Wróć do serwisu FAQ Download Edytuj profil w serwisie Księga gości International guests

Strona główna forum Szukaj Użytkownicy Zaloguj

FAQStrona g3򶭡 forum SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowe forum serwisu (wersja 3)
Autor Wiadomość

Pik 
Administrator

Wysłany: 30-12-2011, 13:40 

Witam na 3. odsłonie forum serwisu Knight Rider Polska!

Na pierwszy rzut oka, forum wygląda identycznie. Istotnie, layout pozostawiłem ten sam. Jego już znacie, przyzwyczailiście się, dlatego postanowiłem go nie zmieniać. Nową szatę graficzną forum wprowadzimy, ale na równi ze zmianą wyglądu całego serwisu. Wówczas stworzymy jedną szatę graficzną zarówno dla serwisu, jak i dla forum. Od teraz, po zakończonej właśnie aktualizacji, będzie to możliwe.

Co w takim razie się zmieniło?

Przede wszystkim forum zostało zainstalowane od nowa. Poprzednia jego wersja działała dokładnie 6 lat, co oznacza, że była już znacznie przestarzała. W nowej wersji w głównej mierze zostały ulepszone zabezpieczenia forum i usunięte znane luki. Czyli teraz nasze forum jest bezpieczniejsze.

Przez okres działania dotychczasowego forum, wprowadziłem do niego sporo dodatków i modyfikacji. Zostały one stworzone ponownie, z większą starannością i dopracowaniem.

W modernizacji zostały naprawione prawie wszystkie zgłaszane do tej pory błędy, a także wprowadziłem sporo nowości:

:arrow: Profile użytkowników już nie powinny gubić zapisanej sygnaturki.

:arrow: W oknie pisania postów i PW dodałem przyciski do wszystkich ważnych BBCode'ów istniejących na forum.

:arrow: W przypadku edycji posta, który jest ostatnim postem w temacie, pozostałym użytkownikom zostanie on oznaczony jako nieprzeczytany.

:arrow: Zostały połączone skrzynki Do wysłania oraz Wysłane. Wszystkie wysłane prywatne wiadomości będą zapisywane w Wiadomościach wysłanych. Co ważne, nadal istnieje możliwość podglądu, które wiadomości nie zostały jeszcze odczytane przez odbiorcę. Wówczas ikonka wiadomości jest ciemniejsza. Ta zmiana sprawia, że sposób działania PW jest bardziej logiczny, a nowi użytkownicy nie będą już zgłaszać problemów z wysyłką wiadomości. ;)

:arrow: Jak widać w tym poście wreszcie zmieniłem emotikony na forum. :D Nie są idealne, ale na pewno lepsze niż poprzednie. Dajcie znać, co o nich myślicie. Poważnie myślę nad wprowadzeniem kilku zestawów emotek, do indywidualnego wyboru użytkowników. Dlatego jeżeli nowych uśmieszków nie przyjmiecie z aprobatą, niewykluczone, iż takie rozwiązanie zastosuje.

:arrow: Do tej pory informacja o nowej PW była wyświetlana tylko do czasu odwiedzenia Skrzynki odbiorczej. Powiadomienie znikało, bez względu na to, czy wiadomość została faktycznie odczytana. Teraz, jeżeli w Skrzynce odbiorczej użytkownik posiada przynajmniej jedną wiadomość nieprzeczytaną wyświetla się stosowna informacja, a nie "Nie masz wiadomości". ;)

:arrow: Spora zmiana, która przyspieszy prostą edycję postów. Mianowicie każdy z użytkowników obok opcji "zmień posta" posiada nowy przycisk - do szybkiej edycji bez przeładowania strony. Rozwiązanie idealne dla prostych zmian, jak poprawianie literówek.

:arrow: Wszystkie bardzo długie linki będą automatycznie skracane.
Przykład: http://www.google.pl/imgres?im...&ved=0CD4Q9QEwAQ&dur=2196

:arrow: Na stronie pisania lub edycji tematu powstała opcja "Dodaj opis tematu". Tę funkcjonalność dodałem na próbę, jednak może być przydatna przy opisywaniu tematów, takich jak "Czacik" czy "Czego słuchacie?".

:arrow: Zmiana animacji przy powiększaniu obrazków zamieszczonych poprzez kody [imgs/m/l].

:arrow: Pola do pisania postów, PW oraz szybkiej odpowiedzi są teraz większe. Wcześniej sporo miejsca było marnowanego.

:arrow: Mało tego, jeśli ktoś potrzebowałby z jakiegoś powodu więcej miejsca do napisania konkretnego posta, od teraz istnieje możliwość powiększyć go z wykorzystaniem przycisków + / - (w podstronie tworzenia postów). Funkcja ta nie będzie przydatna dla korzystających z Google Chrome z uwagi na wbudowaną podobną funkcję w przeglądarkę, jednak pozostałym osobom może się ona przydać.

:arrow: Dotychczasowy BBCode został zastąpiony wersją skróconą . Jednak, aby utrzymać zgodność z poprzednią wersja, tymczasowo działają oba kody. Z czasem ten pierwszy zostanie wyłączony.

:arrow: Użytkownicy ukryci nie widzieli sami siebie w spisie użytkowników na forum. Zostało to poprawione.

:arrow: Zdarzało się, że pojedynczy użytkownicy mieli zapisany inny sposób wyświetlania dat. Teraz każdy będzie widział je tak samo.

:arrow: Dużą niedoskonałością systemu phpbb, jest fakt, iż po zmianie sygnaturki czasem nie uaktywnia się ona w starych postach. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy użytkownik dotychczas nie posiadał żadnego podpisu. Z tego względu powstała opcja "Dodaj podpis do starych postów" w oknie edycji profilu, która włącza nową sygnaturkę do każdego posta użytkownika.

:arrow: Dodałem funkcjonalność, która w przypadku ukarania użytkownika ostrzeżeniem za konkretnego posta, zamieści odpowiednią informację w widoku tematu.

:arrow: Wiele innych drobnych zmian, które jak zwykle zostawię Wam do odkrycia. ;)

I to nie wszystko..
Jeszcze jedna dosyć ważna zmiana czeka na wprowadzenie podczas imprezy urodzinowej.. ;)

Oczywiście gruntowne zmiany mogą nieść za sobą różne nieprzewidziane problemy. W przypadku jakichkolwiek niedoskonałości, które pojawiły się po aktualizacji, proszę o informację.

Dobrej zabawy z forum. ;)

Bandit 
Bye bye Baby!

Wysłany: 30-12-2011, 13:54 

Pik napisał/a
Przede wszystkim forum zostało zainstalowane od nowa. Poprzednia jego wersja działała dokładnie 6 lat, co oznacza, że była już znacznie przestarzała. W nowej wersji w głównej mierze zostały ulepszone zabezpieczenia forum i usunięte znane luki. Czyli teraz nasze forum jest bezpieczniejsze.

Klask!

Pik napisał/a
Profile użytkowników już nie powinny gubić zapisanej sygnaturki.

W oknie pisania postów i PW dodałem przyciski do wszystkich ważnych BBCode'ów istniejących na forum.

W przypadku edycji posta, który jest ostatnim postem w temacie, pozostałym użytkownikom zostanie on oznaczony jako nieprzeczytany.

Yahoo i klask!

Pik napisał/a
Dużą niedoskonałością systemu phpbb, jest fakt, iż po zmianie sygnaturki czasem nie uaktywnia się ona w starych postach. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy użytkownik dotychczas nie posiadał żadnego podpisu. Z tego względu powstała opcja Dodaj podpis do starych postów w oknie edycji profilu, która włącza nową sygnaturkę do każdego posta użytkownika.

Pik napisał/a
Wiele innych drobnych zmian, które jak zwykle zostawię Wam do odkrycia.

I to nie wszystko..
Jeszcze jedna dosyć ważna zmiana czeka na wprowadzenie podczas imprezy urodzinowej..

Poszukamy i znajdziemy, zobaczysz!

Pik napisał/a
Dobrej zabawy z forum.

Oj, zabawa będzie :evil:

I gratulejszyn za kawał dobrej roboty!

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 30-12-2011, 13:59 

No nie pogada, Prezesie... :voteok:
I Przede wsyztkim - te zmiany widać ;P Nawet w layout'ie Forum.
Te emotikonki... no jak z nowym wygladem fejsa: teraz nieciekawie, ale za dwa tygodnie będzie good ;)

To teraz, po odwaleniu takiej roboty chyba :smoking:
I :beer: Za to Ci wielkie. Ale na razie chyba to :zzz:

To już chyba wszystkie nowe emoty.

PS: można prosić o większą ich ilość? ;P

PS2: ta szybka edycja faktycznie jest dobra :mrgreen:

Again: Ale ten czas "przesiadywania" w Serwisie mógłbyś sobie darować... TO mnie nie raz skompromituje :lol:

Homo sum; humani nil a me alienum puto.
Człowiekiem jestem; nic co ludzkie nie jest mi obce

TS89 

Wysłany: 30-12-2011, 14:19 

Krótko powiem: dzięki Szefie ;)
A co do emotikonek: jakby się dało tancereczki z naszych imprez ;D

eNeR 
Moderator / DJ

Wysłany: 30-12-2011, 14:28 

Po raz kolejny kawał świetnej roboty! Dobrze, że uwzględniłeś swoją modyfikację w stopce Forum, bo możesz być dumny z efektów wielogodzinnej (i wielodniowej) pracy, gratuluję!

Co mi się podoba? Przede wszystkim dodanie przycisków z kodami do obrazków i youtube w oknie szybkiej odpowiedzi, co znacznie usprawni pisanie postów, podobnie jak szybka edycja. Nowe emotki - fajne, "w duchu" poprzednich, ale ładniejsze i jest sporo nowych (wystarczy kliknąć na Wszystkie emotki, żeby zobaczyć wszystkie). Podoba mi się również nowa animacja powiększania obrazka na Forum, bardzo zgrabnie to wygląda :) Dodanie avatara na dole głównej forum też jest git!

A co mi się nie podoba? Opcja ignorowania tematów. I tak jak nie chcę, to nie czytam, a ta armia pustych białych kwadracików ostro daje po oczach na tym ciemnym tle..jak jakaś niewypełniona ankieta upominająca się o uzupełnienie. Jeśli musi to być, to może chociaż dałoby radę zmienić tło checkboxów na jakieś szarawe, żeby nie były tak bardzo widoczne.

kakagonzalez napisał/a
Ale ten czas przesiadywania w Serwisie mógłbyś sobie darować... TO mnie nie raz skompromituje

Przecież nie ilość a jakość się liczy ;) Fajna funkcja, szkoda tylko, że nie ma możliwości, żeby policzyła czas i ilość wizyt od momentu rejestracji, dopiero by było :lol:

Rider 
Konserwator

Wysłany: 30-12-2011, 14:31 

Śakieś takie małe to wszystko... Krótkie znaczy...

I tak nie żebym się czepiał, ale:

Ten pasek fioletowy na dole nie winien być po środku, równo z tabelkami na forum?

Ale ogólnie bardzo fajnie ;) .

EDIT: Z tym paskiem tak się dzieje będąc w tematach, w innych miejscach jest ok.

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 30-12-2011, 14:34 

Rider - dotychczas tak było ;)

Pik... mi się wydaje, czy kolory tła poszczególnych postów są przemiennie jeśniejsze/ciemniejsze?

Animacja też ciekawa ;)

Rider 
Konserwator

Wysłany: 30-12-2011, 14:35 

kakagonzalez napisał/a
Pik... mi się wydaje, czy kolory tła poszczególnych postów są przemiennie jeśniejsze/ciemniejsze?

Przecież zawsze tak było :P .

Piszę poprawnie po polsku.

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 30-12-2011, 14:35 

Oj.... chyba nie. A może... ;P

Bandit 
Bye bye Baby!

Wysłany: 30-12-2011, 14:36 

kakagonzalez napisał/a
Te emotikonki... no jak z nowym wygladem fejsa: teraz nieciekawie, ale za dwa tygodnie będzie good

Nie wiedziałem, że FB też zmieniło layout :roll:

kakagonzalez napisał/a
Again: Ale ten czas przesiadywania w Serwisie mógłbyś sobie darować... TO mnie nie raz skompromituje

Nie przejmujta się, mnie też ;)

TS89 napisał/a
A co do emotikonek: jakby się dało tancereczki z naszych imprez ;D

Jestem za, a nawet przeciw!
Spoiler:  

Może lepiej nie dodawaj, bo się zaczną wojny na emotki :lol:

eNeR napisał/a

kakagonzalez napisał/a
Ale ten czas przesiadywania w Serwisie mógłbyś sobie darować... TO mnie nie raz skompromituje

Przecież nie ilość a jakość się liczy Fajna funkcja, szkoda tylko, że nie ma możliwości, żeby policzyła czas i ilość wizyt od momentu rejestracji, dopiero by było

Oj tak... Ja nieraz, siedząc na KRPL na WiFi w telefonie, zasypiam. Wtedy naliczałoby wizytę przez całą noc :lol:

Piku, zrobiłeś może pamiątkowego screena starego layoutu? Fajnie by było zrobić takie porównanie na 10-15 lecie Serwisu ;)

Rider 
Konserwator

Wysłany: 30-12-2011, 14:36 

Swoją drogą Pik dowcipny jesteś. Napisałeś piękne ogłoszenie na głównej stronie, że forum będzie modernizowane i że będzie zamknięte i że przepraszamy po czym odesłałeś po więcej informacji na... forum :P .

EDIT: Po szybkiej edycji "ą" zamieniło mi na "ĹĽ" tudzież jeszcze inne ciekawe znaczki.

kakagonzalez 
Nowa Gwardia

Wysłany: 30-12-2011, 14:39 

Ej, Pik... gdzie jest cytowanie selektywne?!

Rider napisał/a
poi więcej informacji na... forum

Czepiasz się... ;P

Rider 
Konserwator

Wysłany: 30-12-2011, 14:39 

kakagonzalez napisał/a
Czepiasz się... ;P

Toż przecież ja od tego jestem, jakem konserwator ;) .

Piszę poprawnie po polsku.

Bandit 
Bye bye Baby!

Wysłany: 30-12-2011, 14:40 

kakagonzalez napisał/a

Jak to gdzie? W starym miejscu!

Rider 
Konserwator

Wysłany: 30-12-2011, 14:43 

Rycerz 2000 napisał/a
kakagonzalez napisał/a

Jak to gdzie? W starym miejscu!

Chyba, że chodzi Mu o cytowanie samego siebie, ale nie pamiętam, czy wcześniej taka opcja była :) .

Odpowiedz do tematu