Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

 

Poprzedni temat :: Następny temat
Najsłynniejsi polscy lektorzy - zobaczcie jak wyglądają!
Autor Wiadomość

eNeR 
Moderator / DJDołączył: 03 Maj 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: 22-08-2009, 01:00 Najsłynniejsi polscy lektorzy - zobaczcie jak wyglądają!


Towarzyszą Wam od lat. Codziennie. Zawsze, kiedy włączycie telewizor.
Najsłynniejsi polscy lektorzy.
Świetnie znacie ich głosy...teraz poznajcie ich twarze!

Usłyszeć lektora - to nie problem. Jednak zobaczyć go - to graniczy z cudem.
Zawsze marzyłem, by zobaczyć twarz któregoś z ulubionych lektorów. Kilka miesięcy temu w programie "Uwaga" poświęconym lektorom zobaczyłem Janusza Kozła, Ksawerego Jasieńskiego i Tomasza Knapika. Rozpoczęły się poszukiwania a dziś ich wyniki.
Pod każdym zdjęciem link do próbki głosu. Zapraszam do oglądania, słuchania i komentowania! Podzielcie się Waszymi spostrzeżeniami, a teraz...

Poznajcie najbardziej znanych lektorów!


01. Piotr Borowiec

Popularny lektor, można go usłyszeć w filmach emitowanych na wielu kanałach tv a także na DVD.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Piotr%20Borowiec.mp3

02. Paweł Bukrewicz

Głównie znany z Teleexpresu, którego jest prezenterem, ale coraz częściej możemy go usłyszeć w filmach i serialach, między innymi na kanałach staelitarnych takich jak AXN czy Sci-Fi Channel.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...rzy/Pawel%20Bukrewicz.mp3

03. Andrzej Butruk

Mogliśmy go oglądać w popularnym programie KOC - Komiczny Odcinek Cykliczny, w latach 90. lektor dystrybutora filmów VHS - Imperial Entertainment, później lektor stacji RTL7 i TVN7. Użyczał głosu także w reklamach i serialach animowanych. Zmarł 3 kwietnia 2011 roku.
http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Andrzej%20Butruk.mp3

04. Jacek Brzostyński

Bardzo popularny lektor z dużym doświadczeniem. Kiedyś znany głównie z filmów i seriali animowanych na antenie telewizji Polonia 1 i Polsat, obecnie można go usłyszeć także w filmach stacji TVN oraz innych.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...y/Jacek%20Brzostynski.mp3

05. Marek Ciunel

Od niedawna możemy go usłyszeć w niektórych filmach i serialach na antenie TVP i kanałów satelitarnych. Prywatnie aktor, reżyser, scenarzysta. Fanom Nieustraszonego znany jako głos KITTa z kontynuacji serialu (Knight Rider: The Series) na antenie TVP1.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Marek%20Ciunel.mp3

06. Krystyna Czubówna

To ona przybliża nam od lat intymne życie surykatek i życiowe problemy mrówkojadów. Najsłynniejszy kobiecy głos, doskonale znany z filmów przyrodniczych.
Próbka: w przygotowaniu.

07. Andrzej Ferenc

Słynny głos stacji TVN. Jeśli oglądasz tam zapowiedź jakiegoś filmu, słyszysz właśnie jego. Czasem pojawia się w niewielkich rolach w filmach i serialach.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Andrzej%20Ferenc.mp3

08. Marek Gajewski

Legendarny, niestety nieżyjący już (zmarł w 1995 roku w wieku 50. lat) lektor, znany z filmów wydanych na VHS przez gdyńską firmę Elgaz a także innych dystrybutorów (m.in.Neptun Video Center), programów edukacyjnych, spotów reklamowych oraz niezwykle popularnych w latach 90. seriali takich jak Niebezpieczna Zatoka, czy animowane Wojownicze Żółwie Ninja, Batman, Kacze Opowieści.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Marek%20Gajewski.mp3

09. Wojciech Gąssowski

Jeden z legendarnych lektorów. Znany m.in. z Polskiego Radia oraz filmów dokumentalnych (stacje Planete, Discovery itp). Klasa sama w sobie.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...y/Wojciech%20Gasowski.mp3

10. Maciej Gudowski

Tego Pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Czołówka polskich lektorów, czyta praktycznie wszystko i wszędzie, zawsze robiąc to z wielką klasą i profesjonalizmem. Można go usłyszeć w warszawskich pociągach SKM. Czytał także Nieustraszonego w wersji TVP.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...rzy/Maciej%20Gudowski.mp3

11. Stanisław Heropolitański

Lektor, dziennikarz, prezenter. W latach 90. lektor oddziału regionalnego Telewizji Polskiej (produkcje TVP Szczecin i inne), znany także z filmów wydanych na VHS. Współpracował ze szczecińskim radiem, był prezenterem TVP Szczecin. Słynny lektor z hitowego serialu Co ludzie powiedzą?. Obecnie czyta m.in. audiobooki.
Wywiad specjalnie dla serwisu Knight Rider Polska: http://www.knight-rider.pl/as_StanislawHeropolitanski
Oficjalna strona internetowa: http://www.virtuoso.pl/czytlandia/
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...slaw%20Heropolitanski.mp3

12. Ksawery Jasieński

Również legenda wśród lektorów. Można go usłyszeć w niektórych reklamach, w radiu a nawet w warszawskim metrze.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...y/Ksawery%20Jasienski.mp3

13. Kacper Kaliszewski aka Ireneusz Królikiewicz

Najpierw można było go usłyszeć w serialach na antenie Tv4 i Polsatu, później także w niekórych filmach. Kiedy został dziennikarzem i prezenterem stacji TVN24, jako lektor zaczął używać pseudonimu Ireneusz Królikiewicz. Obecnie głównie dziennikarz i prezenter stacji TVP Info, tam również czasem występuje w roli lektora.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...eneusz%20Krolikiewicz.mp3

14. Jacek Kopczyński

Aktor filmowy i dubbingowy, ale także lektor. Można go usłyszeć między innymi w programach na kanale Discovery.
Próbka: w przygotowaniu.

15. Tomasz Knapik

Znany niektórym pod pseudonimem "Ramirez", Tomasz Knapik ze swoim charakterystycznym, niskim głosem na stałe wpisał się do czołówki polskich lektorów. Nie ma nikogo, kto by nie znał jego głosu. Można było go usłyszeć na co drugiej lub co trzeciej kasecie video, ma układy z Chuckiem Norrisem (czytał Strażnika Teksasu) i jest znany z tego, że nie boi się przekleństw w filmach. Czytał też filmy dla dorosłych. Wykładowca Politechniki Warszawskiej. Obecnie można go usłyszeć w niektórych filmach na antenie Polsatu i TVN a także m.in. w programach TV4 i TVN Turbo.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Tomasz%20Knapik.mp3

16. Janusz Kozioł

Moim zdaniem najlepsza komedia, to ta, gdzie można usłyszeć Pana Janusza. Jednak czyta także kino sensacyjne czy horrory. Kolejna legendarna wśród lektorów postać, czytał dla większości dystrybutorów VHS, możemy go usłyszeć na wielu stacjach tv. Z wykształcenia...czołgista.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Janusz%20Koziol.mp3

17. Tomasz Kozłowicz aka Jan Czernielewski

Aktor filmowy i teatralny, którego jednak można dosyć często usłyszeć w roli lektora w naszej telewizji. Specjalizuje się w kinie familijnym, serialach dla młodzieży, lecz także w innych produkcjach można trafić na jego głos.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...20Jan%20Czernielewski.mp3

18. Marek Lelek

Z zawodu aktor, jednak od kilku lat także lektor. W telewizji najpierw można było go usłyszeć w tv Puls (m.in.MacGyver, Star Trek), gdzie wciąż pracuje (dokładniej dla studia Akme, które współpracuje z tv Puls), obecnie także lektor TVP oraz niektórych stacji satelitarnych.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Marek%20Lelek.mp3

19. Andrzej Leszczyński

Długo krążyły plotki, że tak naprawdę to znany z Teleexpresu Paweł Bukrewicz, jednak prawda okazała się inna. Nowa, acz zdobywająca popularność postać wśród lektorów. Przeczytał Nieustraszonego wydanego na DVD przez wydawnictwo AmerCom, można go usłyszeć także w filmach na kanale Ale Kino oraz innych stacjach satelitarnych oraz na filmach DVD.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...Andrzej%20Leszczynski.mp3

20. Jarosław Łukomski

W drugiej połowie lat 90. bardzo często można było go usłyszeć w filmach na antenie tv Polsat, zawsze było to kino sensacyjne (m.in. Szklana pułapka, Na krawędzi) - takie filmy zawsze czytał. Znany także z filmów wydanych na kasetach video. Niedawno wrócił do czytania, można go usłyszeć m.in.na DVD z filmem "Niezniszczalni".
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...os%C5%82aw%20Lukomski.mp3

21. Andrzej Matul

Kolejna świetnie znana wśród lektorów postać. Nagradzany tytułem Mistrza Mowy Polskiej, kiedyś lektor wielu filmów vhs, obecnie m.in. w serialu Gotowe na wszystko dla tv Polsat.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Andrzej%20Matul.mp3

22. Zbigniew Moskal

Aktor, lektor filmów fabularnych i dokumentalnych dla wielu stacji telewizyjnych, m.in. TVP, TVN, TV4, Discovery, Animal Planet.
Próbka: w przygotowaniu.

23. Stanisław Olejniczak

Jego słynne "dziń dybry" z serialu 'Allo 'Allo, który czytał w latach 90. na antenie TVP, a później w nowym tłumaczeniu dla tv Polsat, zna chyba każdy. Bardzo znany głos, który możemy usłyszeć w dużej ilości produkcji, od filmów VHS sprzed 20 lat po najnowsze hity filmowe i seriale.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...tanislaw%20Olejniczak.mp3

24. Tomasz Orlicz

Dziennikarz, dokumentalista, scenarzysta, realizator i reżyser reportaży, filmów dokumentalnych, prezes dolnośląskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich...krótko mówiąc - zajęty facet. Mimo to znajduje czas na to, by czytać dialogi w filmach. A robi to bardzo dobrze. Można go usłyszeć na wydanych przed laty kasetach wideo (głównie wrocławskich dystrybutorów) jak również na wydawanych obecnie filmach na DVD, czasem także w tv.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Tomasz%20Orlicz.mp3

25. Henryk Pijanowski

To także legenda wśród lektorów. Znany od dawna, pamiętany zarówno wśród widzów filmów VHS sprzed lat, jak i nowych produkcji. Głównie czyta filmy dla młodszej widowni (animowane, familijne), ale nie ogranicza się do nich.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...y/Henryk%20Pijanowski.mp3

26. Radosław Popłonikowski

Z zawodu aktor. Można go oglądać w serialu Plebania, gdzie gra policjanta. Czyta zarówno filmy (głównie komedie, ale także sensacyjne i science-fiction) jak i seriale czy programy.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...oslaw%20Poplonikowski.mp3

27. Jerzy Rosołowski

Nieżyjący już niestety legendarny lektor, znany z produkcji anime wyświetlanych przez stację Polonia 1 (m.in. Kapitan Tsubasa, Tygrysia Maska, Generał Daimos), licznych komedii ery VHS.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...zy/Jerzy%20Rosolowski.mp3

28. Mariusz Siudziński

Aktor filmowy i dubbingowy, jako lektora możemy go usłyszeć w filmach głównie na stacjach satelitarnych, jak np.Tele5 i innych, także w filmach i serialach wydawanych na DVD (m.in. Policjanci z Miami).
Próbka: w przygotowaniu.

29. Jacek Sobieszczański

Lektor w filmach fabularnych, dokumentalnych oraz programach tv.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...acek%20Sobieszczanski.mp3

30. Jan Suzin

Obecnie już niepracujący, lektor i prezenter TVP, człowiek legenda. Czytał głównie westerny, które uwielbia, ale także (również przez niego lubiane) filmy wojenne i inne, zarówno w telewizji jak i na kasetach VHS (firmy Elgaz i NVC - Neptun Video Center).
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Jan%20Suzin.mp3

31. Zdzisław Szczotkowski

Znany z filmów VHS i telewizyjnych a także seriali, obecnie rzadko można go usłyszeć (czasem na kanale Tele5 i Polonia1). Zmarł w styczniu 2011 roku.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...zislaw%20Szczotkowski.mp3

32. Lucjan Szołajski

Kolejna legenda wśród lektorów. Był bardzo ceniony i lubiany. Słowa "czytał Lucjan Szołajski" słyszał każdy, a popularne są tak bardzo, że pan Lucjan nagrał je kiedyś dla jednej z telefonii komórkowych, by można było wykorzystać je w poczcie głosowej. Średnio na 15 filmów VHS połowę przeczytał właśnie on. Można było go usłyszeć w wielu filmach z Davidem Hasselhoffem - m.in. Końcowa rozgrywka, Masakra na London Bridge, Dziedzictwo. Zmarł 4 czerwca 2013 roku.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...zy/Lucjan%20Szolajski.mp3

33. Janusz Szydłowski

To także bardzo popularny polski lektor. Przyznam szczerze, że mój ulubiony. Gdy byłem mały, czytał mi Transformery na VHS (i wiele innych filmów), a teraz, jeśli go słyszę, nawet beznadziejny film jest ciekawy i oglądam go z przyjemnością. To chyba mówi samo za siebie.
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%2...y/Janusz%20Szydlowski.mp3

34. Mirosław Utta

Pana Mirosława z pewnością znają i kochają wszyscy fani Nieustraszonego, bo to właśnie on jako pierwszy był lektorem w tym serialu (wersja tv Polsat) i wprowadził nas w świat przygód Michaela i KITTa. Obecnie można go usłyszeć w filmach i serialach m.in. na stacjach TVN i Universal, w reklamach oraz w grze Stalker, w której także jest lektorem!
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Miroslaw%20Utta.mp3

35. Daniel Załuski

Pracuje jako lektor dość niedługo, usłyszeć można go w wieczornych filmach w TVP oraz na płytach DVD (m.in. Spider-Man 3).
Próbka: http://u.krpl.pl/ener/polscy%20lektorzy/Daniel%20Zaluski.mp3


Lista lektorów będzie w miarę możliwości aktualizowana o kolejne osoby.
_________________
Ostatnio zmieniony przez eNeR 03-11-2013, 16:37, w całości zmieniany 12 razy  
 
 

tamersa 
Złok i mroo


Dołączyła: 20 Sty 2008
Skąd: Jelenia Góra/ Warszawa

Wysłany: 22-08-2009, 01:22 


bardzo ciekawe eNeRek brawo:) przesłuchałam wszystko i rzeczywiście są to znane glosy:) osobiscie do typowych filmów fabularnych wolę lektora niż dubbing a tu to sama śmietanka:) Najbardziej charakterystyczny jest pan Knapik chyba, pamiętam jak go też w uwadze zobaczyłam i on przemówił tym swoim głosem a ja 'wha? to naprawdę on? 'XD
pan nr 18 - J. Rosołowski - kurczę czyli to on czytał wszystkie Yattermany i inne? woow szacun XD tam czasem takie bzdury gadali XD ogólnie szanuje tych ludzi - że czytają czasem różne dziwne rzeczy i nawet im' brewka(a raczej głos) nie pyknie':P z jednej strony nie są oblegani przez fanów ale z drugiej mają lepiej niż aktorzy ( brak ciągłych wspominek w 'super Expresie ' itp).
Szkoda że Polska nie ma specjalnej szkoły właśnie dla aktorów głosowych i lektorów... cóż to nie Japonia gdzie super gwiazdami są ludzie podkładający głosy( czyli z jap seiyu).
i lektorzy.

Do twojego spisu mam tylko jedno zastrzeżenie - nie ma tu żadnej pani:P a przecież jest jedna słynna której twarz ( o dziwo:P) ludzi kojarzą. dlatego ja Chylę czoła dla najlepszego lektora filmów przyrodniczych - pani Kystyny Czubówny :D :P
_________________
The light and darkness are not good and evil.
 
 

Mario115 


Dołączył: 28 Cze 2007
Skąd: Trzebnica

Wysłany: 22-08-2009, 09:10 


Panią Krystynę chyba wszyscy znają, więc... A wracając do imienia - zawsze mi się ono kojarzy z reklamą PZU, jak ten ziomek się drze pod oknem i ktoś w niego jakąś cegłą rzuca...
 
 

KITT94 
Knight Rider 4 ever


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Pruszków

Wysłany: 22-08-2009, 09:31 


Kozłowicz jest lektorem w "Jak to jest zrobione?" na Discovery. :)
Lelek mówi trochę jak syntezator mowy :P
A Knapik ma świetny głos, o Czubównie nie wspominając.
_________________
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.
 
 
 

kakagonzalez 
Nowa Gwardia


Dołączył: 25 Lut 2009
Skąd: mogłem wiedzieć, że była niepełnoletnia?

Wysłany: 22-08-2009, 11:21 


Tami, nie zapominj o zmarłej Joannie Wizmur, która też w ten zawód wpisała.
Kiedyś natrafiłem na audycję w radiowej Trójce z udziałem lektórów, którzy to mówili o swoich bardziej i mniej lubianych rodzajach filmów. Wtedy to usłyszłem znany mi głos ppana Knapika mówiący "Lubię filmy akcji: Trochę pokrzyczą, pobiegają, postrzelają, znowu pokrzyczą. Nie mam wtedy dużo do mówienia".
Kiedy słyszałem te słoowa (mniej więcej, dokładnego cytatu nie podam) dopiero po kilku sekundach zorientowałem się, że to nie reklama, czy też cytat z filmu. Ale ciągle się zastanawiałem z ilu produkcji ten głos znam.
Dobra robota eNeR!
_________________

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce
 
 
 

eNeR 
Moderator / DJDołączył: 03 Maj 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: 22-08-2009, 12:04 


tamersa napisał/a
pan nr 18 - J. Rosołowski - kurczę czyli to on czytał wszystkie Yattermany i inne?

Głównie on, jednak czytali też Jacek Brzostyński i Henryk Pijanowski (czasem wymiennie, na przykład wymieniali się co 10-20 odcinków). Na szczęście mam trochę filmów i kreskówek, w których można usłyszeć jego głos. Teraz w telewizji już go nie usłyszymy (chyba, że na Polonii 1, choć nie sprawdzałem) - istnieje zasada, że po śmierci lektora filmy z jego głosem nie są emitowane, powstają nowe wersje.

tamersa napisał/a
Do twojego spisu mam tylko jedno zastrzeżenie - nie ma tu żadnej pani:P

Zamieściłem tylko te osoby, których zdjęcia udało mi się zdobyć, zaś o pani Czubównie myślałem, jednak wtedy "okrągła" liczba 25 zmieniłaby się na 26, a że stwierdziłem, że każdy wie jak owa pani wygląda, to sobie darowałem :P ..ale po to jest ten temat, żebyście właśnie też dodali coś od siebie :) I fajnie, piszcie jak najwięcej, chętnie porozmawiam na ten temat :)
_________________
 
 

Fenix The Best 
ModeratorkaDołączyła: 09 Cze 2006
Skąd: SPARTAAAA!!!

Wysłany: 22-08-2009, 12:51 Re: Najsłynniejsi polscy lektorzy - zobaczcie jak wyglądają!


Ja tam nie rozumiem tych zachwytów lektorami, na większość nawet nie zwracam uwagi, a z imienia i nazwiska nawet 5 nie wymienie. :)
Tak wiem, jestem ignorantką. :P


eNeR! napisał/a

02. Andrzej Butruk

Ostatnio się nad nim zastanawiałam. :P Chyba najprzystojniejszy z lektorów. :p
Troche do mojego gejzera z UWMu podobny. ;(

eNeR! napisał/a

08. Tomasz Knapik


Nawet przypomina "Ramireza". :lol:
Ja go zawsze z Motomyszy z Marsa bedę kojarzyc. :)
I lol, ciekawe czy ludzie na tej Politechnice słuchają tego co mówi czy jak mówie. :lol:Zawsze sie zastanawiałam czemu właściwie po smierci lektora, do filmów jest nowy lektor dogrywany.
Jak dla mnie dziwne. ;)
_________________


Nie jestem klockiem lego, nie muszę do niczego pasować.
 
 
 

eNeR 
Moderator / DJDołączył: 03 Maj 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: 22-08-2009, 13:31 


Może i dziwne, no ale w każdym zawodzie są pewne zasady, tak jest przyjęte...
Z jednej strony bardzo szkoda, bo na przykład w dzieciństwie oglądałem serial Niebezpieczna zatoka, w którym czytał ś.p. Marek Gajewski, a po jego śmierci nie wykonano nowej wersji lektorskiej i serial zniknął z anteny na zawsze, ale z drugiej strony jest też to gratka dla kolekcjonerów - za każdym razem, kiedy zdobywam nowy film z panem Markiem w roli lektora - a szczęśliwie ciągle mi się to udaje - cieszę się jak dziecko :)

No i cóż, Ty, Fen, jesteś ignorantką, jak sama napisałaś, natomiast mnie lektorzy wręcz pasjonują, rozpoznaję większość od razu i od zawsze chciałem ich zobaczyć, co się wreszcie udało, dlatego będę wałkował ten temat :lol:
_________________
 
 

Rider 
KonserwatorDołączył: 08 Lip 2006

Wysłany: 22-08-2009, 16:25 


Lektorów oczywiście uwielbiam ;) .

Wtrące swoje trzy grosze. Kiedyś w jakimś programie (nie pamiętam jakim) przedstawieni zostali niektórzy lektorzy. Pokazano między innymi Pana Knapika. Ten w pewnym momencie zaczął opowiadać o swoim psie, który wabi się diesel. Oczywiście od razu pytanie dlaczego diesel, na co odpowiedź brzmiała, że gdy ten pies był szczeniaczkiem to bulgotał jak silnik diesla, po czym nastąpiła prezentacja głosowa. Diesel Pana Knapika to mistrzostwo, szkoda, ze znaleść tego nie moge ;) .

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Pana Knapika w telewizji to zacząłem się zastanawiać, dlaczego polski program posiada dubbing xD.

Swoją drogą Pan Knapik to biedny człowiek, zawsze gdy z kimś rozmawia ktoś z boku każe wyłączyć ten cholerny telewizor... xD

Najbardziej jednak współczuje Panu Olejniczakowi. Jak pomyśle, że musiał obejrzeć wszystkie odcinki Mody Na Sukces... (bez kilkuset pierwszych, których TVP nie kupiła, ale co to jest przy tej ilości odcinków).
_________________

Piszę poprawnie po polsku.
 
 

eNeR 
Moderator / DJDołączył: 03 Maj 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: 22-08-2009, 18:06 


Rider, to było w programie Uwaga, poświęconym lektorom, o którym tu już wspominałem :) Tam także pan Knapik powiedział o zasadzie lektora 3xP :lol: ..a Janusz Kozioł pokazywał, jak się jeździ czołgiem :) Mam nagrany ten program, bo jak wiesz interesuję się lektorami :) Kiedyś także był poświęcony lektorom odcinek programu Rozmowy w Toku (ciekawe, oba programy tvn ;P) :)
_________________
 
 

mtu90 
.::Harry::.


Dołączył: 28 Maj 2008
Skąd: Poznań

Wysłany: 23-08-2009, 17:10 


Cytat
21. Zdzisław Szczotkowski

Tego lektora pamiętam z Kosmicznych Wojen/Beast Wars (Polsat) oraz z Nowych Przygód Supermana/Lois & Clark: New Adventures of Superman (TVN).
_________________
 
 
 

Mandrivnyk 


Dołączył: 08 Sty 2009

Wysłany: 23-08-2009, 18:44 


Jacek Sobieszczański, człowiek którego nie podejrzewałem, o tak mizerną posturę.
Słuchając jego głosu, spodziewałem się kogoś ważącego ponad 120 kg i mierzącego ze 195cm wzrostu. :shock: :lol:

EDIT:
A Suzin i czarno-biały western, to jest miodzio.
 
 

eNeR 
Moderator / DJDołączył: 03 Maj 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: 24-08-2009, 00:45 


mtu90 napisał/a
Cytat:
21. Zdzisław Szczotkowski

Tego lektora pamiętam z Kosmicznych Wojen/Beast Wars (Polsat) oraz z Nowych Przygód Supermana/Lois & Clark: New Adventures of Superman (TVN).

O tak, też pamiętam go z Przygód Supermana :) Z kolei Lucjan Szołajski, mimo, że mam z nim naprawdę całą masę filmów, zawsze będzie mi się kojarzył ze świetnym serialem Na południe (Due South), który był emitowany na antenie Polsatu, Naszej TV i Tv4 :) Chętnie bym znów obejrzał ten serial, ale od bodaj 11 lat nie wraca, więc już chyba nie ma szans. Na szczęście polscy fani seriali zrobili napisy do wszystkich odcinków i mogę oglądać i tak..ale brakuje tego głosu pana Lucjana :)

FROST napisał/a
Jacek Sobieszczański, człowiek którego nie podejrzewałem, o tak mizerną posturę.

Też mam kilka takich przypadków wśród wyżej wymienionych, że wyobrażałem sobie kogoś zupełnie inaczej. Na przykład Jacek Brzostyński teraz, kiedy już wiem jak wygląda, pasuje mi do głosu (lol, jak to brzmi xD), ale wyobrażałem go sobie też zupełnie inaczej. Podobnie pan Mirosław Utta, którego z kolei nie wyobrażałem sobie w ogóle, bo ilekroć słyszę jego głos nie wyobrażam sobie osoby, tylko odtwarza mi się czołówka KR :lol:
_________________
 
 

fragles94 


Dołączył: 10 Sie 2009
Skąd: Wrocław

Wysłany: 26-08-2009, 19:39 


Większość lektorów nieźle czyta, zwłasza Andrzej Leszczyński, gdyż czyta mi Nieustraszonego którego mam na DVD :D Fajny temat, dobre opracowanie, Brawo! ;) Pozdrawiam
 
 
 

eNeR 
Moderator / DJDołączył: 03 Maj 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: 26-08-2009, 22:03 


Dzięki :) ..dodam, że obecnie Andrzej Leszczyńki czyta też filmy z serii Star Trek (kinowe) emitowane na antenie Ale Kino :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. KRPL Mod by Pik. Template created by szpak.
Copyright (C) 2004 - 2017 by Pik  
Regulamin   Kontakt