :)
Natomiast tutaj z Tobą muszę się zgodzić. W Polsce wszystko jest robione "na jedno kopyto"- bo tak prościej. Mało kto wyłamuje się ze schematu, a jeśli już, to nie jest on tak popularny, bo jego twórczość dociera raczej do wybranych, zamkniętych środowisk. Może jednak ktoś kiedyś zechce zrobić, naprawdę godną podziwu, polską wersję kultowego KR. Nigdy nie mówmy nigdy ;)

KITT86 

Wysłany: 08-03-2010, 16:33 

Niech się lepiej polacy już bardziej nie kompromitują... W 100% zgadzam się z Fenix...

Astrotrain 
I'll be back

Wysłany: 08-03-2010, 16:39 

Realiści... :) Cóż, mnie nadal pozostaje niedola idealisty, he he ;)

mati1992 

Wysłany: 08-03-2010, 17:31 

Ja również dałbym szansę. W 1974 roku w Konkursie Eurowizji ABBIE też nikt nie dawał żadnych szans - nawet sama Szwecja do końca pozstawała zdystansowana. A jednak wygrali i przetarli szlak innym nieanglo-języcznym zespołom i wykonawcom. Może z Polską też kiedyś tak będzie? Gdyby nasz kraj był z góry spisany na straty nikt nie walczyłby o niego z takim bohaterstwem jak w czasach powstań i dwóch ciężkich wojen. Również z tego względu ja polska wersję KR oglądałbym gdyby była, i mógłbym przymknąć oko na niektóre oczywiste dla Polaków rzeczy (chyba, że jakimś cudem by ich nie było).

Odpowiedz do tematu