Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Knight Rider 2000 na Universal Channel
Autor Wiadomość

Paweł89 

Wysłany: 11-12-2010, 16:06 Knight Rider 2000 na Universal Channel

Czytałem na media2.pl że Nieustraszony 2000 będzie leciał na Universal Channel nie wiadomo czy będzie z lektorem czy bez i o której godzinie będzie to się na pewno dowiemy 29 stycznia 2011 roku :) taka miła wiadomość jak ktoś nie widział a chciał obejrzeć pozdrawiam

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 11-12-2010, 16:44 

Faktycznie, piszą o tym tutaj: http://media2.pl/media/72347-n...-w-universal-channel.html

Bardzo ciekawa wiadomość :) Zresztą ostatnio polskie stacje emitują sporo filmów z Davidem. Tele 5 i Polonia 1 wciąż serwują nowe albo powtórkowe filmy, na Universalu była ostatnio (i wciąż jest co jakiś czas powtarzana) Lawina z Hoffem, teraz KR2000..bardzo ciekawie. Zaletą jest na pewno dobra jakość obrazu, wadą natomiast to, że tego typu stacje nie dysponują dobrymi lektorami..ale wielu da się jakoś przeboleć, tych na Universalu chociażby. Oczywiście marzeniem jest Mirosław Utta, który w dodatku czyta dla tej stacji (ostatnio m.in. Strażnika Teksasu), ale w filmie raczej bym się go nei spodziewał, bo Universal ma innych lektorów do filmów. A na Lucjana Szołajskiego, który przeczytał KR2000 w wydaniu VHS ITI Home Video oraz większość wydanych w Polsce filmów z Hoffem, tym bardziej nie ma co liczyć, bo nie czyta już nigdzie.

Mimo to oczywiście cieszy taki news i oby jak najwięcej KR w tv :)

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 11-12-2010, 18:57 

eNciu, pewnie wiesz, że już się do Ciebie uśmiecham w sprawie miłego ripa. ;> (Tylko nie rmvb ;>)

Jaka szkoda, że mam tylko kablówkę. :(

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 11-12-2010, 20:57 

Rip pewnie zrobię, ale jeśli nie rmvb, to może być duuużych rozmiarów. Ale może tym razem się uda upchnąć. To się okaże, póki co jeszcze dużo czasu do 29 stycznia :wink:

Fenix The Best 
Moderatorka

Wysłany: 12-12-2010, 14:10 

Żeby chociaż na płytę DVD się zmieścił. :lol:

Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.

Bandit

Wysłany: 25-12-2010, 18:35 

Ja też poproszę ripa, może być w RMVB. Dla mnie nie ma różnicy, co do jakości w stosunku do AVI i innych.

mtu90 
.::Harry::.

Wysłany: 14-01-2011, 20:41 

eNeR napisał/a
Rip pewnie zrobię, ale jeśli nie rmvb, to może być duuużych rozmiarów. Ale może tym razem się uda upchnąć. To się okaże, póki co jeszcze dużo czasu do 29 stycznia Wink

Teraz to nie powinno być kłopotów z ripowaniem :) Zapraszam do obejrzenia tutorialu 8-)

Polecam szczególnie eNeR'owi :mrgreen:

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 14-01-2011, 23:53 

Takie rzeczy, to ja wiem :wink: Choć akurat DVD nie ripuję, bo nie mam potrzeby. Problem jest raczej z konwersją kilkugigowego mpega do avi, bo rzadko się to udaje (mimo, że zawsze robię w ten sam sposób), ale nie zaśmiecajmy proszę tego tematu..

I tak przy okazji - zmień lub zmniejsz podpis (sygnaturkę), bo rozciąga stronę..

//Zająłem się tym, podpis mtu90 zmniejszony - FosteR

FosteR 
Konto usunięte

Wysłany: 15-01-2011, 13:38 

Nieustraszony 2000 według oficjalnej strony kanału Universal Channel jest w programie 29 stycznia o godzinie 21. Zajrzyjcie do linku, zobaczycie nawet króciutki dwu-zdaniowy opis filmu :)

eNeR przyjacielu, dołączam się do gorącej prośby o ripa, jeśli nagrywasz w mpeg2 i będziesz chciał z tego zrobić potem avi w XviD czy x264 polecam profesjonalny (darmowy) program GordianKnot, pozwala na usuwanie przeplotu, dowolną zmianę rozdzielczości i przycięcia, obliczanie bitrate, aby plik zajmował dokładnie tyle ile chcemy (pamiętaj tylko aby najpierw skompresować ścieżkę audio w programie dopiero uwzględniać jej rozmiar w liczeniu bitrate). Oto link do pobrania pakietu: http://sourceforge.net/project...ack%200.35.0%20-%20pack2/
Program jest dość zaawansowany, ale na necie jest sporo tutoriali, co i jak, ewentualnie sam pomogę Ci w obsłudze jak będziesz miał problemy :)

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 15-01-2011, 17:46 

Dzięki, program ściągnę, ale nie mam czasu na żadne takie zabawy. Dla siebie nie konwertuję bo nie potrzebuję a jeśli czasem dla Was robię jakiegoś ripa to tylko wpisuję do WinAvi rozdzielczość i avi samo się robi :P

Seb 
Tłumacz odcinków
Interista IFC

Wysłany: 28-01-2011, 11:20 

Już jutro Nieustraszony 2000:) mam nadzieje ze Universal Channel bedzie nadal dostępny i nie przełączą mi go :lol:

rychu 
Knight 2000

Wysłany: 28-01-2011, 16:02 

To fajnie dzis sobie go ogladne :)

Pik 
Administrator

Wysłany: 29-01-2011, 21:07 

Knight Rider 2000 właśnie się zaczął. :)

Specjaliści.. Co to za lektor? :)

szachu_1982 
Fan KR od 1990 roku

Wysłany: 29-01-2011, 22:24 

Co do lektora to nie wiem ale nie bardzo podoba mi się słynne zdanie Wiltona Knight-a przetłumaczone jak dla mnie w zły sposób "Jeden człowiek robi różnice"

Pik 
Administrator

Wysłany: 29-01-2011, 23:02 

Wszystko jasne. Lektorem był Łukasz Jakubowski.
Natomiast tłumaczeniem zajął się Łukasz Migacz.
Przyznam, że obu tych panów kompletnie nie kojarzę. :P

Niestety, tak jak powiedział Szachu, tłumaczenie było na niskim poziomie.
Wiele wątków pominięto, przez co film stracił trochę uroku i humoru.
Zauważyłem delikatne błędy. Między innymi stwierdzenie, że Devon umrze w strzelaninie, podczas gdy to miało dotyczyć lekarza.
Nie odpowiada mi także przetłumaczenie Knighta 4000, na Nieustraszonego 4000.
W każdym razie dobrze, że K.I.T.T. to K.I.T.T. ;)

Mimo wszystko cieszę się, że kolejny raz pojawił się Knight Rider 2000 w polskiej telewizji.
I coś czuję, że na tym kanale jeszcze go kiedyś zobaczymy. :)

A co do mojego marudzenia, to wybaczcie. Jestem przyzwyczajony do niewątpliwie najlepiej dopracowanego tłumaczenia z Polsatu, więc trudno byłoby mi dogodzić innym. ;)

Odpowiedz do tematu