Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie akcenty w zagranicznych filmach
Autor Wiadomość

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 20-11-2012, 18:14 

Wczoraj oglądałam horror Kroniki Opętania/The Possession i dybuk, który w nim straszy mówi po polsku! :D Jest wręcz bardzo wygadany! :D

"Tyle grzybków w trawie wszędzie, co to będzie, co to będzie" :D :D :D

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

Knight89 

Wysłany: 20-11-2012, 18:49 

Ktoś tu wspominał o Chucku, w którym rolę Sarah grała (prawie) Polka- Yvonne Strahovski (Strzechowski). Urodziła się już w Australii, krótko po przylocie tam jej rodziców.

W Chucku padają trzy kwestie polskie. Niestety, Yvonne strasznie ów język klaeczy- i to pewnie na prośbę scenarzystów, gdyż po polsku mówi płynnie, jak "Dziewczyna z sąsiedztwa"

Z kolei w Infiltracji Scorsese pada tekst "Wystroiłeś się jakbyś chciał najechać na Polskę",

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 20-11-2012, 20:25 

Fenix The Best napisał/a
Wczoraj oglądałam horror Kroniki Opętania/The Possession i dybuk, który w nim straszy mówi po polsku! Jest wręcz bardzo wygadany!

No to mam pierwszy i ostatni powód, żeby obejrzeć ten film..ciekawe! Swoją drogą producentem jest Sam Raimi, twórca kultowego Evil Dead, ale z nowymi filmami Raimiego jest trochę tak, jak z Argento. Niemniej jednak jak mi się napatoczy, to obejrzę, dla nawijającego po polsku ducha..czy tam dybuka :P

Pawełek18

Wysłany: 21-11-2012, 04:24 

W Filmie Piąty Element :D do Bruce Willisa(Zapomniałem jaką postać grał :roll: ) przybywa oprych żądając gotówki mając go na muszce, a Bruce mu wyjaśnia że broń nie jest załadowana bo nie wcisną takiego małego żółtego guziczka.

Niby nic wnoszącego ?

OCZYWŚCIE ŻE JEST!

Ta spluwa co ma oprych to futurystycznie zmodyfikowany nasz polski granatnik WZ.83 Pallad D ten granatnik też pojawił w tych filmach, Mroczny Rycerz i Szakal.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 22-11-2012, 13:09 

No proszę ;) A ja - za forum JamesBond.fora.pl - rzucę kilka polskich smaczków w filmach o przygodach słynnego agenta 007 ;)

''Tylko dla twoich oczu'' - na plan filmu sprowadzono z Warszawy helikopter Mi-2 z napisem "PZL Świdnik". W końcowej scenie na spotkanie z Bondem przylatuje nim gen. Gogol.

"Pozdrowienia z Moskwy" - jedną z głównych ról (Kronsteena) zagrał polski aktor Władysław Shejbal - w obsadzie wymieniony jako Vladek Sheybal. W Polsce wystąpił on m.in. w "Kanale" Wajdy.

''Operacja: Piorun'' - jeden z bohaterów to polski ekspert nuklearny, Ladislaw Kutze, który pracuje na zlecenie organizacji SPECTRE. W filmie słyszymy jak Kutze mówi: Życie było prostsze w moim laboratorium w Warszawie.

'Moonraker'' - Corinne Dufour prowadzi Bonda na spotkanie z Hugo Draxem do jego gabinetu. Gdy 007 wchodzi do środka, Drax siedzi właśnie przy fortepianie i gra Preludium deszczowe Fryderyka Chopina.

''W obliczu śmierci" - Bond (Timothy Dalton) dostaje się do Afganistanu pod pseudonimem Jerzy Bondov.

Knight89 

Wysłany: 26-12-2012, 15:28 

Californication- pada nawiązanie do Polańskiego i jego sprawy z uprawianiem seksu z nieletnią- to w przypadku podobnego zarzutu wobec Hanka.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 26-12-2012, 20:18 

Chyba o tym już wcześniej pisałam, ale również w Californication przy uroczystej kolacji przy wznoszeniu toastu wszyscy powiedzieli sobie "Na zdrowie". :P

Knight89 

Wysłany: 27-12-2012, 17:41 

W Planie doskonałym (Inside man), jeden ze świadków mówi, ze jego babka była Polką

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 07-04-2013, 08:32 

W filmie Children of Men główni bohaterowie zatrzymują się na gospodarce. Jej właściciele powiedzieli, że są z Polski, ale żadnych polskich słów z siebie nie wydali. ;)

Pawełek18

Wysłany: 15-04-2013, 09:04 

W Anime Goodbye, Mr. Despair(Sayonara, Zetsubou-Sensei) :) na początku 8 odcinka jest nieco o Curie Skłodowskiej

Dobrze więc. Ten facet. Wiesz, kto to taki?
Yy...
Curie!
Pan, a nie pani Curie.
Pani Curie była sławna, i choć łatwo o tym zapomnieć,
jej mąż również został uhonorowany nagrodą Nobla!
I nie tylko oni,
ponieważ ich córka oraz zięć również otrzymali nagrodę Nobla!
W tle: MĽŻ - PIERRE, CÓRKA - IRENE, ZIĘĆ - JOLIOT
Wszyscy oni zostali przyćmieni przez panią Curie i odeszli w zapomnienie.

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 09-05-2013, 21:38 

W horrorze Grabbers, na budowie na policjantkę zagwizdał robotnik. Obrażona kobieta wyjęła notes by go spisać i pyta się go o nazwisko, na co ten odpowiada "Przemysław Włodzimierz Wojciechowski" :D A policjantka dała za wygraną. :P

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 09-05-2013, 23:05 

Ech Ci Polacy (w filmach)..jak nie złodzieje i pijaki, to robole..co za naród :lol:

Bandit 
Bye bye Baby!

Wysłany: 11-05-2013, 23:00 

Albo nie do końca normalni ludzie - w Złocie Dla Zuchwałych w scenie w banku wszyscy zachowują się normalnie, tylko Rutkowski się trzęsie i ma minę psychola(dlaczego, nie powiem, bo spoiler).

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 18-09-2013, 23:37 

eNciu, to na pewno ucieszy Cię, że w filmie "7 Psychopatów" Christopher Walken gra Hansa (typowo polskie imię :/ ), który porywa psy żeby otrzymać znaleźne. :P
Pozyskane fundusze przekazuje na leczenie chorej zony. ;)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 18-09-2013, 23:48 

Zaraz wybiorę sobie jakiś najbardziej kiczowaty film na VHS i obejrzę żeby odreagować xD
Jeju, naprawdę fantastycznie..nie wiem co gorsze: czy że Hans, czy, że akurat psy postanowił kraść, czy że jak zwykle pokazują Polaka w takim świetle :roll: Zrobiłby kto u nas film o głupocie Amerykanów (choćby te tabliczki "uwaga przepaść!" nad przepaścią i inne wskazówki dla ułomnych), to Obama by już wojska do nas wysłał

Odpowiedz do tematu